آیا شما از آن دسته افرادی هستید که شماره تلفن ندارید؟ یا شاید نمی خواهید شماره تلفن خود را به هر وب سایتی بدهید؟ آیا می خواهید برای ساخت اکانت توییتر بدون شماره تلفن اقدام کنید؟ آیا به دنبال راهی برای عدم اشتراک گذاری شماره موبایل شخصی خود برای تایید اعتبار در شبکه اجتماعی توییتر هستید یا اینکه آیا تلفن خود را گم کرده اید؟ یا سوال چگونه در ایران اکانت توییتر بسازیم؟ در حالی که تحریم های مختلفی برای ایرانیان وجود دارد، برای شما خلق شده، باید بگوییم که راهی برای ایجاد یک حساب توییتر بدون دادن شماره تلفن وجود دارد.

حفظ حریم خصوصی ما در جامعه زمانی سخت تر شده است که عملاً هر چیزی آنلاین در دسترس قرار گرفت، حتی آنچه افراد برای ناهار یا شام می خورند. طبق بررسی های صورت گرفته، بیش از 80 درصد از آمریکایی ها نگران افشای اطلاعات شخصی بیش از حد و از دست دادن کنترل بر آنچه که فاش می کنند هستند. یکی از دلایل این است که بسیاری از مشاغل، خدمات و بسترهای اینترنتی مانند توییتر اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن را درخواست می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد از شماره تلفن های ساختگی استفاده می کنند و یا به دنبال راهی دیگر بطور مثال ساخت اکانت توییتر با ایمیل هستند. ما در این مطلب قصد داریم تا نحوه ثبت نام در توییتر با گوشی و بدون وارد کردن شماره تلفن را آموزش دهیم. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چگونه در ایران اکانت توییتر بسازیم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که سرویسی در ایران مسدود شود و دیگر نتوانید به آن دسترسی داشته باشید. یکی از این سرویس ها، توییتر است که با توجه به جامعه آماری بالای آن جزو بهترین شبکه های اجتماعی بوده و افراد زیادی علاقمند به ساخت اکانت در آن هستند. اما اگر کاربر ایرانی باشید، با وجود برخی مسدودیت هایی که برای این شبکه به وجود آمده، سوال چگونه در ایران اکانت توییتر بسازیم؟ برای هر کاربری بوجود خواهد آمد. در رابطه با این سوال باید عنوان کنیم که تغییر آیپی تنها راه شما در زمان مواجه با این مشکل است. پس از تغییر آیپی، برای ساخت اکانت توییتر بدون شماره تلفن می توانید از آدرس ایمیل تان استفاده کنید که روش آن به صورت مرحله به مرحله در بخش هایی بعدی بطور کامل توضیح داده می شود. 

ساخت اکانت توییتر بدون شماره تلفن

ساخت اکانت توییتر بدون استفاده از شماره تماس

همان طور که متوجه شدید، ساخت اکانت توییتر بدون شماره تلفن امکان پذیر هست. با استفاده از قابلیت ثبت نام توسط ایمیل که شرکت توییتر در این شبکه اجتماعی ارائه کرده، کاربران می توانند بدون هیچ نگرانی از ثبت شدن شماره تلفن گوشی موبایل در توییتر، اقدام به ثبت نام کنند. اما نکته ای که در این رابطه باید بدان  توجه کنید این است که میزان امنیت حساب توییتر کاربرانی که از ایمیل برای ثبت نام استفاده می کنند به مراتب کمتر است، زیرا زمانی که از طریق شماره تلفن ثبت نام می کنید، شما قادر به استفاده از گزینه امنیتی تایید دو مرحله ای هستید که این مورد برای اکانت های ایجاد شده توسط ایمیل تا زمان نگارش این مطلب، ارائه نشده است. پس اگر گزینه های امنیتی بیشتر مد نظرتان نیست، می توانید به راحتی با ایمیل برای خودتان یا دیگران اقدام به ثبت نام در توییتر با گوشی یا کامپیوتر شخصی تان کنید. اما بطور کلی با استفاده از روش هایی که در پایین ذکر شده، می توانید بدون وارد کردن شماره تلفن تان اقدام به ساخت اکانت توییتر بدون شماره تلفن کنید.

 • استفاده از شماره تلفن مجازی
 • استفاده از ایمیل
 • استفاده از ایمیل یکبار مصرف (فیک)

ساخت اکانت توییتر با ایمیل

برای ساخت اکانت توییتر با ایمیل مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا اپلیکیشن توییتر را در گوشی موبایل خود دانلود و نصب کنید
 • در اولین صفحه گزینه Create account را انتخاب کنید
 • در صفحه جدید در کادر اول نامتان را بنویسید
 • در زیر کادر دوم گزینه ای با عنوان استفاده از ایمیل قرار دارد، بر روی آن ضربه بزنید
 • در کادر باز شده آدرس ایمیلتان را وارد کنید
 • در پایین صفحه، تاریخ تولدتان را وارد کنید

در پایین صفحه، تاریخ تولدتان را وارد کنید

 • بر روی دکمه next ضربه بزنید
 • کدی به آدرس ایمیلیتان ارسال می شود که در صفحه جدید باید کد تایید را وارد کنید و بر روی گزینه Next ضربه بزنید
 • در صفحه جدید پسورد مورد نظر برای حساب کاربری توییترتان را وارد کنید

در صفحه جدید پسورد مورد نظر برای حساب کاربری توییترتان را وارد کنید

 • بر روی دکمه next ضربه بزنید
 • سپس در تنظیمات حریم خصوصی، یک نام کاربری انتخاب کنید. این نامی است که دیگران شما را با آن می شناسند. برای این کار از تخیل و نبوغ خود برای رسیدن به اسمی که دوست دارید استفاده کنید که در حال حاضر مورد استفاده قرار نگرفته و مردم آن را به خاطر خواهند سپرد.
 • در مرحله بعدی آواتاری برای حساب کاربریتان باید انتخاب کنید. شما می توانید هر نوع آواتاری را که دوست دارید بسازید. همچنین می توانید تصویر هدر خود را از این صفحه تغییر دهید.

نکته: اگر برای اولین بار حساب کاربری ایجاد می کنید، این تکنیک به درد خواهد خورد. اگر کوکی‌ها شناسایی شوند، توییتر ممکن است درخواست تأیید تلفن کند. پس  برای ثبت نام در توییتر با گوشی از شر کوکی ها خلاص شوید. از یک پنجره جدید در مرورگر کروم خود برای ایجاد یک حساب توییتر بدون شماره تلفن استفاده کنید.

کلام آخر

ما در این مطلب سعی کردیم تا یکی از رایجترین روش های برای ساخت اکانت توییتر بدون شماره تلفن را به شما آموزش دهیم. ساخت اکانت توییتر با ایمیل جزو محبوب ترین روش ها نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیاست. در این روش شما می توانید حتی با ساخت یک ایمیل موقت نیز اقدام به اینکار کنید. در ادامه سعی کردیم تا پاسخ جامعی به سوال چگونه در ایران اکانت توییتر بسازیم؟ بدهیم تا کاربران ایرانی نیز به راحتی بتوانند در شبکه اجتماعی توییتر ثبت نام کنند. در انتهای این مطلب اگر سوال، انتقاد یا پیشنهادی در رابطه با روشی غیر از روش توضیح داده شده برای ساخت اکانت توییتر دارید، می توانید از طریق بخش نظرات که در پایین صفحه قرار دارد، موارد فوق را با ما و دیگر کاربران سایت همه چی آنلاین در میان بگذارید.

منبع: techlizar