ایمیل موقت یک آدرس موقت و تصادفی است که نیازی به فرآیند ثبت نام ندارد. ساخت ایمیل موقت در واقع برای اهداف مختلفی مانند تست وب سایت، ثبت نام در وب سایت‌های غیرقابل‌ اعتماد، تبلیغات و غیره انجام می‌گیرد. با استفاده از ایمیل موقت شما مطمئن هستید که اطلاعاتتان به بیرون درز نمی‌کند و از هرگونه ردیابی جلوگیری خواهد شد. در واقع ساخت ایمیل با گوشی در این حالت موقت کار بسیار ساده‌ای است و خدمات رایگان فراوانی را در بر دارد. بنابراین اگر از انبوه نامه‌های ناخواسته‌ای که پس از تحقیق در مورد قیمت‌های کالاهای مختلف دریافت می‌کنید خسته شده‌اید، یا برای بازاریابی‌ شغلی خود هر بار نیاز به وارد کردن اطلاعات شخصی در وب‌سایت‌های مختلف دارید، ما راه‌ حل خوبی برای شما داریم. ساخت ایمیل موقت به شما کمک می‌کند تا به صورت ناشناس در فضای وب جست‌و‌جو کنید. از خدمات عمومی استفاده کنید و در پلتفرم‌هایی که ترجیح می‌دهید کسی از هویت شما باخبر نشود، عضو شوید. همچنین دیگر از شر سرازیر شدن ایمیل‌های خبرنامه و تبلیغاتی به ایمیل اصلی خود راحت خواهید شد. با ما همراه باشید تا با برنامه های ساخت ایمیل موقت آشنا شوید.

نحوه ساخت ایمیل موقت

نحوه ساخت ایمیل موقت

این روزها هر جا آنلاین می‌شوید، کسی آدرس ایمیل شما را می‌گیرد که البته اینکه دلیل موجهی برای آن وجود دارد یا نه، جای بحث دارد. از گروه‌های خبری، فهرست‌های پستی یا فروم‌های بحث تا سایت‌های خرید و حتی ساده‌تر: دانلود یک نرم‌ افزار رایگان برای موبایل! این موضوع مطمئناً برای صاحبین کسب و کار و بازاریابی مفید است، اما متأسفانه شما را در معرض خطر بمباران هرزنامه‌ها قرار می‌دهد! حتی وقتی از ادامه ثبت نام انصراف هم بدهید، ممکن است نتوانید اشتراک این تبلیغات مزاحم را لغو کنید یا شاید باید هفته‌ها صبر کنید تا از لیست پستی خارج شوید. در حالی که بیشتر وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها، دوره‌های آزمایشی و آنلاین نیاز به یک آدرس ایمیل دارند، همیشه لازم نیست آن آدرس‌های ایمیل را نگه دارید. در واقع، همین ثبت‌نام‌ها بخشی از دلیلی است که هنوز پس از سال‌ها از تبدیل شدن ایمیل به یک راه محبوب برای برقراری ارتباط آنلاین، ایمیل‌های هرزنامه همچنان مشکل‌ساز هستند. البته، می‌توانید با استفاده از یک سرویس گیرنده ایمیل محبوب مانند جیمیل یا یاهو، یک آدرس ایمیل ایجاد کنید، اما پس از آن، یک حساب ایمیل جدید خواهید داشت. اما ساخت ایمیل موقت شما را قادر می‌سازد تا از تمام خدمات فوق بدون هجوم هرزنامه‌هایی که پس از ثبت نام در این سرویس‌ها دریافت می‌کنید، استفاده کنید. اما شما چطور باید این کار را انجام داد؟ خوشبختانه این کار بسیار آسان است. اجازه دهید نگاهی به نحوه ایجاد یک ایمیل موقت که هم رایگان و هم یکبار مصرف است، بیندازیم.

یک آدرس ایمیل موقت ایجاد کنید

یک آدرس ایمیل موقت ایجاد کنید

دلایل شما هر چه باشد، می‌توانید در کمتر از یک دقیقه یک آدرس ایمیل موقت ایجاد کنید. ده‌ها وب سایت خوب وجود دارند که آدرس‌های ایمیل موقت یا حتی دائمی‌تر را ارائه می‌دهند. به هر حال همیشه می‌توانید یک نام مستعار در حساب Gmail یا Outlook خود ایجاد کنید. برخی از ارائه‌دهندگان آدرس ایمیل موقت عبارتند از: Throwawaymail | TempMail | Mailinator | EmailonDeck

به جز ارائه‌دهندگان فوق، پسوندهای دیگر آدرس ایمیل موقت نیز در دسترس هستند. این سایت‌‌ها هر کدام یک آدرس ایمیل قابل‌ اجرا برای یک جلسه یا بیشتر ارائه می‌دهند. آنها همچنین گزینه‌ای از چند نام دامنه را ارائه دهند و نکته قابل‌ توجه این که استفاده از همه آن‌ها بسیار ساده و راحت است. اما نحوه ساخت ایمیل موقت چگونه است؟وارد سایت ارائه‌دهنده آدرس ایمیل موقت انتخابی خود شوید. یک آدرس ایمیل از انتخاب شده‌ها انتخاب کنید. از آن آدرس ایمیل برای ثبت نام در مکان مورد نظرتان استفاده کنید. آدرس ایمیل را در مرورگر خود نظارت کنید و بعد از آن صفحه را ترک کنید. 

