بازی پینگ پنگ یکی از بازی‌های دوست داشتنی است. بازی پینگ پنگ اولین بار در زمان ملکه ویکتوریا در بریتانیا انجام شد. این بازی مفرح دارای قوانین ساده‌ای است. همچنین برای بازی پینگ پنگ احتیاج به وسایل گران قیمت ندارید. می توانید آن را به صورت دو نفره یا به صورت ۴ نفره بازی کنید. حتی خبر خوشحال­ کننده اینکه اگر قادر به انجام بازی به صورت فیزیکی نیستید، بازی­های پینگ پنگ مجازی وجود دارند که ما بعد از معرفی بازی­ها لینک دانلود بازی پینگ پونگ آن­ها را در اختیارتان قرار می­دهیم. برای بازی پینگ پنگ یا تنیس روی میز تنها احتیاج به یک توپ و راکت دارید. 

ورزش پینگ پنگ یک ورزش ذهنی و بدنی محسوب می‌شود. در این بازی شما باید به سرعت، مسیر حرکت توپ را تشخیص و تجزیه تحلیل کنید، سپس با همان سرعت پاسخ دهید. تمرکز در این بازی حرف اول را می‌زند. بازی پینگ پنگ فواید مختلفی دارد که ما به چند نمونه از این فواید اشاره می‌کنیم.

 1. بهبود وضعیت ذهنی
 2. بهبود واکنش‌های ذهنی و بدنی
 3. بهبود ارتباط بین دست و چشم
 4. بهبود وضعیت مفاصل
 5. نقش آفرینی بازی در دسته بازی های مجازی آنلاین و آفلاین
 6. بهبود روابط اجتماعی
 7. تقویت ذهن
 8. جلوگیری از بیماری‌هایی مانند جنون و افسردگی
 9. تحریک قسمت‌های مختلف مغز
 10. افزایش تعادل بدن
 11. افزایش تمرکز در هنگام بازی
 12. کار گروهی و ایجاد هماهنگی بین دو نفر
 13. افزایش آرامش بازیکن
 14. آموزش چگونگی برنده یا بازنده شدن 
 15. تمرین برای آنالیز و تجزیه و تحلیل بازی در جهت ساخت یک استراتژی قدرتمند

حال که با فواید بازی پینگ پنگ آشنا شدیم بهتر است برویم سراغ خود بازی! نحوه بازی به این صورت است که دو نیمه زمین به وسیله یک تور از یکدیگر جدا می‌شود. اولین ضربه یا سرویس با فرد آغازگر شروع می‌شود. فرد آغازگر به توپ ضربه می‌زند و این توپ پس از برخورد با زمین آغازگر باید به زمین حریف برخورد کند. در این هنگام دو حالت رخ می‌دهد یا شما توانسته­اید توپ را به زمین حریف بزنید یا نتوانسته­اید. در صورت برخورد نکردن توپ با زمین حریف شما یک امتیاز از دست خواهید داد اما اگر توپ به زمین حریف بخورد و حریف شما قادر به جواب دادن نباشد شما یک امتیاز دریافت خواهید کرد. بازی پینگ پنگ ۵ گیم ۱۱ امتیازی است. تیمی برنده گیم می‌شود که زودتر به عدد ۱۱ برسد. اگر هر دو تیم به عدد ۱۰ برسند باید آنقدر بازی را ادامه دهند تا به اختلاف امتیاز ۲ برسند.

قوانین و مقررات بازی پینگ پنگ

 قوانین و مقررات بسیار پیچیده‌ای برای این بازی وجود ندارد. قوانین بازی پینگ پنگ را به سادگی می‌توان آموخت. اما به سادگی نمی‌توان در آن حرفه­ای شد! برای حرفه­ای شدن نیاز به تمرینات مداوم و سخت‌کوشانه است. برای بالا بردن سرعت دقت و حرکت باید سال‌ها با جدیت تمرین کرد. قوانین بازی پینگ پنگ به شرح زیر می‌باشد این قوانین از سمت فدراسیون جهانی تنیس روی میز یا (ITTF) تصویب شده است.

