هر کسی که گوشی اپل داشته باشد، نیاز به یک اپل آیدی دارد تا بتواند از خدمات اپل استفاده کند. اپل آیدی به عنوان هویت کاربر تلقی می‌شود و اپل از این‌ شناسه استفاده می‌کند تا کاربران را شناسایی کرده و ارتباط دستگاه‌هایش را با یک دیگر حفظ کند. شما با هر دستگاهی که سیستم عامل آی او اس داشته باشد، یک اپل آیدی خواهید داشت و فقط در این صورت می‌توانید از دستگاهتان استفاده بکنید. ساخت اپل آیدی کار نسبتاً ساده‌ای است که هزینه‌ای هم ندارد. آموزش ساخت اپل آیدی رایگان مسأله مهمی است و برای هر شخصی که دستگاهی با برند اپل داشته باشد، ضروری است. در این مطلب از همه چی آنلاین به آموزش ساخت اپل آیدی پرداخته شده است.

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی چیست؟

همانطور که اشاره شد اپل آیدی هویت دستگاه شما است. برای این که بتوانید از سرویس‌ها و خدمات اپل مانند آیتونز، اپ استور فیس تایم، آی کلود و به طور کلی تمام خدمات منحصر به فرد اپل استفاده بکنید؛ نیاز به اپل آیدی خواهید داشت. اپل آیدی در واقع یک ‌ایمیل و رمز عبور است که برای ورود به سیستم اپل و برنامه‌های مختلف استفاده می‌شود. همچنین برای این که بتوانید سیستم عامل آیفون خود را آپدیت بکنید، به اپل آیدی نیاز خواهید داشت. در نتیجه بدون داشتن اپل آیدی، در واقع دستگاهتان هیچ کاربردی نخواهد داشت.

کاربرد‌های اپل آیدی

با اپل آیدی می‌توانید به سرویس‌های مختلف اپل دسترسی داشته باشید. با این‌ شناسه می‌توانید به اپ استور که فروشگاه نرم‌افزار‌های اپل است، وارد شوید و نرم‌افزار‌های مختلف را دانلود و استفاده بکنید. بدون داشتن یک اپل آیدی نمی‌توانید به این فروشگاه دسترسی داشته باشید. به همین دلیل بهتر است به دنبال آموزش ساخت اپل آیدی رایگان باشید. بدون داشتن اپل آیدی نمی‌توانید از آیتونز استفاده بکنید. آیتونز از بهترین سرویس‌های اپل است که با استفاده از آن می‌توانید به فیلم‌ها، موسیقی‌ها و پادکست‌های زیادی دسترسی داشته باشید. همچنین با آیتونز می‌توانید برای خود اپل آیدی نیز بسازید. آموزش ساخت اپل آیدی با آیتونز در ادامه آورده شده است.

اگر گوشی اپل‌ تان به سرقت برود یا مقفود شود، با داشتن اپل آیدی می‌توانید آن را پیدا کنید و از لوکیشن آن اطلاع داشته باشید. همچنین می‌توانید از تمام اطلاعات داخل دستگاه بک‌ آپ گرفته و سپس دستگاه را فرمت کنید تا کسی به اطلاعاتتان دست پیدا نکند. در نتیجه اپل آیدی برای هر دستگاهی ضروری است و هر کسی که برای بار اول دستگاهی از شرکت اپل می‌خرد، نیاز به آموزش ساخت اپل آیدی رایگان خواهد داشت.

آموزش ساخت اپل آیدی رایگان

آموزش ساخت اپل آیدی رایگان

برای اینکه بتوانید اپل آیدی بسازید به یک‌ ایمیل فعال و معتبر و یک شماره تلفن نیاز خواهید داشت. شماره تلفن از شرط‌های جدید اپل برای ساخت اپل آیدی است. با این حال ممکن است بعضی از افراد نخواهند شماره تلفن خود را وارد سرویس اپل بکنند، در نتیجه به آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره نیاز خواهند داشت که در ادامه بررسی خواهد شد.

