برنامه‌های دانلود منیجر برای این طراحی شده‌اند که کاربران کنترل کافی روی دانلودهای خودشان داشته باشند. برخی از این دانلود منیجرها دارای امکان افزایش سرعت دانلود هستند و برخی دیگر هم می‌توانند چندین فایل را به صورت همزمان دانلود کنند. گوشی‌های اندروید معمولا به صورت پیشفرض دارای دانلود منیجر هستند اما این دانلود منیجر پیشفرض معمولا سرعت کمی دارد و خبری هم از قابلیت‌هایی مثل صف دانلود و امکان ادامه دانلود نیست. به همین خاطر در این مطلب قصد داریم لیستی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی را برای شما آماده کنیم. با استفاده از این برنامه ها که خیلی از آن‌ها بهترین برنامه های اندروید و آیفون به شمار می‌روند شما می‌توانید به راحتی انواع فایل‌ها را با سرعت بالا دانلود نمایید. 

بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای اندروید

۱- دانلود منیجر اندروید ADM

دانلود منیجر اندروید ADM

Advanced Download Manager یا به صورت خلاصه ADM یکی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای اندروید است. با استفاده از این برنامه شما می‌توانید هر نوع فایلی را تا سقف سه فایل همزمان دانلود کنید. لینک‌های دانلود به صورت خودکار تشخیص داده می‌شوند و نیازی هم نیست که آن‌ها را کپی کنید. همچنین امکان دانلود از طریق ۹ کانکشن همزمان، قابلیتی است که باعث شده ADM به یکی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی تبدیل شوید. این دانلود منیجر از مرورگرهای مختلفی مثل کروم، فایرفاکس، دلفین و... پشتیبانی می‌کند و یک مرورگر داخلی هم دارد. این مرورگر دارای قابلیت‌های پیشرفته‌ای است و در صورت نیاز می‌تواند جایگزین مرورگر پیشفرض شما شود. 

دانلود ADM

این نرم‌افزار در واقع جایگزین دانلود منیجر پیشرفته IDM برای اندروید است و رابط کاربری مرتب آن باعث شده به بهترین دانلود منیجر اندروید تبدیل شود. این قابلیت وجود دارد که پوشه دانلود مورد نظر خودتان را به صورت دستی تعیین کنید و امکاناتی مثل وقفه، ادامه دادن دانلود از نقطه‌ای که قطع شده و حتی دانلود دوباره فایل نیز در این دانلود منیجر اندروید گنجانده شده است. امکان دانلود فایل MP3 از آرشیوهای صوتی و پشتیبانی از دانلود فایل‌های سنگین‌تر از ۲ گیگابایت هم از دیگر قابلیت‌های این برنامه دانلود منیجر است. 

۲- بهترین دانلود منیجرهای گوشی: Turbo Download Manager

TDM یک ابزار فوق‌العاده است که تمرکز اصلی آن بر روی فراهم کردن امکان دانلود مطمئن حتی در اینترنت‌های ضعیف است. شما می‌توانید از مرورگر داخلی این دانلود منیجر یا مرورگر پیشفرض گوشی موبایل خودتان برای دانلود استفاده کنید و این موضوع در تجربه نهایی شما هیچ تاثیری نخواهد داشت. امکان استفاده از چندین کانکشن همزمان باعث می‌شود که سرعت دانلود شما از حالت عادی بیشتر باشد. همچنین می‌توانید در بخش تنظیمات نیز سرعت دانلود را افزایش دهید. امکان دانلود با استفاده از ده کانکشن متفاوت، امکان متوقف کردن و ادامه دادن دوباره دانلود از همان نقطه و امکان دانلود خودکار از دیگر قابلیت‌هایی است که این دانلود منیجر اندروید را به یکی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی تبدیل کرده است. با استفاده از دانلود منیجر اندروید توربو شما می‌توانید فایل‌ها را مستقیما روی کارت حافظه ذخیره کنید و امکان دانلود تا سه فایل همزمان را نیز خواهید داشت.

