اگر شما هم به تازگی گوشی موبایل خود را تغییر داده باشید، به احتمال زیاد باید سوالات زیادی راجع به انتقال اطلاعات اندروید به آیفون برایتان پیش آمده باشد. چرا که هیچ کدام از ما قصد از دست دادن اطلاعات قبلی مان را نداریم و دلمان نمی خواهد با خرید گوشی جدید دچار مشکلات زیادی بشویم. شاید در مورد گوشی سامسونگ و یا سایر سیستم های اندرویدی انتقال اطلاعات از یک گوشی موبایل به گوشی دیگر کار بسیار آسانی باشد، اما در مورد آیفون قضیه فرق می کند. آیفون، نه تنها سیستم عامل کاملا متفاوتی دارد، بلکه تمام معادلات در این گوشی ها متفاوت است. شاید تا چند سال پیش انتقال اطلاعات اندروید به آیفون تقریبا غیرممکن بود، اما امروزه شرکت اپل خودش امکاناتی مثل انتقال اطلاعات از اندروید به ایفون کارکرده را برای کاربران اندرویدی فراهم کرده تا بتوانند بدون استرس از دست دادن اطلاعات گوشی قبلی شان اقدام به خرید آیفون بکنند.

دلیل ایجاد این امکان جدید توسط شرکت اپل چه بوده است؟

اگر سهام شرکت اپل بهترین و ارزنده ترین سهام دنیا بوده و سهم قابل توجهی از فروش گوشی ها به محصولات این شرکت تعلق دارد، همگی به خاطر مدیریت عالی و هوشمندانه این شرکت است. در بالا به این موضوع اشاره کردیم که تمام معادلات در گوشی آیفون طور دیگریست و با تمام تلفن های همراه اندرویدی فرق دارد. در گذشته گوشی های آیفون محدودیت بسیار زیادی داشتند. یعنی از نبود بلوتوث گرفته تا عدم انتقال اطلاعات اندروید به آیفون، یکی از مشکلات عمده ای بود که موجب می شد محصولات اپل فروش کمتری داشته باشد. اما از آنجایی که هیئت مدیره اپل و کارشناسان فروش آن، یکی از بهترین های جهان هستند، به این موضوع پی برده و سریعا اقدام به حل کردن مشکلات آیفون کردند. این موضوع باعث شد تا کسانی که گوشی سامسونگ و یا گوشی شیائومی داشتند، تمایل بیشتری به خرید گوشی اپل نشان بدهند زیرا انتقال اطلاعات از اندروید به ایفون کارکرده راحتتر از همیشه شده بود.

استفاده از گوشی اپل مانند سابق محدودیت های زیادی نداشت و کسانی که بیشتر به خاطر این مشکلات به سمت آیفون نمی آمدند، با فراهم شدن امکان انتقال اطلاعات اندروید به آیفون با این برند آشتی کردند. با استقبال بیشتر مردم از گوشی های آیفون، میزان فروش محصولات شرکت اپل هم بسیار بالاتر رفت. یعنی دقیقا چیزی که مدیران اپل قصد رسیدن به این هدف مهم را داشتند. سپس تمام محدودیت هایی که مانع روی آوردن کاربران اندرویدی به گوشی اپل می شد، توسط مدیران شرکت اپل به دقت بررسی شده و در نتیجه تمام مشکلات آن حل شد. یکی از این موارد انتقال اطلاعات اندروید به آیفون بود. چرا که شما به عنوان یک کاربر اندرویدی از ترس این که مبدا اطلاعات قبلی تان را از دست بدهید، هرگز به سراغ خرید گوشی آیفون نمی رفتید. به همین دلیل شرکت اپل اقدام به رفع مشکل انتقال اطلاعات اندروید به آیفون و انتقال اطلاعات از اندروید به ایفون کارکرده کرد و برای کاربران اندرویدی امکان انتقال اطلاعات اندروید به آیفون را فراهم کرد.

