ممکن است برایتان پیش آمده باشد که هنگام فروش گوشی نگران اطلاعات موجود در آن گوشی باشید. شاید هم در مواقع ضروری به حافظه زیادی از گوشی نیاز دارید اما فرصت حذف کردن مواردی را ندارید. همینطور ممکن است تلفن همراه شما به دلیل داشتن فضای خالی بسیار کم، هنگ کند و یا کند شود. زمانی که هیچ راهی برای یافتن فایل‌های ویروسی که باعث اختلال در عملکرد می‌شوند، وجود نداشت، راه حل قطعی و تضمینی شما ریست فکتوری گوشی می‌باشد. هر گوشی که روی سیستم عامل اندروید کار می‌کند ریست فکتوری را دارد. اگر گوشی شما از شرکت شیائومی باشد نیز می‌توانید با ریست فکتوری گوشی شیائومی، امنیت اطلاعات خود را حفظ کنید. این اطلاعات شامل موارد ذکر شده می‌باشند.

 • عکس‌ها
 • ضبط‌های ویدئویی
 • یادداشت
 • مخاطب
 • پیامک‌ها
 • برنامه‌های نصب شده توسط کاربر
 • فایل‌های دیگر که توسط نسخه کارخانه تنظیمات مشخص نشده‌اند.

 البته این مواردی که گفته شد از مزایای این عمل بودند و باید در نظر بگیرید که ریست فکتوری گوشی شیائومی شما با معایبی نیز همراه است. توجه داشته باشید با ریست فکتوری در اصل گوشی شما صفر می‌شود و تمامی اطلاعات ذخیره شده در آن دستگاه پاک می‌شود. راه حلی که برای این مشکل پیشنهاد می‌شود، بکاپ گرفتن از گوشی می‌باشد. که در قسمت بعدی بیشتر به آن می‌پردازیم. در ادامه همراه ما باشید تا در این مقاله بیشتر درباره ریست فکتوری گوشی شیائومی بدانید.

تهیه نسخه پشتیبان قبل از ریست فکتوری (بکاپ گرفتن)

تهیه نسخه پشتیبان قبل از ریست فکتوری (بکاپ گرفتن)

همانطور که گفته شد با ریست فکتوری گوشی شیائومی، دستگاه شما به حالت صفر می‌رسد. بهتر است برای حفظ اطلاعات خود قبل از بازگشت به تنظیمات کارخانه شیائومی از دستگاه خود بکاپ بگیرید. خوشبختانه، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات خود در گوشی هوشمند شیائومی نسبتا آسان است. گزینه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید برای بکاپ از داده‌های دستگاه شیائومی خود دنبال کنید. در واقع با بکاپ گرفتن از اطلاعات آن‌ها را در یک حساب شخصی ذخیره می‌کنید. تمام راه‌هایی را که از طریق آن می‌توانید از اطلاعات گوشی هوشمند شیائومی بک آپ بگیرید، برای شما نام می‌بریم.

 1. بکاپ آنلاین (پشتیبان گیری ابری): این روش قابل اطمینان‌تر، امن‌تر، در دسترس‌تر و نسبتا ارزان‌تر می‌باشد. Google Drive امن‌ترین گزینه می‌باشد که می‌تواند به‌ طور خودکار از داده‌های دستگاه با کیفیت اصلی (تصاویر، ویدیوها و سایر فایل‌های رسانه)، پیام‌های متنی، گزارش تماس‌ها و موارد دیگر پشتیبان‌گیری کند.
 2. بکاپ در رایانه / لپ تاپ شما: با استفاده از Mi PC Suite از اطلاعات تلفن شیائومی خود در دسکتاپ نسخه پشتیبان تهیه کنید. از آنجایی که این ابزار به صورت بومی توسط شیائومی توسعه داده شده است، در حین استفاده از آن با مشکلات زیادی مواجه نخواهید شد. گوشی خود را با کابل USB به لپ تاپ متصل کنید و رایانه خود را برای استخراج داده‌ها با حالت انتقال فایل افزایش دهید. این کار را با برنامه ADB هم می‌توانید انجام دهید.
 3. بکاپ در گوشی هوشمند دیگر: اگر گوشی هوشمند جدید شما از شیائومی نیست، روش پشتیبان‌گیری Google Drive ملموس‌ترین راه‌حل خواهد بود، زیرا پشتیبان‌گیری بومی Cloud Xiaomi و روش پشتیبان‌گیری Mi PC Suite ممکن است با مشکلات سازگاری مختلفی با تلفن هوشمند خارج از اکوسیستم شیائومی مواجه شوند.

