اگر با فایلی مواجه شدید که پسوند آن Zip ،Rar یا Rar5 بود و نمی‌دانستید که چگونه به فایل‌های موجود در آن دسترسی داشته‌ باشید، اصلاً نگران نشوید. در این مقاله قصد داریم تا با آموزش رمزگشایی فایل زیپ در اندروید یا unzipping که به معنای استخراج فایل‌ها از یک پوشه فشرده است، تمامی نگرانی‌های شما را از میان برداریم و شما را با برنامه فشرده سازی اندروید بیشتر آشنا کنیم. در ادامه حتی به روش‌های مختلف برای شکستن قفل فایل rar نیز اشاره خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر و آسان‌تر شدن کار با این گونه فایل‌ها در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه قفل فایل RAR را باز کنیم؟

ابتدا بهتر است با فایل Zip و Rar بیشتر آشنا شوید تا بتوانید درک بهتری از شکستن قفل فایل Rar داشته‌باشید. زیپ کردن فایل‌ها یک فرمت بایگانی پرکاربرد بوده که برای فشرده سازی یک یا چند فایل با هم در یک مکان واحد همراه با کاهش حجم و آسان‌تر کردن انتقال فایل مورد استفاده قرار می‌گیرد. فایل‌های Zip و Rar تقریباً مانند یک پوشه استاندارد در رایانه یا گوشی موبایل شما کار خواهند کرد. حال چگونه می‌توانید یک فایل آرشیو شده را شناسایی کنید؟ بسیار ساده است؛ هر زمان که پسوندهای .ZIP یا .RAR را در انتهای یک فایل مشاهده کردید بدین معنا است که فایل شما آرشیو شده‌است.

در ادامه معرفی روش‌های شکستن قفل فایل RAR باید گفت، برنامه WinRar نرم افزاری است که توسط آن روی فایل‌های زیپ شده می‌توان رمزگذاری کرد. یک فایل RAR به راحتی به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته‌می‌شود و برای محافظت از این نوع فایل‌ها باید آن را با رمز عبور رمزگذاری کنید. بنابراین، ممکن است در نهایت فایل‌های RAR قفل شده مختلفی داشته‌باشید که رمز عبور آن‌ها را فراموش کرده‌اید. حال در چنین شرایطی باید این سوال برایتان پیش آمده‌باشد که "چگونه قفل فایل RAR را باز کنیم؟". قصد داریم تا با 5 روش 100% کارآمد به شما برای باز کردن رمز عبور RAR / WinRAR کمک نماییم. اما ابتدا به سوال آورده شده در زیر پاسخ خواهیم داد تا به دید وسیع‌تری نسبت به موضوع برسید.

احتمال باز کردن رمز عبور RAR چه قدر می‌باشد؟ قبل از این که درباره روش‌های شکستن قفل فایل RAR صحبت کنیم، می‌خواهیم مفهوم باز کردن رمز عبور و شانس باز کردن آن را با شما در میان بگذاریم. باز کردن قفل رمز عبور و فرآیند بازیابی رمز عبور فایل رمزگذاری شده با استفاده از پسوردهای رایج یا الگوریتم قدرتمند است. می‌توان گفت حتی با استراتژی‌های هوشمند هم هیچ برنامه‌‌ای وجود ندارد که بتواند نرخ موفقیت صد در صد را در بازار تضمین کند. اما یک بازکننده رمز عبور عالی می‌تواند زمان باز کردن قفل را تا حد زیادی کوتاه کرده و شانس موفقیت را افزایش دهد.

نحوه باز کردن قفل RAR بدون رمز عبور

باز کردن رمز عبور RAR با استفاده از Passper

کارآمدترین و سریع‌ترین راه برای شکستن قفل فایل RAR زمانی است که رمز عبور را نمی‌دانید، استفاده از یک بازکننده رمز عبور عالی به نام Passper for RAR است. این نرم افزار صرفاً برای باز کردن قفل فایل‌های RAR محافظت شده و امکان دسترسی به محتویات آن ساخته شده‌است. از چندین حالت حمله قدرتمند استفاده می‌کند که برای هر موقعیتی مانند زمانی که نمی‌توانید رمز عبور را به خاطر بسپارید، زمانی که می‌توانید تا حدودی کاراکترها را به خاطر آورید یا فقط طول رمز عبور خود را می‌دانید، طراحی شده‌است. در زیر ویژگی‌های بیشتری از آن وجود دارد که می‌توانید از آن لذت ببرید.