دقیقا چه چیزهایی را می توان به گوشی آیفون انتقال داد؟

اولین چیزی که پس از خرید گوشی جدید، همه ما را بسیار کلافه می کند، بحث افزودن ده ها مخاطبیست که در گوشی قبلی مان داریم. تا قبل از این که سیستم عامل اندروید و یا iOS ظهور کنند، هنگامی که گوشی جدید می خریدیم، مجبور بودیم اطلاعات و شماره تماس تمام مخاطبانمان را به شکل دستی وارد گوشی جدیدمان کنیم. این یکی از پردردسرترین فرایندهای خرید گوشی جدید بود که موجب می شد افراد تا زمانی که مجبور به خرید گوشی جدید نباشند، هرگز دست به چنین کاری نزنند. اما خوشبختانه امروزه اپلیکیشن های بسیار قوی و کارآمدی، برای انتقال اطلاعات و داده هایمان طراحی شده اند تا کار انتقال اطلاعات اندروید به آیفون را برایمان آسان تر کنند. با استفاده از این اپلیکیشن ها شما می توانید اطلاعات مخاطبان، عکس ها، ویدئوها و تمام پیامک هایتان را به راحتی به گوشی جدید آیفون تان منتقل کنید و به سادگی انتقال اطلاعات اندروید به آیفون را انجام دهید.

چند روش برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون وجود دارد؟

برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون و انتقال اطلاعات از اندروید به ایفون کارکرده دو روش کلی وجود دارد. روش اول انتقال اطلاعات اندروید به آیفون توسط اپلیکیشن اندرویدی و روش دوم هم با استفاده از نرم افزار کامپیوتری است. بدین شکل که فقط با نصب یک اپلیکیشن در سیستم عامل مختلف اندروید می توانید تمام اطلاعاتتان را از این روش به راحتی و بدون کوچک ترین مشکلی به گوشی آیفون تان منتقل کنید. حالا در بسیاری از مواقع ممکن است گوشی موبایل سابق تان کمی کند بوده و یا فضای کافی برای نصب هیچ چیزی نداشته باشد. در چنین شرایطی بهترین روش یا راهکار دوم انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر است. یعنی می توانید با استفاده از کامپیوترتان تمام کارهای مربوط به انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون کارکرده و یا جدیدتان را انجام بدهید. ما هر دوی این روش ها را در اینجا برایتان توضیح خواهیم داد.

روش اول: استفاده از اپلیکیشن Move to iOS برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون

شما حتی اگر از یک متخصص و یا کارشناس نرم افزار تلفن های همراه هم راجع به اولین و یا بهترین راه انتقال اطلاعات اندروید به آیفون بپرسید، به شما اپلیکیشن Move to iOS را معرفی خواهد کرد. در واقع این رایج ترین نرم افزاری است که می توانید از طریق آن، تمام اطلاعات گوشی موبایل اندرویدیتان را به آیفون جدیدتان انتقال بدهید. برای این کار فقط کافیست که اپلیکیشن Move to iOS را از گوگل پلی (Google Play) دانلود کنید. مابقی روش ها بسیار آسان است. افراد زیادی چنین تصور می کنند که برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون، نیاز به نصب این اپلیکیشن در آیفون هم وجود دارد. در صورتی که هیچ نیازی به نصب اپلیکیشن خاصی در آیفون وجود نداشته و فقط باید به روش زیر عمل کنید:

1. پس از دانلود کردن اپلیکیشن Move to iOS از گوگل پلی، آن را نصب کرده و سپس اجرا کنید.

پس از دانلود کردن اپلیکیشن Move to iOS از گوگل پلی، آن را نصب کرده و سپس اجرا کنید.

2. حالا وارد اپلیکیشن Move to iOS شده و گزینه ی Continue و سپس Agree را بزنید

2. حالا وارد اپلیکیشن Move to iOS شده و گزینه ی Continue و سپس Agree را بزنید

3. در ادامه گزینه های زیادی برایتان به نمایش خواهد درآمد که برای همه گزینه Allow را انتخاب کنید.

4. حالا نوبت به کپی کردن کد آیفون در گوشی اندرویدیتان می رسد. سراغ گوشی آیفونتان رفته و وارد قسمت Apps & Data شوید.

5. گزینه Move From Android را انتخاب کرده و سپس گزینه Continue را بزنید.

6. سپس یک کد در گوشی آیفونتان ظاهر شده که باید همان کد را وارد گوشی اندرویدیتان کنید.

6. سپس یک کد در گوشی آیفونتان ظاهر شده که باید همان کد را وارد گوشی اندرویدیتان کنید.

7. حالا در گوشی اندرویدی خود هر گزینه ای که انتخاب کنید به آیفونتان منتقل خواهد شد.

