چه برنامه تقویت باتری گوشی در تلفن همراه خود استفاده می‌کنید؟ عمر باتری یک چالش اساسی برای همه دستگاه‌های قابل‌ حمل مثل تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و ... است. زمان به پایان رسیدن شارژ این دستگاه‌ها معمولاً حدود یک روز است و بعضی از آنها هم کم‌تر از یک روز دوام می‌آورند. اگر می‌خواهید از روش‌های مختلفی برای تقویت باتری استفاده کنید، بهترین برنامه بهینه ساز باتری احتمالاً پیشنهاد خوبی باید باشد. در این مطلب از همه‌چی آنلاین برخی از بهترین برنامه‌ های اندروید و آیفون را که می‌توانند زمان استفاده از باتری را بهتر کنند با شما به اشتراک خواهیم گذاشت: 

بهترین برنامه تقویت باتری گوشی

باتری یکی از عناصر مهم هر گوشی است و وظیفه آن این است که تلفن را در حین استفاده از آن روشن نگه دارد. باتری تلفن‌های هوشمند مثل همه وسیله‌های الکتریکی ظرفیت محدودی دارند و معمولاً یک روز یا حتی کمتر از یک روز دوام می‌آورند. اگر متوجه شدید باتری تلفن همراه شما زودتر از این زمان مصرف و خالی می‌شود، احتمالاً تلفن همراهتان با مشکل تخلیه باتری روبه‌رو است. برخی برنامه‌ها در لیست بهترین برنامه بهینه ساز باتری وجود دارند که کمک می‌کنند تا مشکلات باتری تا حدود بسیار زیادی رفع شوند. لیستی از بهترین اپلیکیشن های آیفون و اندروید را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

۱. برنامه Battery Monitor

برنامه ی Battery Monitor

همانطور که از نامش انتظار می‌رود یکی از بهترین برنامه‌هایی است که برای تقویت باتری گوشی می‌توانید از فروشگاه گوگل‌ پلی (GooglePlay) دانلود کنید. رابط کاربری جذاب و زیبای آن از مهمترین نقاط قوت این برنامه است. تمام بخش‌ها و المان‌‌های مختلف آن در دسترس بوده و با رنگ‌های واضحی مشخص شده‌اند. با این برنامه می‌توانید مشخصات باتری مثل دما، ولتاژ، زمان باقی‌مانده تا اتمام شارژ و ... را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید CPU، RAM و اطلاعات باتری را در همان صفحه اصلی برنامه ببینید. جدا از چیدمان تمیز و راحت برنامه، امکان فعال‌کردن یک زنگ هشدار حرارتی وجود دارد که هنگام افزایش دمای پردازنده یا باتری فعال می‌شود. همچنین می‌توانید سه ویجت (widget) مختلف و چندین تم را هم انتخاب کنید. 

دانلود Battery Monitor برای اندروید

دانلود Battery Monitor برای ایفون

۲. Battery Guru؛ معروف‌ترین برنامه تقویت باتری گوشی

Battery Gur، معروف‌ترین برنامه تقویت باتری گوشی

Battery Guru یکی از معروف ترین برنامه تقویت باتری گوشی است. این برنامه اطلاعات دقیقی درباره زمان استفاده از باتری و ظرفیت باتری نشان می‌دهد. از چندین بخش متنوع تشکیل شده و گزینه‌های متنوعی برای بهینه‌سازی مصرف باتری دارد. استفاده از ویژگی‌های آن عمر باتری دستگاه شما را تا ۲۰ درصد می‌تواند افزایش دهد. با اتصال هر شارژر و کابل به دستگاه، ولتاژ دریافتی را مشاهده خواهید کرد و برنامه اجازه می‌دهد تا بهترین شارژر با حداکثر سرعت شارژ را انتخاب کنید. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌هایی که این برنامه را مهم می‌کند، قابلیت فعال‌کردن هشدار برای رسیدن به سطح شارژ مشخص است. حتما می‌دانید که اگر مدام شارژ باتری شما به ۱۰۰ ٪ برسد یا مدام تا زمان رسیدن به شارژ صفر از آن استفاده کنید، عمر باتری کم می‌شود. این برنامه در هنگام اتصال گوشی به شارژر و قبل از اینکه به 100% برسد، زنگ هشدار را به صدا در می‌آورد. 

