در این مقاله شما را با روش‌های ساخت اکانت هواوی آشنا می‌کنیم؛ بنابراین اگر شما نیز می‌خواهید از امکانات سرویس آپ گالری و دیگر خدمات هواوی از جمله HiCare, vMall, HiCloud Themes و HiGame استفاده کنید، نیاز دارید که اقدام به ساخت اکانت هواوی نمایید. البته لازم است گفته شود که برخی از خدمات هواوی در همه کشورها در دسترس نیست. اگر از کاربران محصولات شرکت چینی هواوی باشید، حتماً می‌دانید که که ایالات متحده آمریکا این شرکت را تحریم کرده است و به همین دلیل گوشی هواوی این شرکت امکان استفاده از قابلیت‌های سرویس‌های گوگل از جمله گوگل پلی، پلی‌استور، گوگل مپ، گوگل کروم و ... را ندارند.

در برابر این مشکل، شرکت هواوی اقدام به توسعه سرویس‌های موبایل اختصاصی خود موسوم به Huawei Mobile Services یا HMS کرده است. HMS که یک پلتفرم ارائه شده توسط هواوی است به عنوان جایگزین سرویس‌های گوگل انجام وظیفه می‌کند که در دو بخش کاربران (از جمله آپ استور AppGallery برای دسترسی کاربران هواوی به اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندرویدی) و توسعه‌دهندگان با عنوان HMS Core طراحی و عرضه شده است. هواوی هم‌چنین سیستم‌ عامل هارمونی 2 نیز در محصولات مختلف خود معرفی کرده است که کاربران می‌توانند آن را جایگزین سیستم عامل اندروید کنند. برای استفاده از امکانات HMS شما نیاز دارید که اقدام به ساخت اکانت هواوی نمایید؛ برای ساخت هواوی آیدی، دو راه وجود دارد: یکی استفاده از حساب کاربری گوگل (جی‌میل) و دیگری ساخت اکانت هواوی با استفاده از شماره تلفن. در ادامه با آموزش هر کدام از این روش‌ها با شما خواهیم بود، پس ادامه مطلب را دنبال کنید.

آموزش ساخت اکانت هواوی با استفاده از حساب کاربری گوگل (gmail)

آموزش ساخت اکانت هواوی با استفاده از حساب کاربری گوگل (gmail)

خوشبختانه علیرغم تحریمات آمریکا هم‌چنان امکان ساخت اکانت هواوی و آموزش HMS با استفاده از حساب کاربری گوگل وجود دارد. به لطف کاربرپسند بودن رابط کاربری هواوی، ساخت حساب کاربری بسیار ساده است و کافی است مطابق مراحل زیر پیش بروید:

 • ابتدا وارد تنظیمات گوشی هواوی خود شوید و گزینه Huawei ID را انتخاب نمایید.
 • لوگوی گوگل را که در بخش پایینی صفحه شناسه هواوی قابل مشاهده است، انتخاب کنید.
 • در این مرحله نام حساب کاربری گوگل خود را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس گزینه Next را فشار دهید.
 • اکنون لازم است زمز عبور حساب کاربری گووگل خود را نیز وارد نمایید و بعد از آن دکمه Sign in را بفشارید.
 • در این مرحله، گوگل از شما این اجازه را می‌خواهد که  حساب کاربری گوگل شما را با شناسه هواوی مرتبط کند، برای دادن این اجازه به برنامه باید دکمه Allow را انتخاب کنید
 • بعد از طی کردن مراحل ذکر شده، برنامه به بخش تنظیمات گوشی برمی‌گردد، در این‌جا نیز لازم ست اجازه مرتبط کردن حساب کاربری گوگل با اکانت هواوی  با فشردن دکمهRegister and Link Huawei ID صادر شود.
 • در صفحه بعد گزینه Yes را انتخاب کنید.
 • اکنون وارد صفحه‌ای می‌شوید که از شما می‌خواهد کشور خود را انتخاب کنید (Select Your Country)؛ پیشنهاد می‌شود یکی از کشورهای خاورمیانه را در این مرحله انتخاب کنید زیرا به دلیل تحریم ایران ممکن است با انتخاب کشور ایران با مشکل مواجه شوید.
 • سپس صفحه‌ای باز می‌شود که لازم است برای قبول شرایط استفاده از آیدی هواوی، دکمه موافقم (Agree) را فشار دهید.
 • در این مرحله از شما خواسته می‌شود تاریخ تولید خود را به میلادی وارد نمایید.
 • اکنون باید برای اکانت هواوی خود یک رمز عبور تعریف کنید.
 • در نهایت پیغامی بر روی صفحه گوشی هوشمند شما نمایش داده می‌شود که باید با زدن دکمه OK ادامه کار را دنبال کنید.
 • سپس صفحه‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد برای تأیید نهایی حساب کاربری گوگل شما دکمه Get Cod را انتخاب کنید تا کد تأیید به جی‌میل شما ارسال شود؛ کدی را که هواوی به جی‌میل شما می‌فرستند کپی کرده و در کادر مربوطه قرار دهید؛ سپس دکمه OK را انتخاب کنید تا فرآیند مرتبط کردن اکانت هواوی شما به حساب کاربری گوگل به اتمام برسد.

