اندروید ۱۲ برای a70 یک مسئله مهم برای استفاده‌کنندگان از گوشی سامسونگ گلکسی a70 است که علاقه دارند همگام با تکنولوژی روز، امکانات گوشی تلفن همراه خود را بروز کرده و با اطمینان استفاده کنند. در حال حاضر در بین گوشی‌های سامسونگ آخرین آپدیت برای a70 سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ است و اندروید ۱۲ برای گوشی a70 موضوعی است که هنوز اطلاعات درستی از آن در دسترس نیست. سامسونگ یکی از اولین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند خواهد بود که پس از ارائه و عرضه رسمی این نسخه از سیستم‌ عامل، آپدیت اندروید ۱۲ را برای گوشی‌های خود ارائه می‌کند، موردی که انتظار می‌رود در اوایل یا اواسط سپتامبر اتفاق بیفتد. اما قبل از فرا رسیدن لحظه موعود، سؤالی که برای بسیاری از کاربران گوشی سامسونگ ایجاد می‌شود این است که گوشی های دریافت کننده اندروید 12 کدام گوشی‌ها خواهند بود؟ آیا اندروید ۱۲ برای a70 در دسترس خواهد بود یا خیر؟ مسئله‌ای که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

آخرین آپدیت برای a70

آخرین آپدیت برای a70

برای شروع، باید در نظر داشت که گوشی سامسونگ گلکسی a70 دستگاهی است که چند سالی است در بازار وجود دارد. این گوشی در مارس ۲۰۱۹ با رابط کاربری One UI معرفی و در آن زمان با سیستم‌ عامل اندروید ۹ به بازار عرضه شد و اکنون در حالیکه اندروید ۱۲ برای a70 یک سؤال بزرگ است آخرین آپدیت برای a70، سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ است؛ بنابراین از زمان عرضه به بازار تاکنون دو بروز رسانی بزرگ اندروید را دریافت کرده است.

سیاست بروز رسانی جدید سامسونگ که از امسال برای موبایل‌های جدید اعمال می‌شود و یک دوره بروز رسانی ۳ ساله را وعده می‌دهد، برای گوشی a70 سودی ندارد، زیرا همانطور که قبلاً گفتیم این دستگاه مربوط به سال ۲۰۱۹ است و با توجه‌ به این سیاست، پیش‌بینی می‌شود آخرین آپدیت برای a70، اندروید ۱۱ بوده و اندروید ۱۲ برای a70 ارائه نخواهد شد. در عین‌ حال، سامسونگ مانند بسیاری از سازندگان دیگر معمولاً تنها دو بروز رسانی اصلی را برای گوشی‌های خود ارائه می‌دهد. پس از این دو نوبت بروز رسانی، سامسونگ فقط گهگاه پچ‌های امنیتی و بروز رسانی‌های جزئی که با نسخه‌های مختلف متناسب با لایه سفارش سازی شده One UI شرکت کره جنوبی دریافت می‌کنند.

گمانه‌زنی‌ها در مورد عرضه اندروید ۱۲ برای a70

گمانه‌زنی‌ها در مورد عرضه اندروید ۱۲ برای a70

در جواب سؤال آیا اندروید ۱۲ برای a70 در دسترس خواهد بود یا خیر؟ باید گفت احتمالاً این آپدیت برای گوشی a70 در دسترس نخواهد بود، زیرا سامسونگ گلکسی a70 موبایلی است که چند سال پیش به بازار عرضه شده و قبلاً دو نسخه اصلی اندروید را دریافت کرده است. با این‌ حال، شایان‌ ذکر است که سامسونگ در مورد در دسترس‌ بودن یا نبودن اندروید ۱۲ برای a70 نه‌ تنها مطلبی رسمی منتشر نکرده بلکه تقویمی از تاریخ‌های بروز رسانی نیز اعلام نکرده است؛ بنابراین موضوع اندروید ۱۲ برای a70 باید بعداً تایید شود.

با توجه به اطلاعات گفته می‌شود در زمانی که کاربران در انتظار آپدیت اندروید ۱۲ برای a70 هستند، سامسونگ گلکسی a71، در آینده نزدیک در لیست گوشی‌های دریافت‌کننده اندروید ۱۲ قرار خواهد گرفت، زیرا تاریخ معرفی و ارائه آن به بازار نسبت به a70 نزدیک‌تر است (در مارس ۲۰۲۰ عرضه شد) و سخت‌ افزار قدرتمندتر و در نتیجه توانمندتری دارد. علاوه بر این، سامسونگ، گلکسی a71 را با اندروید 10 ارائه کرده است و در حال حاضر از اندروید ۱۱ استفاده می‌کند، بنابراین نسخه جدید سیستم‌ عامل اندروید ۱۲ را زمانی که در فرم نهایی آن در دسترس باشد، دریافت خواهد کرد.

در واقع، مشخص نیست که اندروید ۱۲ برای a71 چه زمانی قابل دستیابی است. با این‌ حال، ممکن است این بروز رسانی اواخر امسال و در سه‌ماهه آخر باشد. در غیر این صورت، ممکن است این بروز رسانی در اوایل سال ۲۰۲۲ اتفاق بیفتد. این در حالی است که اندروید ۱۲ برای a70 هنوز در هاله‌ای از ابهام است و آپدیت رسمی موضوعی است که بعداً درباره آن خواهیم شنید.

به همین ترتیب، باید منتظر ماند که آپدیت اندروید ۱۲ برای a70 بعداً توسط سامسونگ تأیید شود و انتظار نمی‌رود که اطلاع‌رسانی برای اندروید ۱۲ برای a70 قبل از انتشار اندروید ۱۲ اتفاق بیفتد، اما به‌ محض عرضه اندروید ۱۲ برنامه رسمی تاریخ بروز رسانی این نسخه جهت گوشی سامسونگ را برای همه تلفن‌های همراه این شرکت که قابلیت دریافت آن را دارند، در اختیار خواهیم داشت.

سخن آخر

گذر زمان نشان می‌دهد که هیچ‌ چیز برای همیشه دوام نمی‌آورد، و این در مورد سیاست پشتیبانی سیستم‌ عامل سامسونگ نیز به همان اندازه که برای هر چیز دیگری صدق می‌کند، درست است. تلفن گلکسی a70 شما در طول عمر خود از بروز رسانی‌های ماهانه یا فصلی به پچ‌های امنیتی قبل از پایان عمر خود دست‌یافته است اما اخیراً به همراه چند دستگاه دیگر چند پله از نردبان پشتیبانی سیستم افزار سامسونگ پایین کشیده شده‌اند. باید دید گوشی های دریافت کننده اندروید ۱۲ در مجموعه سامسونگ کدامند.