ترفند‌های اینستاگرام چه چیزهایی می‌توانند باشند؟ روزانه تعداد زیادی عکس، فیلم و متن با محتواهای مختلف در دنیای دیجیتال رد و بدل می‌شود. از فیلم‌های آموزشی گرفته تا عکس‌های هنری و متن‌های انگیزشی که هرکدام تلاش دارند تاثیرشان را در این دنیای کوچک اما پرطرفدار بگذارند. شما هم اگر می‌خواهید یکی از افراد پرطرفدار و تاثیرگذار در فضای مجازی باشید باید مهارتتان را در این زمینه بالا ببرید. اینستاگرام یکی از بهترین برنامه های اندروید و ios است که شما را در این مسیر به‌ خوبی نگه می‌دارد. با یادگیری ترفندهای اینستاگرام، راه ارتباطی شما و کاربران بیشتر و بهتر خواهد شد. در اینجا تلاش کردیم شما را با ترفندهای خلاقانه اینستاگرام آشنا کنیم. پس اگر به فکر افزایش فالوور یا به دنبال ترفندهای جالب در اینستاگرام هستید، با این راه‌ها آشنا شوید.

با نیم ‌تگ راحت‌تر آدرس صفحه‌تان را انتشار دهید

اپلیکیشن اینستاگرام Nametags را برای کاربرانش قرار داده تا راحت‌تر همدیگر را پیدا کنند. انتشار راحت کیو.آر کد که یکی از ترفندهای اینستاگرام است به شما کمک می‌کند که کاربران پیشرفته‌تر شما را کشف کنند. کیو.آر کدها را می‌توان روی کارت ویزیت چاپ کرد یا به‌ طور همیشگی در گالری تلفن همراهتان نگه دارید تا برای معرفی صفحه‌تان سریع‌تر عمل کنید. زیرا دردسر تایپ و اسپل نام کاربری برای مخاطب کمی گیج‌کننده است. پس کاربران می‌توانند با اسکن کردن کیو.آر کد که از ترفندهای جالب در اینستاگرام‌ است، به‌ راحتی صفحه شما را پیدا کنند. ابتدا وارد صفحه پروفایلتان شوید و سه خط بالای صفحه را بزنید. بعد از اینکه وارد گزینه QR Code شدید صفحه‌ای باز می‌شود که هم می‌توانید کیو.آر کد بقیه کاربران را اسکن کنید و هم کیو.آر کد خودتان را بسازید. گزینه share بالای صفحه هم برای انتشار نیم‌تگ صفحه شما در صفحه‌های مجازی دیگر است. پس‌زمینه QR کدتان را به سه حالت می‌توانید درست کنید، با رنگ‌های مختلف، گذاشتن ایموجی یا گرفتن سلفی که این بستگی به سلیقه شما دارد.

چالش کامنت‌های توهین‌ آمیز و هیدن وُرد

چالش کامنت‌های توهین‌ آمیز و هیدن وُرد

کاربران زیادی سال‌هاست که از سمت اشخاصی چه شناس و چه ناشناس، مورد هجوم الفاظ رکیک قرار گرفته‌اند. هیدن کردن این کلمات یکی از ترفندهای اینستاگرام است که خیال بسیاری را راحت کرده است. برای فعال کردن این قابلیت وارد صفحه پروفایلتان شوید و سه خط بالای صفحه را بزنید. وارد Setting یا تنظیمات شوید، و در مرحله بعد گزینه Privacy را بزنید. گزینه Hidden Words همان گزینه مورد نظر ماست که بعد از وارد شدن در قسمت Add to List کلمات توهین‌ آمیز یا کلماتی که نمی‌خواهید در کامنت‌ها ببینید در لیست اضافه کنید. این یکی از ترفندهای جالب در اینستاگرام است که خیال خیلی از کاربران را راحت کرده است.

پاسخ خودکار دایرکت یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام و کاربردی

پاسخ خودکار در دایرکت یکی از ترفندهای خلاقانه اینستاگرام، برای کاربرانی است که دایرکت‌های زیادی دریافت می‌کنند و کسب‌ و کاری در اینستاگرام دارند. پاسخ خودکار راه پیام دادن کاربران به مخاطبانشان را راحت‌تر کرده است، پس با یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام که بسیار کاربردی است، بیشتر آشنا شویم. ابتدا باید Shortcut این پیام‌های آماده را درست کنید. برای درست کردنشان ابتدا وارد قسمت تنظیمات یا Setting شوید. در مرحله بعد گزینه Creator بزنید و وارد Save Replies شوید. در قسمت بالای صفحه، علامت (+) را بزنید. حالا در این قسمت می‌توانید پاسخ‌های متعددی برای کاربرانتان درست کنید. در Shortcut کلمه‌ای را وارد کنید که مرتبط با موضوع پیام باشد. بعد از نوشتن پیام و زدن تیک بالای صفحه؛ پیام آماده است. هر بار با نوشتن کلمه ساخته شده در Shortcut، در قسمت پیام، متن نوشته شده آماده ارسال است.

