برنده‌ی این مسابقه کیست؟ جدال دو برند معروف بر سر برتری و فروش. گلکسی بادز 2 پرو و ایرپاد پرو 2، هر دو ایرپاد های پرچم‌داری هستند که مسلما حرف های زیادی برای گفتن دارند. با وجود اینکه این دو هدفون از لحاظ طراحی، کاملا متفاوت با یکدیگر می‌باشند اما از نظر وجود قابلیت های مختلف می‌توان آن ها را مشابه یکدیگر دانست. این مقاله برای شمایی است که قصد خرید ایرپاد را دارید اما با ورود بادز پرو ۲ و ایرپاد پرو ۲ و عرضه آن‌ها به بازار دچار سردرگمی شده‌اید. پس تا پایان با مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو ۲ همراه ما باشید. باید دید ویژگی های جدید این دو ایرپاد به اندازه‌ای خوب هستند که دیگر ایرپاد های موجود در بازار را به دردسر بیندازند یا خیر؟

مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو در طراحی

مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو در طراحی

گلکسی بادز 2 پرو از نظر طراحی و اندازه، نسبتا کوچک است، کاملا داخل گوش شما قرار می‌گیرد و با انجام فعالیت نمی‌لغزند و نمی‌افتند. اگر دوست دارید ایرپاد خود را به رخ بکشید، این برند دست شما را در این کار با ارائه رنگ های متنوع کاملا باز گذاشته است. گلکسی بادز 2 پرو در سه رنگ گرافیتی، سفید و بنفش بورا در بازار موجود می‌باشد. با توجه به اینکه بیشتر ایرپاد ها فقط سیاه و یا سفید هستند، وجود یک رنگ بنفش جذاب کاملا برای کاربران منحصر به فرد می‌باشد. برخلاف هدفون های قبلی شرکت سامسونگ که دارای طراحی براق بودند، بادز 2 پرو دارای یک روکش مات بسیار جذاب است. 

ایرپاد پرو ۲، خوب یا بد، نمادین هستند! طرح ساقه‌ی سفید آن‌ها همیشه برای مخاطبان قابل تشخیص بوده است و در مواردی برای کاربران اذیت کننده می‌باشد. شما می‌توانید قاب ایرپاد 2 پرو خود را سفارشی کنید، به این صورت که از تزییناتی مانند اموجی، حروف و یا اعداد برای آن استفاده شود. با این کار می‌توان ایرپادی کاملا منحصر به فرد برای خود داشته باشید. به طور کلی، ایرپاد 2 پرو نسبت به مدل اصلی تقریبا بدون تغییر عرضه شده، بجز اضافه شدن یک قسمت بسیار کوچک به آن. 

در مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو ۲ باید گفت که هر دو هندزفری از کیس صدفی شکل برخوردارند و در مقابل جعبه آن‌ها چراغ LED تعبیه شده تا وضعیت شارژ، میزان باتری و اتصال جعبه به دستگاه های دیگر را به کاربر نشان دهند و در آخر درباره‌ی متریال مورد استفاده در این دو ایرپاد باید بگوییم که در گلکسی بادز 2 پرو، از گواهی IPX7 استفاده شده تا نسبت به گلکسی بادز 2 دارای مقاومت بالاتری نسبت به نفوذ آب در خود داشته باشند.

کیفیت صدا گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو۲

با خرید این دو ایرپاد، صرف نظر از اینکه در این مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو۲ کدام یک را انتخاب می‌کنید، یک جفت ایرپاد با کیفیت صدای معقول دریافت خواهید کرد. با وجود اینکه صدای افراد در ایرپاد پرو 2 کمتر دیجیتالی می‌باشد، اما این مسئله برای کاربران معمولی چندان قابل تشخیص نمی‌باشد.

صدای سه بعدی: 

 در مقایسه ایرپادز پرو ۲ با گلکسی بادز ۲ پرو باز هم باید درباره‌ی صدا، این دو اسم را کنار هم قرار داده و بگوییم که هر دوی این هدفون ها، از قابلیت هایی مانند ردیابی حرکت سر و صدای سه بعدی هم پشتیبانی می‌کنند، اما لازم به ذکر است که درباره‌ی صدای سه بعدی، هندزفری اپل نسبت به هدفون گلکسی عملکرد نسبتا بهتری دارد. 

قابلیت حذف نویز:

با علم به اینکه در نسل دوم ایرپاد پرو از چیپست قدرتمند H2 استفاده شده است، پس در زمینه‌ی قابلیت شفاف سازی صدای محیط، عملکرد بسیار خوبی را ارائه می‌دهد. این چیپ در زمینه‌ی حذف نویز بسیار موثر است. به گفته‌ی شرکت اپل، عملکرد فناوری حذف نویز در این هدفون نسبت به نسل قبلی، برتری دو برابری دارد. گلکسی بادز 2 پرو نیز با وجود نویز کنسلینگ خوبی که دارد اما به هر حال در این زمینه نسبت به رقیب خود حرف کمتری برای گفتن دارد.

