گاهی‌اوقات همه‌چیز آن‌طور که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود و در یک موقعیت پیچیده مجبور به شارژ اضطراری همراه اول می‌شوید. تنظیمات سیم کارت اعتباری همراه اول و سایر تلفن‌های همراه به‌گونه‌ای است که برای استفاده از امکانات تماس و ارسال پیامک، همواره باید اعتبار سیم‌کارت‌تان شارژ باشد. یکی از نگرانی‌های همیشگی، کاربران سیم‌کارت‌های اعتباری این است که در شرایط بحرانی، شارژ سیم‌کارتشان تمام و دستشان از دنیا کوتاه شود!

حق دارید، نگرانی شما کاملا طبیعی است، گاهی ممکن است کارت اعتباری خود را در خانه جا بگذارید و اطلاعات آن را حفظ نباشید، سیستم‌های پرداخت آنلاین با مشکل مواجه شود و یا حتی به اینترنت و فروشگاه دسترسی نداشته باشید. شاید هم قبلا چنین تجربه تلخی داشته‌اید و دنبال راه‌حلی هستید که دیگر شاهد تکرار آن نباشید. بهترین راه‌حل برای جلوگیری از مشکل اتمام شارژ اعتباری همراه اول در موقعیت‌های بحرانی، استفاده از کد شارژ اضطراری همراه اول یا سرویس چتر اضطراری است. در این مطلب از همه‌چی آنلاین شما را با نحوه گرفتن شارژ اضطراری همراه اول آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

نحوه گرفتن شارژ اضطراری همراه اول

حالا می‌رسیم به مهم‌ترین بخش: چطور می‌توانیم شارژ اضطراری همراه اول بگیریم؟ روش‌های مختلفی برای بهره‌مندی از شارژ اعتباری اضطراری همراه اول در گوشی موبایل وجود دارد که در ادامه شما را با هر کدام از این موارد و شرایط استفاده از آن‌ها، آشنا خواهیم کرد:

1.اعتبار اضطراری برای مواقع اضطراری

برای اینکه بتوانید سرویس اعتبار اضطراری همراه اول استفاده کنید، کافی است کد شارژ اضطراری همراه اول را با گوشی شماره‌گیری کنید که عبارت است از:

*10*25#

1.اعتبار اضطراری برای مواقع اضطراری

مشترکین اعتباری همراه اول، با استفاده کد بالا، به‌راحتی می‌توانند یکی از بسته‌های شارژ، مکالمه و یا اینترنت را بدون پرداخت وجه انتخاب کنند.

سرویس شارژ اضطراری همراه اول برای چه کسانی قابل استفاده است؟

همان‌طورکه می‌دانید، بهره‌مندی از هر نوع سرویسی، نیازمند شرایط خاصی است، البته شرایط استفاده از رمز شارژ اضطراری همراه اول اصلا پیچیده نیست. این سرویس برای سیم‌کارت‌های همراه اول با شرایط زیر قابل‌استفاده است:

  • حداقل مدت‌زمان 90 روز از فعال‌سازی خط همراه اول کاربر گذشته باشد.
  • اعتبار فعلی آن‌ها کم‌تر از 20 تومان باشد.

البته اگر قصد دارید از رمز شارژ اضطراری همراه اول استفاده کنید، باید دو نکته مهم را مدنظر قرار دهید:

  • توجه داشته باشید که مبلغ شارژ اضطراری همراه اول، بلافاصله پس از اولین افزایش اعتبار، از حساب مشترک کسر خواهد شد.
  • استفاده از سرویس کد دستوری شارژ اضطراری همراه اول، حداکثر دو بار در هر ماه و پس از تسویه‌حساب بدهی قبلی امکان‌پذیر است.

2.مجموعه سرویس‌های چتر اضطراری

همراه اول با ارائه سرویس‌های چتر اضطراری، قدم بزرگی در راستای تحقق شعار هیچ‌کس تنها نیست، بردارد. چتر اضطراری از مشترکینی که شارژ اعتباری‌شان تمام شده حمایت می‌کند کد دستوری اصلی سرویس‌های چتر اضطراری عبارت است از:

*10*26#

2.مجموعه سرویس‌های چتر اضطراری

سرویس‌های این مجموعه را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

1. درخواست تماس

زمانی‌که مشترک همراه اول، شارژ کافی نداشته باشد، با ارسال یک کد USSD، می‌تواند از سایر مشترکین همراه اول درخواست کند که با او تماس بگیریند.

