مسیر یاب سایجیک محبوب‌ترین برنامه مسیریاب آفلاین در فروشگاه Google Play است! با توجه به اینکه گوگل و اپل در حال حاضر گزینه‌های مسیر یاب آفلاین مختص خودشان را ارائه می‌کنند، این یک دستاورد مهم برای مسیریاب آفلاین سایجیک است. در صورت نیاز، مسیر یاب سایجیک می‌تواند نقشه‌هایی از کل جهان را بر روی تلفن همراه شما دانلود کند! علاوه بر این، ویژگی‌های اضافی مفیدی در نسخه Premium+ وجود دارد که بسیار مفید هستند. با همه‌چی آنلاین همراه باشید تا با هم ویژگی‌های مسیر یاب سایجیک و تفاوت نسخه رایگان و نسخه Premium+ این اپلیکیشن محبوب را بررسی کنیم.

مسیریاب افلاین سایجیک، نسخه رایگان و نسخه Premium+

مسیریاب افلاین سایجیک، نسخه رایگان و نسخه Premium+

اگر نام Sygic را در فروشگاه Google Play تایپ کنید، چندین اپلیکیشن مسیریاب را مشاهده خواهید کرد. دلیل آن این است که شرکت توسعه‌دهنده مسیر یاب سایجیک، نسخه‌های جایگزین مسیریاب افلاین سایجیک را برای رانندگان ماشین‌های سنگین و کمپرها و حتی اپلیکیشنی برای مقایسه قیمت سوخت ارائه می‌دهد. می‌توان گفت که مسیر یاب افلاین سایجیک پرکاربردترین اپلیکیشن مسیر یاب آفلاین در جهان برای گوشی‌های هوشمند است.

یکی از دلایل محبوبیت مسیر یاب سایجیک رایگان بودن این برنامه است و فقط در صورت تمایل به استفاده از امکانات ویژه باید هزینه پرداخت کنید. مسیر یاب سایجیک تنها در نسخه رایگانش، نقشه‌های آفلاین، جستجوی آفلاین و بی‌شمار مکان‌های مهم را ارائه می‌دهد و حتی در مورد دوربین‌های کنترل سرعت به شما هشدار می‌دهد، اما مواردی را هم برای کاربران پریمیومش محفوظ نگه داشته است. در جدول زیر آنچه که با نسخه پریمیوم دریافت می‌کنید را نشان می‌دهد.

امکانات
نسخه Basic
نسخه Premium
نقشه‌های   آفلاین
بله
بله
جستجوی   آفلاین
بله
بله
محاسبه   مسیر (آفلاین)
بله
بله
دسترسی   به مکان‌های مهم (POI)
بله
بله
دوربین   کنترل سرعت (آفلاین)
بله
بله
دستورالعمل   صوتی
خیر
بله
مسیریابی   قدم‌به‌قدم
خیر
بله
نمایش   سرعت مجاز برای رانندگی
خیر
بله
Lane Assistant
خیر
بله
نمایشگر   شیشه جلو (Head-up Display)
خیر
بله
حالت   ضبط دَش‌کَم
خیر
بله
اطلاعات   ترافیک و سفارشی‌سازی مسیر
خیر
بله
مسیریابی   نمای واقعی
خیر
بله
سازگاری   با Android Auto
خیر
بله
به‌روزرسانی   ماهانه نقشه‌ها
خیر
بله
دوربین‌های   سرعت‌سنج پلیس
خیر
بله

بزرگ‌ترین ایرادی که می‌توان به نسخه رایگان مسیر یاب سایجیک گرفت، عدم وجود دستور العمل صوتی است. راهنمای صوتی برای مسیریابی، آن هم در حال رانندگی بسیار ضروری است، چرا که در غیر این صورت شما برای دیدن مسیر روی نقشه، مرتب به صفحه گوشی خود نگاه می‌کنید و همه می‌دانیم که این کار در حین رانندگی چقدر می‌تواند خطرناک باشد.

