تمامی کسانی که یک کار جدید را شروع می‌کنند، در یک دوره آموزشی شرکت می‌کنند و یا برای اولین بار قصد دارند به صورت ریموت کار کنند، به برنامه ریزی و زمان‌بندی روز خودشان نیاز دارند. با وجود اینکه می‌توانید این کار را به صورت سنتی و با کمک تقویم رومیزی انجام دهید اما بهتر است از یک تقویم استفاده کنید که همیشه در کنارتان باشد و بتوانید هر زمانی که دوست داشتید به آن دسترسی داشته باشید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین برنامه های تقویم برای اندروید و آیفون را معرفی کنیم تا بتوانید هر زمان که دوست داشتید به برنامه روزانه خودتان دسترسی داشته باشید. پس اگر قصد دانلود برنامه تقویم را دارید تا انتها با ما همراه باشید تا با بهترین برنامه های اندروید و آیفون در این زمینه آشنا شوید.

چرا باید از بهترین برنامه های تقویم استفاده کنیم؟

با استفاده از بهترین برنامه های تقویم شما می‌توانید برای خودتان یادآور تنظیم کنید، برای جلسات مختلف برنامه‌ریزی داشته باشید و به دقت کارهای خودتان را زمان‌بندی کنید. در عین حال بهترین برنامه های تقویم به شما اجازه می‌دهند که در تمامی دستگاه‌ها به راحتی به برنامه روزانه، هفتگی و ماهانه خودتان دسترسی داشته باشید. این یعنی اینکه می‌توانید اطلاعات را با کمک گوشی خودتان وارد تقویم کنید و بعدا در لپتاپ هم به آن دسترسی داشته باشید. با اینکه برای خیلی از افراد داشتن فقط یک تقویم کافی است، اما خیلی از افراد ممکن است نیاز داشته باشند فقط با استفاده از یک برنامه به چندین تقویم مختلف دسترسی داشته باشند. بهترین برنامه های تقویم باید این امکان را به شما بدهند که تقویم شخصی، تقویم کاری و حتی تقویم اشتراکی خودتان را به صورت یکجا و به راحتی مشاهده کنید. در صورتی که شما هم چنین نیازهایی دارید با ما همراه باشید تا بهترین برنامه تقویم آیفون و بهترین برنامه تقویم اندروید را به شما معرفی کنیم:

بهترین برنامه تقویم اندروید: Calendar.com

پس از بررسی تمامی برنامه‌های تقویم موجود و اطلاع از اینکه کاربران از هیچکدام از برنامه‌های تقویم موجود در بازار رضایت ندارند، توسعه‌دهنده‌های Calendar.com اولین نسخه از تقویم اختصاصی خودشان را در سال ۲۰۰۹ در سطح وب و همچنین برای دستگاه‌های اندروید و iOS عرضه کردند. Calendar.com تمامی ویژگی‌هایی که ممکن است از بهترین برنامه های تقویم انتظار داشته باشید را در خود جای داده است. شما می‌توانید برنامه خودتان را به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالانه مشاهده کنید و به راحتی آن را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید از این تقویم به راحتی در صفحات وب هم استفاده کنید و با سرویس‌های دورکاری مثل Zoom و Zapier نیز کاملا سازگار است. 

بهترین برنامه تقویم اندروید: Calendar.com

برنامه تقویم اندروید Calendar.com رابط کاربری بسیار مرتبی دارد و عناصری که به آن‌ها نیاز ندارید از دید مخفی می‌شوند تا از بهم ریختگی و شلوغی صفحه جلوگیری شود. برای اینکه بتوانید اطلاعات شخصی و کاری خودتان را از هم جدا نگه دارید می‌توانید از کدهای رنگی استفاده کنید. همچنین این امکان وجود دارد که چندین تقویم را به صورت یکجا مشاهده کنید. در واقع شما می‌توانید تا ۱۰ تقویم مختلف را در این نرم‌افزار اضافه کنید و سپس از طریق داشبورد به تمامی آن‌ها دسترسی داشته باشید. این برنامه دارای سه نسخه پایه، استاندارد و حرفه‌ای است. استفاده از نسخه پایه کاملا رایگان است اما می‌توانید فقط یک تقویم به آن اضافه کنید. در صورت نیاز می‌توانید نسخه‌های استاندارد و حرفه‌ای را به صورت مود شده هم تهیه کنید که قابلیت‌های بیشتری به این نرم‌افزار به عنوان یکی از بهترین برنامه های تقویم اضافه می‌کند.

دانلود Calendar

بهترین برنامه تقویم آیفون و اندروید: Outlook Calendar

با وجود اینکه این برنامه تقویم آیفون و اندروید ابتدا برای شرکت‌های بزرگ طراحی شده بود و یکی از بهترین برنامه های تقویم محسوب می‌شد اما مایکروسافت در سال‌های اخیر تغییرات زیادی در ساختار آن اعمال کرده است تا هم کاربران حرفه‌ای و هم کاربران عادی بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. بهترین نکته در مورد این برنامه تقویم اندروید این است که این برنامه کاملا رایگان است و برای استفاده از آن فقط به یک اکانت Outlook نیاز خواهید داشت. با این اکانت علاوه بر دسترسی به سرویس ایمیل مایکروسافت و برنامه تقویم آن می‌توانید به برنامه‌های آفیس مثل ورد، اکسل و وان نوت نیز دسترسی داشته باشید.