دانلود Battery Gur برای اندروید

دانلود Battery Gur برای ایفون

۳. برنامه Avast Clean up

برنامه ی Avast Clean up

Avast Clean up and Boost بهترین برنامه بهینه ساز باتری است. اگر نمی‌خواهید باتری گوشی تا پایان روز تمام شود و بیشتر از چرخه معمول باتری دوام بیاورد، این برنامه را روی گوشی خود نصب کنید. کافی است روی دکمه حالت از پیش تنظیم شده بزنید تا باتری شما بیشتر از عمر باتری اولیه دوام بیاورد. برنامه با‌ توجه به دستگاه و وضعیت باتری، حالت ذخیره باتری را به‌ طور خودکار انتخاب می‌‌کند. Avast Cleanup همه تصاویر کوچک، فایل‌های غیرضروری و حافظه پنهان گوشی را پاک می‌کند و فضای خالی برای تلفن فراهم می‌کند. براساس ماهیت عکس، قدیمی بودن، تکراری بودن و بی‌کیفیت بودن آن‌ها به شما اطلاع می‌دهد که می‌توانید عکس‌های تکراری را حذف کنید. اگر 100% از بد بودن یا نبودن برنامه و تصویری مطمئن نباشد، اعلانی در گوشی نمایش می‌دهد و هشدار می‌دهد تا درباره آن فایل تصمیم بگیرید. 

دانلود Avast Clean up برای اندروید

دانلود Avast Clean up برای ایفون

۴. برنامه Greenify

برنامه ی Greenify

اگر به تلفن همراه خود نیاز دارید و می‌خواهید زمان بیشتری کار کند، برنامه Greenify مناسب‌ترین برنامه تقویت باتری گوشی است. Greenify برنامه‌هایی را که به‌ طور مداوم در پس‌ زمینه گوشی کار می‌کنند و باتری مصرف می‌کنند، شناسایی کرده و آن‌ها را می‌بندد. این برنامه برای مسدود کردن برنامه‌‌‌ها و سرویس‌هایی که باتری گوشی را سریع خالی می‌کنند، بسیار مناسب است. 

دانلود Greenify برای اندروید

دانلود Greenify برای ایفون

۵. برنامه Accu Battery

برنامه ی Accu Battery

برنامه Accu Battery به شما این امکان را می‌دهد که با تجزیه‌ و تحلیل زمان استفاده از برنامه، سرعت تخلیه و مصرف باتری را تشخیص دهید. همچنین زمان باقی‌مانده برای شارژ و مدت‌زمان خالی شدن باتری را هم نشان می‌دهد. ظرفیت باتری را می‌توان با میلی‌ آمپر ساعت (mAh) اندازه‌گیری کرده و از زنگ شارژ که هنگام رسیدن میزان شارژ گوشی به یک عدد مشخص فعال می‌شود، برای افزایش طول عمر باتری استفاده کنید. این برنامه میزان مصرف باتری را به‌ خوبی اندازه‌گیری و محاسبه می‌کند و عمر واقعی باتری و زمان تخلیه کامل باتری را تخمین می‌زند. همچنین تخمین زمان دقیق باقی‌مانده تا شارژ کامل و تم تاریک برای صرفه‌جویی در انرژی هم از دیگر امکانات این برنامه است.

دانلود Accu Battery برای اندروید

۶. برنامه Dfndr Battery، انتخاب خوب برنامه تقویت باتری گوشی

برنامه ی Dfndr Battery، انتخاب خوب برنامه تقویت باتری گوشی

برنامه‌های غیر ضروری زیادی که در پس‌ زمینه اجرا می‌شوند، باعث خواهند شد باتری سریع‌تر از حد معمول تخلیه شود. برنامه Dfndr Battery یکی از گزینه‌های خوب برای برنامه تقویت باتری گوشی است. این برنامه با استفاده از برخی ویژگی‌های مختلف مثل بهینه‌سازی سریع، خنک‌کننده باتری، گزارش سلامت باتری، محافظ صفحه نمایش و ... باعث می‌شود عمر باتری گوشی افزایش پیدا کند. برای کسانی که نیاز مداوم به گوشی دارند و دسترسی آن‌ها به شارژر و امکان شارژ مجدد کم است، این برنامه بهترین برنامه بهینه ساز باتری است.  این برنامه همه برنامه‌‌ها و سرویس‌‌هایی که در پس‌زمینه گوشی قرار دارند و شارژ گوشی را تخلیه می‌کنند، بسته و میزان روشنایی صفحه را هم کاهش می‌دهد تا باتری ذخیره شده و باتری دستگاه شما دوام بیشتری داشته باشد. 

