تلگرام یکی از محبوب‌ترین پیام رسان‌های اجتماعی امروزی است که از امکانات و قابلیت های جدیدی برخوردار می‌باشد. یکی از ترفندهای تلگرام، لوکیشن تلگرام است که یکی از قابلیت‌های مهم این برنامه به حساب می‌آید که این روزها مورد استفاده بسیاری از مردم قرار گرفته است. این برنامه با ارائه این قابلیت بسیاری از نیازهای کاربران را برآورده کرده اما نحوه استفاده از آن و این که چگونه لوکیشن برنامه تلگرام را فعال کنیم؟ همواره برای کاربران یک سوال اساسی بوده است. سوالی که با مطالعه این گزارش در خصوص آن اطلاعات جامع به دست خواهید آورد. شما می‌توانید با درنظرگرفتن این اطلاعات کاربردی از این قابلیت مدرن استفاده کنید.

معرفی قابلیت لایو لوکیشن تلگرام

لوکیشن برنامه تلگرام در جدیدترین نسخه‌های ارائه شده از این پلتفرم مجازی به کار برده شده که در طول مدت زمان بسیار کوتاهی مورد توجه کاربران واقع شده است. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند، موقعیت مکانی خود را به صورت زنده برای دیگران ارسال کنند. در نسخه 4.4 تلگرام قابلیت‌های جدیدی برای این برنامه ارائه شده است که سبب سهولت در استفاده و کاربری این برنامه می‌شوند. در این میان لوکیشن برنامه تلگرام یکی از مهم‌ترین‌ها به شمار می‌رود. استفاده از این قابلیت بسیار ساده است. شما می‌توانید با چند نکته ساده و کمک گرفتن از آموزش‌های استفاده از آن این قابلیت را راه‌اندازی کرده و اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود را آغاز نمایید. به این ترتیب بسیاری از امور روزانه شما ساده‌تر انجام می‌گیرد. ناگفته نماند که در خصوص امنیت شما نیز جای نگرانی وجود ندارد چرا که امنیت تلگرام بسیار بالاست.

چگونه لوکیشن تلگرام را فعال کنیم؟

چگونه لوکیشن تلگرام را فعال کنیم؟

در پاسخ به این سوال که چگونه لوکیشن تلگرام را فعال کنیم؟ باید گفت، با فعال سازی قابلیت لوکیشن تلگرام شما می‌توانید موقعیت مکانی خود را برای هر شخص دلخواهی ارسال کنید. بنابراین برای این منظور کافیست بدون تغییر در تنظیمات تلگرام خود، مطابق مراحل زیر عمل نمایید. البته پیش از هر اقدامی لازم است از فعال بودن قابلیت لوکیشن گوشی خود اطمینان یابید.

  1. ابتدا وارد تلگرام شده و به صفحه چت با شخص مورد نظر بروید. 
  2. در پایین صفحه روی آیکون سنجاق از کادر message  کلیک کنید. 
  3. در میان گزینه های موجود روی Location ضربه بزنید. 
  4.  برای استفاده از لایو لوکیشن برنامه تلگرام گزینه ... share my location for را انتخاب نمایید.
  5. در مرحله بعدی پنجره‌ای به شما نشان داده می‌شود که می‌توانید از طریق آن مدت زمان استفاده از لایو لوکیشن تلگرام را برای 15 دقیقه، 1 ساعت و یا 8 ساعت تعیین کنید. 
  6. با مشخص کردن این مدت زمان و لمس گزینه share لایو لوکیشن شما برای مخاطب مورد نظر ارسال می شود. 

لایو لوکیشن تلگرام

با راه‌اندازی انواع ماهواره‌ها در سطح جهان سیستم لایو لوکیشن نیز راه‌اندازی شده و در بسیاری از عرصه‌های صنعتی مورد استفاده قرار گرفت. لوکیشن تلگرام یکی از قابلیت‌هایی است که به واسطه این تکنولوژی‌ها و علوم جدید راه‌اندازی شده و در سراسر دنیا نیز مورد استفاده قرار گرفته‌است. این قابلیت بیشتر برای مناطقی کارایی دارد که از سیستم اینترنت قوی برخوردار باشند و در صورت ضعیف شدن اینترنت، اجرای آن کمی دشوار می‌شود.

شما در هر نقطه کره زمین که قرار داشته باشید، لوکیشن برنامه تلگرام به خصوصی برای محل قرارگیری شما تعیین می‌شود. این لایو لوکیشن در همه نقاط جغرافیایی که به اینترنت دسترسی دارند مشخص می‌شود. درصورتیکه اتصال به اینترنت برقرار باشد، با تغییر موقعیت مکانی شما، لوکیشن تلگرام نیز تغییر می‌کند. به این ترتیب وضعیت مکانی شما به صورت لحظه‌ای به مخاطب مورد نظر نمایش داده می‌شود.

طرز استفاده از لوکیشن تلگرام

طرز استفاده از لوکیشن تلگرام

لوکیشن تلگرام در چند مرحله ساده و کاربردی راه‌اندازی می‌شود. در مرحله اول باید پیش‌نیازهای راه‌اندازی این قابلیت را فراهم آورید. در ابتدا باید نسخه 4.4 تلگرام یا نسخه‌های بعدی این برنامه را نصب کرده و آن را در گوشی خود مورد استفاده قرار دهید. سپس باید به پنجره گفت‌وگوی مورد نظر خود بروید. شما می‌توانید، لایو لوکیشن خود را برای گروه‌ها و اکانت‌های انفرادی ارسال کنید. طرز استفاده از لوکیشن تلگرام بسیار ساده است.