بهترین برنامه تقویم آیفون و اندروید: Outlook Calendar

این برنامه ممکن است از لحاظ ویژگی‌ها کمی محدود به نظر برسد اما شما می‌توانید تمامی قابلیت‌هایی که از یک تقویم استاندارد انتظار دارید مثل نماهای روزانه، هفتگی و ماهانه را ببینید و برای آن‌ها برنامه ریزی کنید. همچنین این امکان را دارید که چندین تقویم را به صورت همزمان ببینید، آن‌ها را پوشه بندی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. برنامه ریزی یکی از ویژگی‌هایی است که تقویم Outlook به خوبی توانسته از پس آن بربیاید. با استفاده از این برنامه تقویم اندروید که یکی از بهترین برنامه های تقویم است، شما می‌توانید به راحتی تداخل برنامه‌های خودتان را ببینید و زمان‌های جایگزین برای هرکدام را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید رویدادها یا حتی کل تقویم را هم با افرادی که تقویم Outlook ندارند نیز به اشتراک بگذارید.

دانلود Outlook Calendar

دانلود Outlook Calendar برای آیفون

بهترین برنامه های تقویم: Google Calendar

در صورتی که حساب جیمیل داشته باشید می‌توانید به تقویم گوگل هم به عنوان یکی از بهترین برنامه های تقویم دسترسی داشته باشید و به احتمال زیاد حداقل یکبار از این تقویم استفاده کرده‌اید. این نرم‌افزار تقویم در سطح وب و همچنین دستگاه‌های اندرویدی و ChromeOS قابل دسترس است و یک برنامه اختصاصی هم برای کاربران آیفون دارد. مثل بقیه برنامه‌های گوگل، استفاده از این برنامه تقویم اندروید نیز کاملا رایگان است. با این وجود در صورتی که اشتراک Google Workspace را خریداری کنید می‌توانید به برخی امکانات اضافه دسترسی داشته باشید. برخلاف برنامه‌های دیگر که تلاش می‌کنند تا جای ممکن قابلیت‌های بیشتری را پوشش دهند، تقویم گوگل خیلی مرتب و ساده است. شما می‌توانید برنامه‌های خودتان را به صورت روزانه، چهار روزه، هفتگی، ماهانه یا سالیانه مشاهده کنید. به همین خاطر اگر قصد دانلود برنامه تقویم را دارید، این برنامه را پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین برنامه های تقویم: Google Calendar

در نسخه دسکتاپ این برنامه تقویم اندروید رویدادهای مربوط به چند روز آینده به صورت لیستی به شما نمایش داده می‌شوند اما در دستگاه‌های موبایل هر ماه به صورت یک کارت رنگی نمایش داده خواهد شد. همچنین برخی رویدادها مثل تاریخ و ساعت پرواز به صورت خودکار از جیمیل شما به تقویم گوگل به عنوان یکی از بهترین برنامه های تقویم منتقل خواهند شد. همچنین می‌توانید چندین تقویم مختلف داشته باشید و یا رویدادهای مختلف را براساس دسته بندی و با رنگ‌های مختلف سازمان‌دهی کنید. مهم‌ترین نقطه قوت تقویم گوگل به عنوان یکی از بهترین برنامه های تقویم این است که کاملا ابری است و می‌توانید آن را با تمامی دستگاه‌های خودتان همگام کنید. با این کار هرجایی که باشید، فقط با دسترسی به ایمیل خودتان می‌توانید به تمام برنامه ریزی‌هایی که دارید هم دسترسی داشته باشید.

دانلود Google Calendar برای اندروید

دانلود Google Calendar برای آیفون

بهترین برنامه تقویم اندروید: Business Calendar 2

این برنامه بیشتر برای کاربران حرفه‌ای طراحی شده است که به قابلیت‌های پیشرفته‌ای نیاز دارند و می‌خواهند که به امکانات شخصی سازی متعدد یکی از بهترین برنامه های تقویم دسترسی داشته باشند. در واقع ممکن است گزینه‌های متعددی که این برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد در ابتدا کمی شما را بترساند اما نگران نباشید پشتیبانی قوی و پایگاه اطلاعاتی گسترده این برنامه به شما کمک می‌کند که خیلی زود با تمامی قابلیت‌های آن آشنا شوید. برخلاف دیگر برنامه‌های موجود در این لیست که در پلتفرم‌های مختلف قابل دسترس هستند، این برنامه تقویم اندروید فقط دارای نسخه اندروید است و اگر قصد دانلود برنامه تقویم را دارید، می‌توانید آن را از گوگل پلی یا دیگر اپ استورهای اندرویدی دانلود کنید. 

