گوشی کودکان؟! این ترکیب احتمالاً برایتان عجیب است و شما را وسوسه می‌‎کند تا این مطلب را با محوریت موضوع راهنمای خرید گوشی برای کودکان، تا آخر بخوانید. باید در ابتدا گفت روزهایی که وسایل دیجیتال و تکنولوژیک تنها متعلق به بزرگسالان بود، گذشته است. روزهایی که وسایلی مانند گوشی را چند دقیقه به کودک خود می‌دادید تا سرگرم شود و بعد بلافاصله آن را پس می‌گرفتید! این روزها مخصوصاً پس از پاندومی کویید 19، کودکان حتی بیشتر از بزرگسالان درباره تکنولوژی می‌دانند و مانند شما بهترین‌ها را می‌خواهند! 

چه در حال خرید یک گوشی مناسب برای کودک یا فرزند 10 ساله خود باشید و چه برای نوجوان 15 ساله خود، ما در اینجا تعدادی از بهترین‌ها در کتگوری نوپای گوشی کودکان را به شما معرفی می‌کنیم. گوشی‌هایی که هم در ساخت و متریال به کار رفته سرآمدند و هم قدرت کافی برای اجرای جدیدترین بازی‌ها را فراهم می‌کنند. کار با این گوشی‌ها به آسانی انجام می‌گیرد و می‌توان گفت بهترین گوشی برای کودکان هستند. با همه‌چی آنلاین تا انتهای این مطلب برای آشنایی با بهترین گوشی کودکان سامسونگ، شیائومی و دیگر شرکت های معتبر همراه باشید.

گوشی کودکان برای چه رنج سنی مناسب است؟

در دنیای امروز که گوشی برای کودکان تبدیل به غذای روح و روان شده است، دانستن سن مناسب استفاده و خرید گوشی برای کودکان امری بسیار حائز اهمیت و حیاتی می باشد، زیرا همان طور که آشنایی و بکارگیری از تکنولوژی های روز دنیا می تواند نقش موثری بر فرآیند پرورش و تربیت فرزندانی موفق و با سواد داشته باشد اما در روی دیگر سکه، ناآگاهی از محیط و فناوری ارائه شده و استفاده نامناسب از آنها نیز می تواند خطرات گاها جبران ناپذیری را به بار آورد. طبق آخرین بررسی ها و تحقیقات روانشناسی بر روی رنج سنی استفاده گوشی:

 • کودکان زیر دو سال نباید از گوشی استفاده کنند.
 • استفاده محدود کودکان 4 تا 6 سال از گوشی والدین
 • تهیه گوشی اشتراکی برای کودکان 7 تا 10 سال
 • خرید گوشی برای کودکان 10 سال به بالا با وضع قوانین محکم برای استفاده
 • سن مناسب خرید گوشی کودکان، 13 سال به بالا می باشد

گوشی کودکان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

گوشی کودکان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

فرزند شما هر روز بزرگ‌تر، باهوش‌تر و مستقل‌تر می‌شود. شاید آنها شروع به درخواست یک تلفن همراه از شما می‎‌کنند. اگر چنین است، شما تنها نیستید. زمانی که کودک شما 10 ساله می‌شود، مانند بیش از 70 درصد از بچه‌هایی که قبلاً نیز از والدین خود تلفن همراه درخواست کرده‌اند، از شما یک گوشی کودکان خواهد خواست. با اینکه در حال حاضر در دوران پسا کرونا زندگی می کنیم اما همان دو سال و اندی درگیری با این ویروس منحوس سبب شد تا کودکان و نوجوانان بالاجبار با کلاس های آنلاین و فناوری های نوین آموزشی آشنا شوند. 

آشنایی کودکان با فناوری جدید با اینکه برای نسل جدید امری نو نمی باشد اما درگیری بیش از پیش آنها با گوشی و تبلت سبب شده تا نیاز به گوشی کودکان به شدت احساس شود. اما در ابتدا باید درباره اینکه دسته بندی گوشی کودکان چیست؟ چه ویژگی‌هایی این گوشی را تبدیل به یک گوشی مناسب برای کودکان خواهد کرد؟ ویژگی‌های زیر به شما برای یک انتخاب هوشمندانه برای کودکانتان کمک خواهد کرد.

