امروزه گوش دادن به موسیقی به پای ثابت برنامه روزمره ما تبدیل شده‌است. به همین دلیل هندزفری و هدفون جایگاه خودشان را در زندگی روزمره ما پیدا کردند. هندزفری به دو دسته بدون سیم و با سیم تقسیم می‌شود که آیفون طی یک سیاست با حذف جک 3.5 از گوشی‌های خود کاربران را به سمت هندزفری‌های بدون سیم و ایرپاد فرستاد تا سود بیشتری کسب کند و هندفری‌های خود را به فروش برساند که این نوع از هندزفری‌ها توسط بلوتوث به گوشی متصل می‌شوند. در ادامه به تنظیمات هندزفری گوشی به طور دقیق تری خواهیم پرداخت.

شاید در ابتدای مسیر کاربران به دلیل قیمت بالای ایرپاد و هندزفری‌های بدون سیم، نسبت به هندزفری‌های معمولی ناراضی بودند اما با گذشت زمان متوجه راحتی و کیفیت بیشتر این هندزفری‌ها شدند و دیگر خبری از مشکلات هندزفری معمولی از جمله پارگی سیم، گره خوردن سیم و راحت نبودن موقع استفاده از هندزفری و مشکلات رایج تنظیمات هندزفری گوشی نبود.

البته با حذف جک 3.5 از گوشی‌های اپل قابلیت استفاده از هندزفری‌های معمولی هم هست که توسط کابل تبدیل می‌توان از این نوع هندزفری‌ها استفاده کرد. بی شک بهترین نوع هندزفری در بازار ایرپاد است که برای شرکت اپل می‌باشد. ایرپاد با گوشی‌های اپل به دلیل طراحی ویژه آن بسیار ساده سینک می‌شود و متصل کردن آن بسیار ساده است، کافیست وارد تنظیمات ایفون در گوشی شوید.

همچنین ایرپاد قابلیت اتصال به گوشی‌های اندرویدی مانند سامسونگ، شیائومی و.. را نیز دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. علاوه بر ایرپاد، هندزفری‌های بلوتوثی یا همان بدون سیم دیگری نیز در همین رده قیمتی یا رده قیمتی پایین‌تر و اقتصادی‌تر برای کاربران مانند شیائومی، لنوو، سونی، سامسونگ، گوگل و… وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا آموزش کامل اتصال هندزفری و ایرپاد در گوشی شیائومی، سامسونگ و آیفون را به شما آموزش دهیم.

تنظیمات هندزفری گوشی شیائومی

جهت اطلاع از تنظیمات هندزفری گوشی شیائومی همراه ما باشید. برای اتصال هندزفری بلوتوثی به گوشی شیائومی خود کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

تنظیمات هندزفری گوشی شیائومی

 1. ابتدا هندزفری بلوتوثی خود را روشن کنید که آماده اتصال باشد. معمولا همراه هندزفری یک دفترچه نیز به شما داده می‌شود که نحوه روشن شدن و آماده کردن برای اتصال را به شما آموزش می‌دهد.
 2. برای گوشی‌های جدید که از اندرویدهای بالاتر بهره می‌برند، باید در قسمت تنظیمات گوشی شیائومی روی Connected Device کلیک کنید. 
 3. همچنین برای اندرویدهای قدیمی در تنظیمات گوشی شیائومی روی بلوتوث کلیک کنید که می‌توانید دستگاه‌های متصل شده را ببینید.
 4. در ادامه بر روی Pair New Device کلیک کنید.
 5. با این کار، گوشی دستگاه‌های در دسترس را اسکن می‌کند و اگر هندزفری شما روشن و آماده به کار باشد، توسط گوشی به شما نمایش داده می‌شود.
 6. پس از پیدا کردن هندزفری خود روی آن کلیک کنید تا وصل شود.

تنظیمات هندزفری گوشی سامسونگ

تنظیمات هندزفری گوشی سامسونگ ساده است و کار دشواری نیست. برای اتصال هندزفری‌های بدون سیم یا همان بلوتوثی در گوشی سامسونگ، مراحل زیر را با ما انجام دهید:

تنظیمات هندزفری گوشی سامسونگ

 1. ابتدا از شارژ بودن هندزفری خود مطمئن شوید.
 2. از داخل تنظیمات گوشی سامسونگ خود بخش بلوتوث را انتخاب کنید. همچنین در این مرحله قسمت Connection را انتخاب کنید .
 3. در این قسمت دستگاه‌های متصل شده خود را می‌بینید. برای اتصال هندزفری جدید بر روی Scan کلیک کنید تا دستگاه‌هایی که قابلیت اتصال دارند، برای شما نمایش داده شوند.
 4. حالا هندزفری شما در این لیست مشخص می‌باشد و کافی است برای اتصال بر روی نام هندزفری خود کلیک کنید.
 5. در پایان مشاهده می‌کنیم که هندزفری مورد نظر متصل شده است.