اولویت اول؛ طراحی و اجرا برای استفاده آسان

در حالیکه اپلیکیشن‌های مسیریاب معمول می‌توانند فوق‌ العاده شیک باشند، تمرکز مسیر یاب سایجیک عمدتاً بر سهولت استفاده است. رابط کاربری مسیر یاب سایجیک تمیز و کاربردی است. مشخصاً زمانی که در کنار جاده توقف می‌کنید تا مسیر خود را تغییر دهید، استفاده از مسیر یاب سایجیک باید تا حد ممکن آسان باشد تا وقت شما را تلف نکند. همان‌طور که در برنامه‌های مسیریاب رایج است، می‌توانید از مسیریاب افلاین سایجیک، هم در حالت عمودی و هم در حالت افقی استفاده کنید. روی نمایشگر، نقشه‌ای را در نمای بالا یا نمای سه بعدی و کمی زاویه‌دار می‌بینید و از این‌جا همه ویژگی‌ها را کنترل می‌کنید. یک نوار جستجو هم در بالای صفحه نمایش شما وجود دارد که هم برای آدرس‌ها و هم برای مکان‌های مهم (POI) کار می‌کند.

این نکته که مسیر یاب سایجیک تنها به ژست‌های حرکتی برای کنترل نقشه متکی نیست، قابل ستایش است. یک نماد «+» و «-» در لبه سمت راست وجود دارد که به شما امکان بزرگ‌نمایی، دورنمایی و جابجایی بین حالت سه بعدی و دو بعدی را می‌دهد. از طریق سه نقطه در سمت راست پایین صفحه می‌توان به 9 آیتم دیگر منو، از جمله مسیریابی نمای واقعی، ویژگی دَش‌کَم و نمایشگر هدآپ دسترسی داشت، البته اگر از نسخه پریمیوم استفاده کنید.

سایر تنظیمات و ویژگی‌های خاص از طریق نوار کناری قابل دسترسی هستند و به سرعت متوجه خواهید شد که اپلیکیشن مسیر یاب سایجیک همه مهم‌ترین ویژگی‌ها را به سادگی در دسترس قرار داده و ویژگی‌های دیگر را از صفحه دور کرده است. یک تصمیم درست که به خوبی با هدف اپلیکیشن مسیریاب افلاین سایجیک یعنی سهولت استفاده مطابقت دارد.

نقشه‌ ها و ویژگی‌های مسیر یاب سایجیک چقدر خوب هستند؟

نقشه‌ ها و ویژگی‌های مسیر یاب سایجیک چقدر خوب هستند؟

اگر سریع و ایمن به مقصد نرسید، امکانات و دسترسی‌های مختلف فایده‌ای ندارند. بیایید ببینیم مسیر یاب سایجیک چطور امتحانش را پس داده؟ تمام نقشه‌هایی که اپلیکیشن مسیر یاب سایجیک استفاده می‌کند، توسط Tom Tom ایجاد شده است. Tom Tom یک شرکت هلندی است که مسیریاب‌های ماهواره‌ای قابل‌ حمل تولید می‌کند و یکی از پیشتازان بازار در دنیای سیستم‌های ناوبری است. بنابراین، نقشه‌ها از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. اگر کاربر نسخه پریمیوم باشید، ماهی یک بار بروز رسانی‌های این نقشه‌ها را دریافت خواهید کرد.

مسیریاب افلاین سایجیک اغلب مسیری متفاوت از Google Maps انتخاب می‌کند، اما این به خودی خود بد نیست. اگر نمی‌توانید وارد یک خیابان شوید و مسیر انحرافی را انتخاب کنید، مسیر یاب سایجیک به‌ طور خودکار یک مسیر جدید را محاسبه می‌کند. مسیر یاب سایجیک همراه خوبی برای سفر است، به‌ خصوص که همه نقشه‌ها آفلاین هستند و هرگز به دلیل عدم اتصال به اینترنت دچار مشکل نمی‌شوند.

اگر در سفر باشید، همیشه نمی‌دانید کجا هستید یا باید به کجا بروید. مسیر یاب سایجیک میلیون‌ها POI را به شما ارائه می‌دهد، مکان‌های مهم شامل رستوران‌ها، پارکینگ‌ها، مکان‌های عمومی و موارد دیگر هستند. ساعات کار و قیمت پارکینگ‌ها را می توان در زمانی که اتصال اینترنت فعال است روی صفحه نمایش مشاهده کرد. 

اگر در مسیر شما عملیات جاده‌ای در حال انجام باشد، مسیر یاب سایجیک به‌ طور خودکار آن را برای شما دور می‌زند و این دقیقاً همان جایی است که نسخه پریمیوم سودمند است، چون بروز رسانی‌های ماهانه نقشه‌های بسیار بروزتری را ارائه می‌دهند. علاوه بر بسته‌های بروز رسانی شده، ممکن است بتوانید از عملیات جاده‌ای به لطف وجود ویژگی اطلاعات ترافیک، اجتناب کنید.