ویژگی های ایمنی در گوشی کودکان

اینکه بتوانید با کودک خود تماس بگیرید برای آرامش خاطر بسیار عالی است. آنها می‌توانند با شما تماس بگیرند اگر به کمک نیاز دارند، اگر باید زودتر از باشگاه خارج شوند و یا اگر فقط می‌خواهند ماجرایی در مدرسه را برای شما تعریف کنند! یک گوشی خوب به راحتی این نیاز را مرتفع می سازند. در سوی دیگر بسیاری از تلفن‌ها، چه گوشی‌های هوشمند و چه گوشی‌های جدیدتر برای کودکان، دارای ویژگی‌های ردیابی GPS هستند. بنابراین می‌توانید همیشه مراقب کودکتان باشید و محل حضور فرزندتان را به صورت آنلاین پایش کنید. با گوشی کودکان و ردیاب مکان‌یاب، می‌توانید احساس بهتری در مورد اینکه فرزند مستقلتان کجاست، کسب کنید. اما در انتخاب گوشی کودکان باید مواردی را در نظر گرفت.

وقتی به ایمنی کودکان و تلفن‌های هوشمند فکر می‌کنیم، فقط در مورد کودکانی صحبت نمی‌کنیم که پیام‌های ناخواسته، هرزنامه‌ها و تماس‌هایی از غریبه‌ها دریافت می‌کنند. ما باید به حفظ حریم خصوصی و ایمنی کودکان در اینترنت نیز حساس باشیم. نگرانی فوق در حالی نسبت به گذشته افزایش چند برابری داشته که اینترنت قابل حمل‌تر از همیشه شده است. با اینترنت همراه، نه تنها بچه‌ها ممکن است به محتوایی برخورد کنند که فعلا آمادگی برخورد با آن را ندارند، بلکه هدف تبلیغات قرار می‌گیرند و ممکن است پیام‌هایی از سوی افراد غریبه در پلتفرم‌های مختلف دریافت کنند. پس برای به حداکثر رساندن ایمنی فرزندتان، به دنبال تلفنی باشید که به اینترنت دسترسی ندارد یا مطمئن شوید که دارای کنترل‌های پیشرفته والدین بوده و شما به راحتی می توانید اعمال و فعالیت کودکتان را در بستر اینترنت پایش کنید.

طراحی بدون حواس پرتی

اگر شبکه اینترنت، دام و تله تلفن همراه کودک محسوب می شود که امنیت کودکان را به خطر می‌اندازد، صفحه نمایش گوشی نیز دامی به مراتب بدتر است که می‌تواند بر سلامت آنها تأثیر بگذارد. امروز مدت زمان تماشای نمایشگر، موضوعی داغ در میان والدینی است که فرزندان خردسال دارند. یک بچه باید چند ساله باشد تا اولین گوشی هوشمند خود را به دست آورد؟ مدت مجاز خیره شدن به صفحه نمایش برای بچه‌ها چقدر است؟ حتی با کنار گذاشتن ارتباط بین زمان استفاده از صفحه نمایش و چاقی و نیز تاثیراتی منفی مثل خستگی چشم و مشکلات خواب، نمایشگرها حواس کودک شما را پرت می‌کنند. برای کودک خردسال شما در طول روز استفاده از تلویزیون و صفحه نمایش کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند تقریباً اجتناب‌ناپذیر است. در دسترس قرار دادن یک صفحه نمایش قابل حمل می‌تواند تمایل او به بازی را افزایش دهد و حواس او را از اطرافیانش پرت کند.

شما می‌توانید با محدود کردن دسترسی به صفحه نمایش چند ساعت قبل از خواب و کنار گذاشتن تلفن‌ها در طول وعده‌های غذایی و دورهمی‌های خانواده، نگرانی‌های مربوط به زمان استفاده از صفحه نمایش را کاهش دهید. از طرف دیگر، اکثر گوشی کودکان دارای صفحه نمایش غیر لمسی بسیار ابتدایی هستند. حتی برخی نمونه‌ها بدون نمایشگر هستند و یا در قالب یک ساعت هوشمند دیجیتال به خردسالان عرضه می‌شوند. 

