یکی از ملزومات استفاده از محصولات شرکت اپل مخصوصا گوشی اپل، داشتن یک اکانت در شرکت اپل می باشد که با عنوان اپل آیدی شناخته می شود. اگر از کاربران گوشی اپل هستید، حتما شما نیز با مشکل ساخت اپل آیدی مواجه شده اید. مشکلی که گاها با صرف هزینه و زمان زیادی برطرف شده است و یا هنوز هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید. در این مقاله قصد داریم تا آموزش ساخت اپل آیدی را به شما ارائه کنیم تا بتوانید به راحتی به تمامی امکانات حداقل مجانی، این شرکت آمریکایی دست یابید.

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی در اصل شناسه شما در شرکت اپل می باشد. شرکت اپل از این شناسه برای حفظ ارتباط شما با دستگاه های این شرکت استفاده می کند. تمامی محصولات اپل از این شناسه برای کانکت شدن به یکدیگر نیاز دارند و این شناسه جزو ملزومات می باشد. در هنگام ساخت اپل آیدی یکسری اطلاعات از شما دریافت می شود از جمله نام و نام خانوادگی، آدرس معتبر، ایمیل معتبر و شماره تلفن. اگر از کاربران ایرانی هستید، حتما با مشکل ایجاد اپل آیدی برخورده اید.

اپل آیدی چیست؟

شرکت اپل هم همچون دولت آمریکا، کاربران ایرانی را تحریم کرده است و ایرانیان نمی توانند با استفاده از شماره تلفن و آدرس ایران به ساخت اپل آیدی بپردازند. ما قصد داریم تا نحوه ساخت اپل آیدی بدون شماره، ساخت اپل آیدی با گوشی، ساخت اپل آیدی با آیتونز را آموزش دهیم.

آموزش ساخت اپل آیدی از طریق سایت

اگر قصد دارید تا با گوشی به ساخت اپل آیدی بپردازید، در این بخش به آموزش ساخت اپل آیدی از طریق وبسایت اصلی اپل می پردازیم. در ابتدا باید عنوان کرد که هیچ تفاوتی بین استفاده از گوشی اندرویدی یا آیفون یا سیستم عامل آیفون یا ویندوز یا لینوکس برای ساخت اپل آیدی نیست. برای اینکه بتوانید از طریق وبسایت برای ساخت اپل آیدی اقدام کنید باید مراحل زیر را به ترتیب باید طی کنید.

 • وارد سایت https://appleid.apple.com شوید.

سایت appleid.apple.com

 • در بالای صفحه گزینه Create Your Apple ID را انتخاب کنید.
 • در صفحه باز شده اطلاعات مورد نیاز همچون نام، نام خانوادگی، کشور، تاریخ تولد، ایمیل معتبر، پسورد و تکرار پسورد و در نهایت شماره تلفن را وارد کنید. (توجه داشته باشید که برای تلفن نمی توانید بدلیل تحریم های آمریکا، از شماره های ایران استفاده کنید، برای این کار از سایت هایی که شماره مجازی در اختیارتان قرار می دهند استفاده کنید. البته مد نظر داشته باشید که استفاده از شماره مجازی خطراتی را ممکن است به همراه داشته باشد. پس تمامی عواقب استفاده از شماره مجازی به عهده خودتان می باشد.)

دریافت اطلاعات کاربری

 • در صورتی که نمی خواهید خبرنامه و پیام های تبلیغاتی برای شما ارسال شود، تیک 3 گزینه فوق را بردارید.

عدم ارسال خبرنامه و پیغام های تبلیغاتی

 • در انتها کد کپچا را وارد کنید و بر روی گزینه Continue کلیک کنید.
 • در پاپ آپ باز شده کدی که به ایمیل شما ارسال شده را وارد کنید و گزینه Continue را بزنید.

 • در پاپ آپ باز شده کدی که به شماره تلفن شما ارسال شده را وارد کنید و گزینه Continue را بزنید.

 • حساب کاربری اپل شما یا همان اپل آیدی شما ساخته شد. 

حساب اپل آیدی

از این به بعد آدرس اکانت شما همان ایمیلی است که در زمان ثبت نام وارد کردید و پسورد نیز همان پسوردی است که دوبار در زمان ثبت نام وارد کردید. ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید یا دیگر گوشی ها و سیستم ها به همین سادگی بود که آموزش داده شد.

ساخت اپل آیدی با آیتونز

یکی از روش های مرسوم ساخت اپل آیدی با آیتونز می باشد. در این روش ابتدا باید برنامه آیتونز را در گوشی یا سیستم خود دانلود و نصب کنید سپس مراحل زیر را طی کنید. ما در اینجا از سیستم عامل ویندوز 10 برای نصب آیتونز استفاده می کنیم. ناگفته نماند که اکثر مراحل ساخت اپل آیدی با آیتونز همانند ساخت اپل آیدی از طریق سایت می باشد.

 • برنامه آیتونز را دانلود و نصب کنید
 • قبل از اجرای برنامه آیتونز از برنامه های پروکسی استفاده کنید و آی پی دستگاه تان را به آمریکا تغییر دهید.
 • پس از تغییر آی پی دستگاه، برنامه آیتونز را اجرا کنید.
 • در پنجره کوچکی که باز شده بر روی گزینه Create Apple ID کلیک نمایید.
 • تمامی مراحل از اینجا به بعد شبیه به مراحل بالا می باشد و باید اطلاعات لازم را وارد نمایید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره

ساخت اپل آیدی بدون شماره

تحریم هایی که مشکلات فراوانی برای کاربران بوجود آورده است مخصوصا کاربرانی ایرانی محصولات اپل که جامعه پر جمعیتی را نیز شامل می شود. کاربران ایرانی همیشه در ساخت اپل آیدی دچار مشکل هستند. برای ساخت اپل آیدی بدون شماره شما نیاز به پیش نیازهایی دارید که به راحتی می توانید با آموزشی که برای شما تهیه شده، اپل آیدی خود را بسازید. در این روش نیاز به نسخه قدیمی برنامه آیتونز می باشد که آخرین نسخه ای که از این روش می شد برای ساخت اپل آیدی بدون شماره از آن استفاده کرد، آیتونز نسخه 12.8.2 بوده است. برای استفاده از این روش حتما نسخه فوق برنامه آیتونز را دانلود کنید. پس از دانلود و نصب برنامه برای ساخت اپل آیدی بدون شماره مراحل زیر را طی کنید.

 • پس از تغییر آی پی دستگاه و نصب برنامه آیتونز نسخه 12.8.2، برنامه فوق را اجرا کنید.
 • در صفحه باز شده یک برنامه رایگان را دانلود کنید.
 • صفحه کوچکی باز خواهد شد. در صفحه باز شده گزینه Create new Apple Id را انتخاب نمایید.
 • مراحل انجام این روش نیز همچون مراحل قبل می باشد که به راحتی می توانید ثبت نام را با ارائه اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، ایمیل معتبر، کشور و آدرس و کدپستی معتبر انجام دهید. در تصویر زیر نمونه ای از آدرس و کدپستی معتبر را می توانید مشاهده و در ثبت نام اپل آیدی استفاده کنید.

کلام آخر

از طریق 3 روش بالا هر کاربری می تواند برای ساخت اپل آیدی اقدام نماید. البته در تمامی سه روش ذکر شده باید دقت کنید که اطلاعاتی را که وارد می کنید، خودتان نیز آنها را جایی ذخیره کنید. مخصوصا رمز عبوری که در زمان ساخت اپل آیدی از شما درخواست می شود.

منبع: imobie