در حالت کلی و با در نظر گرفتن تحریم ایران توسط اپل، سه روش برای ساخت اپل آیدی وجود دارد. به دلیل اینکه نمی‌توانید با شماره تلفنی که پیش شماره ایرانی دارد، در سرویس اپل ثبت نام کرده و اپل آیدی بگیرید، باید از روش‌های جایگزین استفاده کنید. به طور کلی می‌توانید از شماره آشنا‌هایتان که در خارج از کشور هستند، برای ساخت اپل آیدی خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک شماره مجازی بخرید که در این صورت ساخت اپل آیدیتان رایگان نخواهد بود. استفاده کردن از سرویس‌های پیامکی راه دیگر گرفتن اپل آیدی است.

آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره تلفن

برای این که بدون شماره تلفن ایران بتوانید اپل آیدی بسازید، باید به سایت ساخت اپل آیدی به آدرس appleid.apple.com مراجعه کنید. بعد از ورود به این سایت، در قسمت بالا سمت راست روی گزینه ساختن اپل آیدی کلیک کنید. سپس اطلاعات خواسته شده را در مکان‌های مشخص شده وارد کنید. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، کشور، تاریخ تولد، ‌ایمیل و شماره تلفن است. بعد از وارد کردن نام و نام خانوادگی خود به انگلیسی، تاریخ تولدتان را به میلادی تبدیل کرده و وارد کنید. برای تبدیل تاریخ تولد خود به میلادی می‌توانید از سایت‌های مختلفی استفاده کنید. این سایت‌ها با یک سرچ ساده یافت می‌شوند. مرحله بعدی وارد کردن یک‌ ایمیل معتبر و فعال است. این ‌ایمیل و پسووردی که در ادامه وارد خواهید کرد، به عنوان اپل آیدی شما شناخته خواهند شد. 

رمز عبوری که وارد می‌کنید، باید شامل حرف انگلیسی بزرگ و کوچک و اعداد باشد. در این آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره، کشورتان را آمریکا انتخاب خواهید کرد تا در فرایند گرفتن اپل آیدی با مشکلی مواجه نشوید. آدرسی که سایت از شما می‌خواهد باید در آمریکا باشد. برای این کار می‌توانید یک آدرس جعلی استفاده کنید. برای ساختن آدرس جعلی آمریکایی نیز می‌توانید به سایت‌های مختلفی مراجعه نمایید. این سایت‌ها با سرچی ساده در گوگل پیدا می‌شوند. بعد از ساختن یک آدرس جعلی، آن را در سایت وارد کنید. دقت کنید که باید بخش‌های مختلف آدرس را به درستی در مکان مشخص شده وارد نمایید. یکی از ویژگی‌های سایت‌های ساخت آدرس جعلی مانند fake address generator، ساختن یک شماره تلفن به همراه این آدرس است. 

به همین دلیل بعد از وارد کردن آدرس در بخش مربوطه، می‌توانید شماره تلفن را نیز در همان بخش وارد کنید. این شماره تلفن توسط سایت به شما داده خواهد شد. بعد از وارد کردن این اطلاعات، کافی است تا آن‌ها را ذخیره کرده و روی گزینه save کلیک کنید. در صورتی که این مراحل را با موفقیت انجام دهید، اپل آیدی شما در سیستم اپل ثبت شده و قابل استفاده در سرویس‌های اپل خواهد بود و آموزش ساخت اپل بدون شماره تلفن ایرانی در این مرحله به پایان می‌رسد.

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی آیفون

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی آیفون

این آموزش ساخت اپل آیدی برای کسانی است که به کامیپوتر دسترسی ندارند و می‌خواهند تا با گوشی آیفون خود، اپل آیدیشان را بسازند. در آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی آیفون به یک شماره مجازی یا واقعی، اینترنت و یک ‌ایمیل نیاز خواهید داشت. همانطور که اشاره شد این شماره را می‌توانید از سایت‌های مختلف دریافت بکنید. برای ساخت اپل آیدی با گوشی آیفون خود، به تنظیمات گوشی بروید و روی گزینه sign in to your iPhone کلیک بکنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، روی لینک آبی رنگ کلیک کنید. در این صورت دو گزینه create apple id و forgot apple id بر روی صفحه ظاهر خواهند شد. شما باید بر روی گزینه create apple id کلیک بکنید تا تأیید کنید که می‌خواهید اپل آیدی بسازید.