بهترین برنامه تقویم اندروید: Business Calendar 2

با این وجود امکانات شخصی سازی متعددی در این برنامه به عنوان یکی از بهترین برنامه های تقویم در اختیار شما قرار دارد. برای مثال می‌توانید برنامه خودتان را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه مشاهده کنید. همچنین می‌توانید چندین رویداد مختلف را به صورت گروهی جابجا کنید یا حذف نمایید. همچنین ۲۲ تم و هفت ویجت خیلی زیبا هم در این برنامه وجود دارد که می‌توانید تمامی آن‌ها را به صورت جزئی و تا آخرین جزئیات شخصی سازی کنید. این برنامه تقویم اندروید که یکی از بهترین برنامه های تقویم به شمار می‌رود در دو نسخه رایگان و پولی عرضه می‌شود. تفاوت این دو نسخه در این است که در نسخه پولی می‌توانید رویدادهای مختلف را به صورت همزمان مدیریت کنید و به رویدادهای فایل‌های رسانه‌ای اضافه کنید. امکان اولویت‌بندی، تعریف قالب برای رویدادها، دعوت خصوصی به رویدادهای مختلف و دیگر امکانات شخصی سازی پیشرفته، برخی دیگر از قابلیت‌های نسخه پولی این برنامه تقویم اندروید است. 

دانلود Business Calendar 2 برای اندروید

بهترین برنامه تقویم آیفون و اندروید: Any.do

بهترین برنامه تقویم آیفون و اندروید: Any.do

Any.do به دلیل برنامه‌های متنوعی که در زمینه افزایش بهره وری عرضه کرده است به عنوان یکی از بهترین برنامه های تقویم شناخته می‌شود. این برنامه‌ها شامل پلنر روزانه، لیست To-Do، لیست خرید، یادآور و... می‌باشند. این برنامه تقویم آیفون توانایی همگام‌سازی با تقویم گوگل، iCloud، Outlook و... را هم دارد و علاوه بر دستگاه‌های iOS بر روی دستگاه‌های اندرویدی و حتی دستگاه‌های مربوط به خانه هوشمند مثل الکسا و گوگل هوم نیز قابل نصب است. با وجود اینکه برنامه Any.do به صورت پیشفرض کاملا رایگان است اما با ارتقاء آن می‌توانید به برخی امکانات پیشرفته مثل یادآورهای تکرار شونده، یادآور واتساپ، تم‌های قابل شخصی سازی، تگ‌های رنگی، یادآورهای بر پایه لوکیشن و... دسترسی داشته باشید. اشتراک ماهیانه این برنامه تقویم آیفون ۵.۹۹ دلار است اما با خرید اشتراک سالیانه می‌توانید با پرداخت ماهیانه ۲.۹۹ دلار، در هزینه‌های خودتان صرفه جویی کنید.

دانلود Any.do برای اندروید

دانلود Any.do برای آیفون

بهترین برنامه تقویم آیفون: Apple Calendar

بهترین برنامه تقویم آیفون: Apple Calendar

همانطور که Outlook Calendar و Google Calendar به صورت پیشفرض روی دستگاه‌های ویندوزی و اندرویدی نصب هستند، Apple Calendar هم یکی از بهترین برنامه های تقویم است که به صورت پیشفرض روی تمامی دستگاه‌های عرضه شده توسط اپل نصب شده است و استفاده از آن نیز رایگان می‌باشد. به همین خاطر در صورتی که هرکدام از دستگاه‌های این شرکت را خریداری کنید، می‌توانید به صورت پیشفرض از این نرم‌افزار استفاده کنید. با استفاده از Apple Calendar می‌توانید رویدادها را مثل هر تقویم دیگری ایجاد کنید و در عین حال می‌توانید مخاطبین خودتان را هم به عنوان مهمان به رویدادها اضافه کنید. رویدادها از انواع یادداشت و لینک پشتیبانی می‌کنند و در عین حال می‌توانید فایل‌های مختلف را هم به رویدادها اضافه کنید. یک ویژگی خاص تقویم اپل این است که می‌توانید رویدادها را براساس رنگ مرتب کنید تا به راحتی بتوانید آن‌ها را سازماندهی نمایید. با این وجود امکانات شخصی سازی این نرم‌افزار مثل تمامی نرم‌افزارهای اپل خیلی کم است اما همچنان در لیست بهترین اپلیکیشن های آیفون قرار دارد.

دانلود Apple Calendar برای ایفون

سخن نهایی

در این مطلب لیستی از بهترین برنامه های تقویم برای گوشی‌های اندروید و آیفون را در اختیار شما قرار دادیم. با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید برای خودتان برنامه روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی سالیانه داشته باشید. ویژگی‌هایی مثل یادآور، امکان تلفیق چند تقویم با هم، کدگذاری براساس رنگ و... نیز باعث می‌شود که بتوانید به راحتی از برنامه روزانه خودتان پیروی کنید.