سرویس:

اولین ضربه بازی به عنوان سرویس شناخته می‌شود. برای زدن سرویس باید توپ را در کف دست بالاتر از سطح میز بدون حرکت نگه داشت؛ حریف باید ۸۰ درصد توپ را ببیند. بازیکن حق ندارد توپ را پنهان کند. برای شروع بازیکن زننده سرویس توپ را به اندازه ۱۶ سانتی متر به بالا پرتاب می‌کند، پرتاب باید بدون چرخش باشد سپس به توپ ضربه می‌زند. دست آزاد زننده سرویس نباید مابین بدن فرد و توپ قرار بگیرد. داور و کمک داور باید شاهد رعایت قوانین سرویس باشند. چنانچه بازیکن برای دفعه اول قوانین را رعایت نکند به او اخطار داده می‌شود اما اگر برای دفعه دوم قوانین رعایت نشود به او خطا گرفته می‌شود. در صورت زدن یک سرویس آشکارا غلط امتیاز به حریف واگذار خواهد شد. در این بازی سه نوع سرویس داریم: سرویس کوتاه، بلند و متوسط.

برگشت توپ: برای برگرداندن توپ، بازیکن باید طوری به توپ ضربه بزند که توپ از بالا یا کنار مجموعه تور عبور کرده و به زمین حریف برخورد کند.

اصطلاحات رایج در پینگ پنگ

در این بازی هم مثل دیگر مسابقات اصطلاحاتی وجود دارد که فهم آن باعث می‌شود از بازی بیشتر لذت ببریم و با روند کلی کار آشنا شویم. در زیر به چند نمونه از اصطلاحات رایج در این بازی اشاره می کنیم.

 • رالی: مدت زمان حرکت توپ تنیس در هنگام بازی را رالی می‌گویند.
 • نت: هنگام زدن سرویس اگر توپ به تور برخورد کند و سپس وارد زمین حریف شود، نت محسوب می گردد. نت امتیازی ندارد.
 • دست بازی و دست آزاد: دستی که با آن راکت را گرفته ایم دست بازی و دست دیگر را دست آزاد می‌گوییم.
 • خط پایان: خطی فرضی است که در هر دو جهت امتداد دارد.
 • زننده و گیرنده سرویس: بازیکنی که اولین ضربه را به توپ می‌زند، زننده سرویس و بازیکنی که دومین ضربه را به توپ می‌زند گیرنده سرویس است.

چگونه امتیاز بگیریم؟

به غیر از مواردی که رالی، نت محسوب می‌شود در چند حالت شما می توانید صاحب امتیاز شوید.

 1. وقتی که حریف شما سرویس را خراب کند، امتیاز به شما تعلق می‌گیرد.
 2. وقتی که بازیکن حریف در برگشت نتواند ضربه شما را پاسخ دهد، شما امتیاز رالی را بدست می‌آورید.
 3. زمانی که حریف دوبار پشت سر هم به توپ ضربه وارد کند، شما امتیاز خواهید گرفت.
 4. توپی که بدون برخورد با زمین شما، از انتهای زمین خارج شود، امتیاز برای شما دارد.
 5. بعد از انجام یک سرویس و زدن ضربه برگشت اگر توپ قبل از آنکه بخواهد توسط حریف زده شود به جایی غیر از مجموعه تور اصابت کند، باعث امتیاز گیری می‌شود.
 6. وقتی حریف بر سر راه توپ مانع ایجاد کند به شما امتیاز تعلق می‌گیرد.
 7. در صورتی که حریف با قسمتی غیر از قسمت پلاستیکی راکت به توپ ضربه بزند، امتیاز به شما داده می‌شود.
 8. اگر حریف یا هر شیء که مربوط به حریف است باعث حرکت سطح بازی یا مجموعه تور شود، داور امتیاز آن رالی را به شما می‌دهد.

پینگ پنگ را در گوشی بازی کن!

اگر شما هم علاقمند به بازی پینگ پنگ هستید، وقت آن است که سراغ این بازی هیجان انگیز و نفس گیر بروید. ممکن است شما امکانات بازی پینگ پنگ را نداشته باشید یا فرصت اینکه بیرون بروید و این بازی را تجربه کنید برای شما فراهم نباشد؛ در این صورت ما به شما بازی ‌های رایگان گوشی را پیشنهاد میکنیم. شما به راحتی با گوشی تلفن همراه خود می توانید پینگ پنگ بازی کنید و لذت یک رقابت نفس گیر را بچشید. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی چند بازی تنیس روی میز بپردازیم.

بهترین­های بازی پینگ پنگ

در این بخش قصد داریم تا بهترین بازی های پینگ پونگ ارائه شده برای پلتفرم های اندروید و IOS را برای بازی دوستان معرفی کنیم.