کیفیت مکالمه و میکروفون:

 درباره‌ی کیفیت مکالمه نیز با دو رویکرد متفاوت روبرو هستیم. هدفون سامسونگ می‌تواند بخشی از صدای پس زمینه را انتقال دهد اما همزمان شفافیت صدای طرف مقابل را نیز حفظ می‌کند. در مقابل ایرپاد 2 پرو هم حفظ شفافیت صدا را دارد و هم بر روی فرکانس ها تمرکز زیادی کرده‌است.


امکانات 

در ادامه بررسی و مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو ۲ در نظر داشته باشید که به عبارتی این دو هدفون برای استفاده در اکوسیستم مربوط به خود طراحی شده‌اند. به این معنا که اگر به دنبال عملکرد خوب و کامل آن ها هستید، باید گلکسی بادز 2 پرو را با دستگاه های اندرویدی و ایرپاد 2 پرو را با گوشی های آیفون استفاده کنید. البته که برای این موضوع در خرید هندزفری سامسونگ و اپل تعلل نکنید، زیرا این ایرپاد ها با دیگر دستگاه ها و سیستم عامل ها کار می‌کنند اما در این شرایط فقط به تنظیمات پیشرفته آن ها دسترسی نخواهید داشت!

عمر باتری

عمر باتری گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو۲

در کنار موارد گفته شده، عمر باتری هم در این مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو ۲ نقش مهمی را دارد. در این میدان نبرد نفس گیر، گلکسی بادز 2 پرو با هر بار شارژ و در صورتی که قابلیت حذف نویز نیز فعال باشد، می‌تواند تا 5 ساعت در خدمت شما باشد و در صورتی که حذف نویز را غیر فعال کنید، این زمان به 8 ساعت افزایش پیدا می‌کند. در مقابل ساعت عمر مفید باتری ایرپادز پرو ۲ در برابر گلکسی بادز ۲ پرو به 6 ساعت می‌رسد. بنابراین در این نبرد می‌توان اپل را از لحاظ عمر باتری، پیروز میدان خواند. کیس هر دوی این هدفون ها علاوه بر شارژ سیمی، از قابلیت شارژ بی سیم نیز پشتیبانی می‌کنند و در این موضوع تفاوت به خصوصی با یکدیگر ندارند.

قیمت

در مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو۲ و قسمت پایانی این لیگ جذاب، به یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین فاکتور های این مقایسه، یعنی هزینه نهایی این ایرپاد ها می‌پردازیم. گلکسی بادز 2 پرو در بازار جهانی با قیمتی نزدیک به 230 دلار و ایرپاد پرو 2 نیز با حدود قیمت 250 دلار عرضه می‌شوند. اینطور که از شواهد پیداست قیمت این دو رقیب سرسخت در بازار جهانی چندان تفاوتی با یکدیگر ندارد اما در بازار ایران هندزفری و هدفون سامسونگ تقریبا با اختلاف قیمت 50 درصدی نسبت به هدفون اپل به فروش می‌رسد. 

 گلکسی بادز 2 پرو در بازار جهانی با قیمتی نزدیک به 230 دلار و ایرپاد پرو 2 نیز با حدود قیمت 250 دلار عرضه می‌شوند.

گلکسی بادز پرو ۲
ایرپاد پرو۲
طراحی
اندازه کوچک
عدم لغزش
رنگ های جذاب
مقاوم نسبت به نفوذ آب
قابلیت سفارشی سازی
طرح ساقه همیشگ

کیفیت صدا
دارای نویز کنسلینگ مناسب
ردیابی صدای سه بعدی
صدای دیجیتالی کمتر
دارای چیپست H2
تمرکز بر روی فرکانس ها
ردیابی صدای سه بعدی
عمر باتری
5 الی 8 ساعت
دارای قابلیت شارژ بی‌سیم
6 ساعت مفید
دارای قابلیت شارژ بی‌سیم
قیمت
230 دلار
250 دلار

سخن پایانی

تقریبا در بیشتر موارد ذکر شده از مقایسه گلکسی بادز پرو ۲ با ایرپاد پرو۲، ایرپاد پرو 2 توانسته است که برتری را از آن خود کند اما با اختلاف بسیار کم. انتخاب برنده‌ی این مسابقه کمی چالش برانگیز است، زیرا هر کدام از ایرپاد ها به گونه ای طراحی شده‌اند که با برند های خود بهترین عملکرد را دارند. با توجه به موضوع قیمت این دو ایرپاد در ایران، به نظر می‌رسد خرید گلکسی بادز پرو 2 تصمیم منطقی تری باشد، اما با این وجود افراد زیادی ترجیح می‌دهند ایرپاد پرو 2 را خریداری کرده و طرفدار پر و پا قرص اپل باقی بمانند.

منابع: digitaltrends و soundguys