گوشی گلکسی M01s، جدیدترین گوشی سامسونگ است که از به‌روزرسانی جدید اندروید 11برخوردار شده است. به‌روزرسانی جدید نرم‌افزار به همراه One UI Core 3.1 با پچ امینتی جولای 2021 (تیر و مرداد 1400) صورت گرفته است. کمپانی سامسونگ، این به‌روزرسانی جدید را در هند آغاز کرده است و بازارهای دیگر نیز طی چند هفته آینده می‌توانند آن را دریافت کنند.

سامسونگ نسخه جدید نرم‌افزاری گلکسی M01s را با فرم‌ور M017FXXU2CUG1 منتشر کرده است. این نسخه قابلیت‌های جدیدی از جمله رابط کاربری بازطراحی شده، انیمیشن‌های روان‌تر، عملکرد بهتر و امنیت بالاتر دارد. نرم‌افزار جدید سامسونگ شامل مجوزهای یک بار مصرف، صفحات گفتگو به صورت شناور، قسمت مکالمات در بخش اعلان‌ها و ویجت اختصاصی مخصوص پخش رسانه و پیشرفت تنظیمات دیجیتالی است.

این به‌روزرسانی تغییرات زیادی داشته که قابلیت‌های متنوعی به آن اضافه کرده است، آپدیت جدید دارای ویجت‌های جدید برای صفحه لاک اسکرین یا همان صفحه قفل است، گزینه‌های بیش‌تری برای صفحه قفل داینامیک و تماس تصویری دارد و قابلیت قفل کردن صفحه با دو بار ضربه زدن روی آن را داراست. علاوه بر این‌ها، سامسونگ در نسخه جدید، تمام برنامه‌های سیستمی گوشی از جمله گالری، اینترنت، کیبورد و پیام‌رسان سامسونگ را به‌روزرسانی کرده است. کمپانی سامسونگ ادعا می‌کند که از طریق فوکوس و تنظیمات روشنایی خودکار توانسته به بهبود عملکرد دوربین سامسونگ کمک کند. علاوه بر این تحولات، در نسخه جدید، کنترل و دسترسی دستگاه‌های هوشمند خانگی راحت‌تر شده است.

اگر شما هم گوشی گلکسی M01s دارید و احیانا در هند هستید، می‌توانید منتظر به‌روزرسانی OTA باشید تا پیام آپدیت آن روی صفحه گوشیتان ظاهر شود. در غیر این صورت می‌توانید به صورت دستی به‌روزرسانی را انجام دهید و از طریق مراجعه به منوی تنظیمات (Setting)، به بخش به‌روزرسانی نرم‌افزار (Software Update) رفته و روی گزینه دانلود و نصب (Download and install) ضربه بزنید.