سپس باید به دنبال یک آیکون با نماد گیره بگردید که در نوارهای پایینی صفحه جای گرفته‌اند. با انتخاب آن، دستور ارسال فایل لوکیشن شما صادر می‌شود. سپس در مرحله بعدی گزینه لوکیشن را انتخاب می‌کنید و شیر مای لایو لوکیشن را لمس می‌کنید. به این ترتیب موقعیت مکانی فعلی شما در پنجره پیش‌رو ارسال خواهد شد.

چگونه لوکیشن تلگرام را غیر فعال کنیم؟

برای این که بدانیم چگونه لوکیشن تلگرام را غیر فعال کنیم؟ استفاده از قابلیت تعیین بازه‌های زمانی برای این ابزار جدید تلگرام مؤثر خواهد بود. در این زمینه شما می‌توانید، برنامه‌ای در تلگرام تنظیم کنید که لایو لوکیشن تلفن همراه شما برای یک بازه زمانی مشخص به کاربر مورد نظر نمایش داده شود. برای تعیین این موقعیت مکانی باید از لیست سه گزینه‌ای موجود در آن استفاده کنید. در این لیست بازه‌های زمانی مشخصی برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی تعیین شده‌اند. بازه‌های 15 دقیقه‌ای، یک ساعته یا 8 ساعته در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به علاوه شما می‌توانید، این قابلیت را به سادگی در سیستم تلگرام خود غیر فعال کرده و یا آن را لغو کنید. به این ترتیب پس از تعیین مدت زمان لایو لوکیشن آن را برای دیگری شیر می‌کنید. با استفاده از این قابلیت مهم موقعیت شما به صورت زنده در برنامه تلگرام مشخص می‌شود. در ادامه بیشتر در خصوص غیر فعال‌ سازی این قابلیت گفت‌وگو می‌کنیم.

روش توقف اشتراک‌گذاری قابلیت لایو لوکیشن

روش توقف اشتراک‌گذاری قابلیت لایو لوکیشن

اگرچه این قابلیت مهم مزایای بسیاری برای کاربران تلگرام به همراه می‌آورد، اما ممکن است افراد بخواهند پس از یک بازه زمانی مشخص دسترسی دیگران را غیر فعال کنند و یا اصلاً لایو لوکیشن برنامه تلگرام خود را قطع کنند. شما به‌سادگی می‌توانید، این فرایند را انجام دهید. برای این منظور باید وارد اپلیکیشن تلگرام خود شوید و بر اساس مراحل زیر عمل نمایید:

  1. وارد پنجره گفت‌وگوی موردنظر شوید.
  2. بر روی نقشه مربوط به اعلام موقعیت مکانی ضربه زده و آن را انتخاب نمایید.
  3. سپس گزینه استپ را برای قابلیت ارسال موقعیت مکانی در میان گزینه‌های نمایش داده‌شده انتخاب کنید. 

به این ترتیب اشتراک‌گذاری این قابلیت برای مشترک مورد نظر شما غیر فعال می‌شود. این دسته از ترفندهای تلگرام کاربردهای بسیار زیادی برای شما به همراه می‌آورند. در این مسنجر قابلیت فعال سازی و غیر فعال سازی لایو لوکیشن برای همه اشتراک‌های انفرادی و گروهی قابل انجام است.

مهم‌ترین مزایای استفاده از لوکیشن تلگرام

لوکیشن اپ تلگرام یک قابلیت نوظهور است که با پیشرفت هر چه بیشتر امکانات ماهواره‌ای ابداع شده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با استفاده از لوکیشن تلگرام از محل جغرافیایی خود به دوستان و آشنایان اطلاع رسانی کنید. به این ترتیب در شرایط حساس و مخاطره‌انگیز، دسترسی شما به دوستانتان ساده‌تر خواهد شد.

استفاده از لوکیشن گوشی در برنامه تلگرام ایمنی سفرهای شما را نیز افزایش می‌دهد. شما می‌توانید برای پیدا کردن یک آدرس، موقعیت مکانی خود را برای شخص مورد نظر ارسال کرده و سپس با راهنمایی‌های او محل مورد نظر را پیدا کنید. به‌ ین ترتیب در زمان شما به شدت صرفه‌جویی می‌شود. همچنین ارسال آدرس برای دیگران با استفاده از این راه‌حل ساده‌تر می‌شود.

جمع بندی

در این گزارش در خصوص لوکیشن گوشی در برنامه کاربردی تلگرام اطلاعاتی ارائه کردیم و از مزیت‌های مهم این قابلیت جدید اطلاعاتی کسب نمودیم. به این ترتیب شما می‌توانید بهترین استفاده را از این سیستم نوظهور به عمل می‌آورید. در تنظیمات تلگرام گزینه‌های مشخصی برای استفاده از این قابلیت وجود دارد که برخی از آن‌ها را در این گزارش آموختیم. شما می‌توانید برای امنیت تلگرام این قابلیت را به صورت دوره‌ای فعال کنید. لوکیشن تلگرام شما کارایی قابل توجهی دارد و ارتباطات شما را ساده‌تر خواهد کرد.

منبع: androidcentral