دانلود Turbo Download Manager

۳- دانلود منیجر اندروید Download Accelerator Plus

دانلود منیجر اندروید Download Accelerator Plus

Download Accelerator Plus یکی دیگر از بهترین دانلود منیجرهای گوشی است. با استفاده از این دانلود منیجر رایگان شما به راحتی می‌توانید فایل‌های مختلف را دانلود کنید. قابلیت‌هایی مثل امکان دانلود مستقیم روی کارت حافظه، مرورگر داخلی با پشتیبانی از چندین تب، توانایی ادامه دادن خودکار دانلود و... برخی از قابلیت‌های این دانلود منیجر رایگان هستند. زمانی که شما لینک‌های دانلود را کپی کنید، به صورت خودکار یک پاپ‌آپ برای شما باز خواهد شد و قادر خواهید بود که دانلود فایل موردنظر را آغاز کنید. همچنین می‌توانید وارد حساب گوگل خودتان شوید و از اطلاعات مربوط به دانلود بکاپ بگیرید. 

دانلود Download Accelerator Plus

رابط کاربری این دانلود منیجر رایگان خیلی زیبا و کاربرپسند است و در تبلت‌های مختلف نیز استفاده از آن راحت است. در تنظیمات می‌توانید بیشترین سرعت دانلود را به صورت دستی تنظیم کنید. نسخه پایه این برنامه کاملا رایگان است اما دارای تبلیغات می‌باشد. اگر می‌خواهید از شر تبلیغات آزاردهنده راحت شوید، باید نسخه پرمیوم برنامه را خریداری کنید و یا نسخه مود شده را از سایت‌های ایرانی دانلود نمایید. در نسخه‌های پرمیوم و مود شده امکان زمانبندی دانلود نیز وجود دارد.

۴- Loader Droid

دانلود منیجر رایگان Loader Droid یکی از قدیمی‌ترین و بهترین دانلود منیجرهای گوشی است که به صورت اختصاصی برای پلتفرم اندروید طراحی شده است. مانند ADM این نرم‌افزار هم لینک‌های دانلود کپی شده در حافظه را به صورت خودکار تشخیص می‌دهد و یک پاپ آپ برای شما باز می‌کند که از طریق آن می‌توانید فایل موردنظر را دانلود کنید. در این نرم‌افزار فایل موردنظر به چند بخش مختلف تقسیم می‌شود و تمامی بخش‌های به صورت همزمان دانلود می‌شوند. به همین خاطر سرعت دانلود این نرم‌افزار بسیار بالا است. امکان متوقف کردن دانلود و همچنین زمانبندی دانلود نیز در این دانلود منیجر اندروید وجود دارد.

دانلود Loader Droid

۵- بهترین دانلود منیجرهای گوشی: Download Manager for Android

این برنامه یکی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی است که برای گوشی‌های اندرویدی عرضه شده است. با استفاده از این دانلود منیجر رایگان می‌توانید هر نوع فایلی را به راحتی دانلود کنید و ادعا می‌کند که نسبت به دیگر دانلود منیجرهای موجود در بازار هم سرعت بیشتری دارد. در کنار رابط کاربری ساده و کاربرپسند، این نرم‌افزار دارای فایل منیجر و مرورگر داخلی هم می‌باشد. تشخیص صدا، مدیریت بوکمارک و امکان توقف و ادامه دادن دانلود نیز از دیگر قابلیت‌های این دانلود منیجر اندروید است. خیلی از محدودیت‌های برنامه‌های دانلود منیجر در این نرم‌افزار حذف شده است و از طریق آن می‌توانید تجربه لذت‌بخشی از دانلود داشته باشید.

دانلود Download Manager For Android

بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای آیفون

بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای آیفون

گوشی‌های آیفون دارای یک دانلودر پیشفرض هستند که عملکرد نسبتا خوبی هم دارند اما در صورتی که از عملکرد این دانلودر رضایت ندارید، ممکن است به دنبال یک دانلود منیجر برای ایفون یا بهترین دانلود منیجرهای آیفون بگردید. خوشبختانه نرم‌افزارهای زیادی در این زمینه وجود دارند که کاملا رایگان هستند و استفاده از آن‌ها نیز آسان است. در ادامه این مقاله لیستی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای آیفون آماده کرده‌ایم تا شما بتوانید به راحتی بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید. 

