همان‌طور که می‌دانید هوش مصنوعی در همین ابتدای راه، تحول زیادی در نحوه ارتباط انسان‌ها، شیوه یادگیری دانش‌های جدید و چگونگی انجام کارها ایجاد کرده است. تلگرام، یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های پیام‌رسانی هم با پذیرش و استقبال از این فناوری جذاب، به اپلیکیشنی قابل‌اعتماد برای استفاده از ربات‌های هوش مصنوعی تبدیل شده است.

ما در ادامه به بررسی یکی از پیشرفته‌ترین این ربات‌ها، یعنی چت جی پی تی در تلگرام می‌پردازیم. ربات تلگرامی چت جی پی تی، با قابلیت‌های فراوانی که در اختیار کاربران می‌گذارد، نه تنها امکان پرسش و پاسخ را فراهم می‌کند، بلکه به مرور زمان و با تعامل با کاربر، کارایی خود را بهبود می‌بخشد و به یادگیری مستمر خود ادامه می‌دهد. بنابراین اگر می‌خواهید استفاده از چت جی پی تی در تلگرام را یاد بگیرید، با ما همراه شوید.

استفاده از بادی جی پی تی (BUDDYGPT)

چت جی پی تی در تلگرام

یکی از روش‌های استفاده از چت جی پی تی در تلگرام، استفاده از «بادی جی پی تی» است. بادی جی پی تی یک ربات هوش مصنوعی پیشرفته است که با استفاده از تکنولوژی اوپن‌آی توسعه‌یافته است. این ربات با قابلیت اجرا بر روی پلتفرم‌های واتس‌اپ و تلگرام، برای کاربران امکانات مختلفی را فراهم کرده است. با استفاده از بادی جی پی تی، شما می‌توانید به سرویس‌های مختلفی مثل یادگیری، بازاریابی، ساخت موسیقی، تولید تصاویر، ترجمه، سفر و خیلی از موارد دیگر دسترسی داشته باشید. در ادامه نحوه استفاده از بادی جی پی تی در تلگرام را خواهید دید.

 1. با استفاده از گوشی موبایل خود وارد وب‌سایت BuddyGPT بشوید.
 2. در سایت رسمی بادی جی پی تی روی دکمه «Try for free on Telegram» کلیک کنید. در صورت درخواست، گزینه «Open» را انتخاب کنید.
 3. پس از ورود به صفحه چت، روی گزینه «Start» بزنید تا پیام خوش‌آمد گویی بادی جی پی تی را دریافت کنید.
 4. حالا می‌توانید شروع به چت کردن با ربات جی پی تی در تلگرام کنید.

خوبی استفاده از چت جی پی تی در تلگرام این است که خیلی سریع پاسخ سوال شما را می‌دهد و در آخر از گفت‌وگویی که با این بات داشتید، خوشنود خواهید بود. این را هم بگوییم که متأسفانه بادی جی پی تی فقط با 15 پیام رایگان و 5 تصویر در ماه عرضه می‌شود. ویژگی‌ای که احتمالاً برای خیلی از کاربران خوشحال‌کننده نیست.

استفاده از روجر دا وینچی (ROGER DA VINCI)

ربات تلگرامی چت جی پی تی

«روجر دا وینچی» یک ربات چت هوش مصنوعی است که بر اساس GPT-3 ساخته شده است. این ربات تلگرامی چت جی پی تی، قادر به فهمیدن گفتگوهای انسانی و نکات ریز آن‌ها است و تضمین می‌کند که در فهم آن‌ها کمترین خطا را داشته باشد. این بات امکان استفاده رایگان از چت جی پی تی در تلگرام را به کاربران می‌دهد. بنابراین در حال حاضر شما می‌توانید بدون محدودیت در تعداد پیام‌ها از روجر دا وینچی استفاده کنید. برای شروع کار با روجر، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به وب‌سایت رسمی روجر AI رفته و روی دکمه «Use with Telegram» کلیک کنید. در صورت درخواست، گزینه Open را انتخاب کنید.
 2. ربات به صورت خودکار یک پیام شروع ارسال می‌کند و یک سند قراردادی را به شما نشان می‌دهد که شما را ملزم به ثبت‌نام می‌کند..
 3. در صفحه بازشده  اطلاعات خود را وارد کنید و سپس روی دکمه «Sign Up» کلیک کنید. نگران شناسه تلگرام خود نباشید چرا که این اطلاعات به طور خودکار جمع‌آوری می‌شود.
 4. پس از انجام این کار، با پیام تأییدی مواجه خواهید شد که دسترسی شما را تأیید می‌کند. به سادگی روی «OK» کلیک کنید تا به ربات تلگرامی برگردید و شروع به استفاده از چت جی پی تی کنید.
 5. حالا می‌توانید با روجر AI صحبت کنید و با آشنایی با انواع کاربرد هوش مصنوعی، به انجام کارهای خود، سرعت ببخشید.

این ربات تلگرامی چت جی پی تی از سرعت و دقت بالایی در پاسخگویی برخوردار است. روجر می‌تواند شعر و مقاله بنویسد، به سؤالات شما پاسخ دهد و حتی کد بنویسد. بنابراین با خیال راحت به استفاده از چت جی پی تی در تلگرام با روجر AI بپردازید!