بنابراین کودک شما می‌تواند بدون هیچ‌گونه مزاحمتی از تمام مزایای تلفن استفاده کند. این به کودک شما اجازه می‌دهد تا عادات خوبی جهت تماشای صفحه نمایش برای خودش ایجاد کند، بدون اینکه توانایی او در برقراری ارتباط با شما یا دیگران را به خطر بیندازد.

رابط کاربری ساده در گوشی برای کودکان

به طور کلی ما می‌خواهیم فرزندانمان بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله گوشی کودکان با ما در تماس باشند. برای بزرگسالان، استفاده از تلفن هوشمند برای برقراری تماس آسان است. اما برقراری تماس مراحل زیادی دارد: 

 1. صفحه تلفن خود را روشن کنید
 2. قفل گوشی خود را باز کنید
 3. روی برنامه تلفن ضربه بزنید
 4. روی مخاطبین ضربه بزنید
 5. مخاطبی که می خواهید با او تماس بگیرید، پیدا کنید 
 6. روی مخاطب ضربه بزنید
 7. روی دکمه تماس ضربه بزنید

 این کار حداقل 7 مرحله دارد و نباید از کودک خود انتظار داشته باشید تا این مراحل را کاملاً به یاد داشته باشد! اکثر تلفن‌ها برای بزرگسالان ساخته شده‌اند و هنگام انتخاب یک تلفن برای فرزندتان، به این فکر کنید که آیا گوشی کودکان است یا نه؟! حتی برخی اوقات یک گوشی در ظاهر بسیار ساده و ابتدایی است اما رابط کاربری پیشرفته و مناسب بزرگسالان دارد. گوشی مناسب برای کودک دارای یک رابط کاربری ساده است.

گوشی سرگرم کننده برای استفاده خردسالان

وقتی فرزندتان از شما گوشی موبایل می‌خواهد، به احتمال زیاد به این دلیل نیست که همیشه سعی می‌کند با شما تماس بگیرد! بسیاری از بچه‌ها یک گوشی موبایل می‌خواهند زیرا گوشی‌‎ها سرگرم‌کننده هستند. بنابراین اگر به قدر کافی سرگرم‌کننده نباشد، کودک شما نیازی به حمل آن نخواهد داشت. زیرا او فکر می‌کند شما تنها قرار است با این گوشی او را مانیتور چک کنید و ما نمی‌خواهیم کودک احساس زندانی بودن کند. بلکه می‌خواهیم او احساس استقلال و قدرت کند! همچنین در خرید گوشی کودکان همیشه سن فرزندتان را معیار بگیرید. یک نوجوان نیازی به گوشی کودکان ندارد! هنگام خرید، به دنبال ویژگی‌هایی باشید که فرزندتان دوست دارد. امکان نصب بازی و پخش باکیفیت موسیقی گزینه‌های دلخواه در گوشی کودکان هستند. 

ساخت و متریال با دوام در گوشی کودکان

اگر قصد خرید گوشی مناسب برای کودک را دارید، مطمئن شوید که فقط یک بار باید آن را بخرید. اگر پول خود را صرف خرید یک گوشی کودکان برای فرزندتان می‌کنید، مطمئناً نمی‌خواهید آن را در طول یک بازی روزمره معمولی خراب کند! پس به دنبال یک گوشی کودکان مقاوم در برابر آب و با مواد بادوام باشید. برای امنیت بیشتر، گوشی مناسب برای کودک معمولاً چیزی شبیه به گیره دارد که می‌توانید آن را به حلقه کمربند، دسته دوچرخه، کوله پشتی و یا دور مچ دست او وصل کنید. 

تنظیمات سرچ گوگل که از کودک شما محافظت می‌کند!

به‌طور کلی شما می‌توانید با بهره‌گیری از تنظیمات فیلتر امن گوگل به محافظت از کودک خود در مقابل انبوه اطلاعات خشونت‌زا و حاوی پورنوگرافی بپردازید. با این ترفند ساده حتی با وجود داشتن فیلترشکن، کودک شما نمی‌تواند با سرچ کلمات نامناسب و یا به صورت اتفاقی اطلاعات نادرست برای سن خود را مشاهده کند. 