راه چهارمی هم به نام بکاپ در گوشی شیائومی خودتان هست که توصیه نمی‌شود چون اگر حتی قصد ریست فکتوری گوشی شیائومی را نداشته باشید و گوشی به مشکلی برخورد کند، تمامی اطلاعات از بین می‌روند. در این قسمت لازم است، تاکید کنیم مرحله بکاپ گرفتن قبل از ریست فکتوری گوشی شیائومی را فراموش نکنید چون بعد از ریست کردن راهی برای پشیمانی نیست. ما یک راه کلی از بکاپ گرفتن را برای شما قرار می‌دهیم:

 1. به منوی تنظیمات دستگاه Xiaomi Redmi خود بروید.
 2. تنظیمات شیائومی ردمی را با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه به پایین بروید تا قسمت «تنظیمات اضافی» را پیدا کنید، این گزینه‌ای است که نمادی با سه نقطه در سمت چپ دارد. برای دسترسی کلیک کنید.
 3. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا قسمتی به نام «پشتیبان‌گیری و بازنشانی» را پیدا کنید. برای دسترسی کلیک کنید.
 4. با کلیک بر روی (Erase all data (factory reset به ما امکان می‌دهد تا گزینه‌های شبکه، برنامه‌ها را بازیابی کنیم یا شیائومی ردمی را به طور کامل بازنشانی کنیم.
 5. برای ساختن فرمت کامل شیائومی ردمی، روی گزینه اول به نام «همه فایل‌های گوشی» کلیک کنید.

 در قسمت بعدی به ادامه موضوع مهم ریست فکتوری می‌پردازیم.

نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی به صورت گام به گام

در مطالب گفته شده به صورت کلی در باره ریست فکتوری گوشی شیائومی به شما اطلاعاتی دادیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم نحوه ریست فکتوری گوشی شیائومی را با جزئیات برای شما شرح دهیم تا در زمان‌های لازم بتوانید سریع این عمل کاربردی را انجام دهید. خیلی وقت‌ها ممکن است رمز گوشی خود را عوض کرده باشید و رمز جدید را به یاد نیاورید. گاهی هم ممکن است بخواهید تنظیمات گوشی شیائومی خود را به حالت اول بازگردانید. در این مواقع می‌توانید از ریست فکتوری کمک بگیرید. در واقع این عمل، به گوشی زندگی جدید می‌بخشد. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید دستگاه شیائومی را بازنشانی کنید که ما آن‌ها را نام می‌بریم و دو مورد از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

 1. Soft Reset
 2. بازنشانی به تنظیمات کارخانه هنگامی که تلفن قفل است.
 3. تنظیم مجدد کارخانه با استفاده از منوی تنظیمات تلفن
 4. بازنشانی کارخانه با استفاده از ابزارهای ADB 

نکات قابل توجهی که باید گفته شود این است، فرآیند ریست را قطع نکنید، زیرا ممکن است گوشی هوشمند شیائومی شما را خراب کند. گوشی هوشمند شیائومی خود را قبل از تنظیم مجدد به طور کامل شارژ کنید، زیرا بازنشانی کارخانه‌ای باتری قابل توجهی مصرف می‌کند.

ریست فکتوری گوشی شیائومی با استفاده از منوی تنظیمات

در حالی که ریست فکتوری گوشی شیائومی با استفاده از منوی بازیابی آن یکی از سریع‌ترین روش‌های موجود است، ممکن است برای برخی کمی دلهره‌ آور و خسته‌ کننده باشد. علاوه بر این، اگر از روش بازنشانی منوی بازیابی استفاده کنید، داده‌های دستگاه پاک می‌شوند. مجددا تاکید می‌کنیم قبل از اجرای این عمل از اطلاعات خود بکاپ بگیرید. برای ریست کردن گوشی شیائومی از منوی تنظیمات، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • منوی تنظیمات گوشی هوشمند شیائومی خود را باز کنید.

ریست فکتوری گوشی شیائومی با استفاده از منوی تنظیمات

 • منوی About Phone یا Additional Settings را باز کنید و گزینه Factory Reset را پیدا کنید.

ریست فکتوری گوشی شیائومی با استفاده از منوی تنظیمات

 • روی گزینه (Erase all data(Factory reset که در پایین صفحه نمایش دستگاه وجود دارد کلیک کنید.
 • رمز عبور / پین / الگوی خود را برای ادامه کار وارد کنید.
 • اگر می‌خواهید قبل از ریست فکتوری گوشی شیائومی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، می‌توانید این کار را با ضربه زدن روی دکمه پشتیبان‌گیری انجام دهید.
 • اگر نمی‌خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید، بازنشانی کارخانه را فشار دهید.
 • حالا بعد از 10 ثانیه انتظار روی Next ضربه بزنید.

