ایموجی یا شکلک رسم‌الخط تصویری یا مفهوم‌های بصری‌ای هستند که در دنیای وب و مسیج‌های مجازی کاربرد دارند و اغلب از بروز سوء تفاهمات می‌کاهند. احتمالاً برای شما جالب است که بدانید، بسیاری از این شکلک‌ها متعلق به فرهنگ ژاپنی است. مثلاً در لیست ایموجی‌های غذایی بیشتر با غذاهایی مثل نودل و سوشی سروکار داریم که برآمده از فرهنگ ژاپنی است. حتی خود واژه اموجی یا ایموجی در زبان ژاپنی به معنای تصویرنگاشت است. اما موضوعی که ما را بر آن داشت تا مطلبی پیرامون تغییر ایموجی اندروید 10 بنویسیم، علاقه بسیاری از کاربران اندروید به تغییر اموجی اندروید ۱۰ به ایفون بود. این کاربران اغلب به‌خاطر تنوع و مسائلی از قبیل آن، دوست داشتند تا ایموجی‌های کی‌برد گوشی خود را که دارای نسخه های اندروید مختلف بود، به ایموجی‌های گوشی‌های آیفون تبدیل کنند. مصرف این ایموجی‌ها اغلب اینستاگرام و استوری‌های آن یا پیام‌رسان‌های دیگر بود. در ادامه با چند روش ساده برای این کار آشنا شوید.

چند راه آسان برای تغییر ایموجی اندروید 10

چند راه آسان برای تغییر ایموجی اندروید 10

کالکشن ایموجی‌های اندروید و آیفون در نگاه اول مشابه هم است اما با دقت در آن درمی‌یابیم این دو سری ایموجی دارای اندکی تفاوت بامزه هستند. بنابراین امکان زیادی وجود دارد که اگر کاربر گوشی با سیستم عامل اندروید 10 یا نظیر آن هستید، دوست داشته باشید ایموجی‌های خود را به ایموجی‌های آیفون تغییر دهید. روش‌های ساده نرم‌افزاری وجود دارد، که طبق آن تغییر ایموجی اندروید 10 میسر می‌شود. 

تغییر کیبرد گوشی اندروید برای تغییر اموجی اندروید ۱۰ به ایفون

تغییر کیبرد گوشی اندروید برای تغییر اموجی اندروید ۱۰ به ایفون

عبارت Apple Emoji Keyboard را در گوگل پلی سرچ کنید. لیستی بلند بالا از اپلیکیشن‌ها با این منظور برای شما آشکار می‌شود که به ترتیب مشهورترین و معتبرترین آن‌ها kika Emoji Keyboard ،Swiftmoji ،Facemoji ، Emoji Keyboard و Emoji Fonts است. یکی از این اپلیکیشن‌ها را انتخاب کنید و سپس آن را نصب کنید. پس از نصب کامل، وارد Settings یا همان تنظیمات گوشی خود شوید. روی گزینه Keyboard Settings زده و Language & input را انتخاب کنید. لیستی از کیبردهایی که روی گوشی اندروید شما نصب شده، پدیدار می‌شود. کیبرد جدیدی را که نصب کرده‌اید پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. انتخاب این کیبرد جدید سبب می‌شود تا شما به ایموجی آیفون برای اندروید ۱۰ و نظیر آن دسترسی پیدا کنید. 

ایموجی آیفون برای اندروید ۱۰ با تغییر فونت گوشی اندروید بی‌نیاز به روت

ایموجی آیفون برای اندروید ۱۰ با تغییر فونت گوشی اندروید بی‌نیاز به روت

اپلیکیشن Emoji Fonts for Flip font 5 را از گوگل پلی دانلود کنید. سپس این برنامه را نصب کرده و وارد تنظیمات گوشی خود شوید. به قسمت Display رفته و منوی Font Style را انتخاب کنید. اکنون از میان فونت‌ها، فونت Emoji Font 5 را انتخاب کنید. با این روش ساده تغییر ایموجی اندروید ۱۰ به ایموجی‌های زیبای گوشی اپل به راحتی میسر است. 

