کاربر مدرن حجم عظیمی از اطلاعات شخصی را در گوشی هوشمند خود ذخیره می‌کند. این قابلیت ازاین‌جهت که کاربران همیشه به فایل‌های موردنظرشان دسترسی دارند بسیار خوب است. بااین‌حال آن‌ها همیشه نگرانی‌ای بابت دسترسی دیگران به این اطلاعات و حفظ حریم خصوصی گوشی خود دارند. یکی از راه‌های حفاظت از اطلاعت شخصی و دور نگه‌داشتن سیستم‌عامل خود از چشمان کنجکاو دیگران استفاده از فضای دوم در گوشی است. خوشبختانه ایجاد فضای دوم سامسونگ بسیار آسان است و تنها کاری که باید انجام دهید دانلود یک برنامه رایگان است.

اگر می‌خواهید برنامه‌های دوگانه داشته باشید، برای مثال دو برنامه چت، نیازی به خرید مجدد تلفن همراه ندارید. فضای دوم سامسونگ به شما این احساس را می‌دهد که انگار دو گوشی دارید. بنابراین به‌جای خرید یک گوشی دیگر، فقط کافی است آن را فعال کنید. می‌پرسید چگونه فضای دوم گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟ پاسخ آن ساده است، با ما همراه شوید تا نحوه فعالسازی این فضا و نحوه انتقال فایل‌ها به آن را با شما در میان بگذاریم.

چگونه فضای دوم گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟

چگونه فضای دوم گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟

فضای دوم چیزی نیست جز یک فضای ذخیره‌سازی جداگانه متفاوت از فضای ذخیره‌سازی اصلی گوشی شما. این ‌یک فضای کاملاً جدید برای بالا بردن امنیت اندروید است که در آن می‌توانید از شناسه‌های ایمیل مختلف استفاده کنید و فایل‌ها و داده‌های محافظت‌شده را ذخیره کنید. فضای دوم یک ویژگی عالی است که اطلاعات کاری و شخصی گوشی هوشمند را جدا نگه می‌دارد. بااین‌حال اگر از کاربران گوشی سامسونگ هستید باید بگوییم در این گوشی امکانی به نام second space چیزی که در گوشی‌های شیائومی می‌بینیم وجود ندارد.

سامسونگ برای افزایش حریم شخصی کاربران خود امکانی به نام secure folder را به گوشی‌های خود اضافه کرده است. در این فولدر امن می‌توانید عکس‌ها و فایل‌های خود را قرار دهید و با ایجاد رمز دسترسی دیگران به آن‌ها را محدود کنید. اما اگر چیزی فراتر از این می‌خواهید باید از برنامه‌های شخص ثالث استفاده کنید. یکی از بهترین برنامه‌ها برای ایجاد فضای دوم سامسونگ اپلیکیشن Parallel Space است که به‌صورت رایگان در پلی استور قرار داده‌شده است. در این برنامه به‌راحتی می‌توانید صفحه اصلی را ویرایش کنید و برنامه‌ها و مخاطبین خود را  به آن اضافه کنید. همچنین امکان ایجاد حساب‌های جدید مانند گوگل اکانت هم در آن وجود دارد. 

چرا به فضای دوم سامسونگ نیاز داریم؟

چرا به فضای دوم سامسونگ نیاز داریم؟

دلایل زیادی برای استفاده از فضای دوم سامسونگ وجود دارد. برای مثال می‌خواهید گوشی خود را به فرزندتان بدهید تا بازی کند، اما می‌ترسید اشتباهی وارد اپ‌های اجتماعی یا مخاطبین تماس شما بشود. بنابراین با استفاده از فضای دو سامسونگ، می‌توانید یک فضای شخصی برای او ایجاد کنید و همه بازی‌ها را به آنجا منتقل کنید و با یک رمز عبور از فضای اصلی خود محافظت کنید. همچنین اگر در محل کار زیاد از گوشی استفاده می‌کنید، ممکن است نیاز باشد آن را به همکارانتان هم بدهید، با فعال‌سازی فضای دوم می‌توانید فضای کار و فضای شخصی را از هم جدا کنید و اطلاعات خصوصی خود از چشم کنجکاو همکاران خود دور کنید.

نحوه فعال‌سازی فضای دوم گوشی سامسونگ

نحوه فعال‌سازی فضای دوم گوشی سامسونگ

همان‌طور که گفتیم در گوشی‌های سامسونگ امکانی به نام secure folder وجود دارد که می‌توانید از آن به‌عنوان فضای دوم سامسونگ استفاده کنید. این برنامه که انحصاری گوشی‌های سامسونگ است امکان ذخیره ایمن داده‌ها، فایل‌ها و برنامه‌های مهم و محافظت را از آن‌ها با استفاده از احراز هویت بیومتریک یا رمز عبور فراهم می‌کند. این برنامه به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که هرکسی نمی‌تواند به‌راحتی به داده‌های آن دسترسی داشته باشد، حتی اگر به تلفن شما دسترسی پیدا کند.

بنابراین می‌توانید تمام برنامه‌های بانکی، عکس‌ها و فیلم‌های خود را به آن منتقل کنید و با یک رمز آن‌ها را از چشم دیگران دور کنید. بااین‌حال هرچند با این روش شما به یک فضای دوم سامسونگ دسترسی خواهید داشت اما نمی‌توانید از یک اپلیکیشن در هر دو فضای اصلی و دوم به‌طور هم‌زمان استفاده کنید، چیزی‌که با نصب نرم ‌افزار فضای دوم سامسونگ امکان‌پذیر است. برای استفاده از secure folder مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به تنظیمات گوشی سامسونگ بروید
  • گزینه biometrics and security را انتخاب کنید.
  • روی Secure Folder کلیک کنید.
  • وقتی از شما خواسته شد روی Continue ضربه بزنید تا گوشی شما پوشه امن را ایجاد کند. 
  • یک الگوی امنیتی یا قفل ایجاد کنید.
  • پوشه امن شما آماده استفاده است.