 • ویژگی‌های کلیدی Passper برای RAR
  1. بالاترین نرخ بازیابی: استراتژی‌ها و الگوریتم کرک هوشمند باعث می‌شود که نرخ بازیابی آن در صنعت بالاترین میزان باشد.
  2. سریع‌ترین سرعت بازیابی: با استفاده از شتاب GPU و CPU، رمزهای عبور نامزد را تا حد زیادی کاهش داده و سپس زمان بازیابی را کوتاه می‌کند.
  3. استفاده آسان: فرآیند باز کردن قفل به سادگی 1-2-3 است. حتی اگر یک فرد فنی نیستید، می‌توانید رمز عبور RAR خود را با چند کلیک باز کنید.
  4. بدون از دست دادن داده یا نشت داده‌ها: Passper برای امنیت داده‌های شما ارزش قائل است و فایلی را که وارد می‌کنید نگه نمی‌دارد. همچنین فایل‌های شما در حین یا پس از بازیابی رمز عبور لو نمی‌روند.
  5. 100% قابل اعتماد: Passper زیر مجموعه iMyFone است که به طور گسترده توسط makeuseof.com، macworld، cultofmac.com و غیره شناخته شده‌است.

اکنون به وب سایت Passper for RAR بروید و آن را دانلود و نصب کنید. سپس مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایید.

باز کردن رمز عبور RAR با استفاده از Passper

 1. نرم افزار Passper for RAR نصب شده را باز کنید و روی نماد "افزودن یا add" کلیک نمایید تا بتوانید آرشیو RAR قفل شده را در صفحه اصلی انتخاب و وارد کنید. پس از آن باید بر اساس شرایط خود از بین 4 گزینه حالت ریکاوری را انتخاب نمایید.

باز کردن رمز عبور RAR با استفاده از Passper

 1. پس از انتخاب حالت بازیابی یا همان ریکاوری، اکنون برنامه شروع به اسکن رمز عبور RAR خواهد کرد. پس از بازیابی، رمز عبور روی صفحه نمایش داده‌می‌شود. اکنون می‌توانید آن را کپی کرده و برای باز کردن قفل فایل RAR رمزگذاری شده خود استفاده کنید.

به همین راحتی است. تنها در 2 مرحله می‌توانید فایل RAR محافظت شده با رمز عبور را بدون به خاطر داشتن پسورد باز کنید و شکستن قفل فایل RAR را تجربه کنید.

باز کردن رمز عبور RAR با روش آنلاین

 • یکی از پلتفرم‌های ایده‌آل که می‌تواند رمز عبور RAR را باز کند، Remove-Password.com است. با استفاده از این سرویس آنلاین، تنها زمانی که رمز عبور با موفقیت باز شد، باید هزینه آن را پرداخت کنید. در این بخش راهنمای نحوه استفاده از این ابزار آنلاین را آورده‌ایم:

 • از صفحه وب رسمی Remove-Password دیدن کرده و فایل RAR محافظت شده با رمز عبور خود را آپلود نمایید. سپس برای ادامه روی "موافقم" کلیک کنید.
 • در این مرحله می‌توانید در صورت داشتن اطلاعات رمز عبور صحیح را یادداشت کنید. اگر نه، روی "مرحله بعدی" کلیک نمایید.

باز کردن رمز عبور RAR با روش آنلاین

 • برنامه از شما می‌خواهد که یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. پس از تایید آن روی "ارسال" کلیک نمایید.
 • برای فعال کردن فرآیند باز کردن قفل به آدرس ایمیل خود بروید. فرآیند باز کردن قفل به پیچیدگی و طول رمز عبور بستگی دارد. اکنون، کاری که باید انجام دهید این است که فقط صبر کنید.

به سادگی کار شما انجام خواهد شد. با این حال، لطفاً به یاد داشته‌باشید که چندین نگرانی ایمنی برای باز کردن رمز عبور RAR آنلاین وجود دارد که بزرگ‌ترین مورد، حریم خصوصی داده است. زیرا آن‌ها ابزارهای کاملاً مبتنی بر آنلاین هستند. هنگامی که فایل خود را از طریق اینترنت روی سرورهای آن پلتفرم آپلود می‌کنید، این امر، خطر لو رفتن و هک شدن داده‌ها را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

نحوه باز کردن قفل RAR محافظت شده با رمز عبور شناخته شده

در مقایسه با باز کردن قفل فایل RAR بدون رمز عبور، باز کردن قفل فایل RAR زمانی که رمز عبور صحیح را بدانید، واقعاً آسان است. در این بخش مراحل زیر را باید دنبال نمایید:

