عصر طلایی دزدان دریایی الهام‌بخش بسیاری از داستان‌ها، آهنگ‌ها و فیلم‌ها بوده است و بازی‌های ویدیویی هم از ویژگی‌های الهام‌بخش این دوره غافل نشده‌اند. دورانی بود که دزدی در دریا رواج داشت و سفر از نقطه A به نقطه B  باوجود شخصیت‌هایی مانند ریش‌سیاه یک ماجراجویی پرخطر بود. ماجراجویی‌هایی که برای بازی دزدان دریایی به یک منبع تمام‌نشدنی از داستان و هیجان تبدیل شدند. ترکیب عصر طلایی دزدان دریایی با بازی کشتی جنگی، دزدان دریایی را به یک ژانر قوی در دنیای گیم در کنار بازی‌هایی مثل زامبی‌ها، بیگانگان، ربات‌ها و غیره تبدیل کرده است. در ادامه، ما نگاهی به برخی از پرطرفدارترین و بهترین بازی‌ های دزدان دریایی در اندروید و آیفون می‌اندازیم.

The Pirate: Caribbean Hunt

The Pirate: Caribbean Hunt

The Pirate: Caribbean Hunt یک بازی اکشن است که توسط Home Net Games ساخته‌شده و بر روی دستگاه‌های اندرویدو iOSدر دسترس است. این بازی موبایل دارای 20 کلاس کشتی، پنج نوع مهمات، 30 ارتقاء کشتی و حالت‌های چندنفره است. در این بازی دزدان دریایی، شما می‌توانید مانند یک دزد دریایی واقعی در طول «عصر دزدی دریایی» در کارائیب، زندگی کنید. 

شما کاپیتان کشتی خود خواهید بود و در سراسر آب‌ها سفر می‌کنید تا به جزایر جدید بروید، با دشمنان نبرد کنید و ناوگان خود را بسازید. رقیب شما در این دریا سایر بازیکنانی هستند که می‌خواهند سهم خود را از جایزه دریافت کنند. بنابراین باید خود را با مهارت‌های ویژه ارتقا دهید و ناوگان وسیعی بسازید تا بتوانید همه افراد واردشده را تحت‌ فشار قرار دهید. در بازی دزدان دریایی Caribbean Hunt با نبردهای دریایی بی‌شمار، برای تبدیل‌شدن به پادشاه آنتیل، به چیزهای زیادی برای فکر کردن نیاز خواهید داشت.

دانلود The Pirate: Caribbean Hunt از گوگل پلی

دانلود The Pirate: Caribbean Hunt از اپ استور

Assassin’s Creed Pirates

Assassin’s Creed Pirates

بازی دزدان دریایی Assassin’s Creed Pirates در سال 2014 برای گوشی‌های هوشمند توسعه‌یافته است. بازی‌ای که اسپین آف بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag است و به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با دستگاه‌های همراه IOSیا اندروید خود به عمیق‌تر شدن در دنیای Assassin’s Creed ادامه دهند. این بازی دوران خطرناک و طلایی دزدی دریایی در اوایل قرن 18 را بررسی می‌کند. شما نقش کاپیتان جوان آلونزو باتیلا، کشتی‌ران سابق نیروی دریایی فرانسه را بازی خواهید کرد. در اطراف دریای کارائیب حرکت می‌کنید و طلا و سایر منابع را جمع‌آوری می‌کنید، درگیر نبرد کشتی به کشتی می‌شوید و برای داشتن یک زندگی ثروتمند به دنبال رمز و راز گنج پنهان می‌گردید. در این مسیر شما انتخاب زیادی از انواع سلاح‌ها را خواهید یافت که با آن‌ها قادر خواهید بود دشمن را از بین ببرید و به یک دزد دریایی افسانه‌ای تبدیل شوید.

دانلود Assassin’s Creed Pirates

Plunder pirates

Plunder pirates

Plunder Pirates یک بازی ویدئویی استراتژیک با مضمون دزدان دریایی است که با الهام از بازی Clash of Clans ساخته و توسط Midokiمنتشر شده است. در این بازی شما باید جزیره دزدان دریایی خود را بسازید و در حین کاوش در دریا با بازیکنان دیگر مبارزه کنید. این بازی استراتژیک ماجراجویانه مناسب بازیکنانی است که برای به‌دست آوردند فرماندهی یک ناوگان، به‌اندازه کافی شجاع هستند. آن‌ها برای این کار باید جزایر را تسخیر کنند و منابع ارزشمند آنجا را به‌دست آوردند. همچنین باید کشتی‌های خود را با دکل‌ها و توپ‌ها بسازند، ارتقا دهند و علیه کاپیتان‌های رقیب جنگ کنند تا بتوانند بر دریاها حکومت کنند. 

