هر وقت که می‌خواهم چیزی بخرم، آنقدر بین گزینه‌های زیادی گیر می‌کنم و انتخاب برایم خیلی سخت می‌شود که بسیار کلافه می‌شوم. البته، همینطور دست روی دست هم نمی‌گذارم. با کلی کلنجار راه حلی پیدا می‌کنم. معمولا، اولین راهی که به ذهنم می‌رسد حذف گزینه‌ است. آنقدر حذف می‌کنم تا به حداقل گزینه‌ها برای انتخاب برسم. سر آخر هم می‌روم سراغ مقایسه گزینه‌هایی که باقی مانده است. عناصری که برام مهم هستند را کنار هم می‌گذارم و قیاس‌شان می‌کنم. تا به این نتیجه برسم که کدام محصول برایم انتخاب بهتری است. حالا هم می‌خواهم هدفون بی سیم بخرم و چون از برند سامسونگ خوشم می‌آید، گزینه‌های باقی مانده برایم دو هدفون گلکسی بادز 2 و گلکسی بادز پرو 2هستند. سامسونگ طی این سال‌ها در ساختن هدفون و هندزفری پیشرفت خیلی خوبی داشته و از کیفیت و ماندگاری خوبی هم برخوردار است. اگر شما هم قصد خرید هدفون سامسونگ دارید و یا حتی از دنبال کردن تکنولوژی لذت می‌برید، با من تا آخر این مقایسه همراه باشید.

طراحی: در مقایسه بادز پرو 2 با بادز 2 کدام طراحی مناسب‌تری دارد؟

جدای زیبایی، که یک اصل مهم است، گزینه‌هایی دیگری هم در خرید هدفون مطرح است. مثلا اینکه سایز و وزن هدفون شما مناسب گوش‌هایتان است یا نه.

هردو هدفون با سه رنگ گرافیتی، سفید و بنفش ارائه شده‌اند. تفاوت بادز پرو 2 با بادز 2 در این است که بادز 2 یک رنگ زیتونی بیشتر هم دارد. البته، در گلکسی بادز پرو 2 سطح خارجی و داخلی کیس یکرنگ است. در حالی که در بادز 2 سطح خارجی کیس سفید است و فقط رنگ‌ها در سطح داخلی آن متفاوت است.

طراحی: در مقایسه بادز پرو 2 با بادز 2 کدام طراحی مناسب‌تری دارد؟

از نظر ظاهری بسیار به هم شبیه هستند. برای این‌که داخل گوش کاربرها به راحتی جا بگیرند، بیضی‌شکل طراحی شده‌اند و قسمت بالایی‌شان از جنس سیلیکون ساخته شده است. به خاطر شکل طراحی کوچکی که دارند به راحتی از گوشی در نمی‌آیند. به همین خاطر، برای ورزشکارها و کسانی که تحرک بالایی دارند مناسب هستند.

کیس هر دو هدفون هم صدفی‌شکل هست. یک درگاه USB-C پشت کیس قرار دارد برای شارژ دستگاه.

 بادز پرو 2
بادز 2
ابعاد ایرباد
19.9 x 21.6 x 18.7mm
17 x 20.9 x 21.1mm
ابعاد کیس
50.1 x 50.2 x 27.7mm
                         50 x 50.2 x 27.8 mm
وزن ایرباد
5.5 گرم
5 گرم
وزن کیس
43.3 گرم
41.2 گرم

مقایسه بادز ۲ و بادز ۲ پرو در شفافیت و کیفیت صدا و حذف نویز

از نظر کیفیت صدا، در مقایسه بادز پرو۲ با بادز ۲، گلکسی بادز پرو 2 چه از لحاظ شفافیت صدا و چه از لحاظ وضوح صداهای زیر و بم گزینه بهتری است. هر دو هدفون از قابلیت حذف نویز (ANC) بهره می‌برند، اما بادز پرو 2 عملکرد بهتری در حذف نویز دارد. و البته صداهای بم را با خش خیلی کمتری پخش می‌کند. 

مقایسه بادز ۲ و بادز ۲ پرو در شفافیت و کیفیت صدا و حذف نویز

گلکسی بادز 2 پرو می‌تواند صدای مزاحم محیط (صدای موتور، ماشین و…) را کامل حذف کند. بادز 2 پرو در ارائه صدای 360 درجه عملکرد بهتری دارد. بادز 2 پرو با بلوتوث 5.3 ارائه شده و بادز 2 از بلوتوث 5 پشتیبانی می‌کند. در تماس‌های تلفنی نیز هر دو هدفون از کیفیت خوبی برخوردارند.  

    بادز پرو 2
بادز 2
ANC
دارد
دارد
استاندارد ضد آب
IPX7
                                  IPX2
میکروفون
دارد
دارد
بلوتوث
5.3
5

تفاوت بادز 2 پرو با بادز 2 در کیفیت باتری

باتری هر دو هدفون از کیفیت خوبی برخوردارند. گلکسی بادز 2 پرو می تواند تا 5 ساعت در حالت ANC فعال می‌توانند شارژ نگه دارند. و حدود 7 ساعت در حالی که حالت ANC خاموش باشد می‌تواند روشن بماند. گلکسی بادز پرو 2 در کیس خود 13 ساعت باتری اضافه به دست می‌آورد و بادز 2 در کیسش 15 ساعت باتری اضافه دارد. هر دو کیس از شارژ بی‌سیم Qi و PowerShare بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند. با PowerShare، می‌شود کیس را روی یک دستگاه سازگار سامسونگ شارژ کنید. 

تفاوت بادز 2 پرو با بادز 2 در کیفیت باتری

  مزایای بادز 2 پرو نسبت به بادز 2

  • کیفیت حذف نویز بهتر
  • شفافیت صداهای زیر و بم
  • صدای 360 درجه بهتر
  • کاهش صدای موسیقی هنگام صحبت کردن
  • استاندارد ضد آب بهتر
  • بلوتوث بهتر

  مزایای بادز 2 نسبت به بادز 2 پرو

  • طول عمر باتری بیشتر
  • قیمت کمتر

نتیجه

مقایسه بادز ۲ و بادز ۲

اگرچه در این مقایسه گلکسی بادز 2 پرو وضعیت بهتری به لحاظ کیفیت صدا، حذف نویز و سخت‌افزار دارد، اما در تست‌های انجام‌شده فرق خیلی چشم‌گیری احساس نمی‌شود. این نکته در کنار تفاوت قیمت کاملا محسوس می‌شود. با پرداخت هزینه کمتر و خرید بادز 2 هم می‌توان یک هدفون با کیفیت داشت و از تجربه شنیدن یک صدای شفاف و با حداقل نویز لذت برد. اما اگر هزینه بیشتر برای خرید هندزفری در ازای تکنولوژی جدیدتر و کمی کیفیت بهتر برای ما مسئله نباشد، گلکسی بادز 2 پرو یک انتخاب فوق‌العاده است.