شیائومی تبلیغات را در رابط MIUI گوشی‌های هوشمند خود نشان می‌دهد؛ حتی در پرچمدارانش مانند شیائومی 12 پرو یا گوشی‌های هوشمند میان‌رده مانند ردمی نوت 11، MIUI 12 هم حاوی تبلیغات، MSA‌های معروف یا تبلیغات سیستم MIUI است. در سال‌های آینده هم روال کار همین‌طور است و برای MIUI 13 نیز چنین خواهد بود. با‌این‌حال، چندین ترفند نسبتاً ساده برای غیرفعال‌کردن تبلیغات MIUI در گوشی هوشمند شیائومی شما وجود دارد. فقط کافی است راهنمای زیر درباره حذف تبلیغات گوشی های شیائومی را دنبال کنید! حذف تبلیغات از گوشی اندروید، در‌حالت‌کلی ساده است اما در مورد شیائومی شما باید قدم‌های بیشتری را طی کنید.

اصلاً چرا گوشی‌های شیائومی، تبلیغات را برای ما به نمایش می‌گذارند؟

قبل از این‌که ترفندهای حذف تبلیغات گوشی های شیائومی را به شما آموزش دهیم بیایید بپرسیم اصلاً این گوشی‌ها چرا اینقدر تبلیغات دارند؟ تصمیم شیائومی برای قرار‌دادن تبلیغات در رابط کاربری خود در سال 2018 یک شگفتی آزاردهنده بود. با توجه به اینکه شیائومی 12.4 درصد از سهم بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد و اکثر دستگاه‌های آن از MIUI استفاده می‌کنند، می‌دانیم که این موضوع روی اعصاب بسیاری از شما تأثیر گذاشته است. قضیه این است که شیائومی خود را به‌عنوان یک تولید‌کننده سخت افزار نمی‌بیند، بلکه این شرکتش خودش به‌عنوان یک شرکت اینترنتی‌ می‌فهمد که فقط یکی از کارهایش تولید سخت‌افزار است. این شرکت قول داده است که حاشیه سود سخت‌افزاری را برای همیشه به 5 درصد محدود کند. این یعنی که (درست مانند سایر غول‌های فناوری) شیائومی باید از راه‌های مختلف کسب‌درآمد کند.

چرا گوشی‌های شیائومی، تبلیغات را برای ما به نمایش می‌گذارند؟

ممکن است ساختار اقتصادی شیائومی را قبول نداشته باشید، اما قیمت‌های پایین این شرکت توسط مردم مورد استقبال قرار می‌گیرد. آمازون رویکردی مشابه با مدل کسب‌و‌‌کار خود دارد، اما نسخه‌های بدون آگهی محصولات خود را با قیمت بالاتر نیز ارائه می‌کند. در‌همین‌حال، هیچ راهی برای دریافت یک گوشی شیائومی بدون تبلیغات وجود ندارد، حتی اگر بخواهید برای آن هزینه بیشتری بپردازید. اما سخت‌افزار تنها منبع درآمد نیست. تبلیغات هدفمند نیز سهم زیادی در فروش برای شیائومی دارد. تبلیغات سیستمی مزاحم در MIUI این را تأیید می‌کند. به‌هرحال ما در ادامه چند ترفند برای حذف تبلیغات گوشی های شیائومی را به شما معرفی کرده‌ایم. 

نحوه حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با خاموش‌کردن برنامه  MSA

این کار برای حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی، باید اولویت شما باشد زیرا این روش می‌تواند بسیاری از مشکلات تبلیغاتی مزاحم موجود در MIUI را حل کند. شیائومی دوست ندارد که این امکان را خاموش کنید و سعی کرده است این روند را کمی خسته‌کننده کند، اما با صبر و حوصله می‌توانید برنامه MSA (MIUI System Ads) را از کار بیندازید. قبل از انجام این کار، باید مطمئن شوید که گوشی شیائومی شما دارای MIUI است و به شبکه Wi-Fi یا تلفن همراه متصل است. متأسفانه، شما نمی‌توانید این کار را به‌صورت آفلاین انجام دهید.

نحوه حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با خاموش‌کردن برنامه  MSA

برای حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با خاموش‌کردن برنامه  MSA، ابتدا به Settings و سپس Passwords & Security بروید. در قسمت Authorization & Revocation، می‌توانید MSA را جستجو کنید و دکمه سوئیچ را برای غیرفعال‌کردن آن بکشید. حالا 10 ثانیه صبر کنید، سپس Revoke را انتخاب کنید. ممکن است پیامی دریافت کنید مبنی‌بر‌اینکه نمی‌تواند مجوز را لغو کند پس به تلاش خود ادامه دهید تا زمانی که سیستم به شما اجازه دهد. این ترفند برای حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی باید بیشتر تبلیغات را حذف کند. اما اینها فقط تبلیغات سیستم در رابط MIUI هستند، سایر تبلیغات ممکن است در برخی از برنامه‌های بومی شیائومی باقی بمانند و باید به‌صورت جداگانه غیرفعال شوند. بله هنوز اول راهیم!

حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با غیرفعال‌کردن گزینه تبلیغات شخصی‌ 

حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با غیرفعال‌کردن گزینه تبلیغات شخصی‌

اکنون که مجوز MSA را لغو کرده‌اید، می‌توانید توصیه‌ها یا همان recommendations را که MIUI برای شما ارسال می‌کند، غیرفعال کنید. برای غیرفعال‌کردن توصیه‌های تبلیغات شخصی، که شیائومی را از ثبت عادت‌های استفاده شما از گوشی و جمع‌آوری داده‌های شما باز می‌دارد، مراحل زیر را دنبال کنید: به Settings و سپس Privacy Protectionبروید. در بخش Privacy، Ad Services و سپس Personalized Ad Recommendations  را جستجو کنید. Personalised Ad Recommendations را غیرفعال کنید. بر این اساس، دیگر نباید تبلیغاتی را بر اساس داده‌های رفتاری یا اطلاعات شخصی خود مشاهده کنید. این مورد یک قدم مهم دیگر درباره حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی است. 

حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با غیرفعال‌کردن تبلیغات در بخش مرورگر وب

حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با غیرفعال‌کردن تبلیغات در بخش مرورگر وب

حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی از طریق غیرفعال‌کردن تبلیغات در برنامه‌های Mi Browser و Mi Security از اینجا به بعد نسبتاً ساده است. به منوی تنظیمات خود بروید و مراحل زیر را دنبال کنید: مرورگر Mi را باز کنید، به تب Profile در پایین سمت راست بروید. در تب Profile، با انتخاب bolt در گوشه سمت راست بالا، به تنظیمات دسترسی پیدا کنید. در تنظیمات پیشرفته، تیک گزینه Add ads را بردارید. برای حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با غیرفعال‌کردن تبلیغات در بخش امنیت هم راه زیر را طی کنید: برنامه Security را اجرا کنید و به تنظیمات بروید. در قسمت تنظیمات، گزینه Receive recommendations را غیرفعال کنید.

نحوه غیرفعال‌کردن تبلیغات در Music و  Mi Video

نحوه غیرفعال‌کردن تبلیغات در Music و  Mi Video

روند حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی با غیرفعال‌کردن تبلیغات در برنامه‌های Xiaomi Music و Mi Video، تا حد زیادی مانند بالاست. خلاصه که کافی است برنامه Mi Music را اجرا کنید و به تنظیمات در گوشه سمت راست بالا بروید. سپس به تنظیمات پیشرفته بروید و گزینه‌های دریافت توصیه‌ها و نمایش تبلیغات را غیرفعال کنید. با این حال، در MIUI 13، دیگر غیرفعال‌کردن recommendations ممکن نیست، زیرا برای انجام این کار، باید از پذیرش TOS چشم‌پوشی کنید. با انجام این کار،Mi Video  غیر‌قابل‌استفاده خواهد شد. در هر صورت با غیرفعال کردن تبلیغات در گوشی شیائومی به این شیوه، عملا تجربه بهتری از رابط کاربری شیائومی به‌دست خواهید آورد. 

نحوه غیرفعال‌کردن تبلیغات در قسمت مدیریت فایل، پوشه‌ها و دانلودها

نحوه غیرفعال‌کردن تبلیغات در قسمت مدیریت فایل، پوشه‌ها و دانلودها

برای حذف تبلیغات گوشی‌ های شیائومی از طریق غیرفعال‌کردن تبلیغات MIUI در فایل منیجر و پوشه دانلودها، باید رویه‌ای مشابه را دنبال کنید، اما اینجا هم شیائومی مایل است این کار را نکنید. برای غیرفعال‌کردن تبلیغات در برنامه  Files باید راه زیر را طی کنید: برنامه Files را باز کنید و سپس به تنظیمات بروید. About را فشار دهید. recommendations را خاموش کنید. در ضمن یادتان باشد که به consent دست نزنید، زیرا دسترسی به فایل‌های خود را از دست خواهید داد. نحوه غیرفعال‌کردن تبلیغات در پوشه  Downloads هم به شکل زیر است: پوشه Downloads را باز کنید.  منوی Kebab (یا همان سه نقطه عمودی) را در بالا سمت راست فشار دهید. تنظیمات را انتخاب کنید. گزینه Show me recommended content را غیرفعال کنید.

حذف تبلیغات گوشی های شیائومی در قسمت تم

حذف تبلیغات گوشی های شیائومی در قسمت تم

ساده‌ترین راه برای حذف تبلیغات رابط کاربری MIUI در برنامه MIUI Themes این است که مستقیماً به خود برنامه بروید و آن را غیرفعال کنید. مراحل زیر را دنبال کنید: برنامه MIUI Themes را باز کنید و به Account بروید. Settings را جستجو کنید، سپس Recommendations را غیرفعال کنید.

بیایید صادق باشیم، این کارها خسته‌کننده است و واقعاً تجربه کاربر را خراب می‌کند. اما پس از انجام این کار، از تبلیغات در MIUI 13 و نسخه‌های جدیدتر خلاص خواهید شد و می‌توانید از گوشی هوشمند شیائومی خود بدون بمباران تبلیغات لذت ببرید. آیا این نکات برای شما مفید بود؟ اگر راه ساده‌تری برای غیرفعال‌کردن تبلیغات در MIUI پیدا کرده‌اید، به ما اطلاع دهید.