اگر به‌ دنبال بهترین ‌برنامه های رژیم برای ورود به یک زندگی سالم و شاداب می‌گردید، به شما این مژده را می‌دهیم که ‌نرم افزارهای زیادی برای کمک به شما در این راه وجود دارد. خوشبختانه در سال‌های اخیر ما به رابطه غذایی که می‌خوریم و تأثیر آن بر سلامت بدنمان حساس‌تر شده‌‌ایم و در پاسخ به این حساسیت عمومی، برنامه‌های رایگان و پولی زیادی به وجود آمده است. در میان بهترین برنامه ‌های اندروید و البته آیفون فهرست ‌نرم افزارهای لاغری زیادی وجود دارند که شما می‌توانید از میان آن‌ها بهترین ‌برنامه های رژیم برای خودتان را انتخاب کنید، وعده‌های غذایی خود را ثبت کنید و میزان مصرف کالری خود را اندازه بگیرید. بهترین ‌برنامه های رژیم لاغری رایگان و پولی آن ‌نرم افزاری است که بتواند از انواع غذاهای سالم در مقادیر متعادل و مناسب برای نیازهای شما پشتیبانی کند.

در این مطلب همه‌چی آنلاین ما پنج مورد از بهترین ‌برنامه های رژیم غذایی که با هدف رسیدن به سبک زندگی سالم و انعطاف‌پذیر طراحی‌شده‌اند را معرفی می‌کنیم. همه آن‌ها به‌ صورت آنلاین در دسترس هستند و ثبت‌نامشان کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد؛ همچنین همه این برنامه‌ها که در لیست بهترین ‌اپلیکیشن های رژیم لاغری ما قرار گرفته‌اند بر روی آیفون، آی‌پد و اندروید قابل‌ اجرا هستند.

بهترین ‌برنامه رژیم با MyFitnessPal

بهترین ‌برنامه رژیم با MyFitnessPal

در لیست بهترین ‌برنامه های رژیم برنامه MyFitnessPal یکی از محبوب‌ترین کالری شمارها محسوب می‌شود. این برنامه به‌ خوبی وزن شما را بررسی می‌کند و توصیه‌هایی درباره میزان کالری‌ دریافتی روزانه شما ارائه می‌دهد. در صفحه اصلی این اپلیکیشن تصویر واضحی از میزان کالری مصرفی شما در طول روز نشان داده‌ شده است. همچنین در این صفحه شما می‌توانید تعداد کالری‌هایی را که با ورزش سوزانده‌اید مشاهده کنید. از دیگر ویژگی‌های جذاب این اپلیکیشن دسترسی شما به اطلاعات بیش از 5 میلیون وعده غذایی است. همچنین وجود یک اسکنر بارکد در MyFitnessPal به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات تغذیه‌ای غذایی را که مصرف می‌کنید، به آن وارد کنید.

این برنامه با استفاده از بیش از 300 تمرین ورزشی رویکرد جامع‌تری به سلامت و تناسب‌اندام برای کاربرانش فراهم کرده است و به‌ همین‌ دلیل هم وقتی حرف بهترین برنامه های رژیم می‌شود خودش را در این لیست جای می‌دهد. اگر از یک دستگاه ردیاب تناسب‌اندام بر روی گوشیتان استفاده می‌برید، شاید دانستن این نکته برایتان مفید باشد که MyFitnessPal می‌تواند با HealthKit اپل و همچنین برنامه‌های MapMyRun ،Garmin و Fitbit ادغام ‌شود و روال تمرینات شما را با دقت بیشتری دنبال کند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از تالار گفتگو MyFitnessPal با دیگر کاربران این برنامه در ارتباط باشید و از تجربیات آن‌ها بهره ببرید.

دانلود MyFitnessPal برای اندروید

دانلود MyFitnessPal برای ایفون

بهترین برنامه های رژیم: Lose it

بهترین نرم‌ افزار رژیم با لوز ایت

بعید است که به دنبال بهترین برنامه های رژیم باشید و لوز ایت را پیدا نکنید. از دید بسیاری از کاربران، این برنامه یکی از بهترین ‌نرم افزارهای رژیم لاغری در راه رسیدن به اندامی متناسب است. رابط کاربری Lose It روش ساده‌ای را برای ثبت و شمارش کالری در اختیار کاربران برنامه قرار می‌دهد. دارای یک پایگاه داده جامع مواد غذایی و نمادی است که هر ورودی غذا را نشان می‌دهد. در این برنامه شما باید وزن، قد، سن و اهداف خود، را وارد کنید تا Lose it یک توصیه شخصی برای میزان کالری مناسب شما ارائه دهد.