برای استفاده از این ویژگی، با ارسال کد *10*261# و اعلام شماره مشترک موردنظر می‌توانید درخواست تماس خود را اعلام کنید. درخواست شما بلافاصله از طریق پیامک به اطلاع مشترک همراه اول خواهد رسید.

2.درخواست شارژ

اگر سیم‌کارت اعتباری‌تان شارژ کافی نداشته باشید، شما می‌توانید با ارسال یک کد USSD از سایر مشترکین همراه اول درخواست انتقال شارژ داشته باشید.

برای استفاده از این ویژگی، کافی است کد *10*262#  را شماره‌گیری و شماره مشترک مورد نظر خود را اعلام کنید. مبلغ این شارژ 1000 تومان خواهد بود و درخواست شما از طریق پیامک به اطلاع مشترک همراه می‌رسد. طرف‌مقابل با ارسال عدد 1، انتقال 1000 تومان شارژ را تایید و با ارسال عدد 2، درخواست شما را رد خواهد کرد.

توجه داشته باشید که در صورت تایید مشترک انتقال‌دهنده شارژ، مبلغ 1000 تومان به حساب وی منظور شده و با کسر 40 تومان کارمزد انتقال، مبلغ 960 تومان به اعتبار شما انتقال خواهد یافت.

در جدول زیر می‌توانید شرایط عمومی و محدودیت‌های سرویس چتر اضطراری را مشاهده کنید:

سرویس
شرایط برخورداری از سرویس
محدودیت‌ها
درخواست تماس
مشترکین فعال با اعتبار کمتر از 20 تومان
مشترکین با شرایط قطع یک‌طرفه
مشترکین با شرایط قطع دوطرفه
ارسال حداکثر 5 درخواست در فاصله زمانی دو افزایش اعتبار
درخواست شارژ
مشترکین فعال با اعتبار کمتر از 20 تومان
مشترکین با شرایط قطع یک‌طرفه
مشترکین با شرایط قطع دوطرفه
ارسال حداکثر 5 درخواست در فاصله زمانی دو افزایش اعتبار


3.کد شارژ اضطراری همراه اول 600 تومان

یکی از روش‌های دریافت شارژ اضطراری برای مشترکین همراه اول استفاده از کد دستوری *1# و *10# است. با شماره‌گیری یکی از این دو کد، مبلغ 600 تومان برای برقراری تماس ضروری دریافت خواهید کرد. البته باید توجه داشته باشید که افرادی مجاز به استفاده از این کد هستند که شارژ اعتباری‌شان، زیر 20 تومان باشد. در نهایت، پس از اولین خرید اعتبار، مبلغ شارژ اضطراری با 40 درصد کارمزد از حساب شما کسر خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم قبل‌از هرکاری، فعال بودن یا نبودن سرویس اضطراری همراه اول را چک کنید. برای این کار، کافی است یکی از کدهای *1*170# و یا *10*250# را شماره‌گیری کنید.

کلام آخر: آیا شارژ اضطراری همراه اول رایگان است؟

کلام آخر: آیا شارژ اضطراری همراه اول رایگان است؟

با توجه به اینکه خیلی از افراد از این کدهای دستوری به عنوان، شارژ اضطراری رایگان استفاده می‌کنند، بسیاری از مشترکین این سرویس را به اشتباه رایگان در نظر می‌گیرند، درحالی‌که اصلا این‌طور نیست. همان‌طورکه پیش‌ازاین گفته شد، هزینه شارژ اضطراری همراه اول رایگان نیست و بلافاصله پس از تراکنش‌های بعدی، از حساب شما کسر خواهد شد.

شارژ اضطراری ایرانسل، شارژ اضطراری رایتل و همراه اول، همگی جزو امکاناتی هستند که جهت بهبود تعاملات در شرایط اضطراری فراهم شده‌اند اما شما هزینه اعتبار را بلافاصله پس از شارژ سیم‌کارت‌تان پرداخت خواهید کرد.