میوت کردن کاربران در زمان‌های دلخواه

اما یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام برای کاربران خسته؛ اینستاگرام هر چقدر هم برنامه‌ای مفید، سرگرم‌کننده و رسانه‌ای پولساز برای کاربران در سراسر دنیا باشد اما گاهی حوصله مخاطبان کم می‌شود و نمی‌توان برخی کاربران را دنبال کرد. اما اگر کاربر مورد نظر شما کسی باشد که نمی‌توانید او را بلاک یا از لیستتان حذف کنید با گزینه میوت یا  Mute برای چند روزی از پست و استوری‌های او رها شوید. میوت کردن کاربران یکی از ترفندهای جالب در اینستاگرام است، که این راز مخفی شدن پست و استوری‌ها را پیش خودش نگه می‌دارد، پس از این بابت خیالتان راحت باشد. برای فعال کردن ابتدا به صفحه شخص مورد‌ نظر بروید و مستطیل Following را بزنید. با چند گزینه رو به‌ رو می‌شوید. گزینه Mute را که بزنید، در این قسمت هم پست‌ها و هم استوری‌ها را به‌ صورت جداگانه می‌توانید میوت کنید.

مخفی کردن تگ از ترفندهای اینستاگرام

مخفی کردن تگ از ترفندهای اینستاگرام

یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام برای آن دسته کاربرانی که بازدید پیجشان بالاست یا می‌خواهند بی‌ سر و صدا فعالیت داشته باشند و بقیه کاربران از پست‌های تگ شده اطلاعی نداشته باشند مخفی کردن تگ است که اینستاگرام این راه را پیش روی کاربران خود گذاشته است. برای مخفی کردن تگ ابتدا باید سه خط بالای صفحه پروفایلتان را بزنید و بعد گزینه وارد Setting یا تنظیمات شوید. در مرحله بعد با زدن گزینه Privacy وارد قسمت Posts شوید. در قسمت Allow Tags From با انتخاب گزینه No One اجازه تگ شدن را به هیچ کاربری نمی دهید. اما اگر می‌خواهید ببینید که توسط چه کسانی تگ شدید و اجازه ورود پست را به قسمت تگ دهید همین مسیر تنظیمات را پیش بروید و در قسمت Posts، پایین صفحه گزینه Tagged Post این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد. وقتی وارد گزینه Manually Approve Tags با فعال کردنش می‌توانید هم لیست پست‌هایی که تگ شده را ببینید و هم اینکه اجازه ورودشان را به قسمت تگ‌ها بدهید. برای اجازه ورود پست‌ها Pending Tags را بزنید، وارد صفحه جدید که شدید، در قسمت بالا Edit قرار دارد، وقتی این گزینه را بزنید با انتخاب پست‌ها، هم می‌توانید حذفشان کنید و هم با اد کردنشان به لیست تگ‌ها، اجازه ورود پست‌ها را صادر کرده‌اید.

یکی از جذاب‌ترین ترفندهای اینستاگرام دسته‌بندی کردن پست‌ها

یکی از ترفندهای خلاقانه اینستاگرام اضافه شدن Guides است. شما به‌ عنوان یک کاربر فعال در تمامی این سال‌ها پست‌های مختلفی گذاشته‌اید و حالا می‌خواهید پست‌ها را بر اساس موضوع دسته‌بندی کنید. همانطور که در (وب‌سایت blog.hootsuite) اشاره شده است؛ شما هم می‌توانید بعد از دسته‌بندی پست‌ها برایشان کاور و هم تیتر و تایتل مناسبی قرار دهید. Guides یکی از ترفندهای اینستاگرام است که با بازنشرش در قسمت استوری، مخاطبانتان را از این دسته‌بندی مطلع کنید. نه فقط در قسمت استوری بلکه در شبکه‌های اجتماعی دیگر لینک آن را نشر دهید. Guides در اینستاگرام طوری طراحی شده است که هم برای پست‌های ذخیره شده و هم پست‌های خودتان کاربرد دارد. حتی می‌توانید عکس و فیلم‌ها‌ را همراه با تایتل بر‌ اساس مکان‌ها دسته‌بندی کنید.

سیو پست‌ها را با نام و کاور دسته‌بندی کنید

روزانه هزاران پست با محتواهای گوناگون در اینستاگرام ارسال می‌شود. مثلاً مطلب طولانی در مورد بهترین اپلیکیشن های آیفون نوشته شده است که شما فرصت مطالعه‌اش را ندارید، یا فیلمی که ترفندهای خلاقانه اینستاگرام را آموزش می‌دهد یا صفحاتی که کسب‌ و‌ کار دارند و  شما یکی از محصولاتش را در نظر دارید بخرید و همان پست را ذخیره می‌کنید. بعد از یک مدت می‌بینید سیو پست‌ها مجموعه‌ای از موضوعات مختلفی شده‌اند که فرصت نکرده‌اید آن‌ها را دسته‌بندی کنید. درست کردن فایل جداگانه با نام و کاور یکی ار ترفندهای اینستاگرام است که به‌ راحتی به پست‌های ذخیره شده دسترسی پیدا می‌کنید. بالای صفحه قسمت Saved یک علامت (+) قرار دارد، پست‌هایی که موضوع مشترک دارند را انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید. در این مرحله هم می‌توانید نام و کاور مناسبی انتخاب کنید. این نکته را در نظر داشته باشید، اگر قصد دارید پست جدیدی را ذخیره کنید، دستتان را روی گزینه سیو نگه دارید. فایل‌های درست شده برای شما باز می‌شود و می‌توانید پست را در قسمت مورد نظر ذخیره کنید.