مسیر یاب سایجیک برای این ویژگی نمی‌تواند تنها روی بروز رسانی‌های نقشه حساب کند، بنابراین شامل اطلاعاتی از Tom Tom Traffic است. مشابه گوگل، Tom Tom اطلاعات چندین میلیون دستگاه هوشمند را برای تشخیص ترافیک جمع‌آوری می‌کند. با اتصال به اینترنت فعال، می‌توانید از اطلاعات ترافیکی بروز لذت ببرید.

در جدول تفاوت نسخه رایگان مسیر یاب سایجیک با نسخه پریمیوم، به ویژگی Lane Assistant اشاره کردیم. اما این ویژگی چه کاری انجام می‌دهد؟ مسیر یاب سایجیک با همین ویژگی رانندگی در مناطق نا آشنا را برای شما آسان‌تر می‌کند. زمانی که از مسیر یاب سایجیک استفاده می‌کنید، لازم نیست نگران رانندگی در لاین صحیح باشید. Lane Guidance (وبسایت سایجیک) همان‌طور که پیش می‌روید، حرکت می‌کند و به وضوح خط مناسب را به شما نشان می‌دهد تا قبل از رسیدن به یک تقاطع یا چند راهی، بتوانید برای تغییر خطوط آماده شوید.

به نظر می‌رسد که Lane Assist بسیار مفید است. این یک مزیت واقعی در مقایسه با نقشه گوگل است. اگر باید در یک تقاطع اصلی به چپ بپیچید، مسیر یاب سایجیک در یک پنجره کوچک به شما نشان می‌دهد که از کدام خط استفاده کنید. این ویژگی به‌ خصوص در شهرهای بزرگ بسیار به‌ درد می‌خورد.

چه چیز دیگری در شهرهای بزرگ کاربردی است؟ راهنمای صوتی که البته تنها در نسخه پریمیوم ارائه می‌شود. اگر مسیر را بلد نیستید و نمی‌خواهید دائماً به تلفن همراه خود نگاه کنید، این ویژگی واقعاً عالی است. حیف که باید ابتدا صدای طبیعی را در تنظیمات دانلود و فعال کنید. دلیلش هم این است که صدای پیش‌فرض متن به گفتار، چندان خوشایند نیست.

مسیریاب سایجیک اندروید auto را پشتیبانی می‌کند

مسیریاب سایجیک اندروید auto را پشتیبانی می‌کند

قابلیت اتصال Android Auto رانندگی را ایمن‌تر، آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند. این قابلیت که برای کاربران نسخه پریمیوم ارائه می‌شود، به شما امکان می‌دهد از مسیر یاب سایجیک بر روی صفحه نمایش ماشینتان استفاده کنید. پس از اتصال کابل، می‌توانید به‌ راحتی از طریق سیستم اطلاعات سرگرمی، از مسیر یاب سایجیک در قالبی که برای صفحه نمایش خودرو طراحی شده است، استفاده کنید. در هنگام رانندگی می‌توانید به‌ راحتی با برنامه تعامل داشته باشید. این برنامه روی گوشی هوشمند شما اجرا می‌شود، اما شما آن را روی نمایشگر ماشین خود می بینید و صدا را از طریق بلندگوهای ماشین می‌شنوید. همه ماشین‌ها و دستگاه‌های Android از Android Auto پشتیبانی نمی‌کنند. قبل از خرید این ویژگی، لطفاً بررسی کنید که آیا گوشی اندرویدی و ماشین شما از Android Auto پشتیبانی می‌کند یا خیر. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی سازنده خودرو خود مراجعه کنید.

نتیجه‌گیری

کاربران اصلی مسیر یاب سایجیک خانواده‌هایی با والدین بالای 45 سال هستند. این یعنی سایجیک توانسته سهولت استفاده را برای کاربرانش فراهم کند و در سفرهای خانوادگی با ساعات رانندگی طولانی‌تر بسیار مفید خواهد بود. در این موارد، به‌ راحتی می‌توانید در هزینه‌های اینترنت صرفه‌جویی کنید و برای مسیریابی به اتصال اینترنت وابسته نباشید. اپلیکیشن مسیریاب سایجیک اندروید و iOS را درنظر گرفته و برای هر دو این سیستم عامل‌ها قابل استفاده است. برای مسیریاب سایجیک اندروید، به نسخه 4.4 و بالاتر و برای iOS به نسخه 12.0 و بالاتر نیاز است.