امروزه با رشد و توسعه صنعت دیجیتال، بازی‌های ویدئویی نیز از بازار پررونقی برخوردارند. این بازی‌ها روز به روز دارای قابلیت‌ها و امکانات بیشتری خواهند شد که بر میزان کیفیت آن‌ها می‌افزاید. بازی Brawlhalla اندروید نیز یکی از بازی‌های محبوب در سال‌های اخیر بوده که طرفداران بسیاری دارد. بازی Brawlhalla، مخصوص افرادی است که به بازی های رایگان گوشی با فضای اکشن و مبارزه به صورت چند نفره علاقه مندند. بنابراین اگر مشتاق به بازی هستید که گیم پلی شبیه به مجموعه بازی‌های سوپر اسمش برادرز داشته باشد، بازی Brawlhalla بسیار مناسب شما خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به معرفی و شناخت دقیق این بازی پرداخته و جوانب گوناگون آن را مورد بررسی قرار دهیم.

تاریخچه بازی Brawlhalla

تاریخچه بازی Brawlhalla

بازی Brawlhalla یک بازی بسیار محبوب و مهیج است که توسط شرکت یوبی سافت طراحی و عرضه شده‌ است. این بازی که در ماه آوریل سال 2014 به صورت رسمی انتشار یافت و در سراسر جهان ارائه شد. این بازی متناسب با دستگاه‌هایی همچون PS4 ،Xbox One ،Ninentdo Switch و به علاوه Windows PC بود. پس از چندین سال از گذشت انتشار این بازی، شهرت و محبوبیت آن صدچندان شد و به یکی از مهم‌ترین بازی‌های سبک اکشن در کراس پلتفرم مبدل گشت.

به دلیل جذابیت این بازی و شهرت جهانی آن، مدیران شرکت یوبی سافت به این فکر افتادند که می‌بایست برای توسعه این بازی و عملکرد بهتر در این حوزه، نسخه‌‌ای از آن را که متناسب با تلفن‌های همراه باشد طراحی و عرضه نمود. اما شرکت یوبی سافت قصد داشت که این نسخه متناسب با گوشی موبایل، هماهنگ با سایر نسخه‌ها باشد. بنابراین مراحل ساخت این نسخه جدید به زمان بیشتری نیاز داشت که سبب شد تهیه و عرضه آن بسیار طولانی شود.

بازی Brawlhalla مخصوص گوشی موبایل

بازی Brawlhalla مخصوص گوشی موبایل

در نهایت بازی Brawlhalla برای گوشی موبایل در ماه آگوست سال 2020 انتشار یافت که متناسب برای سیستم‌هایی همچون Android و ios است. این توسعه و گسترش در بازی Brawlhalla سبب گشت تا این بازی از برترین و جذاب‌ترین بازی‌های آنلاین کراس پلتفرم در سال‌های اخیر به شمار آید. برای دانلود بازی براهالا که از بازی‌های رایگان گوشی محسوب می‌شود، می‌توانید به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر همچون گوگل پلی مراجعه نمایید.

در رابطه با اینکه کراس پلتفرم چیست می‌توان گفت که قابلیتی است که سبب می‌شود تا افراد و بازیکنان از هر سیستمی که مشغول به بازی هستند و به سروهای آن متصل‌اند، بتوانند با بازیکن‌های دیگر به صورت آنلاین به فعالیت خود و بازی بپردازند. این امر سبب گشت تا به جای اینکه سرورهایی فرعی را برای هر سیستم طراحی کنند، همه‌ دستگاه‌ها را به یک سرور یکسان و اصلی متصل نمایند تا تعداد بازیکنان فعال در بازی بیشتر شود. این قابلیت یک ویژگی بسیار مهم و عالی برای بازی‌‎هایی همچون بازی Brawlhalla اندروید است که از دلایل اصلی محبوبیت این بازی نیز به شمار می‌آید.