این اپلیکیشن تغییرات وزن شما را بر روی یک نمودار نشان می‌دهد و امکان دسترسی شما به یک انجمن چت فعال را هم فراهم می‌کند. در این اپلیکیشن قسمتی به نام «چالش‌ها» وجود دارد که در آنجا می‌توانید در چالش‌های غذایی شرکت کنید یا خودتان یک چالش غذایی بسازید و دیگران را به شرکت در آن دعوت کنید. این برنامه قادر است با دیگر برنامه‌های تناسب‌اندام روی گوشی شما ادغام شود و از یک اسکنر بارکد‌خوان برای ارائه اطلاعات غذاهایی که قصد خرید و مصرف آن را دارید، بهره می‌برد. همچنین در اپلیکیشن Lose It شما می‌توانید یادآورهایی را برای ثبت وعده‌های غذایی و میان وعده‌های خود تنظیم کنید. شاید نتوان Lose It را بهترین ‌نرم‌ افزار رژیم لاغری رایگان دانست، اما قطعاً به بهترین ویژگی‌های رایگان برای رسیدن به تناسب‌ اندام در این برنامه دسترسی خواهیم داشت. پس اگر بحث بهترین نرم افزار رژیم شد این برنامه از یادتان نرود.

دانلود Lose it برای اندروید

دانلود Lose it برای ایفون

نوم؛ بهترین نرم افزار برای کاهش وزن

نوم؛ بهترین نرم افزار برای کاهش وزن

این برنامه با نگاه‌ کردن به‌ کل سبک زندگی شما به‌ جای تأکید بر صرفاً غذا، خود را از سایر برنامه‌های رژیم غذایی و کاهش وزن متمایز می‌کند. از این نظر Noom یک اپلیکیشن لاغری متفاوت با سایر اپلیکیشن‌های لاغری است که هم توسط کارشناسان تغذیه پشتیبانی می‌شود و هم تغییرات تدریجی رژیم غذایی شما را با استفاده از اطلاعات شخصی امکان‌پذیر می‌کند. در این برنامه شما با یک متخصص سلامت و تغذیه همراه می‌شوید و او با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند سن، قد، وزن، سطح فعالیت، سابقه پزشکی و اهداف شخصی‌تان پیشنهادهایی را به شما ارائه می‌دهد. در این برنامه پیشنهادی، شما متوجه می‌شوید که بهتر است چه غذاهایی را بخورید، چقدر فعالیت بدنی داشته باشید و چه عادات سالمی را در خودتان تقویت کنید. 

این برنامه طوری طراحی ‌شده است تا کاربرانش بتوانند با توجه به سبک زندگی فعلی خود، به تغییراتی کوچک اما قابل‌ پیگیری دسترسی پیدا کنند. شاید به‌ دلیل همین رویکرد همه‌جانبه‌ اپلیکیشن Noom باشد که گروه زیادی از کاربران از آن به‌ عنوان بهترین ‌نرم افزار رژیم در آموزش بهتر عادات غذایی و ورزش یاد می‌کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به‌ دنبال بهترین ‌نرم افزار رژیم لاغری مخصوص مخاطبان ایرانی می‌گردید، باید به شما بگوییم خوشبختانه استارتاپ‌های ایرانی زیادی در سال‌های اخیر به این حوزه پرداخته‌اند. در میان بهترین اپلیکیشن های آیفون و اندروید که برای رسیدن به سبک زندگی سالم در کشور خودمان طراحی‌ شده‌اند در ادامه مقاله دو اپلیکیشن کرفس و جیم را به شما معرفی خواهیم کرد؛ دو اپلیکیشنی که در سال‌های اخیر توانسته‌اند رضایت کاربران خودشان را به‌ خوبی جلب کنند. 

