روش‌های مختلفی برای اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون وجود دارد، از کابل HDMI و اسمارت ویو گرفته تا کروم کست و میرا کست و انواع اپ‌های طراحی‌شده که هر کدام روش اتصال خاصی دارند. اتصال گوشی به تلویزیون این امکان را به شما می‌دهد تا همه کارهایی را که با گوشی موبایلتان انجام می‌دهید، در صفحه‌نمایش بزرگ‌تر تلویزیون مشاهده کنید. واقعیت این است که امروزه اپ‌های زیادی برای گوشی‌های موبایل طراحی شده‌اند که دسترسی به انواع محتواهای سرگرم‌کننده را راحت‌تر می‌کنند.

برای مثال شما می‌توانید با اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون از دیدن موزیک ویدئوهای یوتیوب، عکس‌ها و فیلم‌های اینستاگرام لذت ببرید و لحظات شادی را برای خودتان و خانواده‌، ایجاد کنید. ما در این مقاله قصد داریم شیوه اتصال گوشی A12 و A22 و A32 و A52s و A72 به تلویزیون را به شما آموزش دهیم. همچنین قصد آن را داریم تا به سوال اسمارت ویو گوشی a22 کجاست پاسخ جامعی دهیم. اگر صاحب یکی از این گوشی‌ها هستید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم.

اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون

متصل کردن گوشی samsung به Tv

اگر گوشی سامسونگ دارید و نمی‌دانید چگونه آن را به تلویزیون خود متصل کنید، باید بگوییم راه‌های متنوعی برای این کار وجود دارد. با اینکه اغلب گوشی‌های جدید سامسونگ از اسکرین‌های خوبی برخوردار هستند اما گاهی به دلایل مختلفی نیاز به اتصال گوشی به تلویزیون دارید. از مهم‌ترین دلایل اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تماشای فیلم‌ها در صفحه بزرگ
 • گوش‌دادن به موسیقی از طریق بلندگوهای تلویزیون
 • بازی روی صفحه تلویزیون
 • نمایش صفحه اصلی گوشی هوشمند در تلویزیون

کاربران گوشی‌های A12 و A22 و A32 و A52s و A72 سامسونگ می‌توانند از چندین روش همگام‌سازی برای برقراری ارتباط بین دو دستگاه استفاده کنند. خوشبختانه قابلیت اتصال گوشی به تلویزیون در همه این گوشی‌ها گنجانده ‌شده است. همچنین امکان اتصال به تلویزیون از طریق کابل هم در آن‌ها وجود دارد. بااین‌حال انتخاب بهترین روش اتصال، علاوه‌بر گوشی به تجهیزات فنی خانه و عملکرد تلویزیون شما هم بستگی دارد.

اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون با USB و HDMI

نحوه اتصال گوشی های سامسونگ از طریق USB و HDMI

با اینکه استفاده از روش‌های سیمی اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون، در دسته راحت‌ترین روش‌هایی که می‌توانید به کار ببرید قرار نمی‌گیرند، اما به‌این‌دلیل که این روش‌ها به تلویزیون‌های هوشمند نیاز ندارند، گزینه‌های خوب و کاربردی‌ محسوب می‌شوند. شما می‌توانید از این روش‌ها برای اتصال تمامی مدل‌های گوشی‌ای که در عنوان این مقاله آمده است، استفاده کنید.

 اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از USB

بیش از آنکه اقدام به شروع کار کنید پیشنهاد می‌شود مشخصات گوشی خود را چک کنید که آیا قابلیت اتصال را دارد یا خیر. برای مثال زمانی که به بررسی مشخصات A22 می‌پردازیم متوجه وجود این قابلیت در این مدل می‌شویم. ساده‌ترین راه اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون استفاده از USB است. برای استفاده از این روش فقط کافی است که، یک سمت کابل را به گوشی و سمت دیگر آن را به تلویزیون وارد کنید. سپس، باید با استفاده از کنترل منوی تلویزیون را باز و پورت USB مورداستفاده را در منوی اتصالات انتخاب کنید. حالا گزینه تبادل داده با تلویزیون را در گوشی خود تأیید کنید، سپس connection as a media device را انتخاب کنید. اگر همه مراحل را به‌درستی انجام داده باشید، تلویزیون گوشی شما را به‌عنوان یک حافظه جانبی شناسایی می‌کند. حالا می‌توانید عکس، صدا و ویدیو موردنظرتان را بر روی صفحه تلویزیون مشاهده کنید.

اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون از طریق HDMI

اتصال گوشی سامسونگ با HDMI

این روش شاید کمی پیچیده‌تر باشد، اما کاربرد بیشتری نسبت به USB دارد. اتصال از طریق HDMI به صفحه اصلی گوشی اجازه می‌دهد تا روی صفحه تلویزیون نمایش داده شود، درنتیجه می‌توانید همه برنامه‌های گوشی خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. اما ازآنجایی‌که خیلی از گوشی‌ها به پورت HDMI برای اتصال به تلویزیون مجهز نیستند، ابتدا باید یک آداپتور MHL یا SlimPort برای این کار تهیه کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. USB آداپتور MHL یا SlimPort را به گوشی خود وصل کنید.
 2. یک سمت کابل HDMI را به تلویزیون وصل کنید و سمت دیگر آن را به قسمت مشخص‌شده در آداپتور بزنید.
 3. تنظیمات تلویزیون را باز و در لیست اتصالات موجود کانکتور HDMI مورداستفاده را انتخاب کنید.

اگر همه‌چیز به‌درستی انجام شود، صفحه اصلی گوشی شما بر روی تلویزیون نمایش داده می‌شود. حالا می‌توانید از تلویزیون به‌عنوان اسکرین گوشی خود استفاده ببرید.

روش‌های بی‌سیم اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون

روش‌های برقراری ارتباط بین گوشی و تلویزیون بدون استفاده از سیم را می‌توان راحت‌ترین و محبوب‌ترین روش‌ها دانست. اما برای اتصال گوشی A12، A22، A32، A52s و A72 به تلویزیون به‌صورت بی‌سیم، تلویزیون شما باید از فناوری تلویزیون هوشمند پشتیبانی کند. در غیر‌این‌صورت، تنها راه اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون استفاده از کابل است.

اتصال گوشی سامسونگ A12 به تلویزیون از طریق وای فای دایرکت

Wi-Fi Direct قابلیتی است که اکثر مدل‌های تلویزیون هوشمند از آن پشتیبانی می‌کنند. این فناوری، این امکان را به شما می‌دهد تا تصویر صفحه‌نمایش گوشی A22 خود را بر روی تلویزیون نمایش دهید. برای راه‌اندازی این اتصال، باید:

 1. Wi-Fi Direct را در قسمت Network تنظیمات تلویزیون فعال کنید.
 2. حالا به تنظیمات گوشی خود و بخش Wi-Fi بروید.
 3. در این بخش بر روی آیکون سه‌نقطه ضربه بزنید و سپس Wi-Fi Direct را انتخاب کنید.
 4. حالا گیرنده تلویزیون خود را از منوی دستگاه‌های نمایش‌داده‌شده انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل، فایل موردنظر خود را از روی گوشی انتخاب، روی دکمه اشتراک‌گذاری کلیک و Wi-Fi Direct را به‌عنوان روش ارسال انتخاب کنید. از این روش می‌توانید برای گوشی A52s، گوشی A72، گوشی A32 و A22 هم استفاده کنید.

متصل کردن گوشی سامسونگ A52s به تلویزیون از طریق Miracast

متصل کردن از طریق Miracast

در این بخش قصد داریم متصل کردن گوشی سامسونگ A52s به تلویزیون آموزش دهیم. Miracast یکی دیگر از فناوری‌های اتصال بی‌سیم است که عملکرد گسترده‌تری نسبت به Wi-Fi Direct دارد. به‌عنوان‌مثال، این امکان وجود دارد که نه‌تنها یک فایل جداگانه، بلکه تمام برنامه‌های گوشی خود را بر روی صفحه تلویزیون نمایش دهید. برای اتصال گوشی A52s به تلویزیون با استفاده از این روش، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در تنظیمات تلویزیون گزینه Miracast را فعال کنید.
 2. در گوشی خود، به تنظیمات Screen Mirroring یا Wireless Display بروید
 3. تلویزیون خود را از میان دستگاه‌های موجود انتخاب کنید.

حالا می‌توانید اسکرین گوشی خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. با این روش هر کاری که با گوشی خود می‌کنید مثل بازی‌کردن و یا چرخیدن در رسانه‌های اجتماعی مختلف، در صفحه بزرگ تلویزیون نمایش داده می‌شود. استفاده از این روش برای اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون در دیگر گوشی‌های این مقاله هم امکان‌پذیر است.

