اگر به زبان مادری خود اهمیت می‌دهید ولی کیبورد تلفن همراه شما از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، نگران نباشید. تایپ با کیبورد فارسی در گوشی‌های اپل تا مدت‌ها دردسر ساز بود تا اینکه برنامه‌سازان ایرانی، برنامه کیبورد فارسی برای آیفون را برای کاربران ساختند. این برنامه‌ها با هدف حل کردن مشکلات تایپ به زبان فارسی برای نصب روی سیستم عامل ios مهیا شدند. البته از نسخه 11 ios به بعد، از کیبورد با زبان فارسی پشتیبانی شد؛ اما اگر همچنان از نسخه‌ قبلی این گوشی استفاده می‌کنید، ما به شما خواهیم گفت که بهترین برنامه کیبورد فارسی برای آیفون چیست. برنامه کیبورد فارسی برای آیفون را در App store می‌توانید دریافت کنید. ما به طور کامل ویژگی‌های هر کدام از این بهترین اپلیکیشن های آیفون را توضیح خواهیم داده‌ایم.

با مایکروسافت SwiftKey Keyboard با سرعت تایپ کنید

اگر برای تایپ با کیبورد فارسی به دنبال بی‌نقص‌ترین اپلیکیشن هستید، مایکروسافت SwiftKey Keyboard را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این برنامه کیبورد فارسی برای آیفون و آیپد امتیاز 4 از 5 در App store را دریافت کرده است. از قابلیت‌های این برنامه می‌توان به امکان تصحیح غلط املایی کلمات، تم‌های گوناگون و رایگان با امکان شخصی‌سازی و ساخت اکانت با Gmail برای پشتیبانی از کلمه‌های پر کاربرد، اشاره کرد. این اپلیکیشن کیبورد فارسی برای پشتیبانی از زبان‌های دیگر و در اختیار گذاشتن قابلیت‌های بیشتر برای کاربران، به طور مداوم بروز رسانی می‌شود. مایکروسافت SwiftKey Keyboard بهترین برنامه کیبورد فارسی برای آیفون و آیپد شماست؛ زیرا تلاش می‌کند سبک نوشتن شما را یاد بگیرد؛ تا با سرعت تایپ کنید.

دانلود مایکروسافت SwiftKey Keyboard

Go Keyboard؛ برنامه کیبورد فارسی برای آیفون

Go Keyboard؛ برنامه کیبورد فارسی برای آیفون

Go Keyboard تایپ کردن را در گوشی‌های اپل و آیپد راحت کرده است، اما چگونه؟ اگر به دنبال تایپ کردن با کیبورد فارسی در گوشی آیفون یا آیپدتان هستید این اپلیکیشن بهترین انتخاب است؛ زیرا این برنامه کیبورد فارسی در بین کاربران ایرانی طرفداران زیادی دارد. از قابلیت‌های این کیبورد می‌توان به دقیق بودن واژه‌نامه، تغییر دادن فونت‌های کیبورد، انتخاب عکس دلخواه برای بک‌گراند کیبورد و پشتیبانی از زبان‌های زنده دنیا، اشاره کرد. Go Keyboard به شما کمک می‌کند تا غلط‌های املایی خود را اصلاح کنید. این برنامه کیبورد فارسی برای آیفون به راحتی، زبان‌های مختلف را پیش بینی می‌کند و اگر قصد دارید به زبان انگلیسی تایپ کنید، به صورت گفتاری این تایپ را برای شما آسان می‌کند.

کیبورد فارسی مداد؛ یک اپلیکیشن ایرانی

در بین بهترین اپلیکیشن های آیفون، کیبورد فارسی مداد را می‌توان در این دسته قرار داد. بعد از نسخه 8 گوشی‌های اپل، مجوز پشتیبانی از برنامه کیبورد فارسی برای آیفون صادر شد. یکی از این کیبوردهای فارسی که توسط برنامه‌نویس‌های ایرانی ساخته شد، اپلیکیشن کیبورد فارسی مداد بود. این کیبورد فارسی رایگان از 30 فونت فارسی پشتیبانی می‌کند تا با لذت بیشتری تایپ کنید. چرا اپلیکیشن مداد را در بین بهترین برنامه کیبورد فارسی برای آیفون معرفی کردیم؟ زیرا امکان تایپ با فونت نستعلیق را برای کاربران فراهم کرده است. همچنین می‌توانید با پس زمینه‌های زیبا کارت پستال ارسال کنید. کیبورد فارسی مداد از تایپ با نیم‌فاصله پشتیبانی می‌کند؛ همچنین رنگ کیبورد خود را می‌توانید تغییر دهید یا تم‌های مختلفی را متناسب با رنگ موبایلتان انتخاب کنید.