تغییر ایموجی اندروید ۱۰ یا نسخه‌های دیگر به ایموجی‌های آیفونی

تغییر ایموجی اندروید ۱۰ یا نسخه‌های دیگر به ایموجی‌های آیفونی

برخی اپلیکیشن‌ها در فروشگاه Google Play به‌صورت رسمی ثبت نشده‌اند، با این حال برای تغییر ایموجی اندروید ۱۰ کار راه بنداز و بسیار کاربردی هستند. اپلیکیشنEmoji Font 3 یکی از این برنامه‌ها است. این برنامه نیازی به روت کردن گوشی اندروید شما ندارد و بسیار راحت اقدام به تغییر ایموجی اندروید ۱۰ و امثالهم به ایموجی‌های آیفون می‌کند. البته برخی گزارشات از برخی مشکلات در برخی نسخه‌های اندرویدی خبر می‌دهد. اما به‌ هر حال با یک تست کوچک به نتیجه خواهید رسید. کافی است این اپلیکیشن را در منابع ناشناخته‌ای که گوگل به شما معرفی می‌کند، پیدا کرده و دانلود کنید. پس از نصب این برنامه در تنظیمات گوشی اندرویدی خود به دنبال گزینه Display بگردید. تا این جای کار تمام مراحل گفته شده در نسخه‌های مختلف اندرویدی مشابه است. سپس گزینه Font را انتخاب کرده و روی قلم IOS Emoji درون لیست مورد نظر بفشارید. 

صفحه کلیدهایی با شکلک های مشابه ایموجی های آی او اس

صفحه کلیدهایی با شکلک های مشابه ایموجی های آی او اس

استفاده از صفحه کلیدهایی که دارای ایموجی‌های مشابه آیفون هستند نیز می‌تواند در تغییر ایموجی اندروید ۱۰ به کمک شما بیاید. حتی استفاده همزمان از این صفحه کلیدها در دو سیستم عامل اندروید و آیفون باعث بهبود عملکرد نهایی آن‌ها می‌شود. ایموجی‌های مشابه با سیستم عامل آی او اس در این کیبردها احتمالاً برای شما بسیار رضایت‌بخش خواهد بود. برخی از این صفحه کلیدها عبارتند از: FancyKey ،Gboard ،kika keyboard Swiftkey. 

حل یک اشکال: ایموجی‌های آیفونی را به‌ صورت ایکس یا علامت سوال می‌بینم.

حل یک اشکال: ایموجی‌های آیفونی را به‌ صورت ایکس یا علامت سوال می‌بینم.

گاهی اوقات تغییر ایموجی اندروید ۱۰ و امثال آن یک توفیق اجباری است! می‌پرسید چطور؟ احتمالاً برای بسیاری از ما کاربران گوشی‌های اندرویدی پیش آمده که در محیطی مانند اینستاگرام، به جای اموجی‌های آیفون یک علامت سؤال یا علامتی X مانند ببینیم. در واقع به دو دلیل سیستم عامل قدیمی و یا عدم پشتیبانی از UniCode ها که به ترجمه ایموجی‌ها بین دو سیستم عامل کمک می‌کند، سبب این مشکل شده است. یکی از راه‌ها برای رؤیت ایموجی آیفون برای اندروید ۱۰ و ... استفاده از برنامه Chat Client است. استفاده هر دو سیستم عامل آی او اس و اندروید از این برنامه با نسخه مشخص باعث می‌شود تا چنین مشکلاتی برای شما پیش نیاید.

سخن آخر

سخن آخر

با گسترش استفاده از ایموجی‌ها از سال 1999 در میان ابزارهای گفتگو، مخصوصاً از سال 2012 که IOS میزبان لیستی بلند و بالا از ایموجی‌ها درون کی‌برد سیستم عاملش شد، تمامی مناسبات گفتگوی مجازی دگرگون شد. شکلک‌ها جای بیان احساسات و مفاهیم را گرفتند و افراد بسیاری برای رفع سوء تفاهمات در میان بحث و گفتگوی مجازی به این ایموجی‌ها پناه آوردند. اما پس از گذشت سال‌ها تعداد این ایموجی‌ها آنقدر زیاد شد که تقریباً برای هر مفهوم، شئی و کاربردی درون آن ایموجی و شکلکی خاص طراحی شده است. بنابراین راه استفاده صحیح از این ایموجی‌ها فرای موضوع بحث ما پیرامون تغییر ایموجی اندروید ۱۰، شناخت آن‌ها و استفاده درست از آن‌ها است تا در گفتگوهایی ایموجی محور نیز کاربر دچار سوء تفاهم و مشکل نشود. برخی از این ایموجی‌ها از دل فرهنگ‌هایی می‌آید که شاید برای ما کاملاً شناخته نشده باشد. بنابراین بهتر است قبل از فشردن دکمه Send مفهوم اصلی ایموجی مورد نظر را کاملاً درک و شناسایی کنیم.