 • وارد منوی تنظیمات شوید. 
 • وارد گزینه Safe Search Filter شوید.
 • حالا روی گزینه Hide explicit results ضربه بزنید تا منابعی که حاوی محتوای نامناسب هستند را به کودک شما نشان ندهد. 

محدودسازی دسترسی کودکان به اینترنت در اندروید 

 • وارد Play Store شوید.
 • وارد اکانت کاربری خود شوید تا وارد تنظیمات شوید.
 • وارد بخش Family شوید.
 • سپس روی گزینه Parental Controls کلیک کنید. 
 • محدودیت‌های متناسب با رده سنی کودکتان را وارد کنید.

بهترین گوشی برای کودکان در سال 2022 کدامند؟

در این بخش بهترین گوشی های 2022 که با عنوان گوشی کودکان شناخته می‌شوند را به شما معرفی می‌کنیم. این محصولات دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌توانید آنها را در زمره گوشی مناسب برای کودک قرار دهید.

گوشی نوکیا 3310 مدل 3G یک گوشی ساده برای تماس با کودکان

گوشی نوکیا 3310 مدل 3G

نوکیا یکی از کلاسیک‌ترین کمپانی‌های تولید گوشی‌های موبایل است. این کمپانی به تازگی گوشی مدل 3310 3G را با پشتیبانی از دو سیم کارت به بازار گوشی‌های موبایل ارائه داده است. این گوشی دارای صفحه کلید دکمه‌ای یادآور ایام قدیم است. این گوشی اقتصادی و ساده برای والدینی که می‌خواهند با تماس و مسیج از احوال کودک خود مطلع شوند بسیار کارآمد است. این گوشی کودکان دارای یک صفحه نمایش 2.4 اینچی از نوع TFT و یک باتری 1200 میلی‌آمپر ساعتی است. در ساخت این گوشی سعی شده تا هیچ قطعه‌ای با ضربه‌های احتمالی و سقوط آن از دست، آسیب عمده نبیند. همچنین یک دوربین 2 مگاپیکسلی کوچک در پنل پشتی آن تعبیه شده که احتمالاً جایی به درد کودک شما بخورد. چند بازی موبایلی ساده به سبک قدیم مانند بازی مارها و... با رنگ‌بندی جدید روی این گوشی نصب و اجرا می‌شود که می‌تواند فرزند خردسال شما را در مواقعی سرگرم کند. 

مزایا:

 • صفحه کلید دکمه‌ای مناسب و راحت برای تایپ کردن 
 • 40 ساعت ماندگاری شارژ باتری در حین پخش موسیقی 
 • وزن گوشی بسیار سبک است. 
 • پشتیبانی از دو سیم کارت 
 • پشتیبانی از شبکات 3G  و 2G
 • پشتیبانی از رادیو و بلوتوث نسخه 2.1
 • نمایشگر رنگی با قابلیت نمایش 256 هزار رنگ
 • امکان پشتیبانی از کارت حافظه
 • ساخت مقاوم
 • پشتیبانی از جک 3.5 میلی‌متری صدا

معایب:

 • عدم پشتیبانی از GPS داخلی
 • بی‌کیفیت بودن دوربین اصلی
 • عدم وجود دوربین سلفی

گوشی پوکو ایکس 3 پرو: یک گوشی با پلتفرم سخت افزاری قدرتمند

گوشی پوکو ایکس 3 پرو

گوشی‌های سری پوکو از جذاب‌ترین محصولات در کمپانی شیائومی هستند. اصلی‌ترین دلیل محبوبیت این سری توجه به پلتفرم سخت‌افزاری و پردازنده قدرتمند در این سری است. این گوشی‌ها به سری گیمینگ شیائومی نیز شهرت دارند و افراد زیادی با گرایشات به بازی‌های موبایلی سالیانه این گوشی‌ها را خریداری می‌کنند. در این میان پوکو ایکس 3 یکی از قوی‌ترین گوشی‌ها در زمینه گیمینگ بوده و مطمئناً فرزند نوجوان شما از هدیه گرفتن این گوشی محبوب بسیار خرسند خواهد شد! همچنین دوربین چهارگانه با محوریت سنسور 64 مگاپیکسلی اصلی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در ساخت این گوشی اقتصادی است. ظرفیت 5160 میلی‌آمپرساعتی باتری، پشتیبانی از فست شارژ 33 وات، گواهی IP53 مبنی بر مقاومت در برابر پاشش آب و نمایشگر 6.67 اینچی از دیگر امتیازات این بهترین گوشی برای کودکان است. 