آشنایی با داستان بازی Brawlhalla اندروید

آشنایی با داستان بازی Brawlhalla اندروید

بازی Brawlhalla دارای یک روایت یا خط سیر داستانی خاص و یا خلاقانه‌ای نیست اما در بهترین حالت می‌توان موضوع بازی را اینگونه تعریف نمود که در بازی Brawlhalla، تعدادی قهرمان وجود دارد که در سبک‌های مختلفی با یکدیگر به نبرد می‌پردازند و باید با شکست دادن یکدیگر، به پیروزی رسیده و برنده شوند.

گرافیک و تکنیک‌های فنی بازی Brawlhalla

با اینکه بازی Brawlhalla یک بازی دو بعدی است اما دارای گرافیک و جلوه‌های بصری بسیار جذابی است که هیچ نقص و مشکلی ندارند. برای این بازی 50 قهرمان طراحی شده است که همه‌ی آن‌ها به بهترین شکل عمل نموده و حتی حرکت‌ها و نحوه مبارزه آنان نیز در حین بازی به صورت بسیار باکیفیت و کاملا بدون نقص انجام می‌شود. اما تنها انتقادی که از لحاظ گرافیکی می‌توان به بازی Brawlhalla وارد نمود این است که منوهای این بازی به اندازه کافی مطلوب و زیبا نیستند و می‌توان نمایی بهتر را برای آن طراحی نمود. ولی این منوها کاملا در دسترس بوده و به راحتی برای بازیکنان قابل دسترس هستند.

موسیقی بازی

همان‌طور که قبلا بیان شد این بازی، از نوع بازی‌های نبرد و مبارزه‌ای است. حال موسیقی که برای آن ساخته شده نیز به تقویت احساس نبرد و جنگیدن کمک کرده و آن را تشدید می‌نماید. اما این موسیقی زمینه در حین بازی سبب ترس و وحشت در بازیکنان نخواهد شد و برای آن‌ها آزاردهنده نیست بلکه بسیار مهیج بوده و لذت بازی را دوچندان می‌کند.

در مسابقات جهانی که برای بازی Brawlhalla در آتلانتا برگزار شده است، ورژن مناسب این بازی برای گوشی موبایل نیز در میان همین مسابقه به دنیا معرفی گردید. طبق آنچه که یوبی سافت در این مسابقه اعلام نمود این نسخه بازی Brawlhalla اندروید، دارای 47 شخصیت است که می‌توان هر کدام از آن‌ها را انتخاب نمود و به صورت Co-Op و تک نفره از آن استفاده کرده و بازی نمایند.

این نسخه گوشی موبایل پس از انتشار خود، از قابلیت کراس پلی یا همان بازی چند نفره آنلاین و بین سیستمی نیز پشتیبانی نموده که در این صورت براول هالا اولین بازی تولید شده از شرکت یوبی سافت خواهد بود که از قابلیت کراس پلی در نسخه مختص تلفن همراه برخوردار است. دانلود بازی براهالا که جزء بازی‌های رایگان محسوب می‌شود به راحتی از طریق بسیاری از فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی معتبر، امکان پذیر است.

گیم پلی بازی Brawlhalla اندروید

گیم پلی بازی Brawlhalla اندروید

بازی Brawlhalla که بر روی پلتفرم‌های متعددی انتشار یافت و در اختیار علاقمندان در سراسر دنیا قرار گرفت، یک بازی مبارزه‌‌ای دو بعدی است که به سرعت جایگاه قابل توجهی در بین گیمرها یافت. این بازی به حدی خوش ساخت بود که آن را به مسابقات ورزش‌های الکترونیک اضافه کردند. این اتفاق مثبت قطعا در نتیجه پشتیبانی درست سازندگان این بازی رخ داد و شرکت یوبی سافت نیز جوایز ارزنده‌ای را برای پیروزی در بازی Brawlhalla در مسابقات ورزش‌های الکترونیک در نظر گرفت. این بازی حتی برای کاربران طلایی مایکروسافت یا بازیکنانی که به platinum کردن بازی‌ها بر روی ps4 نیز علاقه دارند بسیار مناسب و شگفت آور خواهد بود که از انجام آن لذت می‌برند.

