متاسفانه به دلیل مشکلات سیاسی کشورمان ایران تعداد زیادی از برنامه‌های مارکت گوگل پلی تحریم شده‌اند. برای اکثر ما پیش آمده که هنگامی که اقدام به دانلود برنامه های تحریم شده گوگل پلی کرده‌ایم، با پیغامی مبنی بر «عدم دسترسی به محتوای برنامه به دلیل تحریم و جغرافیای سکونت» روبه‌رو شده‌ایم. این مشکل اغلب اوقاتی که به دنبال یک برنامه مانند اینستاگرام یا واتساپ برای آپدیت و به‌روزرسانی آنها می‌گردیم نیز مشاهده می‌شود. در این موقعیت معمولاً هرچه به دنبال برنامه مورد نظر می‌گردیم آن را یافت نمی‌کنیم. خیلی وقت‌ها هنگامی که حتی از VPNها با قابلیت تغییر آی‌پی کشورها نیز استفاده می‌کنیم، باز هم این مشکل پیش می‌آید. اما مشکل از کجاست؟ چگونه برنامه های تحریم شده را دانلود کنیم؟ ما اینجا هستیم تا به سوال شما پاسخ قانع‌کننده و کاربردی‌ای بدهیم. بنابراین در ادامه با همه‌چی آنلاین همراه باشید.

چگونه برنامه های تحریم شده را دانلود کنیم؟

نخست باید به شما بگوییم هیچ‌وقت فکر نکنید که می‌توانید گوگل را گول بزنید! گوگل این موتور هوشمند جهانی، بعد از چندی می‌تواند مطمئن شود که شما متعلق به چه جغرافیایی هستید و آی‌پی دستگاهتان کدام منطقه را نشان می‌دهد. حتی اگر با استفاده از اپلیکیشن‌های تغییر IP بخواهید او را گول بزنید تا از شر تحریم‌ها خلاص شوید و برنامه های گوگل را دانلود کنید، باز هم آن گوگل است که از شما پیشی می‌گیرد و می‌داند شما در حال گول زدن آن هستید! اما چطور این اتفاق می‌افتد؟

جواب تقریباً ساده هست و البته راه حل دانلود بازی های تحریم شده گوگل پلی و برنامه‌های دیگر نیز در گروی این جواب ساده است. به محض وارد شدن به اپلیکیشن مارکت گوگل پلی، اطلاعات منطقه یا همان چیزی که آن را با نام (Region) می‌شناسیم، در این برنامه حک می‌شود. معمولاً بسیاری از کاربران بار اولی که وارد این اپلیکیشن می‌شوند، با آی‌پی ایران این کار را انجام می‌دهند. حتی اگر بار دوم سعی کنند با آی‌پی جز ایران این کار را انجام دهند، باز هم گوگل هوشمند خواهد فهمید و هشدار می‌دهد که نمی‌توانید چنین کاری کنید! پس چاره چیست؟ دانلود برنامه های تحریم شده گوگل پلی چطور صورت می‌گیرد؟

راه حل اول: دانلود برنامه‌های تحریم شده با تغییر آی‌پی

برای دانلود بهترین برنامه های اندروید باید اطلاعات و داده‌هایی که به گوگل پلی داده‌ایم، پاک شود. در واقع این شامل تمام آنچه به Region معروف است، می‌شود. برای این کار و توانایی دانلود برنامه های تحریم شده گوگل پلی مراحل زیر را دنبال کنید:

راه حل اول: دانلود برنامه‌های تحریم شده با تغییر آی‌پی

 1. وارد بخش Settings گوشی خود شوید. 
 2. حال گزینه Apps را یافته و روی آن ضربه بزنید. 
 3. قدم بعدی یافتن برنامه Google Play Store است. 
 4. اگر این آیتم در میان گزینه‌ها وجود نداشت، روی تب All ضربه بزنید. 
 5. حال در این بخش گزینه اول یعنی Storage را انتخاب کنید. 
 6. در پنجره بعدی روی Clear All Data بزنید تا تمامی داده‌ها پاک شوند. 
 7. حال پنجره را ببندید و دستگاه تلفن هوشمند خود را یکبار ری استارت کنید. 
 8. حال آنتی فیلتر یا همان VPN خود را روشن کنید. این برنامه‌های آی‌پی شما را تغییر می‌دهند. 
 9. مجدداً وارد برنامه مارکت گوگل پلی شوید. 
 10. مشاهده خواهید کرد که برنامه‌هایی که پیش‌تر توسط گوگل پلی برای ایران تحریم شده بودند، اینک برای شما باز هستند. 
 11. حال با خیال راحت می‌توانید اقدام به دانلود برنامه های تحریم شده گوگل پلی کنید! 