این ویژگی تقریباً در تمامی دستگاه‌های پرچم‌دار میان‌رده و رده‌بالای جدید سامسونگ در دسترس است. هیچ محدودیتی برای ذخیره‌سازی در فضای دوم سامسونگ و Secure Folder وجود ندارد. تا زمانی که گوشی شما فضای کافی برای ذخیره‌سازی داشته باشد، می‌توانید هر تعداد فایل را که می‌خواهید در آن ذخیره کنید. 

انتقال فایل به فضای دوم سامسونگ

انتقال فایل به فضای دوم سامسونگ

انتقال فایل به فضای دوم سامسونگ در Secure Folder به فایل شما بستگی دارد. برای انتقال فایل‌ها، ویدیوها یا عکس‌ها به پوشه امن مراحل زیر را دنبال کنید:

  • فایل، ویدیوها یا عکس‌هایی را که می‌خواهید به Secure Folder منتقل کنید، انتخاب کنید.
  • روی نماد Share و سپس Secure Folder ضربه بزنید.
  • اگر می‌خواهید آن فایل‌تان را در پوشه امن کپی کنید، گزینه Copy to Secure Folder را انتخاب کنید. همچنین گزینه directly sharing برای اشتراک‌گذاری مستقیم فایل به پوشه امن هم وجود دارد.
  • پس از انتقال، می‌توانید فایل اصلی را از گوشی خود حذف کنید چون در پوشه امن همچنان به آن دسترسی خواهید داشت و از آنجا پاک نخواهد.

همچنین برای انتقال اپلیکیشن‌ها به فضای دوم سامسونگ در Secure Folder باید ابتدا این پوشه را باز کنید. پس الگوی بازگشایی قفل را وارد کنید یا از اسکنر اثرانگشت برای تأیید هویت خود استفاده کنید. حالاروی نماد مثبت (+) ضربه بزنید و برنامه‌هایی را که می‌خواهید به پوشه امن منتقل کنید انتخاب کنید. به همین راحتی برنامه‌های شما به این پوشه منتقل می‌شوند.

 روش دیگر ایجاد فضای دوم سامسونگ استفاده از اپلیکیشن مخصوص آن است. استفاده از این روش در همه گوشی‌های این برند فارغ از قیمت و رده آن امکان‌پذیر است. در ادامه نحوه فعال‌سازی فضای دوم گوشی سامسونگ با اپلیکیشن را خواهید دید.

نرم ‌افزار فضای دوم سامسونگ

اگر به هر دلیلی استفاده از پوشه امن شما را راضی نکرده است، می‌توانید برنامه Parallel  Space  را به‌صورت رایگان از فروشگاه Google Play دانلود کنید. در این برنامه فضای دوم سامسونگ می‌توانید چندین نمونه از یک برنامه را شبیه‌سازی و ایجاد کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید دو یا چند اکانت واتساپ را در گوشی خود اجرا کنید، چیزی که به‌طور رسمی شدنی نیست، با نصب Parallel Space امکان‌پذیر می‌شود.

همچنین امکان رمزگذاری هر یک از اپ‌های شبیه‌سازی شده در فضای دوم سامسونگ در این برنامه وجود دارد. بنابراین می‌توانید برنامه‌های ثانویه خود را با استفاده از حسگر اثرانگشت یا سیستم الگو قفل کنید تا در صورت نیاز یک لایه امنیتی اضافی دیگر هم داشته باشید.

دانلود نرم ‌افزار فضای دوم سامسونگ گوگل پلی

حرف آخر

استفاده از فضای دوم سامسونگ یک راه عالی برای ایمن نگه‌داشتن اطلاعات شماست. ازآنجایی‌که فضای دوم گوشی یک فضای رمزگذاری شده امن است و هیچ‌کس به‌جز شما به آن دسترسی ندارد، می‌توانید با خیالی راحت، فایل‌هایی مانند فیلم‌ها، اسناد، تصاویر و برنامه‌های اجتماعی خود را در آن ذخیره کنید. در نظر داشته باشید که ویژگی Secure Folder سامسونگ بخشی از Samsung Knox هستند که روی بسیاری از گوشی‌های این شرکت مانند Note 9 و S10 از قبل نصب شده‌اند. بااین‌حال اگر این برنامه را روی گوشی خود ندارید، می‌توانید آن را از پلی استور هم دانلود و نصب کنید. 

سؤالات متداول

آیا فضای دوم در سامسونگ وجود دارد؟

برنامه second space مانند آنچه‌‎که در گوشی‌های شیائومی دیده‌اید، در سامسونگ وجود ندارد. برای ایجاد فضای دوم در سامسونگ می‌توانید از Secure Folder و یا برنامه‌های شخص ثالث استفاده کنید.  

چگونه به Secure Folder در سامسونگ دسترسی پیدا کنیم؟ 

تنظیمات را باز کنید، سپس روی Biometrics and security ضربه بزنید، حالا Secure Folder را انتخاب کنید.  در ادامه دستورات را دنبال کنید تا پوشه امن شما ایجاد شود و آن را رمزگذاری کنید.

نرم‌افزار فضای دوم سامسونگ چیست؟

شما می‌توانی با نصب برنامه‌های شخص ثالث بر روی گوشی خود، فضای دوم ایجاد کنید. یکی از این برنامه‌ها Parallel Space است که به‌صورت رایگان در فروشگاه گوگل قرارگرفته است.

منبع: goodtekno