دانلود Dfndr Battery برای اندروید

۷. برنامه Kaspersky Battery

 برنامه ی Kaspersky Battery

 آیا شما یکی از کسانی هستید که از مدام شارژ کردن گوشی خسته شده‌اید؟ درست زمانی که به تلفن همراهتان نیاز دارید، متوجه می‌شوید شارژ آن بسیار کم است و هر لحظه امکان خاموش شدن آن وجود دارد؟ برنامه تقویت باتری Kaspersky Battery یکی از بهترین راه‌ حل‌ ها برای رفع این مشکلات است. Kaspersky Battery برنامه‌های در حال اجرا و برنامه‌هایی که در پس‌زمینه گوشی باقی مانده‌اند و نیز همه برنامه‌هایی بلا استفاده را تشخیص داده و به‌ طور خودکار متوقف می‌کند. همچنین برنامه‌‌‌هایی که بیشترین حجم باتری گوشی را مصرف می‌کنند شناسایی کرده و به شما اطلاع می‌دهد. برای دسترسی بهتر زمان شارژ ماندن باتری را پیش‌بینی می‌کند و همراه با برآوردی از زمان باقیمانده برای شارژ باتری، اعلام می‌کند. 

دانلود Kaspersky Battery برای اندروید

۸. برنامه Gsam Battery

برنامه ی Gsam Battery

آیا می‌‌خواهید بدانید باتری شما چقدر کار می‌کند؟ آیا باتری به‌ راحتی تخلیه می‌شود؟ یک برنامه عالی برای تشخیص بیشترین میزان مصرف باتری، برنامه Gsam Battery است. مثل دیگر برنامه‌ها به شما می‌گوید کدام برنامه بیشترین باتری را مصرف می‌کند و زمان دقیق خالی شدن شارژ‌ و شارژ مجدد آن را نشان می‌دهد. همچنین با این برنامه می‌توانید یک هشدار سفارشی تنظیم کنید که اطلاعات لازم برای شارژ، درجه حرارت و سلامت باتری را گزارش می‌دهد. 

دانلود Gsam Battery برای اندروید

۹. برنامه Servicely، کاربردی‌ترین برنامه تقویت باتری گوشی

برنامه ی Servicely، کاربردی‌ترین برنامه تقویت باتری گوشی

برنامه Servicely با مسدودکردن و بستن برنامه‌هایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند عمر باتری تلفن شما را بسیار افزایش می‌دهد. در بسیاری از مواقع، تلفن همراه بیش از ۵۰٪ باتری را در طول شب از دست می‌دهد. این می‌تواند به‌ خاطر وجود چندین برنامه‌ای که در پس‌ زمینه فعال است، باشد. اصلی‌ترین کاری که برنامه Servicely انجام می‌دهد بستن و مسدود کردن این برنامه‌ها است. همچنین به شما امکانی می‌دهد تا اعلان‌‌های برنامه‌های گوشی را انتخاب کره و در صورت عدم نیاز غیرفعال کنید. حذف اعلان‌ها هم تأثیر زیادی روی ذخیره‌سازی باتری گوشی دارد. این کار باعث می‌شود عمر باتری دستگاه شما حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از حد معمول افزایش داشته باشد.

دانلود Servicely برای اندروید

۱۰. برنامه Better Battery Stats

برنامه ی Better Battery Stats

Better Battery Stats یکی از بهترین برنامه‌ بهینه ساز باتری است که باعث می‌شود ساعت‌ها بیرون از خانه باشید و هیچ نگرانی از بابت شارژ تلفن همراه نداشته باشید. این اپلیکیشن همه سرویس‌ها و برنامه‌هایی را که تأثیر زیادی رو تخلیه باتری گوشی دارند شناسایی کرده و پرمصرف‌ترین‌ها را محدود و متوقف خواهد کرد. اگر می‌‌خواهید بهترین عملکرد تلفن همراه خود را ببینید، Better Battery Stats یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تقویت باتری گوشی است.  

دانلود Better Battery Stats برای اندروید

دانلود Better Battery Stats برای ایفون

جمع‌بندی

اهمیت طول عمر باتری‌ها در دستگاه‌های مختلفی مثل تلفن‌های همراه بسیار زیاد است. ممکن است یک روز مهم داشته باشید یا یک اتفاق پیش‌بینی‌نشده برای شما رخ بدهد. این زمانی است که بیشتر از هر وقت دیگری به تلفن همراه خود احتیاج دارید، اما تلفن خاموش به هیچ کاری نمی‌آید! اگر می‌خواهید در چنین شرایطی غافلگیر نشوید یا زمان بیشتری از تلفن همراه خود در طول روز استفاده کنید، استفاده از برنامه تقویت باتری گوشی یکی از آسان‌ترین و بهترین راه‌ها است. ۱۰ مورد از بهترین برنامه بهینه ساز باتری گوشی موبایل را به شما معرفی کردیم. می‌توانید هر نرم‌افزاری را که دوست داشتید از گوگل‌ پلی یا اپ‌استور دانلود کنید و در تلفن همراه خود داشته باشید.

شما تجربه استفاده کدام یک از این برنامه‌ها را دارید؟ آیا برنامه دیگری هست که بخواهید به این لیست اضافه کنید؟ نظرها و تجربیات خود را با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید.