برخی اوقات ممکن است بخواهید تماس های کاری خودتان یا حتی تماس هایی که با اعضای خانواده می گیرید را ضبط کنید؛ به همین خاطر باید روش ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون را یاد بگیرید. با این وجود برای ضبط تماس های تلفنی در آیفون هیچ برنامه اختصاصی عرضه نشده است و به همین دلیل ممکن است نتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. البته روش های مختلفی برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون وجود دارد که در ادامه این مطلب تمامی این روش ها را بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید دقیقا بر اساس نیازهای خودتان بهترین روش برای انجام این کار را انتخاب کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

آیا ضبط مکالمات قانونی است؟

بر اساس قانون ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون در صورتی که آسیبی به دیگران نزند، قانونی است. تنها در صورتی ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون غیرقانونی است که از صدای ضبط شده بر علیه فردی استفاده شده باشد، به شکلی که موجب خدشه دار شدن آبروی فرد شود یا ضرری را به وی وارد کرده باشد. به همین خاطر اگر ضبط صدا فقط برای کارهایی مثل نکته برداری، یادگاری داشتن و ... باشد هیچ جرمی متوجه فرد ضبط کننده صدا نخواهد شد و در هیچ دادگاهی محکوم نخواهید شد. اما اگر از صدای ضبط شده به شکلی استفاده کنید که باعث ضرر و زیان مادی یا معنوی فرد مقابل شود، این فرد می تواند در محاکم قضایی از شما شکایت کند.

نحوه ضبط مکالمات تلفنی در گوشی آیفون

نحوه ضبط مکالمات تلفنی در گوشی آیفون

متاسفانه هیچ روشی برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون به صورت داخلی وجود ندارد و بهترین روش برای ضبط مکالمات تلفنی در آیفون استفاده از یک برنامه ضبط مکالمه تلفنی در آیفون است. انجام این کار هم به همان سادگی که به نظر می رسد نیست و ممکن است در این مسیر با چالش هایی مواجه باشید. بهترین برنامه ضبط مکالمه تلفنی در آیفون Rev Call Recorder نام دارد. این برنامه برای اکثر کاربرها مناسب است زیرا استفاده از آن رایگان می باشد و هیچ محدودیتی هم برای طول مکالمه ندارد. همچنین در صورتی که نسخه پرمیوم این برنامه را خریداری کنید، می توانید درخواست دهید که مکالمات انگلیسی برای شما تایپ شوند.

با این وجود، این نرم افزار فقط در صورتی قابل استفاده است که از یک شماره آمریکایی برای ثبت آن استفاده کنید به همین خاطر در کشور ما قابل استفاده نیست. اگر به اپ استور مراجعه کنید، لیستی از برنامه های متعدد ضبط صدا وجود دارد که از طریق آن ها می توانید به ضبط مکالمات تلفنی در گوشی آیفون بپردازید. فقط باید به این موضوع اشاره کنیم که در اکثر این برنامه ها برای اینکه بتوانید از امکانات کامل آن ها استفاده کنید باید نسخه پریمیوم یا پولی آن ها را تهیه کنید. در غیر این صورت با برخی محدودیت های خاص مثل محدودیت طول مکالمه مواجه خواهید شد. 

ضبط مکالمات تلفنی در آیفون با استفاده از Google Voice

ضبط مکالمات تلفنی در آیفون با استفاده از Google Voice

Google Voice یکی از خدمات متعددی است که توسط شرکت گوگل ارائه می شود و استفاده از آن نیز خیلی راحت است. این سرویس یک شماره مجازی به شما می دهد که می توانید از طریق گوشی آیفون یا دیگر دستگاه های خودتان به آن دسترسی داشته باشید و در عین حال می توانید از آن به عنوان یک روش محدود برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون استفاده کنید. پس از نصب و راه اندازی برنامه ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون به مسیر Settings > Calls > Incoming Call Options مراجعه کنید. در اینجا یک گزینه وجود دارد که در صورت فعال کردن آن می توانید با فشار دادن کلید شماره ۴ در هنگام مکالمه، مکالمات خودتان را ضبط کنید. پس از پایان مکالمه نیز صدای ضبط شده به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بزرگترین محدودیت این روش این است که فقط برای تماس های ورودی کار می کند و به همین دلیل اگر می خواهید به ضبط تماس های تلفنی در آیفون بپردازید باید از طرف مقابل بخواهید که به شما زنگ بزند. همچنین یک صدای خودکار در ابتدا و انتهای ضبط مکالمات تلفنی در آیفون، این موضوع را به صورت واضح اعلام می کند و به همین خاطر ممکن است این روش، انتخاب ایده آل خیلی از افراد برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون نباشد. قابلیت مثبت این برنامه امکان تایپ صداهای ضبط شده در زمان ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون است. با استفاده از این قابلیت، در صورت نیاز شما می توانید یک نسخه متنی از تماس تلفنی خودتان را دریافت کنید.

ضبط مکالمه تلفنی در آیفون بدون نرم افزار

ضبط مکالمه تلفنی در آیفون بدون نرم افزار

اگر دوست ندارید از برنامه ضبط مکالمه تلفنی در ایفون استفاده کنید، روش های دیگری هم برای ضبط مکالمات تلفنی وجود دارند که کمی قدیمی تر هستند و استفاده از آن ها نیز سخت تر است اما قابل اعتمادتر هستند و می توانند به راحتی نیازهای شما را برطرف کنند. برای انجام این کار شما به یک دستگاه دیگر که دارای میکروفون باشد نیاز خواهید داشت. این روش ضبط مکالمات تلفنی در آیفون ممکن است کیفیت بالایی نداشته باشد اما باز هم یکی از بهترین روش ها برای ضبط تماس های تلفنی در آیفون به شمار می رود. در صورتی که در یک اتاق آرام قرار دارید و می توانید گوشی خودتان را روی اسپیکر قرار دهید، انجام این کار خیلی راحت است. 

ضبط مکالمات تلفنی در آیفون بدون استفاده از نرم افزار ثالث، با فرد مورد نظر خودتان تماس بگیرید و سپس کلید اسپیکر را فشار دهید. در صورت نیاز به فرد مقابل اطلاع دهید که قصد دارید صدای او را ضبط کنید و پس از کسب اجازه از او، در دستگاه دوم خودتان شروع به ضبط صدا کنید. میکروفون دستگاه دوم را در نزدیکی اسپیکر دستگاه اولیه قرار دهید. همچنین اگر می خواهید صدای خودتان هم ضبط شود، سعی کنید خودتان هم در نزدیکی دستگاه ضبط کننده قرار بگیرید. در نهایت هم پس از اتمام مکالمه، صدای ذخیره شده را در دستگاه دوم ذخیره کنید.

برای ضبط مکالمات تلفنی در آیفون با استفاده از گوشی های دیگر می توانید از نرم افزار کاربردی Voice Memos استفاده کنید. در صورتی هم که قصد دارید از کامپیوتر برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون استفاده کنید، نرم افزار Audacity یکی از بهترین گزینه های موجود است که می تواند تمامی انتظارات شما را از یک نرم افزار ضبط صدا برآورده کند. در نظر داشته باشید که برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون با استفاده از این روش باید حتما در یک اتاق خلوت قرار داشته باشید و در صورت زیاد بودن نویز نمی توانید صداها را با کیفیت مناسبی ضبط کنید.

نحوه ضبط تماس های تلفنی در آیفون با استفاده از صندوق صوتی

نحوه ضبط تماس های تلفنی در آیفون با استفاده از صندوق صوتی

در این متد از خدمات سرویس دهنده سیم کارت گوشی شما برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون استفاده می شود و اینکه بتوانید از آن استفاده کنید یا نه تا حدود زیادی به امکانات سرویس دهنده بستگی دارد. اول از همه باید مطمئن شوید که سرویس دهنده امکان دانلود پیام های پیغام گیر صوتی را به شما می دهد یا نه. برنامه شماره گیر را در گوشی آیفون خودتان اجرا کنید و سپس گزینه Voice Mail را در گوشه پایین سمت راست لمس کنید. اگر لیستی از پیغام های صوتی دریافتی را مشاهده کنید نشانه خوبی است. شما می توانید این پیغام ها را ضبط کنید و برای استفاده در آینده نگهداری نمایید. 

اما اگر فقط گزینه Call Voice Mail در این قسمت وجود داشته باشد، اوضاع کمی متفاوت تر خواهد بود و نمی توانید پیام های صوتی را دانلود کنید. با این وجود احتمالا بتوانید آن ها را در صندوق صوتی سرویس دهنده سیم کارت خودتان ذخیره کنید. برای اینکه بتوانید به این پیام ها گوش دهید باید هر بار با صندوق صوتی خودتان تماس بگیرید و برای ضبط آن ها نیز باید از روش بدون نرم افزار که در بالا به آن اشاره کردیم استفاده کنید. البته روشی هم وجود دارد که می توانید از پیغام گیر به عنوان ضبط صوت استفاده کنید. نحوه انجام این روش به شرح زیر است:

برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون با این روش ابتدا با مخاطب خودتان تماس بگیرید و به او اطلاع دهید که قصد دارید مکالمه را ضبط کنید. سپس از او بخواهید چند لحظه منتظر بماند. بر روی گوشی خودتان گزینه افزودن تماس یا Add Call را لمس کنید تا یک مکالمه سه طرفه آغاز شود. سپس شماره خودتان را بگیرید. با این کار به پیغام گیر سیم کارتتان وصل خواهید شد. منتظر بمانید تا پیغام خوشامدگویی به پایان برسد و برای شروع کلید Merge Calls را لمس کنید. در پایان تماس، مکالمه به صورت یک پیام صوتی داخل پیغام گیر ضبط خواهد شد و با روشی که در بالا گفتیم می توانید از آن استفاده کنید. 

سخن پایانی

نحوه کار هر سرویس دهنده و دستگاه آیفون ممکن است کمی متفاوت تر باشد و به همین خاطر اینکه کدام یک از این روش های ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون برای شما مناسب تر است تا حدودی به دستگاه، خدمات دهنده سیم کارت و همچنین نیازهای شما بستگی دارد. شما می توانید روش های مختلفی را امتحان کنید و بهترین روش را بسته به نیاز خودتان انتخاب نمایید. بهترین و مورد اعتمادترین روش برای ضبط مکالمه تلفنی در گوشی آیفون استفاده از روش ضبط صوت یا استفاده از برنامه ضبط مکالمه تلفنی در ایفون است که به صورت پولی قابل استفاده می باشند.

منبع