فارستپ برنامه کیبورد فارسی برا آیفون و آیپد

فارس‌تپ یک کیبورد هوشمند فارسی برای گوشی‌های اپل است که با سیستم قوی پیش بینی کلمات، غلط‌ها را اصلاح می‌کند. کیبورد فارسی Fars Tap بعد از اینکه به تایپ شما عادت کرد، پیشنهادها را به راحتی برای شما ارئه می‌دهد. امکان تایپ با این برنامه کیبورد فارسی برا آیفون و آیپد سریع است؛ زیرا نیازی نیست برای تایپ کردن «گ» یا «پ»، «ب» یا «ک» را نگه دارید. بعد از مدتی اگر از تم کیبورد فارسی فارس‌ تب خسته شدید، رنگ دکمه‌ها را می‌توانید تغییر دهید، همچنین می‌توانید رنگ زمینه و سایه‌ها را تغییر دهید. این اپلیکیشن همان طور که در (وب‌سایت apptopia) اشاره شده، در سپتامبر 2014 راه‌اندازی شده است تا امکان تایپ به زبان فارسی را برای کاربران راحت کند.

Gboard؛ بهترین برنامه کیبورد فارسی برای آیفون

Gboard؛ بهترین برنامه کیبورد فارسی برای آیفون

در بررسی بهترین برنامه کیبورد فارسی برای آیفون، باید به جیبورد یا «Gboard» اشاره کنیم؛ زیرا با قابلیت‌های گوناگونی که دارد مشکل تایپ به زبان فارسی را حل کرده است. این کیبورد هم در سیستم عامل اندروید و هم ios قابل نصب است. اما چرا Google Keyboard را در لیست برنامه کیبورد فارسی برای آیفون آوردیم و آن را معرفی کردیم؟ اگر قصد تایپ کردن متنی طولانی دارید و زمان تایپ به زبان فارسی برای شما محدود است، این کیبورد قابلیت تایپ از گفتار به نوشتار را دارد. همچنین قابلیت «نیم‌فاصله» را می‌توان در لیست ویژگی‌های این کیبورد فارسی اضافه کرد. اگر می‌خواهید سریع کلمات و جملاتتان تایپ شود با تایپ لغزشی این کار را راحت انجام ‌دهید. با حرکت دادن انگشت در بین حروف، کلمات سریع تایپ می‌شوند. یکی دیگر از ویژگی‌های این برنامه کیبورد فارسی برای آیفون و آیپد، ترجمه در حین تایپ کردن در صفحه کلید است که همین ویژگی، این کیبورد فارسی را از بقیه کیبوردها متمایز می‌کند.

دانلود Gboard

با سیبورد سریع تایپ کنید

اگر به دنبال کامل‌ترین و سریع‌ترین برنامه کیبورد فارسی برای آیفون و آیپد هستید، سیبورد انتخاب خوبی است. این کیبورد فارسی، برای تایپِ راحت‌تر در آیپد «کیبورد دو تکه» را در لیست قابلیت خود قرار داده است. پشتیبانی کامل از کاراکترهای عربی و دکمه‌ نیم‌فاصله، در کلیدهای این کیبورد قابل مشاهده است. نکته قابل توجه این اپلیکیشن، به تمام حروف و کلماتی که تایپ کرده‌اید دسترسی کامل می‌دهد . با این اپلیکیشن با تم‌های متنوع و فونت‌ زیبا به راحتی فارسی تایپ کنید. نکته پایانی این که برنامه کیبورد فارسی سیبورد امتیاز 4.1 از 5.0 را در App Store از کاربران دریافت کرده است.

برنامه کیبورد فارسی برای آیفون؛ Persian Typer

یکی از قابلیت‌های پر کاربرد این برنامه کیبورد فارسی برای آیفون، چینش دوباره دکمه‌های کیبورد است. این عملکرد پر کاربرد برای تایپ سریع و راحت ساخته شده است. اپلیکیشن Persian Typer به راحتی کلمه‌ها را پیش بینی می‌کند، دکمه‌های مربوط به اعراب و نیم‌فاصله را در کیبوردش دارد. ظاهر این برنامه کیبورد فارسی برای آیفون را طبق سلیقه خود می‌توانید تغییر دهید علاوه بر آن فونت کیبورد قابل تغییر است. اگر به دنبال کیبوردی هستید که لغات فارسی را پیش بینی کند و واژه‌نامه گسترده‌ای داشته باشد، پرشین تایپر انتخاب خوبی است. همچنین برای اعراب گذاری کلمات مشکلی ندارید؛ زیرا کلیدهای مورد نیاز را در کیبورد قرار داده است. 

سخن آخر

برنامه‌سازان ایرانی سعی کرده‌اند مشکل کیبورد فارسی را با ارائه این اپلیکیشن‌های پر کاربرد حل کنند. اگر جزو طرفداران محصولات اپل هستید، اما آیفون یا آیپد شما کیبورد فارسی ندارد با نصب یکی از این کیبوردها مشکلتان حل را کنید. با توجه به ویژگی‌های نوشته شده، می‌توانید بهترین برنامه کیبورد فارسی برای آیفون و آیپد را نصب کنید. در بین قابلیت‌های اشاره شده؛ پیش بینی کلمات، کلیدهای مربوط به اعراب و نیم‌فاصله، دایره واژگان گسترده و دانلود رایگان از ویژگی‌های مشترک این کیبوردهای فارسی هستند. برنامه کیبورد فارسی برای آیفون و آیپد را در App Store به راحتی می‌توانید دانلود کنید.