به عنوان مثال با استفاده از TempMail، می‌توانید به‌ راحتی آدرس ایمیلی را که به دست آورده‌اید در کلیپ بورد سیستم خود کپی و جایگذاری کنید. همچنین می‌توانید برای دسترسی آسان صفحه وب را به نشانک‌های مورد علاقه خود اضافه کنید. یکی از بزرگترین چیزهایی که در مورد سایت‌هایی که در فوق مشاهده کردید، این است که شما نیازی به ارائه هیچ‌گونه اطلاعات شخصی ندارید. این سایت‌ها از شما نام، آدرس ایمیل پشتیبان یا شماره تلفن نمی‌خواهند. با ساخت ایمیل موقت شما دیگر با سیل ایمیل‌های اسپم یا بازاریابی رو به‌ رو نخواهید شد.

آنچه باید در مورد آدرس‌های ایمیل موقت بدانید

آدرس‌های ایمیل موقت فوق‌ العاده راحت و راهی عالی برای لذت بردن از تمام مزایای اینترنت بدون اسپم و هرزنامه‌‌ها هستند. با این حال، این آدرس‌های ایمیل خصوصی نیستند، با امنیت ارائه‌دهندگان ایمیل اصلی ارائه نمی‌شوند و اغلب فقط یک جلسه دوام خواهند داشت. اگر از یکی از این سرویس‌ها استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که برای دسترسی به ایمیل خود نیازی به رمز عبور ندارید. این بدان معناست که به‌ اشتراک‌گذاری هر‌گونه اطلاعات قابل‌ شناسایی در این سرویس‌های ایمیل، حریم خصوصی شما را به خطر می‌اندازد، پس مراقب باشید! یک جایگزین مفید برای آدرس‌های ایمیل موقت نام مستعار است. می‌توانید از ارائه‌دهنده معمول خود، Gmail ،Outlook ،Yahoo یا هر چیز دیگری استفاده کنید و یک آدرس ایمیل منحصر به‌ فرد و یکبار مصرف ایجاد کنید که به آدرس اصلی شما متصل است. با ساخت ایمیل موقت به این ترتیب می‌توانید ایمیل‌های ناخواسته را فیلتر کنید و ایمیل خصوصی خود را کاملاً خصوصی نگه دارید. برای این کار طبق موارد پایین عمل کنید:

به ارائه‌دهنده ایمیل انتخابی خود وارد شوید. ما برای این مثال از Gmail استفاده خواهیم کرد. به صفحه حساب خود بروید و حساب را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید، اگر از Gmail برای این کار استفاده می‌کنید، باید به حساب سرپرست دستگاه خود وارد شوید. روی Personal info و سپس Name کلیک کنید. شما باید یک بخش مستعار را ببینید، روی افزودن نام مستعار کلیک کنید. کلمه یا نامی را اضافه کنید که می‌خواهید قبل از @gmail.com نمایش داده شود. حالا روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. ساخت ایمیل موقت با موفقیت انجام می‌گیرد. 

بحث امنیت در ساخت ایمیل موقت

بحث امنیت در ساخت ایمیل موقت

بحث امنیت و حفظ حریم شخصی در ساخت ایمیل موقت اگر به درستی به آن دقت شود، بحث ساده‌ای است. ایجاد نام مستعار یک راه‌حل دائمی‌تر برای جلوگیری از دریافت هرزنامه است. ایجاد و اختصاص نام مستعار توسط سرور ممکن است چند ساعت طول بکشد، اما پس از آماده شدن برای استفاده، به‌ طور دائم در دسترس شما خواهد بود. ایده کلی ساخت ایمیل موقت این است که این ایمیل می‌تواند آنقدر فعال بماند تا بتوانید از هر کسی که آدرس به او داده شده، پاسخ دریافت کنید. سپس دیگر لازم نیست از آن استفاده کنید. تنها نقطه ضعف برنامه های ساخت ایمیل موقت این است که هر کسی می‌تواند بدون رمز عبور به آدرسی که شما ایجاد کرده‌اید، وارد شود. حتی کاربر دیگری که به‌طور تصادفی همان نام را ایجاد کرده ممکن است بتواند وارد حساب تعیین شده برای شما شود. این بدان معناست که به دلایل حفظ حریم خصوصی شما نباید چیزی شخصی یا خصوصی از طریق این ایمیل‌های موقت ارسال کنید. همچنین مطمئن شوید که از نام‌های رایجی مانند Raymond استفاده نمی‌کنید و در صورت امکان از نام‌های مبهم‌تری ملهم از کد و حروف مانند Raymondcc2468cc (وبسایت ساخت ایمیل موقت ریموند) استفاده کنید. هرچند تعداد کمی برنامه های ساخت ایمیل موقت انتخاب نام ورود را به شما پیشنهاد نمی‌کنند و به‌ طور تصادفی یک نام کاربری برای شما ایجاد می‌کنند. البته برخی دیگر از سایت‌ها از رمز عبور برای حساب محافظت می‌کنند که حریم خصوصی بهتری را ارائه می‌دهد.