در مرحله بعد یک ‌ایمیل معتبر با پسورد را وارد کنید و بعد از آن بخش اطلاعات شخصی مانند نام و تاریخ تولد را پر کنید. بعد از این مرحله نوبت به وارد کردن یک شماره رسیده است. به دلیل تحریم ایران و کار نکردن شماره‌های ایرانی هنگام ساخت اپل آیدی، بهتر است از سایت‌هایی مانند recievesms.org استفاده کنید. با وارد شدن به این سایت‌ها یک شماره از آمریکا را انتخاب کرده و در گوشی‌تان وارد کنید. سپس از سایت شماره، پیامکی که حاوی یک کد است را دریافت کرده و در تنظیمات گوشی خود وارد سازید. این کد برای احراز هویت کاربر فرستاده می‌شود. مرحله آخر تأیید‌ ایمیلتان است؛ برای این کار یک کد شش رقمی به‌ ایمیلتان توسط اپل ارسال شده است. این کد را وارد گوشی خود کرده و گزینه ذخیره را بزنید. با انجام این مراحل اپل آیدی شما با موفقیت ساخته شده است و آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی آیفون به پایان می‌رسد.

آموزش ساخت اپل آیدی با آیتونز

آموزش ساخت اپل آیدی با آیتونز

در آموزش ساخت اپل آیدی با آیتونز باید این نرم‌افزار را بر روی کامپیوتر یا گوشی خود دانلود نمایید. آموزش ساخت اپل آیدی با آیتونز مراحل مختلفی دارد. بعد از نصب کردن آیتونز، روی گزینه account در نوار بالایی نرم‌ افزار کلیک کنید. بخش دیگری باز می‌شود که در آن بخش باید گزینه sign in را انتخاب نمایید. بعد از انجام این مراحل یک پنجره باز خواهد شد که مکان‌هایی برای وارد کردن اپل آیدی و پسورد دارد. در بخش پایینی این پنجره گزینه create new apple id را انتخاب کنید. سپس باید ایمیل خودتان را به همراه یک پسورد با هشت کاراکتر وارد کنید. بعد از آن نوبت به کشورتان می‌رسد که بهتر است آن را بر روی آمریکا قرار دهید.

در مرحله بعد باید اطلاعات شخصی خودتان را وارد کرد و به سه عدد سؤال امنیتی پاسخ دهید. کاربرد این سؤال‌ها مخصوص زمانی است که اپل آیدی خود را فراموش کرده‌اید. در آن زمان با پاسخ درست به این سؤال‌های امنیتی، امکان احراز هویت را خواهید شد؛ به همین دلیل باید با دقت به آن‌ها پاسخ دهید. سپس باید آدرس و یک شماره تلفن وارد کنید که آموزش دریافت آن‌ها در بخش آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره داده شده است. با وارد کردن آدرس و شماره تلفنی که از سایت گفته شده دریافت کرده‌اید، به آخرین مرحله خواهید رسید.

در آخرین مرحله از آموزش ساخت اپل آیدی با آیتونز، یک کد شش رقمی را که به ‌ایمیلتان ارسال شده است، وارد خواهید کرد. به همین دلیل باید از یک ‌ایمیل معتبر و فعال استفاده کنید. بعد از وارد کردن کد، احراز هویت و ساخت اپل آیدی شما به پایان می‌رسد. برای این که بتوانید به راحتی اپل آیدی خود را بسازید، باید مراحل آموزش ساخت اپل آیدی رایگان را به درستی و با دقت انجام دهید.

جمع‌بندی

در این مقاله به آموزش ساخت اپل آیدی پرداخته شد و روش‌های مختلفی برای این کار بررسی شد. آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی آیفون و آموزش ساخت اپل آیدی با آیتونز در این مقاله بررسی شدند. با خواندن این مقاله خواهید توانست تا به راحتی و بدون هیچ هزینه‌ای، اپل آیدی خودتان را بسازید و از آن در محصولات اپل استفاده نمائید.

منبع