استفاده از ربات چت جی پی تی

استفاده از چت جی پی تی در تلگرام

گام بعدی ما در چگونگی استفاده از چت جی پی تی در تلگرام، راه‌اندازی یک ربات چت با همین نام است. این ربات چت جی پی تی، توسط مهندس نرم‌افزار«گرگوری پینرس» و بر پایه خانواده GPT-3 ساخته شده است.

مثل سایر ربات‌ها، این ربات هم توانایی تولید طیف متنوعی از محتواها را دارد، از خلاقانه گرفته تا سیستماتیک و کاملاً رسمی. در ادامه آموزش کار با ChatGPT در تلگرام با استفاده از این ربات را خواهید دید.

 1. با استفاده از گوشی خود، بر روی لینک تلگرام موجود در اینجا کلیک کنید. در صفحه‌ بازشده، روی گزینه «Open» کلیک کنید.
 2. هنگامی که چت باز می‌شود، روی دکمه «Start» کلیک کنید و ربات به شما خوش‌آمد می‌گوید.
 3. ربات چت جی پی تی در تلگرام آماده استفاده است.

شما می‌توانید با استفاده از چت جی پی تی در تلگرام  متن‌های مختلف را به راحتی بنویسید، ترجمه کنید و یا به راحتی جواب خیلی از سؤال‌های خود را پیدا کنید. محدودیت استفاده از ربات چت جی پی تی در تلگرام، روزانه تا 30 پیام رایگان است. شما می‌توانید با پرداخت 5 دلار در ماه، حق استفاده از ربات چت جی پی تی در تلگرام را به 100 پیام روزانه افزایش دهید.

با آموزش چت جی پی تی، شما می‌توانید از قدرت نرم ‌افزارهای هوش مصنوعی برای ارتباطات خود بهره ببرید و نگاهی به آینده هوش مصنوعی داشته باشید.

آموزش کار با ChatGPT در تلگرام

آموزش کار با ChatGPT در تلگرام

یکی دیگر از روش‌های استفاده از ربات چت جی پی تی در تلگرام، این است که عبارت «@chatgpt_bot» را در نوار جستجوی تلگرام جستجو کنید و سپس روی دکمه «Start» کلیک کنید. برای پرسیدن سوال از ربات چت جی پی تی در تلگرام، می‌توانید به سادگی سوال یا درخواست خود را در پنجره چت تایپ کنید. سپس ربات سؤال شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و بر اساس دانش و الگوریتم‌های آموزش‌دیده خود به آن پاسخ می‌دهد. توجه داشته باشید که ربات چت جی پی تی در تلگرام برای کمک به طیف متنوعی از موضوعات طراحی ‌شده است، بنابراین به راحتی هر سؤالی را که در ذهن دارید از او بپرسید.

روش‌های استفاده از چت جی پی تی در تلگرام

بات‌های تلگرامی مبتنی بر هوش مصنوعی، قابلیت‌های زیاد و متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهند.=، از تولید انواع محتواها گرفته تا تمرین مکالمه برای یادگیری زبان جدید. برای مثال یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های استفاده از چت جی پی تی در تلگرام، توانایی ترجمه آن است. می‌توانید از ربات ChatGPT برای ترجمه متون  مختلف استفاده کنید. این ربات  از چندین زبان پشتیبانی می‌کند و خوشبختانه فارسی هم یکی از این زبان‌هاست.

برای ترجمه متن در ربات تلگرامی چت جی پی تی، می‌توانید خیلی ساده متنی را که می‌خواهید ترجمه شود را تایپ یا جای‌گذاری کنید و سپس زبان مورد نظر خود را مشخص کنید. در ادامه نحوه استفاده از چت جی پی تی در تلگرام برای ترجمه را خواهید دید:

 • ربات تلگرامی چت جی پی تی بازکنید.
 • متنی را که می‌خواهید ترجمه کنید تایپ یا جایگذاری کنید.

/translate   را تایپ کنید و سپس کد زبانی را که می‌خواهید متن را به آن ترجمه شود را وارد کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید متنی را از انگلیسی به فارسی ترجمه کنید، /translate ir  را تایپ کنید. سپس ربات متن را ترجمه کرده و نسخه ترجمه شده را در اختیار شما قرار می‌دهد.

توجه داشته باشید که ربات ChatGPT از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای ترجمه متن استفاده می‌کند، بنابراین دقت ترجمه‌ها ممکن است بسته به پیچیدگی متن و جفت زبانی که ترجمه می‌شود متفاوت باشد.

حرف آخر

در این مقاله، به آموزش استفاده از چت جی پی تی در تلگرام پرداختیم و معرفی کردیم چگونه می‌توانید از ربات تلگرامی چت جی پی تی استفاده کنید. با داشتن یک گوشی موبایل و اتصال به اینترنت، شما می‌توانید از قدرت عظیم این ابزار هوش مصنوعی بهره ببرید.

چه باBUDDYGPT، چه با Roger da Vinci، و یا حتی با ربات ساخته شده توسط گرگوری پینرس، شما می‌توانید به سادگی افزونه چت جی پی تی را در تلگرام خود فعال کنید و از آن برای تولید محتوا، پاسخ به سؤالات، ترجمه و بسیاری از کارهای دیگر استفاده کنید. با ویژگی‌های فراوان و امکانات متنوع این ربات‌ها، همیشه می‌توانید در مسیر یادگیری خود قدم بردارید و از آن‌ها بهره ببرید.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهتر با این ربات‌های تلگرامی کار کنید و از قدرت هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری و سرگرمی خود استفاده کنید.

منبع۱ / منبع۲