خوشبختانه گیم پلی داستانی و بصری این بازی دزدان دریایی، به بازیکنان جدید اجازه می‌دهد تا خیلی سریع قوانین را درک کنند و کشتی جنگی خود را در کمترین زمان در کارائیب هدایت کنند. دانلود بازی دزدان دریایی Plunder Pirates هم برای اندروید و هم آیفون در دسترس است.

دانلود Plunder pirates از گوگل پلی

دانلود Plunder pirates از اپ استور

Pirate Kings

Pirate Kings

Pirate Kings یکی از بهترین بازی ‌های رایگان گوشی برای بازی در محیط Unity 3D است. بااینکه یادگیری این بازی دزدان دریایی آسان است اما تسلط بر آن کار راحتی نیست. شما به‌عنوان دزدان دریایی باید ده‌ها جزیره عجیب‌وغریب را برای به‌دست آوردن طلا، مصنوعات و گرفتن انتقام جست‌وجو ‌کنید. در این بازی شما برای فتح جزیره‌ها باید به جنگ با دوستان خود بروید، پس آماده ‌باشید تا با هر چیزی که دارید به آن‌ها حمله کنید. اما مراقب باشید! چون آن‌ها هم می‌توانند به شما حمله کنند. دانلود بازی دزدان دریایی Pirate Kings هم بر روی آیفون و هم بر روی اندروید امکان‌پذیر است.

دانلود Pirate Kings از گوگل پلی

دانلود Pirate Kings از اپ استور

Pirate Legends TD

Pirate Legends TD

اگر به دنبال یک بازی دزدان دریایی هستید که علاوه‌بر چالش‌برانگیز بودن گرافیک جذابی هم داشته باشد، Pirate Legends TD  بازی‌ای برای شما است. کشتی خود را به حرکت درآورید و با دشمنان خود مبارزه کنید! 20 دزد سرسخت در دریای کارائیب در انتظار شما هستند، بنابراین آماده‌باشید تا از تمام قهرمانان، برج‌ها و قدرت‌های جادویی خود برای خلاص شدن از شر آن‌ها استفاده کنید. شما باید از رسیدن انبوه دشمنان به کشتی خود جلوگیری کنید و برای این کار باید برج‌های مختلفی را روی شناورهای هر نقشه بسازید. در چند دور اول، بازی شما را با جنبه‌های مختلف خود از ساخت واحدها گرفته تا استفاده از قدرت‌های ویژه و معرفی تدریجی اجزای جدید، آشنا می‌کند. بنابراین زمانی که از مراحل ابتدایی خارج شوید، قواعد برنده شدن در این نبرد را یاد گرفته‌اید. در بازی دزدان دریایی Pirate Legends TD شما برج‌های توپ می‌سازید تا به دشمنان خود حمله کنید، برج‌های نفتی برای کاهش سرعت آن‌ها ایجاد می‌کنید و در نهایت به بیش از ده واحد دسترسی خواهید داشت. برج‌ها را می‌توانید چندین بار ارتقا دهید و به ازای بخشی از هزینه اصلی خود بفروشید. این بازی دزدان دریایی را هم بر روی اندروید و هم بر روی آیفون می‌توانید نصب کنید.

دانلود Pirate Legends TD از گوگل پلی

دانلود Pirate Legends TD از اپ استور

Tempest: Pirate Action RPG Premium

Tempest: Pirate Action RPG Premium

یکی از بهترین بازی‌های دزدان دریایی برای اندروید و آیفون Tempest: Pirate Action RPG Premium است. بازی‌ای که ویژگی‌های متفاوت و منحصربه‌فرد واقع‌گرایانه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. در آن، شما ابتدا بازی خود را با کشتی سطح پایین و یک خدمه شروع خواهید کرد. در ادامه اما برای تبدیل‌شدن به مخوف‌ترین دزد دریایی دریا، باید به یک مأموریت ماجراجویانه بروید، با کشتی‌ها و دزدان دریایی دیگر نبرد کنید، پایگاه خود را بسازید و تلاش‌ کنید تا با کشف نقشه طلا و گنج بیشتری به‌دست آورید. برای موفقیت در این بازی به هوش استراتژیک برای انجام معاملات و فتح شهرها نیاز دارید. این بازی دزدان دریایی، داستانی از فیلم Pirate Of The Caribbean  است و در طول بازی شما می‌توانید اختاپوس فیلم و دیگر شرورها و کشتی‌های معروف آن را بیابید.

دانلود Tempest: Pirate Action RPG Premium از گوگل پلی

دانلود Tempest: Pirate Action RPG Premium از اپ استور

Pirate code - PvP Battle at the Sea

Pirate code - PvP Battle at the Sea

این بازی دزدان دریایی یک بازی آنلاین است که ویژگی‌های PvP چند نفره دارد و به شما اجازه می‌دهد با بازیکنان دیگر در سطح جهانی مبارزه کنید. ازآنجایی‌که تازه‌کار هستید در ابتدای بازی چند آموزش می‌بینید و سپس می‌توانید با بازیکنان آنلاین مبارزه کنید، سکه دریافت کنید، کشتی خود را ارتقا دهید و پادشاه دریا شوید. همچنین گرافیک خوب و صدای باکیفیت از دیگر نکات جذاب این بازی دزدان دریایی در  iOS و اندروید است.

Ships of Battle: Age of Pirates

Ships of Battle: Age of Pirates

آیا آماده‌ تبدیل‌شدن به یکی از مخوف‌ترین دزدان دریایی کارائیب هستید؟ آیا دوست دارید با کشتی خود به جزیره‌ای ناشناخته در نزدیکی کوبا یا ناسائو بروید و هفت‌دریا را به وحشت اندازید؟ Ships of Battle: Age of Pirates یکی از بهترین بازی‌ های گوگل پلی برای دستگاه‌های اندرویدی است که توسط آرتیک گیمز توسعه‌یافته است. شما در این بازی به‌عنوان یک دزد دریایی در دریای کارائیب، باید در حین ساختن امپراتوری خود نبردهای سختی را از سر بگذرانید. 

در این بازی اکشن و استراتژیک شما کاپیتان کشتی دزدان دریایی هستید و باید سکونتگاه‌ها را تسخیر و تصرف کنید. اگر از مبارزه با کشتی‌ها لذت می‌برید، آن را بر روی اندروید خود نصب کنید تا یکی از بهترین شبیه‌ساز بازی دزدان دریایی را تجربه کنید.

دانلود Ships of Battle: Age of Pirates از گوگل پلی

Windward

Windward

Windward یکی از بهترین بازی‌ های اندروید در ژانر دزدان دریایی است. این بازی نسخه ساده‌شده بازیSid Meier's Pirates است که به‌عنوان یک سندباکس چندنفره مشترک طراحی‌شده است و به کاربران اجازه می‌دهد کشتی را درحالی‌که در دریاهای یک سرزمین بی‌نظیر حرکت می‌کند، کنترل کنند، منابع را جمع‌آوری کنند، کشتی را ارتقا دهند و از خود در برابر سایر دزدان دریایی دفاع کنند. هرچه جلوتر می‎روید بازی دشوارتر می‌شود.  Windward یک بازی کوآپ است، یعنی هر بار که بازی را انجام می‌دهید، وارد دنیای جدیدی می‌شوید که منحصر به آن بازی است. کسانی‌که به‌دنبال یک چالش سرگرم‌کننده در هنگام قایقرانی در دریاهای آزاد هستند، با دانلود این بازی دزدان دریایی هر چیزی را که از این ژانر انتظار دارند، خواهند داشت.

دانلود Windward از سایت رسمی

Pirates of the Caribbean: ToW

Pirates of the Caribbean: ToW

اگر از ماجراهای اکشن و داستانی لذت می‌بردید بازی دزدان دریایی Pirates of the Caribbean: ToW یکی از بهترین بازی های ایفون برای شما است. لذت این بازی وقتی دوچندان می‌شود که از فیلمPirates Of The Caribbean – At World’s End را تماشا‌ کرده باشید. در این بازی شما در نقش کاپیتان جک اسپارو و بازیکنان دیگری مانند ویلیام ترنر ظاهر خواهید شد و بر اساس داستان با دزدان دریایی و باس‌های دیگر مبارزه می‌کنید. البته قبل از نصب آن بگوییم بااینکه در این بازی امکان رانندگی با کشتی را ندارید اما یکی از بهترین تجربه بازی دزدان دریایی را به‌دست خواهید آورد.

جمع بندی

بهترین بازی‌های دزدان دریایی برای اندروید چه هستند؟

بازی‌های Plunder Pirates،Assassin's Creed Pirates،The Pirate: Caribbean Hunt، Pirate Kings از  بهترین بازی‌های دزدان دریایی برای اندروید هستند.

بهترین بازی‌های دزدان دریایی برای آیفون چی هستند؟

بازی‌های Pirate Legends TD، Pirate Chronicles، Assassin's Creed Pirates،Ships of Battle: Age of Pirates از بهترین بازی‌های دزدان دریایی برای آیفون هستند.

بازی Ships of Battle: Age of Pirates بر روی آیفون هم نصب می‌شود؟

خیر، این بازی که توسط آرتیک گیمز توسعه‌یافته برای دستگاه‌های اندرویدی است.

منبع: gameranx