این روزها اپلیکیشن‌ها به سراغ ما آمده‌اند که راحت‌تر در سایت‌ها و فضای مجازی گام برداریم. یکی از این قدم‌های راحت و بی‌دردسر نصب اپلیکیشن مدیریت پسورد است. هدف از نصب اپلیکیشن مدیریت پسورد چیست؟ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مدام رمز عبورتان را فراموش می‌کنید؛ اگر برایتان امنیت موبایل و عضویت در سایت‌ها همیشه در الویت است؛ اگر هر روز با وب‌سایت‌های مختلف سر و کار دارید، اپلیکیشن مدیریت پسورد به تمام نیازهای شما، در رابطه با حفظ گذر واژه، پاسخ می‌دهد. چون این نیاز در اولویت قرار دارد، ما در اینجا لیست بهترین اپلیکیشن مدیریت پسورد را به شما معرفی می‌کنیم. این اپلیکیشن‌ها که از جمله بهترین برنامه های اندروید و ios هستند، برای شما بسیار مفید و سودمند خواهند بود.

Dashlane Password Manager، یک اپلیکیشن اندرویدی

اپلیکیشن حرفه‌ای Dashlane Password Manager که برای اندروید منتشر شده است، محیط امنی را برای حفظ اطلاعات گذر واژه شما ایجاد کرده است. این اپلیکیشن حرفه‌ای، اطلاعات مهم و شخصی را با چند لایه امنیتی حفظ می‌کند. بیش از چهارده میلیون کاربر در سراسر دنیا از این برنامه استفاده می‌کنند. با اثر انگشت می‌توانید وارد برنامه Dashlane شوید. در مرحله بعد، وارد هر وب‌سایت‌ یا برنامه‌های مختلفی شدید، رمز عبور و نام کاربری مناسب را به‌ صورت خودکار پر کنید. این اپلیکیشن مدیریت پسورد یکی از بهترین برنامه های اندرویدی است که با هدف حفظ اطلاعات شخصی کاربران ساخته شده است. با نصب این برنامه، سایت‌هایی را که ممکن است در دستگاه شما مشکلی ایجاد کنند را به شما هشدار می‌دهد که ممکن است مورد هک قرار بگیرید. اطلاعات شخصی خود را با نصب این برنامه ایمن کنید.

Keepass2 Android بدون نیاز به اتصال به اینترنت

اگر همیشه رمز عبورتان را فراموش می‌کنید با نصب این اپلیکیشن مدیریت پسورد دیگر نگران نباشید. این اپلیکیشن این امکان را دارد که از گذرواژه‌های شما بکاپ بگیرد. ممکن است پیچیدگی اپلیکیشن‌های مدیریت رمز عبور را نداشته باشد، اما Keepass2 Android رایگان است و به‌ راحتی در دسترس همه قرار دارد. این اپلیکیشن قابلیت این را دارد که تمام کارهای حفظ امنیت تلفن همراه شما را بدون اتصال به اینترنت انجام دهد. اگر نگرانی آپلود کردن اطلاعات در اینترنت دارید اپلیکیشن Keepass2 Android بدون پرداخت هزینه از اطلاعات شما محافظت می‌کند.

Password Safe and Manager؛ یک اپلیکیشن مدیریت پسورد

اپلیکیشن مدیریت پسورد Password Safe and Manager، حتی بدون نیاز به اینترنت، تمام اطلاعات تلفن همراه شما را در امنیت کامل مدیریت می‌کند. این داده‌ها به‌ صورت رمزگذاری شده ذخیره می‌شوند، زیرا بر اساس استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) 256 بیتی است. در این برنامه می‌توانید ورودی‌های خود را دسته‌بندی کنید. اگر رمز ایمنی به ذهنتان نمی‌رسد، این برنامه امکان تولید رمز عبور ایمن را دارد. یکی از دلایلی که استفاده از این برنامه بسیار راحت است، این است که با استفاده از یک رمز عبور به تمامی رمزهای عبور دیگر دسترسی دارید تا اطلاعات خود را به‌ راحتی مدیریت کنید. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن مدیریت پسورد است؛ زیرا در نسخه پیشرفته و حرفه‌ای از ورود بیومتریک پشتیبانی می‌کند. 

برنامه Last Pas و پشتیبانی از اندروید و ios

برنامه Last Pas و پشتیبانی از اندروید و ios

اگر به دنبال اپلیکیشن مدیریت پسورد هستید که هم سیستم عامل اندروید و هم ios را پشتیبانی کند، Last Pass گزینه خوبی می‌تواند باشد. این برنامه اطلاعات شما را در محیط امنی حفظ می‌کند؛ چون همیشه رمز عبورهای قوی‌ای ایجاد می‌کند. بعد از نصب؛ در هر زمانی گذر واژه اصلی این اپلیکیشن مدیریت پسورد Last Pass را به خاطر داشته باشید. بعد از ورود به سایت‌هایی که نیاز به نام کاربری و رمز عبور دارند، محل ورود رمز عبور به‌ صورت خودکار پر می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر‌ به‌ فرد این اپلیکیشن این است که به صورت نامحدود و رایگان از تمام قابلیت‌های آن می‌توانید استفاده کنید. همانطور که در (وب‌سایت usnews) اشاره شده است، در سال 2020، 25 میلیون کاربر از این اپلیکیشن استفاده کرده‌اند.

