بازی امانگ اس یکی از بهترین بازی های گوشی است که اولین بار در سال ۲۰۱۸ به بازار معرفی شد اما اوج محبوبیت آن در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد. در صورتی که یک کودک یا نوجوان در منزل داشته باشید، احتمالا شنیده‌اید که در مورد بازی Among us صحبت می‌کند. از اواخر تابستان سال ۲۰۲۰ بازی امانگ اس توانست بیش از ۶۰ کاربر روزانه را جذب کند و رکورد فوق‌العاده ۱۰۰ میلیون دانلود را ثبت کند. با توجه به محبوبیت بالای این بازی، برخی از اعضای کنگره آمریکا برای تشویق مردم به رای دادن، در یک استریم توئیچ شرکت کردند. به همین خاطر به راحتی می‌توان متوجه شد که محبوبیت بازی امانگ اس برای اندروید تا چه اندازه زیاد است.

بازی امانگ اس چیست؟

بازی امانگ اس یک بازی چندنفره آنلاین است که در آن بازیکن‌ها سعی می‌کنند در کنار تعمیر سفینه فضایی که داخل آن قرار دارند، تشخیص دهند که کدام بازیکن‌ها ایمپاستر یا متقلب هستند. در این بازی رقابت بین دو تیم است: تیم اول ایمپاسترها هستند که خودشان می‌دانند ایمپاستر هستند و تیم دوم هم از بقیه بازیکن‌ها متشکل شده است و باید تشخیص دهند که کدام پلیرها ایمپاستر هستند. با وجود اینکه ممکن است این موضوع در نگاه اول خیلی پیچیده به نظر برسد اما یک مفهوم نسبتا ساده است و درک آن نیز اصلا سخت نیست. در ابتدای هر بازی شما به صورت اتفاقی و کاملا رندوم به عنوان ایمپاستر یا Crewmate انتخاب می‌شود. ایمپاستر نقش منفی بازی و Crewmate نقش مثبت بازی است. ایمپاسترها دقیقا می‌دانند که کدام پلیرها به عنوان ایمپاستر انتخاب شده‌اند اما Crewmateها هیچ اطلاعی از این موضوع ندارند. 

بازی امانگ اس چیست؟

در بازی امانگ اس برای اینکه ایمپاسترها برنده شوند باید بتوانند بدون اینکه شناسایی شوند، تمامی پلیرهایی که نقش مثبت را برعهده دارند بکشند. اگر هم نقش Crewmate را برعهده دارید، باید بتوانید تمامی ایمپاسترها را شناسایی کنید و با رای گیری آن‌ها را از سفینه بیرون کنید یا با انجام تسک‌های کوچک، سفینه را تعمیر کنید. تنها نکته موجود این است که فقط در طول جلسات اضطراری می‌توانید با دیگر پلیرها حرف بزنید. جلسات اضطراری هم فقط زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از نقش‌های مثبت بازی کشته شود و جنازه او پیدا شود یا یکی از بازیکن‌ها کلید جلسه اضطراری را فشار دهد (هر بازیکن در هر دست بازی می‌تواند فقط یکبار این کلید را فشار دهد). در طول جلسه پلیرها با هم بحث می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که پلیر مشکوک را از سفینه اخراج کنند یا بدون اخراج هیچکدام از بازیکن‌ها به بازی ادامه دهند. 

ایمپاسترها نیز تمام تلاش خودشان را می‌کنند که دیگر بازیکن‌ها را متقاعد کنند که یکی از نقش‌های مثبت بازی هستند. به همین خاطر بازیکن باید با استفاده از منطق خودش بهترین تصمیم ممکن را بگیرد. پس از دانلود بازی among us باید بدانید که در این بازی سه نقشه متفاوت وجود دارد و هر بازی هم حدودا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. به همین خاطر اگر در طول بازی کشته شوید یا از سفینه اخراج شوید، پس از مدت کوتاهی می‌توانید دوباره با دوستان خودتان بازی کنید. 

آیا بازی امانگ اس برای اندروید خشونت دارد؟

ممکن است کلماتی مثل قتل و کشتن را بشنوید و تصور کنید که این بازی برای کودکان مناسب نیست یا دانلود بازی among us را برای فرزندان خودتان ممنوع کنید. اما واقعیت این است که در این بازی تقریبا هیچگونه خشونتی وجود ندارد. هیچ خبری از خون و خون ریزی داخل بازی نیست. همچنین زمانی هم که یکی از پلیرها کشته می‌شود، به صورت کارتونی نمایش داده می‌شود و هیچ خشونتی داخل بازی دیده نمی‌شود. تنها چیزی که باید مراقب آن باشید زمانی است که کاراکتر خود شما کشته می‌شود. در این حالت ممکن است شاهد صحنه‌هایی مثل چاقو خوردن یا تیراندازی باشید. البته این انیمیشن‌ها نیز فقط برای Crewmateها قابل دیدن است. به همین خاطر فقط یکبار در طول بازی و فقط در صورتی که کاراکتر خود شما کشته شود، این انیمیشن‌ها نمایش داده خواهند شد. 