بازی براهالا چگونه است؟

بازی براهالا چگونه است؟

بازی براول هالا به اینگونه است که وقتی وارد فضای بازی می‌شوید ابتدا می‌بایست از بین قهرمانانی که در آن وجود دارند، یک قهرمان را انتخاب نموده و همچنین یکی از حالت‌های چندنفره بازی براول هالا را نیز انتخاب کنید. در بازی Brawlhalla به دلخواه خود می‌توان هم در مبارزات بتل رویال 4 نفره شرکت نمود و یا در مبارزات 2 در برابر 2 به صورت تیمی شرکت کرد.

هنگامی که به بازی ورود می‌کنید در یک نقشه کوچک قرار دارید که فضاهای اطراف این نقشه کاملا خالی بوده و هدف شما در بازی براول هالا به عنوان یک بازیکن یا تیم این است که سایر افراد را از آن نقشه کوچک به پایین پرتاب کرده اما تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به پایین پرت نشوید و خودتان سقوط نکنید.

در  این بازی می‌بایست بتوانید به خوبی حمله کنید و تمام سعی خود را برای اینکه رقیب‌هایتان از نقشه بازی خارج شوند، به کار ببندید. بازی از سرعت بالایی برخوردار بوده که به همین علت نیاز به تمرکز و مهارت زیاد دارد. زیرا گاهی به دلیل هیجان بالایی که در بازی براول هالا وجود دارد اگر بازیکنان از تمرکز و مهارت کافی برخوردار نباشند ممکن است به جای دشمنان، خود را به پایین پرت کرده و منجر به سقوط و خودکشی شوند.

شخصیت های بازی Brawlhalla

به دلیل همکاری گسترده شرکت یوبی سافت با استودیو‌های متعدد، در بازی Brawlhalla اندروید بسیاری از قهرمانان مشهور و محبوب همچون ریمن افسانه‌ای و بسیاری از شخصیت‌های دیگر وجود دارند که دوست‌داشتنی بوده و با انتخاب آن‌ها، لذت بازی صدچندان می‌شود. آنچه که در این بازی در ارتباط با شخصیت‌های آن بسیار قابل توجه است این است که هر کدام از این قهرمانان دارای ویژگی‌های منحصر به فرد و خاصی هستند. برای مثال اگر قهرمانی را انتخاب نمایید که از قدرت زیادی برای دفاع نمودن از خود برخوردار باشد قطعا این قهرمان در هنگام بازی سرعت کمتری خواهد داشت که این ویژگی‌ها سبب می‌شود تا بازی از میزان تعادل خوبی برای مبارزه در حالت‌های چند نفره برخوردار باشد.

از بهترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های موجود در بازی Brawlhalla می‌توان به قهرمانانی همچون artemis، orion، diana، yumiko و بسیاری از کاراکترهای دیگر اشاره نمود که در نسخه مخصوص گوشی موبایل این بازی نیز موجودند. هر یک از این قهرمانان دارای اسلحه‌ای مختص به خود بوده که نحوه مبارزه، حرکات و ضربات آن‌ها کاملا متناسب با سلاحی است که در اختیار دارند. برای مثال شخصیت artemis در بازی براول هالا یکی از جذاب‌ترین کاراکترهاست که سلاح آن گوی‌هایی بنفش ماورایی است که از طریق این گوی‌ها به مبارزه پرداخته، رقیبان خود را به چالش کشیده و سرنگون می‌کند. همچنین قهرمان orion که یک زره پوش افسانه‌ای است در مقطعه‌ای از گذشته و آینده قرار دارد که سلاح آن یک نیزه است. سرعت این شخصیت نسبت به سایر قهرمانان در حد خوبی قرار داشته و از تعادل برخوردار است.

قهرمانی با عنوان Diana یک کلانتر است که دارای شخصیتی بسیار مهربان بوده و در بازی مبدل به یک قهرمان با انگیزه شده است. این کاراکتر دارای دو اسلحه بوده که از طریق آن‌ها به نبرد و مبارزه با سایرین می‌پردازد.