دانلود نوم برای اندروید

دانلود نوم برای ایفون

بهترین ‌نرم افزار رژیم غذایی با کرفس

بهترین ‌نرم افزار رژیم غذایی با کرفس

شاید بهترین نرم افزار رژیم غذایی برای فارسی‌زبان‌ها کرفس باشد. کرفس یک برنامه عالی برای دریافت رژیم غذایی مناسب، انجام تمرینات ورزشی و پیگیری میزان کالری بدن است. این برنامه بسیاری از ویژگی‌های مورد انتظار از بهترین نرم افزار رژیم را دارد. کالری شمار کرفس، کالری‌های روزانه شما را پیگیری می‌کند و با توجه به اطلاعات شخصی شما مانند قد، وزن، سن و هدفی که برای خود تعیین کرده‌اید، میزان کالری مورد نیاز شما را برای رسیدن به تناسب‌ اندام یادآوری می‌کند.

در برنامه کرفس، شما به دستور پخت بسیاری از غذاهای ایرانی و میزان کالری آن‌ها دسترسی خواهید داشت، کرفس امکان اشتراک‌گذاری یا استفاده از تجربیات دیگر کاربران این اپلیکیشن را در بخش گروه‌های اجتماعی اپ خود فراهم کرده است. کرفس کار شمارش قدم‌ها و تعداد لیوان آب روزانه را نیز انجام می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن می‌توان به دستور پخت غذاهای رژیمی، دانستی‌های سلامتی، برنامه‌های ورزش و بارکد‌خوان اشاره کرد. کرفس یکی از بهترین اپلیکیشن های آیفون برای کسانی است که به‌ دنبال بهترین نرم افزار رژیم هستند و می‌خواهند این نرم افزار با آیفون دوست باشد.

دانلود کرفس

بهترین ‌نرم افزار رژیم لاغری با جیم

بهترین ‌نرم افزار رژیم لاغری با جیم

در حالیکه بسیاری از برنامه‌های رژیم غذایی و کاهش وزن فقط بر تغذیه سالم تمرکز می‌کنند، وجود برنامه‌ای که آموزش‌های اصولی خصوصاً برای انجام فعالیت‌های ورزشی را فراهم کند، می‌تواند جالب‌ توجه باشد. اپلیکیشن جیم برای شمارش کالری‌، دریافت رژیم مناسب و انجام اصولی ورزش‌های خانگی، طراحی ‌شده است. این برنامه که رابط کاربری مناسب و ساده‌ای دارد، اطلاعات شخصی شما را دریافت می‌کند و با توجه به این اطلاعات میزان وزنی که باید کم و یا اضافه کنید را پیشنهاد می‌دهد، همچنین در این برنامه شما می‌توانید هدف خود را از نصب این برنامه مشخص کنید تا جیم با توجه به هدفی که دارید، برنامه پیشنهادی‌ مخصوص شما را ارائه بدهد.

کالری‌ شمار جیم علاوه بر شمارش میزان کالری‌، مواد غذایی مغذی مصرفی شما را هم آنالیز می‌کند و می‌گوید در وعده بعدی به چه مواد مغذی‌ نیاز دارید. اما شمارش کالری، هدف اصلی این اپلیکیشن نیست، ویژگی جالب و اصلی جیم، تمرکز بر برنامه‌های ورزشی برای رسیدن به وزن ایده‌آل است. کاربران این برنامه می‌توانند از ویدئوهای آموزشی موجود در اپ برای ورزش در خانه استفاده کنند و یا از تیم مربیان پشتیبان جیم، یک مربی را انتخاب کنند و برنامه ورزشی اختصاصی خود را داشته باشند. همچنین در این برنامه شما هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی به آرشیوی از آهنگ‌های ایرانی و خارجی دسترسی خواهید داشت تا دیگر بابت پیدا کردن موزیک مناسب برای ورزش نگرانی نداشته باشید.

دانلود جیم برای اندروید

حرف آخر

در پایان شاید توجه به این نکته خالی از لطف نباشد که هرچند شمارش کالری‌هایی که روزانه دریافت می‌کنید می‌تواند راه خوبی برای کاهش وزن محسوب شود، اما در صورتیکه از این برنامه‌ها به‌ صورت اصولی بهره نبرید، ردیابی روزانه غذا و کالری می‌تواند منجر به ایجاد بعضی از رفتارهای ناسالم مانند وسواس غذایی و عادات بد غذایی بشود. به‌ همین‌ دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم برای رسیدن به تندرستی و تناسب‌ اندام وقت زیادی برای تحقیق بگذارید و در نهایت روشی را انتخاب کنید که کمترین تأثیر منفی را بر سلامت روانی و جسمانی شما می‌گذارد.