کمپانی اپل در تاریخ 21جولای2021، خیلی بی‌سروصدا نسخه به‌روز شده سافاری را برای کاربران مک‌ اواس کاتالینا و مک اواس موهاوی منتشر کرد. اپل اطلاعات دقیقی در رابطه با جزییات این به‌روزرسانی ارائه نداده است اما در حال حاضر سافاری 14.1.2با پیشرفت‌های امنیتی و رفع اشکالات قبلی برای مک اواس کاتالینا و مک اواس موهاوی در دسترس کاربران است.

به‌روزرسانی سافاری معمولا همراه با نسخه‌های جدید macOS و آپدیت‌های امنیتی برای ورژن‌های قدیمی سیستم عامل کامپیوتر‌های اپل معرفی می‌شد، اما این بار بر خلاف همیشه، سافاری 14.1.2در حالی منتشر شد که خبری از انتشار macOs Big Sur 11.5 وiPadOS 14.7 نیست. با این حال، این به‌روزرسانی از نظر امنیتی پیشرفت‌هایی به همراه دارد که هنوز برای کاربران ناشناخته است. اپل در صفحه وب امنیتی خود اشاره کرده است که به زودی جزییات بیش‌تری درباره این آپدیت در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

اپل در اوایل سال جاری، سافاری 14.1را برای مک‌ اواس کاتالینا و مک اواس موهاوی معرفی کرده بود که در استفاده از WebKit تغییراتی ایجاد کرده بود. حدس و گمان بر این است که احتمالا سافاری جدید، نقص امنیتی دیگری در WebKit برای افرادی که نمی‌توانند macOS Big Sur را به روز کنند، برطرف شده است.اپل اعلام کرده است که جزییات بیش‌تر پس از اثبات و تایید عملکرد به‌روزرسانی‌ها در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. در صورتی که سیستم عامل شما با آپدیت جدید سافاری سازگار است، جهت نصب جدیدترین نسخه این مرورگر باید به بخش System Preferences مراجعه کرده و روی گزینه Software Update کلیک کنید.

کمپانی اپل اخیرا آپدیت دیگری نیز از Safari Technology Preview منتشر کرده است که نسخه‌ای آزمایشی از مرورگر سافاری برای macOS است که با هدف توسعه‌دهندگان ارائه شده است.سافاری تکنولوژی پریویو در حالی که برای توسعه‌دهندگان یا دِوِلوپِرها طراحی شده است،  قابلیت اجرای هم‌زمان با مرورگر سافاری را دارد و نیازی به حساب توسعه‌دهنده ندارد.

اپل، ورژن 128این مرورگر را منتشر کرده است که این نسخه شامل قابلیت‌هایی از جمله بهبود و رفع اشکال‌های عملکرد زبان برنامه‌نویسیCSS، پیمایش، جاوا اسکریپت، WebRTC، قابلیت دسترسی و رندر، WebAPI و...است. این نسخه از این مرورگر بر اساس آپدیت سافاری 15به کار رفته در macOS Monterey  طراحی شده است که دارای چند ویژگی جدید است. از جمله ویژگی‌های جدید این مرورگر می‌توان به به‌روزرسانی یک نوار جدید با پشتیبانی از تب‌های گروهی اشاره کرد که با هدف سازمان‌دهی بهتر تب‌ها طراحی شده است تا پشتیبانی بهتری از افزونه‌های سافاری وجود داشته باشد.

به‌روزرسانی سافاری تکنولوژی پریویو برای افرادی که مرورگر را نصب کرده‌اند، از طریق مکانیزم به‌روزرسانی نرم‌افزار در System Preferences در دسترس است. اطلاعات دقیق در رابطه با انتشار این مرورگر در وب‌سایت Safari Technology Preview قابل بررسی است.