مدل
پوکو ایکس 3 پرو
صفحه نمایش
IPS LCD
سیستم عامل
Android 11 & MIUI 13
چیپست
اسنپدراگون 860
دوربین
لنز اصلی 48 مگاپیکسلی عریض
لنز 8 مگاپیکسلی فوق عریض
لنز 2 مگاپیکسلی ماکرو
لنز 2 مگاپیکسلی تشخیص عمق
لنز 20 مگاپیکسلی سلفی
باتری
5160 میلی آمپری لیتیوم پلیمری

مزایا:

 • فریم آلومینیومی و ساخت با دوام و قابل قبول
 • پردازنده قدرتمند اسنپدراگون 732G
 • پشتیبانی از دو سیم کارت 
 • پشتیبانی از قابلیت NFC
 • امکان جای‌گذاری کارت حافظه جانبی میکرو اس‌دی
 • سیستم خنک‌کننده مایع برای کاهش دما در گوشی
 • دوربین اصلی باکیفیت
 • صدای استریو
 • باتری با حجم بالا و امکان شارژ سریع
 • دارای گوریلا گلس کلاس 5

معایب:

 • حافظه داخلی 128 گیگابایت
 • پنل پشتی از جنس پلاستیک
 • نمایشگر IPS LCD

گوشی اپل 12 مینی: یک گوشی لوکس و باکیفیت مناسب برای نوجوانان

گوشی اپل 12 مینی

گوشی‌های اپل در بازار ایران کمی گران هستند، ولی برخی از افراد گرایش خاصی به این گوشی‌ها دارند و اغلب علاقه‌ دارند برای خود یا کودکشان این گوشی‌ها را تهیه کنند. گوشی اپل 12 مینی را می‌توان بهترین گوشی برای کودکان از لحاظ ساخت و قدرت نام برد. این گوشی کودکان که البته بهتر است به جای «کودکان» از «نوجوانان» نام ببریم، به نسبت باقی گوشی‌های اپل به‌روز، ارزان‌تر است. گوشی آیفون 12 مینی می‌تواند به کمک کنترلرهای بومی بازی به یک کنسول بازی کوچک اما قدرتمند تبدیل شود. قابلیت Screen Time در این گوشی می‌تواند به شما به عنوان والد کمک کند تا محدودیت‌هایی برای استفاده فرزندتان در این گوشی قائل شوید.

مدل
اپل 12 مینی
صفحه نمایش
Super Retina XDR OLED
سیستم عامل
iOS 14.1
چیپست
اپل A14 بایونیک
دوربین
لنز اصلی 12 مگاپیکسلی عریض
لنز 12 مگاپیکسلی فوق عریض
لنز 12 مگاپیکسلی سلفی
باتری
2227 میلی آمپری لیتیوم یونی

مزایا:

 • پشتیبانی از فن‌آوری 5G
 • ساخت قوی و با دوام 
 • پردازنده قدرتمند برای نصب و اجرای بازی‌های جدید موبایلی
 • خوش‌دست و کم وزن
 • پوشش ضد خش و عدم ماندن اثر انگشت روی پنل
 • پشتیبانی از گواهی IP68 به معنای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار

معایب:

 • قیمت تقریباً بالا 
 • نمایشگر 5.4 نسبتاً کوچک
 • عدم پشتیبانی از حافظه جانبی 
 • رابط کاربری بومی و عدم امکان نصب برخی برنامه‌های اندرویدی
 • دوربین دوگانه 12 مگاپیکسلی 
 • دوربین سلفی 12 مگاپیکسلی 

