بازی minecraft یکی از محبوب ترین و بهترین بازی های رایگان گوشی از نگاه کاربران در بیست سال اخیر است که در استدیو مایانگ توسط ماکوس پیرسون در سال 2009 ساخته شده این بازی از سری بازی های فکری که در نسخه های مختلف برای کامپیوتر، اندروید، ios و حتی ایکس باکس منتشر شده است. بازی minecraft به صورت سه بعدی ارائه شده که در آن بازیکن به صورت آزادانه عمل کرده و هیچ هدف خاصی را دنبال نمیکند و همچنین در آن برد و باخت معنی ندارد و همین امر از خصوصیات منحصر به فرد این بازی با گیم های قبلی است که باعث شد بین گیمر ها از محبوبیت خاصی بر خوردار شود.

بازی minecraft به صورت پیش فرض از نگاه اول شخص به کاربر نشان داده می شود که البته کاربر می تواند در بخش تنظیمات دید دوربین را از اول شخص به سوم شخص تغییر دهد، همان طور که گفته شد کلیّت بازی به صورت سه بعدی و مکعبی شکل است و بازیکن می تواندمکعب ها و اشیاء را گرد آوری کرده و همچنین بر روی هم بگذارد و ساختمان یا هر نوع  سازه ای را بسازد.

در بازی minecraft گوشی موبایل هر کدام از مکعب ها و اشیاء معنی خاصی را به کاربر می رساند و مثلا مکعب سبز به معنی گیاهان است یا معکب های به رنگ قهوه ای و سبز چوب را نمایانگر می باشند و بلوک های آبی به معنی آب هستن و همچنین بلوک های قهواه ای آجر را نشان می دهند و همینطور مکعب های و ابزار های فراوان دیگری برای ساخت قلمرو شما وجود دارد در اول راه به شما عزیزان پیشنهاد می کنم که به ساخت یک سرپناه برای خود مشغول شوید تا مکانی برای استراحت و خوردن غذا داشته باشید تا قادر به ادامه راه باشید.

شما پس از ساخت سازه خود می توانید برای به دست آوردن منابع ارزشمند از جمله الماس، آهن اقدام کنید چرا ه برای ساخت ابزار آلات و همچنین اسلحه به کار شما خواهند آمد، با کمک آنها می توانید به حفاری زمین بپردازید و معادن را استخراج کنید و پاداش کسب کنید. در طول بازی minecraft اندروید احتمال بر خورد با mobs وجود دارد که آنها می توانند ساکنان آن روستا، حیوانات و یا حتی دشنمان شما باشند که باید به مبارزه با آنها بپردازید. هر چه درجه بازی را سخت تر انتخاب کرده باشید، تحت فشار بیشتری از سوی دشمن خواهید بود این نکته را اضافه می کنم که بعد از شروع بازی امکان تغییر حالت را نخواهید داشت مگر اینکه به روش های غیر رسمی انجام دهید، به شما توصیه می کنم که در طول بازی در حالت خیلی سخت به نوار گرسنگی توجه فرمایید تا ناگهان جان خود را از دست ندهید.

اصول بازی minecraft

اصول بازی minecraft

سیستم بازی در minecraft به صورت شبانه روز است که هر کدام از آن ها در طول بیست دقیقه تمام شده و چرخه بعدی شروع خواهد شد. همانطور که پیش تر گفته شد امکان رویارویی Mobs با شما وجود داردی که در طول روز به عنوان ساکنان روستا یا حیوانت و دشمنان شما ظاهر خواهند شد و در طول شب در به عنوان دشمن شما در نقش زامبی و عنکبوت و ... ظاهر شده و یا حتی امکان دارد به شما حمله کنند. در نتیجه شما باید برا حملات احتمالی دشمنان خود آماده باشید.