 1. فایل RAR محافظت شده با رمز عبور را با ابزار رفع فشرده سازی باز کنید.
 2. اکنون می‌توانید روی فایل قفل شده کلیک راست کرده و "Extract to" را انتخاب نمایید و محل استخراج فایل‌ها یعنی جایی که بعد از unzip شدن در آن ذخیره شود را انتخاب کنید.
 3. حال برنامه از شما می‌خواهد که رمز عبور فایل RAR را وارد کنید. اکنون می‌توانید پسورد را وارد کرده و سپس بر روی دکمه "OK" کلیک کنید. اکنون می‌توانید فایل‌ها را در پوشه انتخاب شده، ببینید.                               

رمزگشایی فایل زیپ در اندروید

رمزگشایی فایل زیپ در اندروید

همان طور که در بخش‌های قبل توضیح دادیم، فایل‌های فشرده یک راه عالی برای ارسال آسان چندین فایل از طریق ایمیل و رسانه‌های دیگر است. اما اخیراً با ظهور Data Sniffer و تهدیدات امنیتی، گاهی اوقات فایل‌های فشرده با رمز عبور رمزگذاری می‌شوند تا فقط گیرنده بتواند به فایل دسترسی پیدا کرده و آن را باز کند. تنها مشکل این است که اندروید به صورت بومی از استخراج پشتیبانی نمی‌کند اما می‌توان آن را به راحتی توسط یک برنامه فعال کرد. بنابراین، در این آموزش نحوه رمزگشایی فایل زیپ در اندروید را شرح خواهیم داد تا بتوانید فایل‌های داخل آن‌ها را باز و مشاهده کنید.

 1. با توجه به این مورد که قبلاً فایل فشرده مورد نظر را دانلود کرده‌اید، با اولین مرحله نصب Xplore شروع می‌کنیم. Xplore یک برنامه مدیریت فایل برای اندروید (با اندازه 5 مگابایت) است که به راحتی می‌تواند هر فایل فشرده محافظت شده با رمز عبور را استخراج کند. برای دانلود و نصب این برنامه می‌توانید از فروشگاه Google Play دیدن نمایید.
 2. اکنون بسته به نسخه اندروید شما، ممکن است از شما اجازه دسترسی به فضای ذخیره سازی را بخواهد، کافیست بر روی "Allow" ضربه بزنید.
 3. اکنون به دایرکتوری که فایل فشرده خود را در آن ذخیره کرده‌اید بروید. به طور کلی در فهرست دانلود و سپس فضای ذخیره سازی قرار خواهد داشت.
 4. هنگامی که فایل فشرده دانلود شده خود را پیدا کردید، به سادگی روی نام فایل دو بار ضربه بزنید. حال از شما یک فیلد متنی می‌خواهد که همان رمز عبور فایل فشرده می‌باشد، کافی است پسورد مورد نظر را وارد کنید. سپس دکمه "OK" را لمس نمایید.
 5. اکنون پس از وارد کردن رمز عبور، فایل زیپ شما به راحتی باز خواهد شد و به محتویات آن دسترسی پیدا خواهید کرد که می‌توانید آن‌ها را کپی کرده و انتقال دهید تا هر زمانی که خواستید، باز و ویرایش نمایید.

این روش بر روی تمامی نسخه‌های اندروید مانند کیت کت، آب نبات چوبی، مارشمالو و حتی اوریو کار می‌کند.

کلام آخر

شاید زمانی که باید یک فایل RAR محافظت شده با رمز عبور را باز کنید، کار پیچیده‌ای به نظر برسد. همچنین اگر فایل RAR رمزگذاری شده با یک رمز عبور سخت و طولانی محافظت شود یک رایانه برای یافتن رمز عبور WinRAR در مدت زمان کوتاه کافی نیست. بنابراین، برای حذف سریع پسورد فایل‌های رمزگذاری شده با روش‌های آورده شده در مقاله به شما اطمینان می‌دهیم که حتما شکستن قفل فایل RAR با موفقیت انجام خواهد شد. حتی می‌توان گفت روش‌های ذکر شده، حملاتی شگفت انگیز برای یافتن رمز عبور یک فایل RAR هستند. حال دیگر بدون هیچگونه نگرانی می‌توانید برای فایل‌های زیپ شده خود پسورد انتخاب کنید.

منبع: experience.dropbox