گوشی آیفون SE مدل 2022

گوشی آیفون SE مدل 2022

گوشی آیفون SE یکی دیگر از محصولات کمپانی اپل و یک گوشی کودکان است. این گوشی که از لحاظ ابعاد از گوشی 12 مینی اپل کوچک‌تر است می‌تواند یکی دیگر از انتخاب‌های شما به عنوان گوشی مناسب برای کودک باشد. این گوشی با CPU قدرتمند خود امکان نصب و اجرای بسیاری از بازی‌های موبایلی متناسب با سیستم عامل IOS را به فرزند شما می‌دهد. آیفون SE 2022 همچون بسیاری دیگر از گوشی‌های این کمپانی، از کنترل‌کننده‌های بازی مانند کنترل‌گرهای بی‌سیم Xbox، PlayStation و DualShock 4 پشتیبانی می‌کند. همچنین اشتراک Apple Arcade در این گوشی به فرزند شما اجازه می‌دهد از طریق این گوشی کودکان به هزاران بازی با کیفیت کودکان امکان دسترسی داشته باشد. 

مدل
آیفون SE 2022
صفحه نمایش
رتینا IPS LCD
سیستم عامل
iOS 15.4
چیپست
اپل A15 بایونیک
دوربین
لنز اصلی 12 مگاپیکسلی عریض
لنز 7 مگاپیکسلی سلفی
باتری
2018 میلی آمپری لیتیوم یونی

مزایا:

 • ساخت جذاب و با استحکام 
 • خوش‌دست و کوچک
 • مناسب بازی و عکاسی 
 • مقاوم در برابر آب 
 • چیپست قدرتمند مناسب برای نصب و اجرای بازی‌های جدید موبایلی
 • پشتیبانی از فن‌آوری مودم 5G
 • قابلیت عکاسی HDR

معایب:

 • فاقد پشتیبانی از کارت حافظه جانبی 
 • نمایشگر 4.7 اینچی کوچک
 • دوربین 12 مگاپیکسلی 
 • باتری 2018 میلی‌آمپر ساعت

گوشی Google Pixel 4a

گوشی Google Pixel 4a

دختران نوجوان علاقه وافری به عکاسی سلفی و به اشتراک‌گذاری عکس‌ها در شبکات اجتماعی و ولاگ‌های شخصی دارند. بدین منظور باید در هنگام خرید  گوشی کودکان، به کیفیت دوربین توجه ویژه‌ای داشت. گوشی گوگل پیکسل 4 یک انتخاب ایده‌آل و ارزان برای کودکانی است که تازه قرار است گوشی شخصی خود را داشته باشند. عکس‌ها در این گوشی اقتصادی قابل قبول هستند و پردازنده داخلی نیز به راحتی از پس نصب و اجرای بسیاری از اپلیکشن‌ها و بازی‌های موبایلی پس خواهد آمد. نمایشگر 5.8 اینچی، طراحی زیبا و شکیل، جک 3.5 میلی‌متری هدفون از دیگر ویژگی‎‌های این گوشی کودکان است. 

مدل
گوگل پیکسل 4a
صفحه نمایش
OLED
سیستم عامل
اندروید 10
چیپست
اسنپدراگون 730G
دوربین
لنز اصلی 12.2 مگاپیکسلی عریض
لنز 8 مگاپیکسلی سلفی
باتری
3140 میلی آمپری لیتیوم یونی

مزایا:

 • باتری 3140 میلی‌آمپر ساعت
 • دوربین اصلی و سلفی 12 مگاپیکسلی با خروجی قابل قبول 
 • تراشه اسنپدراگون 730
 • پشتیبانی از گوریلا گلس نسخه 3
 • خوش‌دست و زیبا 
 • ارزان قیمت

معایب:

 • عدم پشتیبانی از کارت حافظه جانبی
 • ساخت پنل پشتی و فریم از پلاستیک

گوشی گلکسی A32 سامسونگ 

گوشی گلکسی A32 سامسونگ

کمپانی سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت‌های ارائه‌دهنده گوشی‌های پرچم‌دار و میان‌رده به بازار جهانی گوشی‌های هوشمند است. با اینکه سامسونگ در میان محصولات خود گوشی با عنوان «گوشی کودکان» ندارد اما برخی از محصولات اقتصادی و میان‌رده این کمپانی کره‌ای را می‎توان در زمره بهترین گوشی برای کودکان قرار داد. گوشی گلکسی A32 مانند همتایش گلکسی A52 سامسونگ، یکی از محصولات اقتصادی اما باکیفیت و پرطرفدار سامسونگ است. این گوشی از هر لحاظی برای نوجوان شما بی‌نظیر است. شاید تنها ایرادی که بتوان به آن گرفت، وزن نسبتاً سنگین آن باشد.