ریست فکتوری گوشی شیائومی با استفاده از منوی تنظیمات

 • پس از 10 ثانیه دیگر، روی OK ضربه بزنید.

ریست فکتوری گوشی شیائومی با استفاده از منوی تنظیمات

 • چند دقیقه صبر کنید تا گوشی شیائومی شما ریست شود.

گوشی هوشمند شیائومی شما اکنون به طور خودکار روشن می‌شود و می‌توانید آن را از ابتدا به روشی که برای اولین بار آن را خریدید تنظیم کنید.

ریست فکتوری گوشی شیائومی با برنامه ADB

این روش نیز در صورتی مفید است که رمز عبور صفحه قفل را فراموش کرده باشید و قادر به دسترسی به دستگاه نباشید. گفتنی است، برخلاف سه روش اول، روش بازگشت به کارخانه ADB به یک رایانه رومیزی یا یک لپ تاپ در کنار گوشی هوشمند شیائومی شما نیاز دارد. برای ریست فکتوری گوشی شیائومی با استفاده از ابزارهای ADB، باید این مراحل را دنبال کنید:

 1. گوشی شیائومی خود را خاموش کنید.
 2. دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید تا صفحه Fastboot بالا بیاید.
 3. گوشی هوشمند شیائومی خود را با استفاده از کابل USB سازگار به رایانه متصل کنید.
 4. ADB Fastboot Tools را در رایانه خود بارگیری کنید.
 5. ابزار ADB Fastboot را باز کنید.
 6. برای باز کردن Command Window  کلیک راست کنید.
 7. Fastboot W را در پنجره فرمان تایپ کرده و enter را فشار دهید.
 8. چند ثانیه صبر کنید و سپس Fastboot Reboot را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

گوشی هوشمند شیائومی شما اکنون با موفقیت بازنشانی می‌شود و می‌توانید به راحتی با دستگاه خود شروع به کار کنید. جالب است بدانید گوشی‌های شیائومی دارای کدهای مخفی هستند که در مواقع ضروری بسیار کاربرد دارند. با این کدها می‌توانیم عمل‌هایی مانند شماره IMEI، تست سخت افزار، اطلاعات نرم افزار، بازنشانی سخت افزاری، بازنشانی کارخانه، بازنشانی تنظیمات، برگشت داده های تلفن همراه، تست QC و بسیاری از کارهای مفید دیگر را به راحتی در تلفن همراه شیائومی خود انجام دهید. ما در این مقاله کد ریست فکتوری گوشی شیائومی را برای شما ارائه می‌دهیم تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

کد ریست فکتوری گوشی شیائومی

کد ریست فکتوری گوشی شیائومی

قبل از این که کد ریست فکتوری را برای شما بنویسیم، قصد داریم کد بکاپ برای قبل از ریست فکتوری گوشی شیائومی را برایتان قرار دهیم. کد بکاپ:

*#*#273283*255*663282*#*#* این کد برای پشتیبان‌گیری سریع از تمام فایل‌های رسانه‌ای شما می‌باشد.

کد ریست فکتوری:

*#*#7780#*#* با این کد تمام داده‌های دستگاه خود مانند عکس‌ها، برنامه‌ها و تنظیمات و غیره را پاک کنید. همینطور شما با کد *2767*3855# می‌توانید تمام داده‌های دستگاه خود را فرمت کنید و سیستم عامل Android Device را دوباره نصب کنید. ما تا این قسمت تمامی مراحل ریست فکتوری گوشی شیائومی را مانند  تنظیمات گوشی، استفاده از برنامه و به کارگیری کد برای شما ارائه دادیم. لازم است بعد گرفتن بکاپ از اطلاعات، تمامی مراحل را انجام دهید تا دستگاه شما به تنظیمات کارخانه برگردد.

کلام آخر

در این مقاله مختصر و مفید، قصد داشتیم که ریست فکتوری گوشی شیائومی را به صورت جزئی و کلی برای شما شرح دهیم و تاکید کردیم که قبل از اجرای این عمل حتما از تمامی اطلاعات یا اطلاعاتی که مهم هستند، بکاپ بگیرید. در واقع ریست فکتوری در زمان‌های حساس مانند فروش گوشی، اختلال در کار کرد گوشی، فراموشی رمز و بازگشت به تنظیمات اولیه به ما کمک می‌کند. حالا که مطالعه شما به پایان رسیده می‌توانید از روی مراحل گفته شده ریست فکتوری گوشی شیائومی خود را انجام دهید. امیدواریم از همراهی با ما به هدف خود رسیده باشید.

منبع: helpsmartphone