7. حالا در گوشی اندرویدی خود هر گزینه ای که انتخاب کنید به آیفونتان منتقل خواهد شد.

استفاده از اپلیکیشن MobileTrans برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون

یکی دیگر از اپلیکیشن های بی نظیری که می توان توسط آن اقدام به انتقال اطلاعات اندروید به آیفون کرد، برنامه ی MobileTrans است. با استفاده از این برنامه شما می توانید تمام اطلاعات خود را به راحتی از گوشی موبایل خود به گوشی اپل انتقال داده و از آن ها در آیفون جدیدتان استفاده کنید. جالب است بدانید که امتیاز اپلیکیشن MobileTrans در گوگل پلی 5 بوده و عده ی زیادی امتیاز کامل را به این اپلیکیشن داده اند. در نتیجه می توان از امتیاز کاربران به این نتیجه رسید که این برنامه می تواند گزینه بسیار مناسب برای انتقال بی دردسر داده هایمان باشد. برای استفاده از این اپلیکیشن شما نیازی به اینترنت و یا هیچ چیز دیگری نخواهید داشت. فقط کافیست که هر دو اپلیکیشن را در گوشی موبایل اندرویدی و آیفونتان داشته باشید تا انتقال داده هایتان را به سریع ترین شکل ممکن انجام بدهید.

استفاده از اپلیکیشن MobileTrans برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون

جالب است بدانید که افراد زیادی از این اپلیکیشن هم برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون استفاده می کنند و هم برعکس برای انتقال بسیاری از اطلاعات و فایل های آیفون به اندروید این اپلیکیشن را دانلود می کنند. با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید تمام ویدئوها، عکس ها، پیام ها و سایر فایل هایتان را به گوشی آیفونتان منتقل کنید. انتقال داده ها توسط اسکن کدهای QR انجام شده و نیازی به اتصال از طریق کد عبور و دردسرهایش را ندارد چرا که در بیشتر مواقع ممکن است کد عبور درست عمل نکرده و کند بودن چنین روندی ما را به طور کامل کلافه کند. اما با استفاده از کدهای QR اتصال میان دستگاه ها بسیار آسانتر شده و می توان در یک چشم به هم زدن به دستگاهی دیگر متصل شده و فایل هایی با حجم بسیار زیاد را مثل آب خوردن به دستگاه های دیگر ارسال کرد.

شما با استفاده از این اپلیکیشن می توانید چه بسا از اقدام به انتقال داده های واتس­اپ­تان هم بکنید. در بیشتر مواقع واتس اپ به دلیل نگه نداشتن اطلاعات در حافظه خود می تواند تمام چت ها و یا مخاطبانتان را پاک کند. شاید چنین چیزی در اپلیکیشن تلگرام اتفاق نیفتد. چرا که شما هر بار از حساب کاربری تان خارج شوید، تمام اطلاعات و چت هایتان دست نخورده باقی خواهند ماند و هیچ بلایی سرشان نخواهد آمد. اما به نظر می رسد طراحان واتس اپ هیچ فکری به حال این مشکل نکرده اند و به همین دلیل ما نیاز به چنین اپلیکیشنی برای انتقال داده های واتس اپ مان خواهیم داشت.

برای نصب کردن اپلیکیشن MobileTrans و انتقال اطلاعات اندروید به آیفون شما نیاز به سیستم عامل اندروید 5.0 به بالا و همچنین سیستم عامل iOS 9 به بالا را در گوشی آیفونتان خواهید داشت. در نتیجه اگر سیستم عامل تان از این نسخه هایی که گفته شد پایین تر باشند، به احتمال بسیار زیاد این برنامه در تلفن همراهتان نصب نمی ­شود. نکته جالب و قابل توجهی که راجع به این اپلیکیشن وجود دارد این است که شما هم می توانید بسیاری از داده ها و یا فایل هایتان را از اندروید به اندروید و از iOS به iOS منتقل کنید و برای این کار هیچ محدودیتی پیش رویتان وجود نخواهد داشت.

