یکی از مشکلاتی که اکثرا افراد مخصوصا زمانی که تازه سیم کارتی را خریداری کرده اند، این است که شماره گوشی موبایل شان را حفظ نیستند یا اینکه در موقعیت های مختلف با وجود تنش ها و استرس های روزمره زندگی، گاهی اوقات شماره سیم کارت را فراموش می کنند. برای حل مشکل فوق راه حل های گوناگونی وجود دارد که کاربران میتوانند به وسیله هر کدام از روش ها شماره گوشی موبایل خود را پیدا کنند.

استفاده از تنظیمات گوشی، استفاده از کدهای دستوری و تماس با یک تلفن دیگر از جمله روش های فهمیدن شماره سیم کارت می باشند.البته یک روش های دیگری نیز وجود دارد که سعی می کنیم در این مقاله آنها را نیز معرفی کنیم. در این مقاله قصد داریم تا شما را با تمامی روش های ممکن برای بدست آوردن شماره سیم کارت فراموش شده تان آشنا کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

پیدا کردن شماره تلفن از طریق کد دستوری شماره سیم کارت

همان طور که بیان شد برای فهمیدن شماره سیم کارت ایرانسل به روش های مختلفی می توان اقدام کرد که در این بخش سعی کرده ایم تا تمامی روش ها را برایتان توضیح خواهیم داد.

پیدا کردن شماره تلفن از طریق کدهای دستوری شماره سیم کارت

اگر از سیم کارت اپراتور ایرانسل استفاده میکنید برای فهمیدن شماره سیم کارت ایرانسل می توانید از کد دستوری شماره سیم کارت ایرانسل استفاده کنید. یکی از بهترین کدهای دستوری که می توانید برای فهمیدن شماره سیم کارت ایرانسل استفاده کنید، استفاده از کد شارژ اپلیکیشن آپ می باشد که براحتی می توانید این کار را انجام دهید. برای وارد کردن کد دستوری فوق صفحه شماره گیری گوشی تان را باز کنید و کد دستوری #2*733* را تایپ کنید و دکمه سبز رنگ تماس را لمس کنید. 

کد دستوری ایرانسل برای پیدا کردن شماره سیم کارت

پس از چند لحظه در پایین نمایشگر شماره گوشی تان نمایش داده خواهد شد. که پس از دریافت شماره سیم کارت تان بر روی دکمه cancel بزنید تا پاپ آپ باز شده را ببندید. کد دستوری بعدی که می توانید برای فهمیدن شماره سیم کارت ایرانسل استفاده کنید، کد دستوری #91* می باشد که با شماره گیری کد فوق شماره سیم کارت ایرانسل شما نمایش داده خواهد شد.

اگر از سیم کارت اپراتور همراه اول استفاده میکنید و شماره سیم کارتتان را فراموش کرده اید، برای فهمیدن شماره سیم کارت همراه اول می توانید کد دستوری بالا یا کد #99* را توسط گوشی تان اجرا کنید. همانند بالا شماره سیم کارت همراه اول گوشی تان نمایش داده خواهد شد. برای بسته پاپ آپ بر روی دکمه کنسل ضربه بزنید.

کد دستوری برای فهمیدن شماره سیم کارت

اگر سیم کارت شما رایتل است و شماره تلفن گوشی تان را فراموش کرده اید. جهت پیدا کردن شماره سیم کارت رایتل توسط کد های دستوری، می توانید از کد دستوری #2*733* یا از کد دستوری #91* استفاده کنید. پس از وارد کردن کدهای دستوری فوق و زدن دکمه سبز رنگ تماس، پس از چند لحظه شماره سیم کارت رایتل شما نمایش داده خواهد شد. برای بستن پاپ آپ باز شده بر روی دکمه کنسل ضربه بزنید.

فهمیدن شماره از طریق تماس یا پیامک

یکی از روش های مرسوم برای پیدا کردن شماره سیم کارت رایتل یا ایرانسل یا همراه اول تان که فراموش کرده اید، تماس با یکی از دوستان یا آشنایان تان و یا ارسال پیامک به آنها می باشد. در این روش از فرد مورد نظر می خواهید تا شماره ای که با او تماس گرفته اید را به شما بدهد. که این روش البته هزینه ای را برای شما در پی خواهد داشت. که در صورتی که گوشی شما یک طرفه شده باشد یا شارژ پولی سیم کارت شما تمام شده باشد، این گزینه کمکی به شما نخواهد کرد.

