خیلی از اوقات در هنگام استفاده روزانه و گشت و گذار در صفحات مجازی با مطالب جالب و مهمی رو‌به‌رو می شویم که دوست داریم آن را نگه‌داریم تا در زمانی دیگر استفاده کنیم یا  به افراد دیگر نشان دهیم. در چنین مواقعی آسان‌ترین و سریع‌ترین روش گرفتن اسکرین شات است. با این وجود ممکن است با تغییر مدل گوشی و یا ارتقای آن ندانیم چطور این کار را انجام دهیم. اگر گوشی آیفون دارید و نمی‌دانید چطور اسکرین شات گوشی iphone را بگیرید با ما همراه باشید. ما به شما نحوه اسکرین شات ایفون را آموزش می‌دهیم.

اسکرین شات ایفون با دکمه

اسکرین شات ایفون با دکمه

نگه داشتن و ثبت اطلاعات اهمیت بالایی دارد از این رو لازم است تا با روش های مختلف اسکرین شات ایفون آشنا باشیم. ما در گوشی‌های آیفون نیازی به فعال کردن اسکرین شات ایفون نداریم بلکه این قابلیت به طور پیش فرض در گوشی موبایل وجود دارد. تنها باید نحوه انجام آن را بلد باشیم. یکی از شیوه‌های گرفتن اسکرین شات در آیفون‌های قدیمی‌تر و دارای دکمه استفاده از دکمه‌های جانبی است. 

 • تعین مکان دکمه: در اکثر مدل‌ها برای گرفتن اسکرین شات آیفون از دکمه‌های Home و Power استفاده می شود. در مدل هایی که دکمه هوم وجود ندارد می‌توان از دکمه افزایش صدا استفاده کرد.
 • آماده برای اسکرین شات: صفحه مورد نظر را بیاورید. همزمان دکمه‌های هوم و پاور را فشار دهید.
 • چشمک زدن صفحه: پس از گرفتن دکمه‌ها نور سفید چشمک زن بر صفحه ظاهر می شود. این یعنی شما موفق به ثبت اسکرین شات شدید.

گوشی‌های آیفون با دکمه هوم

گوشی‌های آیفونی که دارای دکمه هوم هستند و شما می توانید با استفاده از روش بالا اسکرین شات بگیرید شامل مدل های زیر می شود:

 • آیفون 4 و 4s
 • آیفون 5 و 5s
 • آیفون 6 و 6s و 6s plus
 • آیفون 7 و 7 plus
 • آیفون 8 و 8 plus
 • آیفون SE

گوشی‌های آیفون بدون دکمه هوم

در گوشی‌هایی که فاقد دکمه هوم هستند می‌توانید با گرفتن دکمه پاور و افزایش صدا به طور همزمان اسکرین شات بگیرید. گوشی‌های فاقد دکمه هوم شامل مدل های زیر می‌شود:

 • آیفون X
 • آیفون 11
 • آیفون 12
 • آیفون 13

اسکرین شات ایفون با ضربه

اسکرین شات ایفون با ضربه

به غیر از روش گفته‌شده یک راه دیگر برای گرفتن اسکرین شات آیفون استفاده از ضربه یا Assistive Touch است. می‌توانید با فعال کردن تنظیمات اسکرین شات ایفون با ضربه خیلی راحت اسکرین شات بگیرید. برای فعال کردن این قابلیت مسیر Settings>Accessibility>Touch را دنبال کنید. سپس وضعیت Assistive Touch را فعال کنید. پس از فعال کردن می‌توانید آن را سفارشی کنید. روی Customize Top Level Menu بروید و + را بزنید. از لیست گزینه‌ها Screenshot را انتخاب کنید. کار تمام است شما می‌توانید از این قابلیت برای گرفتن اسکرین شات ایفون استفاده کنید.