ویژگی های مثبت بازی Brawlhalla

ویژگی های مثبت بازی Brawlhalla

بازی Brawlhalla دارای لیگ‌های گوناگونی است که بعد از پیروزی در هر مبارزه در بخش مسابقات Ranked، تعدادی elo به عنوان امتیاز و جایزه به شما تعلق می‌گیرد که این elo شیوه امتیازدهی به بازیکنان در بازی براول هالا محسوب می‌شود که با گذشت زمان با دریافت این امتیازات می‌توانید به لیگ‌های بالاتری رفته و جوایز بیشتری را دریافت نمایید. در بازی Brawlhalla اندروید، شما می‌توانید دوستان و افرادی که علاقمند به رقابت با آن‌ها هستید را به بازی دعوت نموده و به مبارزه در حالت‌های دو نفره یا گروهی چند نفره بپردازید. همچنین بازی‌های خود را می‌توانید در اتاق‌های آنلاین و یا اتاق‌هایی که خودتان ساخته و قوانینش را تعیین نموده‌اید، انجام دهید.

رقابت‌های بخش مسابقات Ranked بازی براول هالا دارای دو حالت یک در برابر یک و دو در برابر دو است اما در حالت‌های کژوال و یا در اتاق‌‎های آنلاین شخصی که بازیکنان می‌سازند می‌توان از حالت‌های مختلفی مانند برف بازی، توپ بازی، راگبی و غیره استفاده نمود و از آن‌ها لذت برد. همچنین لازم به ذکر است که این بازی Brawlhalla به صورت آفلاین و بدون اینترنت نیز قابل استفاده بوده که البته در این صورت می‌توان تنها از قسمت Offline Mode بازی استفاده نمود.

راهنمایی بازی Brawlhalla اندروید 

همان‌طور که در بخش‌های قبل راجع به این بازی هیجان انگیز توضیح دادیم اکنون می‌دانیم که بازی براول هالا، صرفا برای سرگرمی نیست و طراحی و مکانیک‌های خلاقانه آن سبب شده تا به یک بازی تاکتیکی تبدیل شود که برای بازی با آن نیاز به تمرکز و سرعت عمل بالا است. بنابراین لازم است که در این بخش نکات و مواد حائز اهمیتی را که برای تازه واردان به این بازی ثمربخش خواهد بود، بیان نماییم.

کنترل بازی را به دست گرفته و مبارزات را با تمرکز بالا هدایت کنید

افرادی که با بازی‌هایی مبارزه محور آشنا هستند کاملا بر این موضوع واقف هستند که هر نبرد و مبارزه‌ای با تبادل قدرت صورت می‌گیرد که این قدرت نمایی، خود ابعاد مختلفی را شامل خواهد شد. در بازی یکی از کاراکترها حمله می‌کند و شخصیت دیگر باید نسبت به حمله او واکنش درستی را نشان دهد. اما در این روند تنها بازیکنی پیروز میدان خواهد بود که بتواند جریان مبارزه و نبرد را بیشتر از رقیب در دست گرفته و هدایت نماید. بازی Brawlhalla نیز کاملا بر همین اصل استوار است. ولی آنچه که این بازی را دشوار نموده و موفقیت در آن را سخت می‌نماید، سرعت بالا در بازی براول هالا بوده که سبب شلوغ شدن بازی می‌گردد و برای پیروزی در آن می‌بایست تمرکز خود را حفظ کرده و از قدرت ذهنی خود استفاده نمایید.

در روند بازی Brawlhalla سعی کنید مبارزی باشید که کنترل بازی را در دست داشته و هجوم بیشتری را بر رقیب تحمیل می‌کند. به صورت منفعلانه بازی نکنید که در این صورت تنها باید به حملات رقبایتان واکنش نشان داده و اینگونه در یک حالت دفاعی تثبیت می‌شوید. بنابراین بازیکنی باشید که رویکردی فعالانه داشته و به سایر بازیکنان هجوم می‌آورد و تعیین کننده روند بازی است.

از جوانب مختلف بازی آگاهی یافته و به خوبی آن‌ها را درک نمایید

 همان‌طور که می‌دانید بازی Brawlhalla اندروید، بازی است که شما را در مکان‌های مشخصی قرار می‌دهد که اگر از آن‌ها به پایین پرت شده و سقوط کنید بازی را باخته و حذف خواهید شد. از آنجایی که کاراکتر شما نباید منفعلانه عمل نماید و می‌بایست همیشه در تکاپو و هجوم و دفاع از خود باشید تا مانع از ضربات و حملات دشمن شوید، بنابراین باید به صورت کاملا حساب شده‌ای عمل نمایید تا ضمن این که حمله کرده و رقیبانتان را از بازی خارج می‌کنید، خود مغلوب آن‌ها نشوید.