انواع حالت های موجود در بازی minecraft

حالت بقا: در این حالت کاربر باید برای بقای خود تلاش کند و به ذخیر منابع و بپردازد تا زنده بماند و کشته نشود. همچنین در این حالت بازیکن باید با منابعی که پیدا می کند سرپناهی برای خود بسازد که در آن استراحت کند و همچنین زره و اسلحه برای خود بسازد و با استفاده از آنها در شب برای جلوگیری از آسیب رساند از سوی دشمن را بگیرد. او می تواند با استخراج معادن نوع منابع خود را تغییر دهد و با دیگر روستاییان به مبادله کالا بپردازد.

انواع حالت های موجود در بازی minecraft

حالت خلاقانه: در این درجه از بازی minecraft به صورت نا محدود ذخایر در اختیار کاربر قرار می گیرد و و نیازی به تلاش برای حفظ گرسنگی وجود ندارد و کاربر می تواند آزادانه به هر جای که می خواهد پرواز کند و برای خود قلمرو بسازد.

حالت دشوار: در این بخش بازیکن همانند حالت بقا باید برا حفظ جان خود تلاش کند با این تفاوت که فقط یک جان دارد و در صورت مرگ او جهانی که ساخته است غیر قابل استفاده خواهد بود در این صورت کاربر می تواند به تماشای ادامه بازی بپردازد یا آن را حذف کند و برای شروع مجدد اقدام به نصب دوباره آن کند.

حالت تماشاگرانه: در اینجا هم همانند حالت خلاقانه بازیکن می تواند به هر جایی که می خواهد پرواز کند و به تماشای بازی دیگر بازیکنان حاضر در بازی بپردازد در این نوع از حالت بازی کاربر نمی تواند چیزی بسازد و در صورت در خواست بازی را از دید کارکتر دیگر ببیند.

حالت ماجرا جویی: در این از حالت های بازی minecraft بازیکن می تواند در قلمرو های ساخته شده توسط دیگر کاربران به گشت و گذار بپردازد و حتی بازی انجام دهد اما دسترسی ها از طرف سازنده قلمرو به بازیکن داده خواهد شد.

دانلود بازی minecraft

دانلود بازی minecraft

بازی minecraft برای اندروید تفاوت چندانی با دیگر نسخه های منتشر شده از آن ندارد. در نسخه اندروید تصاویر به صورت قابل فهم تری به کاربر نشان داده می شود و همچنین کاربر می تواند حالت های بیشتری در اجرای عملیات به کار ببرد. در نسخه های موبایل به این علت که موس و کیبورد وجود ندارد در گوشه سمت چپ صفحه نمایش یک آپشنی تهیه شده است تا کاربر بتواند با استفاده از آن حرکت کنند، همچنین در صورت دانلود بازی ماینکرفت برای اندروید می تواند با لمس کردن سمت راست صفحه نمایش موبایل خود زاویه دید دوربین را تغییر دهد.

دانلود بازی minecraft برای اندروید

دانلود دانلود بازی minecraft برای iOS

در بازی minecraft برای اندروید دو حالت بقا و خلاقانه برای کاربران تعبیه شده است که در حالت بقا بازیکن هیچ منبعی را در اختیار ندارد و باید پس از دانلود بازی ماینکرفت به جست و جو و جمع آوری اشیا مورد نیاز بپردازد و باید مراقب اشیای جمع شده خود باشید چرا که در صورت حمله دشمنان از جمله عنکبوت و ... منابع شما از بین رفته و در نهایت کشته خواهید شد. درحالت خلاقانه بازی minecraft برای اندروید شما به تمامی منابع دسترسی دارید تا قلمرو خود را به هر شکل و شمایلی که دوست دارید بسازید و از گشت و گذار در فضای بازی لذت ببرید.

سخنان پایانی

بازی minecraft از سری بازی های سه بعدی است و با دانلود بازی ماینکرفت بر روی هر دستگاهی که در  اختیار دارید می توانید از آن لذت ببرید، ما به شما توصیه می کنیم که اول از هر چیز قلمرو خود را ساخته منابع مهم را ذخیره کنید و زره و اسلحه برای حفاظت از جان خود بسازید و در طول شب از حملات احتمالی دشمنان جلوگیری. همچنین باید مراقب خط روند جان خود باشید.