ریلمی یک برند چینی است که موبایل‌هایی در سطح کیفیت‌های مختلف تولید می‌کند. این برند موبایل‌های بالارده، میان‌رده و پایین‌رده زیادی روانه بازارها نموده و در ایران نیز می‌توان گوشی‌های این برند را خریداری کرد. تنوع گوشی‌های ریلمی بسیار بالا است و می‌توانید با توجه به نیازتان از بین آن‌ها انتخاب کنید. یکی از گوشی‌های ریلمی که در دسته گوشی‌های پایین‌رده و اقتصادی قرار می‌گیرد، گوشی REALME C11 است که ویژگی‌های متفاوتی دارد. قیمت گوشی ریلمی c11 پایین‌تر از اکثر مدل‌های گوشی‌های ریلمی است. یکی از بهترین ویژگی‌های این گوشی، دوربین آن است. دوربین گوشی realme c11 با توجه به قیمت آن، کیفیت مطلوبی دارد. دوربین گوشی realme c11 ویژگی‌های مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

ویژگی‌های دوربین گوشی realme c11

ویژگی‌های دوربین گوشی realme c11

دوربین گوشی realme c11 که در سال 2020 و همچنین نسخه اقتصادی‌تر آن که در سال 2021 عرضه شده است، نسبت به بهترین گوشی‌های ریلمی 2021 کیفیت پایین‌تری دارد. این به دلیل اقتصادی بودن و پایین‌رده بودن این گوشی است. با این حال کیفیت آن کاملاً مناسب تصویربرداری و فیلم‌برداری بوده و می‌توان پاسخگوی نیاز‌های معمولی و روزمره افراد باشد. دوربین گوشی ریلمی c11 یک سنسور 13 مگاپیکسلی دارد و عکس‌هایی با کیفیت قابل قبول و خوب ثبت می‌کند. اندازه پیکسل دوربین گوشی realme c11 برابر با 11.12 میکرون است و تأثیراتی در عکاسی ایجاد می‌کند. دوربین گوشی ریلمی c11 روز‌ها و در زیر نور طبیعی، کیفیت بالایی دارد و عکس‌هایی با کیفیت و با جزییات بالا ثبت می‌کند. 

البته کیفیت این عکس‌ها را نمی‌توان با بهترین گوشی‌ها و پرچمداران مقایسه کرد، اما با در نظر گرفتن قیمت گوشی ریلمی، کیفیت عکس‌ها بالا است. با این حال کیفیت تصاویر مانند هر دوربین دیگری، در زمان شب و تاریکی کمی افت می‌کند و جزییات کمتری توسط آن ثبت می‌شود. با دوربین گوشی ریلمی c11 می‌توان فیلم‌‌هایی با کیفیت 1080 و نرخ فریم 30 فریم بر ثانیه ضبط کرد. البته با کمتر کردن کیفیت فیلم، می‌توان نرخ فریم را کمی بالاتر برد. همچنین با دوربین گوشی realme c11 امکان تصویربرداری پانوراما نیز وجود دارد و قادر خواهید بود تصاویر پانورامای زیبایی را به ثبت برسانید. 

دوربین گوشی realme c11 محدوده پویایی مناسبی دارد. همچنین ویژگی‌های دیگری مانند کنتراست، روشنایی، شارپنس و خلوص رنگ عکس‌ها در مقیاس قابل قبولی دارند. تعداد دوربین‌های این گوشی دو عدد است که یکی از آن‌ها برای ثبت تصاویر و دیگری برای تشخیص عمق استفاده می‌شود. دوربین گوشی realme c11 با استفاده از قابلیت تشخیص عمق، می‌تواند پس زمینه و سوژه عکس را تشخیص دهد و آن‌ها را از هم جدا سازد. این قابلیت در فوکوس کردن دوربین نیز تأثیر زیادی می‌گذارد و آن را بهبود می‌بخشد. دوربین گوشی ریلمی c11 دارای قابلیت فوکوس اتوماتیک نیز می­باشد که وجود آن به دلیل قابلیت تشخیص عمق و دوربین دوم است. به همین دلیل هنگامی که با آن عکس بگیرید، این دوربین سوژه عکس را تشخیص می‌دهد و روی آن فوکوس می‌کند.

دوربین سلفی گوشی realme c11

دوربین سلفی گوشی realme c11

دوربین سلفی این گوشی 5 مگاپیکسل است و یک لنز 27 میلی متری دارد که امکان تصویربرداری wide را فراهم می‌کند. با این حال کیفیت تصاویر و ویدیوهایی که با دوربین سلفی این گوشی گرفته می‌شود کیفیتی کاملا متوسط داشته و نمی‌توان آن را با گوشی‌های بالا رده مقایسه کرد. یکی از عواملی که بر کیفیت عکس‌های گرفته شده با دوربین سلفی گوشی ریلمی c11 تاثیر می‌گذارد، نور محیط است. اگر نور مناسبی در محیط باشد، می‌توانید تصاویر با کیفیتی با دوربین سلفی این گوشی بگیرید. با دوربین سلفی گوشی realme c11، می‌توان تصاویر پانوراما و فیلم‌هایی با کیفیت HD و نرخ فریم 30 فریم بر ثانیه ضبط کرد. 

در نهایت باید گفت اگر به دنبال یک دوربین برای کارهای حرفه‌ای و عکس‌برداری‎‌های تخصصی نیستید، دوربین گوشی ریلمی c11 یکی از بهترین گوشی های ریلمی 2021 می باشد و می‌تواند برای شما مناسب باشد. کیفیت تصاویر و فیلم‌های گرفته شده با این دوربین با توجه به قیمت گوشی ریلمی، بسیار خوب بوده و قابل قبول هستند. دوربین این گوشی برای عکس‌برداری‌های معمولی کاملا مناسب است و در صورتی که نور مناسبی نیز در محیط وجود داشته باشد، کیفیت عکس و فیلم ضبط شده با این دوربین بسیار بالاتر خواهد بود.

منبع