باید آگاه باشید که حرکات و ضربات نادرست هیچ سودی برای شما ندارند. بنابراین شما باید برای مبارزه و عملکرد بهتر، کارایی و قابلیت‌های محل نبرد خود را کاملا شناخته و به آن واقف باشید. سعی کنید شخصیت‌های مورد علاقه خود را برای بازی انتخاب کنید؛ این امر سبب می‌شود تا سریع‌تر و بهتر با ابعاد گوناگون بازی آشنا شوید. برای پیروزی در بازی Brawlhalla باید از تمام ویژگی‌های شخصیتی که با آن بازی می‌کنید مانند نحوه دویدن، پریدن، چگونگی حرکات و ضربات او شناخت کافی داشته باشید تا با استفاده از قابلیت‌ها و تکنیک‌های طراحی شده برای آن، به طریق بهتری بر دشمن هجوم ببرید.

بر حملات سبک شخصیت خود آگاهی و تسلط داشته باشید

همه افرادی که آشنایی مختصری با بازی‌های مبارزه‌ای و نبردی دارند کاملا بر اهمیت و کارایی ضربات زنجیره‌ای واقف هستند. اما بازیکنانی که به صورت حرفه‌ای به چنین بازی‌هایی می‌پردازند از درک بهتری نسبت به این موضوع برخوردارند. بازیکنان باتجربه به خوبی می‌دانند که حملاتی ساده اما با زمان‌بندی درست بسیار کارآمدتر از حملات ویژه و سنگین خواهند بود. این اصل در رابطه با بازی Brawlhalla نیز کاملا درست است. حملات سبک اگر در زمان صحیح و به شیوه هوشمندانه انجام شوند بسیار مرگبار خواهند بود که در این صورت نیاز به ضربات اختصاصی قهرما‌ن‌ها نیست. این ضربات سبک ممکن است به اندازه حملات اختصاصی به دشمنان شما ضربه وارد نکند اما به دلیل اینکه از سرعت عمل بیشتری برخوردارند، اگر به صورت زنجیره‌ای آن‌ها را اعمال کنید بسیار نتیجه خوبی در پی خواهند داشت. بنابراین با شناخت و تسلط کافی بر روی ضربات سبک شخصیت مورد نظر خود، می‌توانید بسیار راحت دشمنان خود را مغلوب نمایید.

حملات مسلحانه قهرمان خود را به صورت تلفیقی به کار بگیرید

در بازی Brawlhalla اندروید هر قهرمان می‌‎تواند از دو نوع اسلحه استفاده نماید که هر یک از این سلاح‌ها علاوه بر حملات سبک و زنجیره‌ای برای قهرمانان، از حملات اختصاصی نیز برخوردار هستند. اما حملات ویژه به دلیل اینکه سریع اعمال نشده و کمی طول می‌کشد تا انجام شوند، این فرصت را به رقبای شما می‌دهند که حمله شما را دفع نموده و شما را به خطر اندازند. پس علاوه بر اینکه با حملات اختصاصی شخصیت مورد نظر خود آشنا می‌شوید، باید بر حملات زنجیره‌ای یا کمبو‌های شخصیت خود نیز آگاهی داشته باشید. این کمبوها در حین بازی بسیار اهمیت داشته و سبک بازی شما را تعیین می‌کنند. برای مثال کاراکتر جیرو که شخصیتی سامورایی دارد دو سلاح شمشیر و تیرکمان داشته و از امکانات خوبی برای حملات دور و نزدیک برخوردار است.

با توجه به اینکه بازیکنان در خصوص اینکه از کدام سلاح در هنگام ورود به میدان استفاده کنند، حق انتخابی ندارند. بنابراین در تمام مواقع نمی‌توانید سلاح مورد علاقه خود را در اختیار داشته باشید. پس باید منعطف عمل نموده و بازی خود را با هر سلاحی که در میدان بازی در اختیارتان قرار می‌دهند به بهترین نحو انجام دهید.