بازی Virtual table tennis

بازی Virtual table tennis

یکی از بهترین بازی‌ های اندروید و  iOSآنلاین ساخته شده در ارتباط با پینگ پنگ است. این بازی قابلیت پشتیبانی از بازی چند نفره را دارد و دارای گرافیک ۳ بعدی بی نظیری است. دوستانتان را با استفاده از اینترنت یا بلوتوث به یک رقابت هیجان انگیز دعوت کنید. این بازی فوق‌العاده دارای یک سیستم صوتی ۳ بعدی است که می­توانید با استفاده از هدفون آن را تجربه کنید. سیستم صوتی ۳ بعدی برای اولین بار در این بازی رونمایی شده­است. از ویژگی‌های منحصر به فرد بازی می­توان به داشتن مُدهای مختلف بازی اشاره کرد. این مد‌ها شامل محیط آموزشی، تورنمنت و رقابت چند نفره می‌شود. پس از بازی می­توانید روند بازی را در صفحات فیسبوک، گوگل پلی و توییتر به اشتراک بگذارید.دانلود بازی Virtual table tennis از گوگل پلی

بازی Table tennis touch

بازی Table tennis touch

دومین بازی پینگ پنگ است که می‌توان گفت جزء بهترین بازی ‌های آیفون و اندروید است. این بازی گرافیک بالا و خیره کننده­ای دارد و شما می­توانید با آن یک بازی فوق‌العاده سریع را بازی کنید. این بازی پینگ پنگ، از جلوه‌های صوتی بی­نظیری استفاده کرده­است. از ویژگی­های این بازی عرضه بازی در سه حالت است. برای دانلود می­توانید از لینک‌های زیر اقدام کنید.دانلود بازی Table tennis touch از گوگل پلی

دانلود بازی Table tennis touch از اپ استور

بازی Ping pong masters

بازی Ping pong masters

سومین بازی از بهترین بازی‌ های آنلاین پینگ پنگ است؛ که ارزش وقت­گذاری روی آن را دارد. این بازی یک تورنمت بی پایان از بازی پینگ پنگ است. در این بازی فرصت رقابت با بهترین بازیکن‌ها در اختیار شما قرار داده شده است.

بازی I am ping pong king

بازی I am ping pong king

من پادشاه پینگ پنگ هستم! بعد از معرفی چند بازی آنلاین وقت آن است که یکی از بهترین بازی ‌های آفلاین را معرفی کنیم. در این بازی فوق‌العاده شما با ۱۶ رقیب به رقابت می‌پردازید. از ویژگی‌های این بازی کنترل صفحه نمایش است. پس‌زمینه بازی به رنگ زرد است و استیکمن‌های خنده‌دار از ویژگی های گرافیکی این بازی است. اگر به دنبال یک بازی جذاب و خنده­دار هستید ما این بازی را پیشنهاد می‌دهیم. بعید است کسی حرکت­های خنده­دار و انیمیشنی استیکمن‌ها را ببیند و روحیه اش عوض نشود! من پادشاه پینگ پنگ هستم راهی ساده و ارزان برای بازی کردن پینگ پنگ است.دانلود بازی I am ping pong king از گوگل پلی

دانلود بازی I am ping pong king از اپ استور

کلام آخر

بازی پینگ پنگ یکی از بازی‌های بسیار مهیج است که به صورت دو نفره و چهار نفره انجام می‌شود. این بازی نیاز به هیچگونه وسیله گران قیمت و تجهیزات برای بازی ندارد. شما فقط با داشتن یک راکت و یک میز تنیس می‌توانید شروع به بازی کنید. بازی تنیس روی میز یا همان پینگ پنگ در ۵ گیم ۱۱ امتیازی بازی می‌شود برنده مسابقه کسی است که زودتر به عدد ۱۱ برسد. پینگ پنگ باعث تمرکز و افزایش قدرت ذهن می‌شود. اگر شما نیز علاقمند به بازی پینگ پنگ هستید اما قادر به انجام فیزیکی آن نیستید، می‌توانید سراغ دنیای مجازی بروید و پینگ پنگ را آنجا امتحان کنید. بازی‌های آنلاین و آفلان پینگ پنگ را از لینک‌های موجود در صفحه دانلود کنید؛ حتما از بازی کردن با آن‌ها لذت خواهید برد.

منبع: pockettactics