برای بازی امانگ اس به چه چیزهایی نیاز دارم؟

برای بازی امانگ اس به چه چیزهایی نیاز دارم؟

در حال حاضر بازی امانگ اس بر روی موبایل، نینتندو سوئیچ و ویندوز قابل اجرا است. دانلود و نصب بازی امانگ اس برای اندروید و iOS کاملا رایگان است اما نسخه‌های نینتندو سوئیچ و کامپیوتر به صورت پولی (یا دانلود غیرقانونی) قابل تهیه هستند. در صورتی که فرزند شما به یک گوشی یا تبلت دسترسی داشته باشد می‌تواند به صورت رایگان این بازی را انجام دهد و برخلاف بازی‌هایی مثل ماینکرفت یا فورتنایت، هیچ نیازی هم به ثبت نام و داشتن آدرس ایمیل نیست. نکته جالب اینکه این بازی به صورت کاملا Cross-Platform طراحی شده است و می‌توانید برای مثال بازی را روی گوشی خودتان نصب کنید و با افرادی بازی کنید که بر روی کامپیوتر بازی می‌کنند. 

خریدهای درون برنامه‌ای

بازی امانگ اس با وجود اینکه برای گوشی موبایل کاملا رایگان است اما از محتواهای قابل دانلود یا DLC بهره می‌برد و برای دانلود این محتواها باید آن‌ها را خریداری کنید. مانند فورتنایت این DLC‌ها فقط برای زیبایی هرچه بیشتر بازی کاربرد دارند و تاثیری روی نحوه بازی یا برنده شدن شما نخواهند داشت. در واقع فقط ظاهر کاراکتر شما تغییر می‌دهد. در نسخه پایه بازی، لباس‌هایی با رنگ‌های متفاوت و همچنین چندین کلاه با مزه وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را برای کاراکتر خودتان انتخاب کنید. با خرید DLC می‌توانید به لباس، کلاه یا حتی حیوانات خانگی که شما را دنبال می‌کنند هم دسترسی داشته باشید. قیمت DLCها نیز متفاوت است اما اکثرا بین یک تا چهار دلار هستند. 

آموزش بازی امانگ اس برای اندروید

آموزش بازی امانگ اس برای اندروید

مهم‌ترین عاملی که می‌تواند باعث برنده شدن شما شود، اطلاعاتی است که در اختیار خواهید داشت. هرچقدر اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید در بازی هم برنده شوید. در طول بازی پلیرهای دیگر سوالاتی مثل کجا بودی، چکار کردی و... از شما می‌پرسند که اگر به آن‌ها جواب مناسب بدهید می‌تواند باعث شود که حذف نشوید. در بازی امانگ اس شما می‌توانید به صورت کلی دو استراتژی مختلف داشته باشید: روش اول این است که مثل یک فرد معمولی بازی کنید و کاری به دیگر بازیکن‌ها نداشته باشید اما روش دیگر که به نوعی تقلب هم محسوب می‌شود این است که مدام یک بازیکن را دنبال کنید و او را زیر نظر بگیرید. در این متد اگر شما ایمپاستر باشید، تقریبا هیچکسی به شما شک نمی‌کند. البته بهتر است برای اطمینان بیشتر، فردی که او را تعقیب می‌کنید تا انتهای بازی نکشید. 

در صورتی که از استراتژی دوم استفاده می‌کنید، باید بتوانید یک دلیل مناسب پیدا کنید و در زمان مناسب از جلسه اضطراری استفاده کنید. در این متد حتی اگر ایمپاستر هم نباشید، می‌توانید با تعقیب کردن بازیکن‌های دیگر متوجه شوید که چه کسی ایمپاستر است. البته برای اجرای این روش باید خیلی مراقب باشید، زیرا اگر فرد موردنظر ایمپاستر باشد، می‌تواند به راحتی شما را بکشد. یکی دیگر از روش‌های تقلب در بازی امانگ اس برای اندروید این است که لابی بازی را خودتان بسازید و تنظیمات آن را بسته به نیاز خودتان انجام دهید. ساده‌ترین روش برای بردن در این حالت این است که دید Crewmateها را کاهش دهید و دید ایمپاسترها را افزایش دهید. در این صورت اگر ایمپاستر باشید، می‌توانید کرومیت‌ها را بدون دیده شدن به قتل برسانید. 

سخن نهایی

با وجود اینکه ممکن است بازی امانگ اس یک بازی کاملا ساده با گرافیک معمولی به نظر برسد اما نباید آن را خیلی دست کم گرفت. همین الان هم که بیش از چهار سال از معرفی این بازی و دو سال از محبوبیت آن می‌گذرد، خیلی از استریمرها و یوتیوبرها به انجام این بازی مشغول هستند و دانلود بازی among us در صدر لیست خیلی از سایت‌ها قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که بازی امانگ اس تا چه اندازه در بین کاربران محبوب است. حجم کم، امکان نصب روی گوشی‌های میان رده و پایین رده، آنلاین بودن و... موضوعاتی هستند که باعث محبوبیت هرچه بیشتر بازی امانگ اس در بین کاربران شده است. 


منبع: Todays Parent