جا خالی دادن یک تکنیک مهم در بازی  Brawlhalla اندروید

جا خالی دادن یکی از عوامل مهم برای خنثی نمودن ضربات دشمن و همچنین تسریع حملات شما در بازی براول هالا است که سازندگان این بازی برای توسعه تکنیک‌ها و اسلحه‌های آن طراحی نموده‌اند. اما این تکنیک اغلب مورد توجه بازیکنان واقع نشده و آن را فراموش می‌کنند. برای یک بازی درست و اصولی در نسخه مخصوص گوشی موبایل بازی Brawlhalla، باید به این تکنیک مهم توجه داشته باشید و با تمرین آن، مهارت و تجربه کافی را برای انجام این بازی به دست آورید. تسلط بر جا خالی دادن سبب می‌شود مهلک‌ترین ضربات رقیبانتان را خنثی کرده و با پرش هوایی در زمان درست بتوانید حملات اختصاصی خود را به سرعت اعمال نمایید.

قابلیت پرتاب اسلحه 

همان‌طور که قبلا به آن اشاره کردیم اسلحه‌ها به صورت کاملا تصادفی در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرند که سپس می‌توانند هر کدام را به صورت دلخواه انتخاب کرده و استفاده نمایند. می‌توان در تمام مدت زمان بازی، تنها از یک اسلحه استفاده کرد اما بهتر است با تعویض سلاح‌های کاراکتر خود، سبک بازیتان را تغییر دهید تا شناخت و تشخیص عملکرد شما در بازی برای رقبایتان آسان نباشد. همچنین قهرمان‌های شما می‌توانند از قابلیت پرتاب نمودن اسلحه خود استفاده کنند که به دو دلیل، هوشمندانه و حائز اهمیت است. اول اینکه فرصتی را برای شما ایجاد می‌کند که اسلحه دیگری را که بر روی زمین افتاده است برداشته و مورد استفاده قرار دهید و ثانیا برای چند لحظه رقیبتان را شوکه کرده و از عمل باز می‌دارد. در این صورت یک بازیکن باتجربه بایستی از فرصت استفاده کرده و با یک حرکت سریع اسلحه خود را برداشته و ضربات زنجیره‌ای خود را بر دشمن اعمال ‌کند.

موارد دیگری نیز مانند اهمیت چگونگی بازگشت به میدان اصلی، حرکات عمودی و پرشی صحیحی، شخصی سازی دکمه‌ها و غیره نیز وجود دارند که برای یک بازی حرفه‌ای و درست در محیط بازی Brawlhalla نیاز دارید که از آن‌ها شناخت و آگاهی کافی داشته باشید؛ همه این مهارت‌های مهم تنها با تمرین و تجربه به دست خواهند آمد.

دانلود بازی براهالا Brawlhalla

برای دانلود بازی براهالا و نصب نسخه مخصوص گوشی موبایل این بازی حتما به مراکز فروش اینترنتی معتبر مراجعه نموده تا برنامه‌ای مطلوب و بی‌‌عیب و نقص را در اختیارتان قرار دهند. دانلود بازی براهالا به صورت رایگان امکان پذیر بوده که می‌توان به راحتی تهیه کرد و با سیستم‌هایی همچون اندروید یا ios مورد استفاده قرار داد.

سخن آخر

بازی Brawlhalla یکی از بهترین و جذاب‌ترین بازی‌ها در ژانر نبرد و مبارزه است. که به دلیل گرافیک مطلوب و قابلیت‌های خلاقانه و منحصر به فردی که دارد برای بازیکنان بسیار دوست داشتنی و لذت بخش است. نسخه مخصوص گوشی موبایل این بازی به تازگی منتشر شده و از نوع بازی‌های رایگان گوشی به شمار می‌آید. می‌توان با دانلود بازی براهالا از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر آن را برای سیستم‌های اندروید به صورت رایگان تهیه و مورد استفاده قرار داد.

 

منبع: Nerdschalk