استفاده از اپلیکیشن نام آشنای SHAREit برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون

استفاده از اپلیکیشن نام آشنای SHAREit برای انتقال اطلاعات اندروید به آیفون

نرم افزار SHAREit یکی از معروفترین و محبوبترین ابزار قدرتمند برای انتقال فایل ها و همچنین انتقال اطلاعات اندروید به آیفون است. افراد بسیار زیادی از SHAREit در گوشی موبایل اندرویدی، آیفون و یا کامپیوتر خود استفاده می کنند. با استفاده از این ابزار قدرتمند، شما هرگز نیازی به وصل کردن گوشی موبایل­تان به کامیپوتر و یا چه بسا استفاده از اینترنت برای انتقال فایل های بسیار حجیمتان نخواهید داشت. بلکه فقط کافیست که SHAREit را در گوشی موبایل خود نصب کنید و از امکانات خارق العاده آن نهایت استفاده را بکنید. این اپلیکیشن هم امکان اتصال از طریق کد QR را برایتان فراهم می کند که با یک بار نگه داشتن دوربین روی کد QR گوشی تان سریعا به وسیله دیگر متصل شده و می توانید تمام فایل هایتان را به راحتی منتقل کنید.

سرعت انتقال فایل ها توسط SHAREit بسیار بالا بوده و این موضوع شما را شگفت زده خواهد کرد. با استفاده از برنامه SHAREit می توانید فایل هایتان را از کامپیوتر به گوشی موبایل و یا برعکس منتقل کنید. انتقال فایل ها از گوشی اندرویدی به آیفون هم توسط SHAREit بسیار آسان است و هر کدام از این اپلیکیشن ها را می توانید به راحتی و به صورت کاملا رایگان پیدا کرده و در گوشی موبایلتان نصب کنید.

روش دوم انتقال اطلاعات اندروید به آیفون: انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر

روش دوم انتقال اطلاعات اندروید به آیفون: انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر

روش دوم انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر و با استفاده از نرم افزار AnyTrans انجام می شود. شما می توانید این نرم افزار را در لپ تاپ و یا مک بوک خود نصب کرده و از آن برای انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر استفاده کنید. با استفاده از این روش، نه تنها قادر به انتقال اطلاعاتی نظیر عکس، ویدئو، پیامک و مخاطبانتان خواهید بود بلکه می توانید حتی گفت وگوهایتان در واتس اپ را هم وارد گوشی آیفونتان کنید. جالب است بدانید که نرم افزار AnyTrans امکاناتی نظیر بکاپ گیری و یا انتخاب صدای زنگ گوشی جدیدتان را هم برایتان فراهم می کند. شما حتی می توانید با استفاده از این ابزار قدرتمند اپلیکیشن هایتان را به راحتی مدیریت کرده و حتی صفحه نمایشگر آیفونتان را هم داخل نرم افزار مشاهده کنید. برای انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر به روش زیر عمل کنید:

1_ نرم افزار رایگان AnyTrans را دانلود کرده و آن را داخل لپ تاپ و یا مک بوک خود اجرا کنید. 2_ حالا به طور هم زمان گوشی موبایل و گوشی اپل را به کامپیوترتان متصل کنید. 3_ ابتدا روی گزینه Phone Switcher کلیک کرده و سپس گزینه Phone to iPhone را انتخاب کنید.

ابتدا روی گزینه Phone Switcher کلیک کرده و سپس گزینه Phone to iPhone را انتخاب کنید.

4_ حالا گوشی موبایل اندرویدیتان را به عنوان Source و یا منبع انتخاب کنید و آیفونتان را هم به عنوان Target یا مقصد تعیین کنید. سپس گزینه Next را بزنید تا به مرحله بعدی انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر منتقل شوید.

سپس گزینه Next را بزنید تا به مرحله بعدی انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر منتقل شوید.

5_ حالا هر کدام از اطلاعاتتان را که قصد دارید آن ها را کپی کنید را انتخاب کرده و سپس گزینه OK را بزنید.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله خواندید انتقال اطلاعات اندروید به آیفون و انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با کامپیوتر کار بسیار سختی نبوده و به دو روش بسیار آسان انجام می شود. با استفاده از اپلیکیشن و نرم افزاری که در اینجا به شما معرفی کردیم، می توانید بدون نگرانی بابت از دست دادن اطلاعات قبلی تان اقدام به انتقال اطلاعات اندروید به آیفون بکنید. فرقی ندارید گوشی سامسونگ و یا گوشی شیائومی داشته باشید، در هر صورت می توانید با استفاده از این روش ها به راحتی تمام اطلاعاتتان را از گوشی موبایل به گوشی اپل منتقل کنید و نگران از دست دادن اطلاعاتتان نباشید.

منبع