بعد از وصل شدن هندزفری برای اولین بار، دیگر لازم نیست برای اتصال دوباره همه این مراحل را طی کنید. کافیست بلوتوث گوشی‌ خودتان را روشن کنید تا تنظیمات هندزفری گوشی به صورت اتوماتیک انجام و وصل شود.

برای وصل کردن ایرپاد آیفون به گوشی اندروید کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد تنظیمات گوشی خود شوید.
 2. در ادامه به بخش Connected Device بروید و روی بخش بلوتوث ضربه بزنید و آن را روشن کنید.
 3. حالا باید قاب ایرپاد را باز کنید و بر روی دکمه سفید که در پشت قاب است ضربه بزنید، چراغ سفید چشمک می‌زند.
 4. سپس قاب ایرپاد را نزدیک گوشی سامسونگ خود قرار دهید.
 5. اسم ایرپاد شما در لیست دستگاه‌های دیگر ظاهر می‌شود.
 6. حالا روی نام ایرپاد خود کلیک کنید.
 7. اکنون اتصال ایرپاد به اندروید تکمیل شد.

برای اتصال ایرپاد به گوشی‌های اندرویدی علاوه بر تنظیمات هندزفری گوشی می‌توانید توسط برنامه‌هایی مانند برنامه Andropods، برنامه Air Battery و برنامه Assistant Trigger هم متصل شوید و تنظیمات ایرپاد ایفون خود را در دست داشته باشید. در این برنامه‌ها تنظیمات هندزفری گوشی جذاب‌تر است و قابلیت‌های شگفت‌انگیزی دارد.

تنظیمات هندزفری گوشی ایفون

تنظیمات هندزفری گوشی ایفون

برای اتصال ایرپاد به آیفون نیاز به انجام کار پیچیده‌ای نیست. به لطف طراحی عالی آیفون، تنظیمات هندزفری گوشی بسیار ساده است. برای اتصال ایرپاد کافیست:

 • ابتدا گوشی خود را باز کرده و در صفحه اول بمانید.
 • برای اتصال، بلوتوث خود را در تنظیمات آیفون روشن کنید.
 • ایرپاد خود را باید داخل کیس شارژ قرار دهید سپس در کیس را برای اتصال باز کنید.
 • بعد از انجام همه مراحل ایرپاد خود را کنار گوشی آیفون خود بگذارید تا انیمیشن وصل شدن هندزفری در گوشی شما نمایش داده شود.
 • بر روی دکمه Connect که بر روی صفحه اصلی آیفون شما نمایش داده می‌شود، کلیک کنید تا متصل شود.
 • به همین راحتی و بسیار سریع ایرپاد شما به آیفون متصل شد. همچنین می‌توانید تنظیمات ایرپاد ایفون خود را در دست داشته باشید و شخصی سازی کنید.

 اگر می‌خواهید ایرپاد خود را به یک گوشی آیفون دیگری متصل کنید، کافیست همین مراحل را طی کنید و دکمه Pairing که در پشت کیس ایرپاد قرار دارد را نگه دارید تا ایرپاد شما متصل شود.

کلام آخر

کلام آخر

در این مقاله ابتدا به این نتیجه رسیدیم که هندزفری‌های بدون سیم نسبت به هندزفری‌های معمولی بهتر هستند. همچنین تعدادی از آن‌ها را نام بردیم سپس راه‌های مختلف اتصال این هندزفری‌ها را به شما آموزش دادیم. همچنین چند تا از برنامه تنظیمات هندزفری گوشی که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد را نام بردیم. متصل کردن هندزفری به گوشی‌های شیائومی، سامسونگ و اپل، کمی متفاوت است که قبل از استفاده از آن‌ها، بهتر است مراحل آن را بلد باشید. در این مقاله تنظیمات هندزفری و ایرپاد در این سه گوشی را مورد نقد و بررسی قرار داده و به صورت کامل آموزش داده‌ایم.

منبع: pocket-lint