فهمیدن شماره سیم کارت از طریق تنظیمات گوشی

اکثر افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند از یکی از قابلیت های مخفی گوشی خود بی خبر هستند، یکی از قابلیت هایی که گوشی های هوشمند از آن بهره می برند، نمایش و ذخیره شماره سیم کارت یا سیم کارت هایی است که در گوشی استفاده می شوند. برای آشنایی با این قابلیت در این بخش قصد داریم تا سری به تنظیمات ایفون و اندروید بزنیم.

فهمیدن شماره تلفن از طریق تنظیمات اندروید

یکی از قابلیت های سیستم عامل اندروید که از دید اکثر کاربران مخفی است، نمایش شماره تلفنی یا شماره تلفن هایی است که در حال حاضر از آنها استفاده می کنید. برای فهمیدن شماره سیم کارت ایرانسل تان یا پیدا کردن شماره سیم کارت رایتل یا همراه اول تان از طریق اندروید:

 • وارد تنظیمات اندروید شوید
 • بر روی گزینه about device یا about phone ضربه بزنید.
 • حال status یا phone identity را پیدا کنید و بر رویش ضربه بزنید
 • در بخش my phone number شماره سیم کارت یا شماره های سیم کارت شما نمایش داده شده است.

در اینجا نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در برخی از گوشی های اندرویدی ممکن است در بخش my phone number شماره سیم کارتی درج نشده باشد، که برای افرادی که با این مشکل رو به رو شده اند، روش های دیگری که در این مقاله بدان ها پرداخته ایم را پیشنهاد می کنیم.

پیدا کردن شماره سیم کارت از طریق تنظیمات ایفون

اگر از جمله افرادی هستید که از گوشی های ایفون استفاده می کنید، پیدا کردن شماره سیم کارت از طریق تنظیمات ایفون، یکی از بهترین روش های ممکن می باشد که به شما کمک شایانی خواهد کرد. برای فهمیدن شماره سیم کارت از طریق تنظیمات ایفون باید مراحل زیر را طی کنید.

پیدا کردن شماره سیم کارت از طریق تنظیمات ایفون

 • وارد تنظیمات ایفون شوید.
 • برروی Phone در صفحه باز شده ضربه بزنید.
 • در صفحه باز شده برروی My Phone ضربه بزنید

در صفحه ای که باز می شود، شماره سیم کارت شما نمایش داده خواهد شد.

فهمیدن شماره سیم کارت از طریق پوکه سیم کارت

اگر پوکه سیم کارت در دسترس شماست، می توانید از طریق سریال سیم کارت و پرسیدن شماره سیم کارت از اپراتور سیم کارتتان، شماره سیم کارت را بدست آورید. برای این کار اگر با سیم کارت خود اپراتور با اپراتور ایرانسل یا همراه اول یا رایتل تماس می گیرد، با شماره گیری شماره تماس های زیر می توانید شماره سیم کارت تان را درخواست نمایید.

 • همراه اول  9990
 • ایرانسل     700
 • رایتل        200

اگر با خط دیگری غیر از خط اپراتورتان می خواهید با اپراتور سیم کارت تان تماس بگیرید، از شماره های زیر استفاده کنید.

 • همراه اول  09129990 (از طریق تلفن ثابت)
 • ایرانسل     09377000000
 • رایتل        09202000000

کلام آخر

اگر سیم کارت شما سوخته است یا اینکه خیلی وقت است قطع شده، تنها راه باقی مانده برای شما مراجعه به اپراتور سیم کارت تان می باشد، اما اگر تنها شماره سیم کارت گوشی موبایل تان را فراموش کرده اید، می توانید از طریق کدهای دستوری یا تنظیمات گوشی یا تماس با دیگران و یا تماس با اپراتور سیم کارت، شماره سیم کارت را بدست آورید.