وصل کردن گوشی سامسونگ A22 به تلویزیون با اسمارت ویو

وصل کردن گوشی با اسمارت ویو

خوشبختانه تمام روش‌هایی که در بالا عنوان کردیم، برای وصل‌کردن گوشی سامسونگ A22 به تلویزیون هم کاربرد دارند. بنابراین با توجه به نوع تلویزیونتان می‌توانید از تمام روش‌های سیمی و بی‌سیم برای وصل کردن گوشی سامسونگ A22 به تلویزیون بهره ببرید. بااین‌حال ما در این بخش می‌خواهیم روش دیگری را به روش‌های قبلی اضافه کنیم.

اگر برند تلویزیون هوشمند شما هم سامسونگ است، می‌توانید از برنامه اسمارت ویو آن برای اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون استفاده کنید. همچنین برای استفاده از این امکان شما باید گوشی و تلویزیون خود را به یک شبکه Wi-Fi مشترک وصل کنید. برای وصل کردن گوشی A22 به تلویزیون با این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تلویزیون هوشمند و گوشی سامسونگ A22 خود را به شبکه Wi-Fi وصل کنید
 2. برنامه Smart View را بر روی گوشی خود دانلود و نصب کنید
 3. اسمارت ویو را باز و روی «Connect to TV» کلیک کنید، حالا تلویزیون خود را از میان دستگاه‌های نمایش داده‌شده، انتخاب کنید.
 4. در این مرحله یک رمز 4 رقمی بر روی تلویزیونتان ظاهر می‌شود که باید آن را در گوشی خود وارد کنید و از اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون خود لذت ببرید.

البته در نظر داشته باشید که در مدل‌های قدیمی‌تر تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ، به‌جای نمایش کد 4 رقمی تنها کافی است گزینه Allow بر روی نمایشگر را انتخاب کنید تا اسکرین گوشی‌تان را بر روی تلویزیون ببینید.

بیشتر بخوانید: مقایسه گوشی a12 با a22

اتصال گوشی سامسونگ A32 به تلویزیون با استفاده از Smart Cast

اتصال گوشی سامسونگ A32 با Smart Castبرای اتصال گوشی سامسونگ A32 به تلویزیون هم می‌توانید از USB و هم HDMI استفاده کنید. همچنین اگر تلویزیون شما هوشمند است استفاده از روش Wi-Fi Direct و یا روش Miracast گزینه‌های بهتری برای شما خواهند بود. بااین‌حال روش دیگری که برای اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون می‌توانید استفاده کنید Smart Cast است. برای اتصال گوشی A32 به تلویزیون از طریق Smart Cast مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. Quick Settings را بر روی گوشی سامسونگ خود دانلود و نصب کنید.
 2. برنامه Quick Settings را بازکرده و Multimedia را انتخاب کنید.
 3. روی Cast ضربه بزنید و سپس Enable tile را انتخاب کنید. (اگر گزینه‌ای مشاهده کردید که پانل تنظیمات سریع را توصیف می‌کند، روی OK ضربه بزنید.)
 4. حالا از بالای صفحه گوشی خود، منوی تنظیمات سریع را باز کنید.
 5. اکنون روی نماد سه‌نقطه ضربه بزنید تا گزینه‌های بیشتری نمایش داده شود.
 6. روی نماد Cast ضربه بزنید و آن را به صفحه اصلی تنظیمات سریع خود اضافه کنید تا همیشه در دسترستان باشد..
 7. روی Done در پایین صفحه ضربه بزنید.
 8. حالا از این به بعد تنها کاری که برای اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون نیاز دارید، ضربه‌زدن بر روی cast است.

جمع بندی

شما می‌توانید از این روش و تمامی روش‌های گفته‌شده در بالا برای اتصال گوشی A72 و گوشی A52 به تلویزیون بهره ببرید. از آنجایی‌که قابلیت اتصال گوشی به تلویزیون در تمامی مدل‌های آورده‌شده در عنوان این مقاله وجود دارد پیشنهاد می‌کنیم استفاده از آن‌ها را به‌دلیل افزایش سرعت و کیفیت در انتقال اطلاعات، در اولویت قرار دهید.

منبع: makeuseof