۱- بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای آیفون: Download Pro

یکی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای آیفون Download Pro نام دارد. این برنامه در کنار دانلود منیجر، دارای یک مرورگر داخلی است. از طریق این مرورگر می‌توانید سایت‌های مختلف را باز کنید و آن‌ها برای استفاده آفلاین به صورت کامل ذخیره کنید. مرورگر داخلی این دانلود منیجر از عملکرد بسیار خوبی هم برخوردار است. شما می‌توانید درست مثل کامپیوتر خودتان از تب‌های مختلفی استفاده کنید یا تصاویر را به سادگی دانلود کنید. امکان بررسی صفحات وب برای پیدا کردن لینک دانلود، امکان دانلود تمامی فایل‌ها، امکان توقف دانلود و ادامه از همان نقطه، تشخیص لینک‌های شکسته و... باعث شده که این نرم‌افزار به یکی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای آیفون تبدیل شود. 

دانلود Download Pro

۲- دانلود منیجر برای ایفون eDI Pro

eDI Pro در واقع هم یک دانلود منیجر و هم یک فایل منیجر فوق‌العاده است و در صورتی که به دنبال بهترین دانلود منیجر برای ایفون هستید، این دانلود منیجر رایگان بهترین گزینه شما محسوب می‌شود. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید اکثر فایل‌ها را دانلود کنید و سرعت آن نیز نسبت به دانلودر پیش فرض گوشی‌های آیفون بیشر است. علاوه بر دانلود، در این برنامه می‌توانید فایل‌های صوتی و ویدیویی را هم پخش کنید. امکان فشرده‌سازی و باز کردن فایل‌های فشرده هم در این دانلود منیجر برای ایفون وجود دارد. 

۳- مرورگر و فایل منیجر Files

با وجود اینکه این برنامه بیشتر یک فایل منیجر است اما خیلی از افراد از آن به عنوان دانلود منیجر برای ایفون هم استفاده می‌کنند و یکی از بهترین اپلیکیشن های ایفون به شمار می‌رود. این برنامه قبلا تحت عنوان Download Lite شناخته می‌شود و یکی از بهترین گزینه‌ها برای وبگردی و دانلود اسناد مختلف به شمار می‌رود. بزرگترین نقطه ضعف این دانلود منیجر برای ایفون این است که امکان دانلود فایل‌های موسیقی و ویدیویی را ندارد و بیشتر روی دانلود اسناد پشتیبانی شده توسط iOS تمرکز دارد. با این وجود امکان پشتیبانی از فایل‌های فشرده و فایل‌های HTML باعث شده که این برنامه به یکی از بهترین دانلود منیجرهای گوشی برای آیفون تبدیل شود.

دانلود Files

۴- QWE

QWE یک دانلود منیجر برای ایفون بسیار ساده است که از طریق آن می‌توانید هر نوع فایلی که دوست دارید را دانلود کنید. همچنین این دانلود منیجر برای ایفون از فضای ابری هم پشتیبانی می‌کند و می‌توانید فایل‌های خودتان را در پلتفرم‌های ابری مهم نیز ذخیره کنید. مانند دیگر برنامه‌های موجود در لیست بهترین دانلود منیجرهای گوشی، این برنامه از فایل‌های فشرده نیز پشتیبانی می‌کند و می‌توانید فایل‌های خودتان را از طریق وای‌فای با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. این امکان نیز وجود دارد که برای برنامه پسورد تعیین کنید تا افراد دیگر نتوانند به فایل‌های دانلود شده شما دسترسی داشته باشند. 

دانلود QWE

سخن نهایی

در این مطلب بهترین دانلود منیجرهای گوشی را برای شما معرفی کردیم و تلاش کردیم لیستی از دانلود منیجر برای ایفون و دانلود منیجر اندروید برای شما آماده کنیم. در صورتی که به دنبال دانلود منیجر رایگان هستید، برنامه‌های این لیست بهترین گزینه برای شما هستند و می‌توانند تمامی نیازهای شما را برطرف کنند. همچنین در صورتی که از دانلود منیجرهای دیگری استفاده می‌کنید که در این لیست وجود ندارد، می‌توانید از طریق قسمت نظرات همین مطلب آن‌ها را به ما معرفی کنید.

 

منبع: Fossbytes