نکته: این راهکار همیشگی نیست. بلکه ممکن است دفعات بعدی استفاده از مارکت گوگل پلی، باز هم با پیغامی مبنی بر عدم ارائه اپلیکیشن مورد نظر در کشور مبدأ، روبه‌رو شوید. برای فائق آمدن بر این مشکل، لازم است مراحل فوق را بار دیگر انجام دهید.

راه حل دوم:

با استفاده از یک دستگاه مجهز به سیستم عامل ویندوز نیز می‌توانید اقدام به دور زدن تحریم‌ها و دانلود برنامه های تحریم شده گوگل کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید: 

 1. VPN یا برنامه تغییر آی‌پی خود را روشن کنید. 
 2. حالا با حساب معتبر جی‌میل خود وارد سایت گوگل پلی استور شوید. 
 3. حال برنامه مورد نظر خود را یافته و روی گزینه Install کلیک کنید تا مجوز نصب اپلیکیشن در گوشی موبایل اندرویدی شما صادر شود. 
 4. حال با گوشی اندرویدی خود که به اینترنت متصل شده، وارد اپلیکیشن گوگل پلی شوید تا برنامه مورد نظر شروع به نصب کند.

نکته: ممکن است در مرحله ورود به گوگل پلی اندرویدی، همچنان به یک برنامه تغییر آی‌پی مانند یک فیلترشکن یا VPN نیاز داشته باشید.

دانلود بازی های تحریم شده گوگل پلی از طریق ربات هوشمند تلگرام

دانلود بازی های تحریم شده گوگل پلی از طریق ربات هوشمند تلگرام

راه دیگری که شما را برای دانلود بازی های تحریم شده گوگل پلی و همچنین اپلیکیشن‌های قفل شده کمک می‌کند، استفاده از ربات‌های تلگرامی است. ربات‌هایی مانند@apkdl_bot  است. این ربات‌ها که با وارد شدن به آنها دستورالعمل استفاده نیز فرستاده می‌شوند، به راحتی می‌توانند فایل APK بهترین برنامه‌ های اندروید که برای شما توسط کمپانی گوگل تحریم شده‌اند را ارسال کنند.

چگونه برنامه های تحریم شده را از طریق فایل نصبی دانلود کنیم؟

چگونه برنامه های تحریم شده را از طریق فایل نصبی دانلود کنیم؟

مورد دیگری که می‌توان در پاسخ به چگونه برنامه های تحریم شده را دانلود کنیم؟ معرفی کرد، راه‌حلی تحت عنوان «نصب از طریف فایل‌های نصبی اندرویدی» است. در این روش کافی‌ست نام بازی یا اپلیکیشن مورد نظر خود را در سرچ‌بار گوگل جست و جو کنید. در اینجا یک لینک گوگل پلی به شما معرفی خواهد شد. لینک مورد نظر را کپی کرده و در یکی از دو سایت پایین وارد کنید:

 1. apkpure
 2. apps.evozi

حالا با زدن دکمه دانلود، فایل APK نصبی اندرویدی از برنامه یا بازی مورد نظر را دریافت خواهید کرد. در این مرحله کافی‌ست تا فایل را اجرا و نصب کنید.

سخن آخر 

امروزه دنیای تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده که هرگز نمی‌توان جلوی ارتباطات آزاد و تبادل اطلاعات و داده‌ها را گرفت. تحریم‌ها به صورت نمادین می‌توانند اعتراض دولت‌ها را به یکدیگر نشان دهند و حتی جایی سیستم ارتباطی را فلج سازند. اما در این بین همواره راه‌های میانبر فراوانی برای کاربران اینترنت و علاقه‌مندان به دنیای ارتباطات آزاد وجود دارد. همان‌طور که مشاهده کردید، روش‌هایی که با عنوان دستورالعمل برای دانلود برنامه های تحریم شده گوگل پلی در بالا شرح دادیم، یکی از این شیوه‌ها برای اتصال به دنیای آزاد است.