در مقالات گذشته در ارتباط با تبدیل گوشی به میکروفون برای شما صحبت نمودیم. گوشی ها با پیشرفت تکنولوژی که هر روز در آنها صورت می گیرد روز به روز دارای قابلیت های بیشتری نسبت به دیروز می باشند. تبدیل گوشی به موس و کیبورد یکی از نیاز ها امروز بسیاری از افراد می باشد. می توانید با تبدیل کردن گوشی خود به موس یا کیبورد سرعت کار خود در هر زمینه ایی که می باشد را افزایش دهید. گوشی خود را به کیبورد تبدیل کنید و بدون نیاز به کیبورد فیزیکی از امکانات آن بهره ببرید. 

چگونه گوشی را به موس و کیبورد تبدیل کنیم

چگونه گوشی را به موس و کیبورد تبدیل کنیم؟

شاید برایتان عجیب باشد اما موس و کیبورد تنها وسیله های کار با کامپیوتر نمی باشند. این موضوع زمانی روشن تر می شود که ما از یک مرکز رسانه رایانه شخصی استفاده کنیم. دسترسی با موس و کیبورد سخت می باشد. برای کنترل کامپیوتر از دسته بازی هم می شود استفاده کرد. همچنین یکی از روش های کنترل کامپیوتر که به بسیاری طرفدار دارد کنترل کامپیوتر با تبدیل گوشی به موس و کیبورد می باشد. با نصب برنامه Unified Remote در کامپیوتر و موبایل خود می توانید از گوشی به عنوان موس و کیبورد استفاده نمایید. تبدیل گوشی به موس به شما این امکان را می دهد تا به راحتی در هر جایی که بودید بتوانید از موس برای گوشی خود بهره ببرید.

دانلود برنامه Unified Remote از گوگل پلی

دانلود برنامه Unified Remote از اپل استور

دانلود برنامه Unified Remote از سایت اصلی

برنامه را برای گوشی خود و کامپیوتر خود دانلود نمایید.

  • پس از دانلود برنامه آن ها را نصب و اجرا نمایید.
  • پس از آن که برنامه را باز نمودید اقدام به ورود به برنامه از روش های بیان شده کنید.
  • پس از آن برنامه لیستی از دستگاه هایی که قابلیت اتصال را دارند را نمایش می دهد.
  • کامپیوتر خود را پیدا کنید و بر روی آن بزنید و منتظر اتصال شوید.
  • در مرحله آخر بر روی Let's Get Started بزنید و کار خود را شروع کنید.

در نهایت صفحه ایی باز می شود که در آن می توانید با کلماتی مانند Full Version, Basic Input, File Manager, Keyboard, Media مواجه شوید که هرکدام دارای ویژگی مخصوص خود می باشند.

ورودی ساده یا Basic Input در واقع همان شبیه ساز موس شما می باشد که با کشیدن انگشتان بر روی صفحه نمایشگر می توانید از آن به عنوان موس استفاده نمایید. File Manager یا مدیریت فایل به شما این اجازه را می دهد که در کامپیوتر خود فایل هایی را که اجازه دسترسی دارید را پیدا و اجرا نمایید.

Keyboard همان کیبورد معمولی می باشد که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. شاید در زمینه تبدیل گوشی به موس و کیبورد به برنامه دیگری مانند AnyDesk روبرو شوید. اما باید بدانید در کنار موس و کیبورد شخصی که این برنامه در حین کار ارائه می دهد امکان کنترل کلی کامپیوتر شما را نیز در دست می گیرد و می توانید کامپیوتر خود را از همه جهات در گوشی خود کنترل نمایید.

مزیت تبدیل گوشی به موس و کیبورد

مزیت تبدیل گوشی به موس و کیبورد

تبدیل گوشی به موس و کیبورد گوشی می تواند دارای مزیت ها فراوانی باشد. اول از همه می توانیم به آن اشاره کنیم که مانند موس و کیبورد معمولی نیازی به فضای جایگیری ندارد. مزیت دوم که دارای اهمیت فراوانی می باشد می توانیم به قابلیت حمل آسان آن اشاره نماییم تا زمانی که گوشی موبایل شما داخل جیب شما باشد همیشه یک موس و کیبورد با خود به همراه دارید. همچنین از مهم ترین قابلیت ها می توانیم به آن اشاره کنیم که خرابی، پارگی سیم و … در کار نیست.

سخن پایانی

در این مطلب سعی نمودیم به شما عزیزان آموزش وصل كردن موس و كيبورد به گوشی را بدهیم. برنامه Unified Remote از بهترین برنامه های تبدیل گوشی به موس و کیبورد می باشد که بالاتر آموزش اتصال آن را به شما آموزش دادیم. این برنامه در فروشگاه مایکروسافت رایگان نمی باشد و پیشنهاد می شود برای دانلود به فروشگاه های معتبر ایرانی مراجعه نمایید. تبدیل موس به کیبورد دارای مزیت های بسیاری از جمله حمل و نقل آسان می باشد. تبدیل گوشی به کیبورد نیز می تواند به شما امکان استفاده از کیبورد تا زمانی که گوشی همراه به جیب دارید بدهد.

منبع: digitalcitizen