مثل کد آهنگ پیشواز ایرانسل، کد آهنگ پیشواز رایتل هم راهی برای شخصی‌سازی صدای انتظار تماس‌های تلفنی است. با استفاده از این کد، می‌توانید آهنگ مورد علاقه خود را به عنوان آهنگ پیشواز انتخاب کنید و صدای انتظار تماس‌های خود را جذاب‌تر کنید.

اما ممکن است شرایطی پیش بیاید که نیاز به لغو آهنگ پیشواز رایتل داشته باشید. برای مثال، ممکن است از آهنگ پیشواز خود خسته شده باشید یا بخواهید یک آهنگ جدید را انتخاب کنید. در ادامه، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه آهنگ پیشواز رایتل خود را لغو کنید.

غیر فعال سازی آهنگ پیشواز رایتل

برای حذف آهنگ پیشواز رایتل، می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

روش اول: ارسال پیامک

روش اول: ارسال پیامک

  • ساده‌ترین روش برای لغو آهنگ پیشواز رایتل، ارسال پیامک است. برای این کار کافی است دستور«Off» را به شماره 2030 ارسال کنید.
  • همچنین برای حذف تمام آهنگ‌های خریداری شده خود به صورت یکجا،  می‌توانید کد لغو آهنگ پیشواز رایتل یعنی عبارت  «Off rbt» را به شماره 2030 ارسال کنید.

توجه داشته باشید که برای ارسال دستورهای سرویس راینواز، باید حتماً از سیم‌کارت رایتل استفاده کنید.

روش دوم: استفاده از اپلیکیشن راینواز

روش دوم: استفاده از اپلیکیشن راینواز

روش دیگر لغو آهنگ پیشواز رایتل استفاده از اپلیکیشن راینواز است. برای این کار کافی است اپلیکیشن راینواز را از طریق بازار یا مایکت دانلود و نصب کنید. سپس با شماره تلفن همراه خود وارد اپلیکیشن شوید و از منوی سرویس‌ها گزینه راینواز را انتخاب کنید. در صفحه باز شده، گزینه لغو سرویس راینواز را لمس کنید و سپس بله را انتخاب کنید.

برای ارسال هدیه آهنگ پیشواز به یک مشترک دیگر، شماره مقصد را به همراه کد «Gift» و کد راینواز آهنگ مورد علاقه خود به شماره 2030 ارسال کنید.

نکات مهم:

  • لغو آهنگ پیشواز رایتل هیچ هزینه‌ای برای مشترکین ندارد.
  • پس از حذف آهنگ پیشواز رایتل، تماس‌گیرندگان شما صدای بوق انتظار را به جای آهنگ خواهند شنید.
  • اگر پس از غیر فعال سازی آهنگ پیشواز رایتل، مجدداً تمایل به فعال‌سازی آن داشتید، می‌توانید عبارت ON را به ۲۰3۰ ارسال کنید.

همچنین می‌توانید از طریق اپلیکیشن رایتل من بدون نیاز به تغییر تنظیمات سیم کارت، شارژ اضطراری رایتل بگیرید و همچنین در بخش سرویس‌های من، راینواز خود را فعال کنید.

بیشتر بخوانید : شارژ اضطراری همراه اول

 تعلیق آهنگ به جای لغو آهنگ پیشواز رایتل

 تعلیق آهنگ به جای لغو آهنگ پیشواز رایتل

یکی از امکانات جالب اپلیکیشن راینواز، امکان تعلیق آهنگ پیشواز است. بنابراین اگر کد آهنگ پیشواز رایتل خود را دوست دارید، می‌توانید به جای لغو آن، از گزینه تعلیق استفاده کنید. برای استفاده از این ویژگی کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. اپلیکیشن راینواز را باز کنید.
  2. به قسمت حساب من بروید.
  3. گزینه وضعیت سرویس را انتخاب کنید.
  4. در صفحه جدید، گزینه تعلیق را انتخاب کنید
  5. سرویس راینواز شما به ‌طور موقت قطع خواهد شد

همان‌طور که می‌توانید کد آهنگ پیشواز همراه اول مورد علاقه خود را به دوستانتان هدیه دهید، این امکان در رایتل هم وجود دارد. بنابراین اگر به ناچار مجبور به حذف آهنگ پیشواز رایتل هستید، می‌توانید آن را به دوست خود هدیه دهید.

بیشتر بخوانید : شارژ اضطراری ایرانسل

حرف آخر

در صورتی که بعد از انجام یکی از روش‌های ذکر شده، آهنگ پیشواز شما همچنان فعال بود، می‌توانید با شماره 200 تماس بگیرید و مشکل را در میان بگذارید. لغو آهنگ پیشواز رایتل رایگان است. برای غیرفعالسازی آهنگ پیشواز سیم‌کارت‌های دیگر خود، می‌توانید به مقاله‌های «لغو آهنگ پیشواز همراه اول» و «لغو آهنگ پیشواز ایرانسل» مراجعه کنید.

 

منبع