aWallet Password Manager؛ یک اپلیکیشن مدیریت پسورد امن

حساب‌هایی که در وب‌سایت‌های مختلف باز کردید، اپلیکیشن‌های مربوط به بانک یا هر اپلیکیشنی که نیاز به نام کاربری و گذر واژه دارد، با نصب این برنامه اطلاعات شما ایمن می‌شود. این اپلیکیشن مدیریت پسورد از سیستم ورود بیومتریک پشتیبانی می‌کند. با به خاطر سپردن یک گذر واژه برای ورود به این برنامه، به تمامی رمزهای عبور دیگر دسترسی پیدا کنید. شما می‌توانید گذر واژه‌ها را دسته‌بندی کنید و آیکون مخصوصی را برای هر دسته انتخاب کنید. اگر پسورد به‌ طور پی‌ در‌ پی اشتباه وارد شود، این اپلیکیشن تمامی اطلاعاتی را که در آن ذخیره دارید پاک می‌کند. یکی دیگر از قابلیت‌های aWallet Password Manager این است که اگر پس از ورود به این برنامه اندرویدی کاری با این نرم‌افزار انجام نشود، به‌ طور خودکار صفحه را قفل می‌کند و گذر واژه را دوباره باید وارد کنید. این اپلیکیشن از پسوردها با فرمت CSV پشتیبانی می‌کند.

Password1 و مدیریت پسوردها

یکی از ویژگی‌های منحصر‌ به‌ فرد این اپلیکیشن حرفه‌ای، پشتیبانی از همسان‌سازی با دستگاه‌های مختلف است؛ یعنی نمی‌توان به‌ صورت معمول به گذر واژه‌های پنهان دسترسی پیدا کرد. اپلیکیشن مدیریت پسورد 1Password برای تمامی حساب‌های شما می‌تواند گذرواژه قوی ایجاد کند. این برنامه بیش از 5 میلیون دانلود و امتیاز 4.1 از 5.0 را توسط کاربران فروشگاه گوگل پلی به دست آورده است. با نصب این اپلیکیشن، مشکل فراموشی گذرواژه را به‌ راحتی می‌توانیم حل کنیم؛ زیرا تمامی پسوردها را مدیریت می‌کند و فضای ایمنی برای اطلاعات شخصی ما به وجود می‌آورد. یکی دیگر از قابلیت‌های پیشرفته این برنامه، قفل خودکار اطلاعات است زمانی که تلفن همراه به سرقت رفته باشد.

Bitwarden؛ اپلیکیشن مدیریت پسورد قوی

بعد از عضویت در هر وب‌سایتی، اپلیکیشن مدیریت پسورد Bitwarden گذرواژه‌ای قوی و منحصر‌ به‌ فرد برای شما ایجاد می‌کند. علت انتخاب و نصب این اپلیکیشن چیست؟ با ایجاد یک فضای امن برای تمامی اطلاعات شخصی شما، تا زمانی که روی دستگاه شما نصب است، گذرواژه‌های شما را مدیریت می‌کند. این برنامه پسوردها را در تحت دیتای AE3-256 بیتی تضمین می‌کند. این اپلیکیشن قابلیت ساخت گذرواژه‌های قوی را دارد، همچنین تمامی رمزهای عبور را می‌توانید ذخیره و یادداشت کنید. با به خاطر سپردن رمز ورود به این برنامه، به تمامی رمزهای وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دیگر به‌ راحتی دسترسی پیدا کنید. علاوه بر آن؛ می‌توانید تمامی گذر واژه‌ها را دسته‌بندی کنید. نکته پایانی اینکه؛ این اپلیکیشن یکی از بهترین برنامه های اندروید است که امتیاز 4-7 از 5-0 را در فرروشگاه گوگل پلی از کاربران کسب کرده است. 

چرا باید از اپلیکیشن مدیریت پسورد استفاده کنیم؟

چرا باید از اپلیکیشن مدیریت پسورد استفاده کنیم؟

یکی از ساده‌ترین و امن‌ترین راه‌های افزایش حفظ اطلاعات شخصی در تلفن همراه، نصب برنامه‌های مدیریت پسورد است. ما قبل از ورود به هر سایتی و وارد کردن اطلاعات شخصی، نمی‌دانیم بعد از آن چه اتفاقی قرار است برای ما پیش بیاید. با نصب این اپلیکیشن‌ها هم از اطلاعات شخصی خود محافظت کرده‌اید، و با معرفی این برنامه‌ها، فضای امنی را برای دستگاه خود ایجاد کنید. و نکته بعدی، با نصب بهترین اپلیکیشن مدیریت پسورد، اگر دستگاه ما روزی به سرقت رفت، تا زمان پیدا شدن و پیگیری‌هایی که برای یافتن موبایلمان انجام می‌دهیم، خیالمان از بابت فاش نشدن اطلاعات و حفظ امنیت اطلاعات گوشی همراه راحت است. پس با ایجاد فضایی امن برای اطلاعات شخصی خود همیشه چند قدم جلوتر از هکرها و سارق‌ها باشیم.