مدل
گلکسی A32
صفحه نمایش
سوپر امولد
سیستم عامل
اندروید 11
چیپست
مدیاتک هلیو G80
دوربین
لنز اصلی 64 مگاپیکسلی عریض
لنز 8 مگاپیکسلی فوق عریض
لنز 5 مگاپیکسلی ماکرو
لنز 5 مگاپیکسلی تشخیص عمق
لنز 20 مگاپیکسلی سلفی
باتری
5000 میلی آمپری لیتیوم یونی

مزایا:

 • دارای تراشه مدیاتک هلیو G80 و مناسب برای انواع گیم 
 • پشتیبانی از دو سیم کارت 
 • دوربین چهارگانه باکیفیت با سنسور اصلی 64 مگاپیکسلی 
 • دارای یک سنسور 5 مگاپیکسلی ماکرو
 • امکان افزایش حافظه داخلی 
 • باتری 5000 میلی‌آمپر ساعت 
 • پشتیبانی از گوریلا گلس نسخه 5
 • صفحه نمایش 6.4 اینچی از نوع سوپر آمولد 
 • قیمت مناسب
 • پشتیبانی از فناوری مودم 5G

معایب:

 • دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی
 • شارژر 15 واتی
 • وزن سنگی معادل 205 گرم

گوشی نوکیا 2.4

گوشی نوکیا 2.4

والدین در کنار اینکه می خواهند در زمینه خرید گوشی کودکانه هزینه متناسبی را صرف کنند، خواستار خرید محصولی بادوام، مستحکم و با کیفیت نیز هستند. گوشی نوکیا 2.4 یکی از دستگاه های موجود در بازار موبایل می باشد که نه تنها دارای قیمت اقتصادی می باشد، بلکه به لحاظ طراحی نیز دارای شمایل زیبایی بوده و از استحکام خوبی در مقابل ضربات احتمالی برخوردار می باشد. 

مدل
نوکیا 2.4
صفحه نمایش
IPS LCD
سیستم عامل
اندروید 10
چیپست
مدیاتک هلیو P22
دوربین
لنز اصلی 13 مگاپیکسلی
لنز 2 مگاپیکسلی تشخیص عمق
لنز 5 مگاپیکسلی سلفی
باتری
4500 میلی آمپری لیتیوم یونی

کلام آخر

کودکان امروز، با فناوری های روز دنیا باید آشنا شوند و از سویی حفظ امنیت و حریم خصوصی آنها حتما باید مورد توجه قرار گیرد. شرکت های فناوری اطلاعات و تولیدکنندگان گوشی موبایل در این زمینه راهکارهایی را ارائه کرده اند همچون گوشی کودکان که دارای تنظیمات والدین بوده و به والدین اجازه پایش کودکان دلبندشان در اقیانوس پهناور اینترنت را فراهم می سازد. اگرچه در این میان نباید حس آزادی را از کودکانمان دریغ کنیم اما باید با نگاهی دقیق و فراهم ساختن محیطی امن فرزندانمان را با فناوری های نوین آشنا سازیم. در این مطلب سعی کردیم تا تعدادی از مدل های مختلف گوشی عرضه شده با عنوان گوشی کودکان را به شما معرفی کنیم. اگر نکته یا مطلبی در خصوص گوشی کودکان مد نظر دارید که در این مطلب ذکر نشده، خوشحال می شویم تا آن را با ما و دیگر والدین برای آموزش و دسترسی کودکانمان از طریق بخش نظرات که در پایین صفحه قرار دارد، به اشتراک بگذارید. 

منبع: verywellfamily