گزینه ای که در تنظیمات سیم کارت خود توانایی تغییرش را ندارید، میزان اعتبار خط شماست! اگر شما هم صاحب خط اعتباری هستید، احتمالا نگرانی از اتمام اعتبار خط، همیشه همراه شما خواهد بود. این می‌تواند خیلی آزار دهنده باشد، خصوصا اگر در مواقعی که نیاز به یک تماس ضروری دارید با پیغام اعتبار شما کافی نیست روبه رو شوید. اوضاع وقتی بدتر می‌شود که متوجه شوید که اعتبار اینترنت شما هم تمام شده و یا به هر دلیلی برای شارژ خط خود دسترسی به اینترنت ندارید! اما ایرانسل یک گزینه شارژ اضطراری ایرانسل در اختیار مشترکین قرار داده است که بدون پرداخت هیچ هزینه ای می‌توانند مکالمه داشته باشند یا پیام ارسال کنند. با ما باشید تا با شرایط استفاده از شارژ اضطراری ایرانسل آشنا شوید.

شرایط دریافت شارژ اضطراری ایرانسل

حتما برای شما هم پیش آمده که در حین مکالمه با گوشی موبایل ، اخطار اتمام اعتبار را شنیده باشید. در این صورت اگر به رمز دوم کارت بانکی دسترسی نداشته باشید، نمی‌توانید خط خودتان را شارژ کنید. اما برای ادامه مکالمه الزاما نیاز به شارژ حساب خود ندارید! کافی است از شارژ اضطراری ایرانسل استفاده کنید. اما استفاده از این خدمات دو پیش شرط دارد:

  • اگر سیم کارت خود را به تازگی دریافت کرده اید این خدمات به شما تعلق نمی‌گیرد زیرا حداقل باید سه ماه از زمان فعال شدن سیم کارت اعتباری ایرانسل شما گذشته باشد.
  • در یک ماه گذشته حداقل 10 هزار تومان شارژ مصرف کرده باشید. بنابراین اگر زیاد اهل مکالمه و استفاده از گوشی نیستید، باید از شارژ اضطراری ایرانسل هم صرف نظر کنید!

نحوه دریافت شارژ اضطراری ایرانسل

اگر با شرایط بالا مشکلی ندارید برای ادامه کار به برنامه ایرانسل من وارد شوید:

برای ادامه لازم است که اپلیکیشن ایرانسل من را از قبل برای موبایل مانند گوشی سامسونگ دانلود کرده باشید. این برنامه قابلیت‌های زیادی را در اختیار مشترکین ایرانسل قرار می‌دهد که شارژ اضطراری ایرانسل یکی از آنها است. برای دریافت این خدمات کافی است که روی گزینه شارژ اضطراری در صفحه اول برنامه کلیک کنید. در صورتی که واجد شرایط دریافت شارژ باشید، می‌توانید بسته اعتباری مورد نظرتان را انتخاب کنید تا حساب شما شارژ شود.

شارژ اضطراری ایرانسل از طریق پیامک

اگر برای ورود به برنامه ایرانسل من به اینترنت دسترسی نداشتید، اصلا نگران نباشید. راه ساده‌تر شارژ اضطراری ایرانسل از طریق پیامک است! برای انجام این کار کافی است مبلغ شارژ مورد نظر خود را به شماره 815 اس ام اس کنید. ارسال پیام به این شماره کاملا رایگان خواهد بود و نیاز به فهمیدن شماره سیم کارت اعتباری و میزان شارژ آن ندارد. البته در نظر داشته باشید که مبلغ مورد نظر را باید به ریال و همچنین به اعداد انگلیسی وارد کنید و سقف مبلغی که می‌توانید درخواست دهید 100000 ریال برابر 10 هزار تومان خواهد بود.

شارژ اضطراری ایرانسل از طریق کد SSID

سریع‌ترین راه دریافت شارژ اضطراری استفاده از کد SSID با شماره گیری #815* است. پس از شماره گیری اگر شرایط دریافت شارژ را داشته باشید منوی سرویس اضطراری برای شما نمایش داده می شود. با ارسال عدد 1 می‌توانید حساب خط خود را 500 تومن شارژ کنید. این تنها گزینه موجود برای شارژ حساب با شماره گیری کد شارژ اضطراری ایرانسل است و امکان شارژ مبالغ بیشتر در این روش وجود ندارد. از دیگر گزینه های این سرویس میتوانید برای دریافت اینترنت اضطراری استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که این کد تنها مربوط به اپراتور ایرانسل است و برای شارژ اضطراری رایتل یا همراه اول باید از روش دیگری استفاده کنید.

هزینه شارژ اضطراری ایرانسل چگونه محاسبه می‌شود؟

اگر فکر کرده اید که شارژ اضطراری مانند شارژ اضطراری همراه اول یک اعتبار هدیه است، اشتباه کرده اید. این اعتبار اصلا رایگان نیست و هزینه آن بلافاصله پس از شارژ حساب از اعتبار شما کسر می‌شود. هزینه این خدمات مبلغ شارژ به علاوه 10 درصد مبلغ شارژ اضطراری خواهد بود. یعنی به ازاء هر 500 تومن رمز شارژ اضطراری ایرانسل درخواستی، 50 تومن به هزینه شما اضافه خواهد شد. برای مثال اگر 10000 تومن شارژ اضطراری ایرانسل دریافت کرده اید، مبلغ 11000 تومن به عنوان هزینه شارژ اضطراری از حساب شما کسر خواهد شد.

در نظر داشته باشید که پس از فعال شدن شارژ اضطراری هیچ گزینه ای برای لغو شارژ اضطراری ایرانسل شما وجود ندارد و باید تا انتهای اعتبار درخواستی خود را مصرف کنید. بنابراین در هنگام درخواست مبلغ شارژ اضطراری حتما به میزان اعتبار مورد نیازتان دقت کنید.