اسکرین شات ایفون ۱۳ از پشت گوشی؛ ضربه به لوگوی اپل

اسکرین شات ایفون ۱۳ از پشت گوشی؛ ضربه به لوگوی اپل

بهترین روش برای گرفتن اسکرین شات آیفون ۱۳ استفاده از دکمه‌های جانبی پاور و افزایش صدا است. پس از گرفتن اسکرین شات اگر صدای گوشی اپل شما باز باشد شما صدای شاتر عکس گرفتن را می‌شنوید و تصویر کوچکی از اسکرین شاتی که گرفتید را می‌بینید. روش دیگری نیز برای اسکرین شات وجود دارد که بدون دکمه و با ضربه به پشت گوشی انجام می‌شود. به تنظیمات بروید و قسمت Accessibility را انتخاب کنید. سپس گزینه Touch را انتخاب کنید. سپس در قسمت Back Tap اسکرین شات آیفون را به گزینه دو یا سه ضربه اختصاص دهید. حالا اسکرین شات ایفون ۱۳ از پشت گوشی برای شما امکان پذیر است.


اسکرین شات ایفون با siri؛ دستیارتو صدا کن

اسکرین شات ایفون با siri؛ دستیارتو صدا کن

قابلیت منحصر به فردی که در گوشی‌های آیفون وجود دارد که می‌توانید با کمک آن اسکرین شات بگیرید. شما می‌توانید از دستیار صوتی آیفون (siri) استفاده کنید! در مدل‌های قدیمی اگر دکمه هوم را نگه دارید یا siri را صدا بزنید دستیار صوتی فعال می شود. پس از آن با گفتن عبارت Take a screenshot خیلی راحت اسکرین شات می‌گیرید. در آیفون ۱۳ نیز می توانید با صدا زدن سیری اسکرین شات بگیرید. اسکرین شاتی که گرفتید با فرمت PNG و مستقیما در آلبوم شما ذخیره می‌شود.

فعال کردن دستیار صوتی

فعال کردن دستیار صوتی

در صورتی که دستیار صوتی سیری در گوشی شما فعال نیست می توانید خیلی ساده آن را فعال کنید. برای فعال سازی سیری در آیفون‌های 11 به بالا مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. وارد تنظیمات (Settings) شوید.
 2. به  قسمت General بروید.
 3. وارد تب Siri شوید.
 4. گزینه Listen for Hey Siri را برای فراخوانی دستیار صوتی سیری با عبارت Hey Siri فعال کنید. *می‌توانید از دکمه Press Home for Siri نیز برای فعال سازی سیری با دکمه اصلی دستگاه نیز استفاده کنید.

اسکرین شات کامل آیفون؛ بلند اسکرین شات بگیر!!

اسکرین شات کامل آیفون؛ بلند اسکرین شات بگیر!!

گاهی اوقات نیاز داریم اطلاعات بیشتری را اسکرین شات بگیریم؛ اما چطور؟ برای این کار شما می‌توانید از اسکرین شات بلند استفاده کنید. در آیفون‌های سری X به بالا برای گرفتن عکس های بلند از صفحات مرورگر Safari نیازی به نصب برنامه و تنظیمات اسکرین شات ایفون جداگانه ندارید. تنها کافی است دکمه پاور و ولوم را بگیرد. پس از ثبت اسکرین شات روی عکس کوچکی که در پایین ظاهر می‌شود ضربه بزنید. گزینه Full page را انتخاب کنید حالا می توانید از تمام صفحه وب اسکرین شات بگیرید. برای ذخیره کردن Done را انتخاب کنید و پس از آن گزینه Save PDF to Files را بزنید.

سخن پایانی

اسکرین شات ایفون جزء قابلیت‌هایی است که روزانه در موقعیت‌های مختلفی به آن نیاز پیدا می کنید. گرفتن اسکرین شات در گوشی‌های آیفون پیچیدگی خاصی ندارد و شما می‌توانید خیلی راحت این کار را انجام دهید. با هر روشی که راحت‌تر هستید اسکرین شات بگیرید.


منبع: wondershare و 9to5mac