آموزش ساخت هواوی آیدی با استفاده از شماره تلفن

آموزش ساخت هواوی آیدی با استفاده از شماره تلفن

برای ساخت اکانت هواوی و آموزش HMS با استفاده از شماره تلفن در ایران باید به این نکته توجه داشت که کاربران ایرانی به علت تحریم بودن نمی‌توانند با شماره‌های ایران اقدام به ایجاد یک حساب هواوی یا هواوی آیدی Huawei ID کنند؛ به همین دلیل در این بخش از مقاله، آموزش ساخت اکانت هواوی بدون استفاده از شماره‌های ایران را برای شما آماده کرده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش ساخت اکانت هواوی با استفاده از شماره مجازی

همان‌طور که گفته شد ساخت هواوی آیدی با شماره‌های ایران امکان‌پذیر نیست و بهترین روش برای این منظور استفاده از شماره‌های مجازی است. در واقع با این روش، کد احراز هویت به شماره مجازی که برای هواوی تعریف می‌کنید ارسال خواهد شد؛ برای دریافت شماره تلفن مجازی چندین روش وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از اپلیکیشن‌ها و استفاده از وب‌سایت‌هایی است که شماره تلفن مجازی ارائه می‌دهند.

مراحل ساخت هواوی آیدی با استفاده از شماره تلفن مجازی:

 • در ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی هواوی خود شوید
 • سپس به قسمت حساب هواوی یا  هواوی آیدی (Huawei ID) وارد شوید
 • در این مرحله لازم است کشور را انتخاب کنید، سایت sms.sellatie به شما امکان دسترسی به شماره مجازی در کشور استونی را فراهم می‌کند؛ به همین دلیل باید در این بخش کشور استونی (Estonia) را انتخاب کنید.
 • وارد سایت گفته شده شوید و در لیست موجود یکی از شمار تلفن‌های موجود را انتخاب نمایید.
 • پیش‌شماره کشور استونی +372 است و دارای شماره تلفن‌های 8 رقمی است؛ در ادامه مراحل ثبت اکانت هواوی و بعد از انتخاب کشور، باید شاره تلفن را وارد نمایید. یکی از شماره‌های مجازی در سایت ذکر شده را که انتخاب کردید همراه با پیش شماره استونی (+372) در این قسمت وارد نمایید.
 • اکنون از شما خواسته می‌شود که کد احراز تأییدی را که به شماره مربوطه ارسال شده است وارد نمایید. 
 • اگر روی شماره تلفن انتخاب شده در صفحه سایت کلیک کنید، پیامک‌های ارسال شده برای شما را نمایش می‌دهد؛ پیامک ارسال شده از هواوی را که دربرگیرنده کد تأیید ست باز کنید و کد دریافتی را در بخش خواسته شده در تنظیمات اکانت گوشی هوشمند خود وارد نمایید.
 • اکنون نوبت به فشردن دکمه Agree  می‌رسد.
 • در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود که تاریخ تولد و اطلاعات دیگری را وارد نمایید، این مراحل را تکمیل کرده و مراحل را ادامه دهید.
 • در نهایت از شما خواسته می‌شود که یک نام کاربری و رمز عبور برای استفاده از اکانت هواوی وارد کنید.

با تمام شدن این مراحل شما می‌توانید با استفاده از اکانت هواوی که ایجاد کرده‌اید، از سرویس‌های مختلف هواوی از جمله امکانات آپ گالری استفاده نمایید. در صورتی که با مشکل ساخت اکانت هواوی یا مشکل ورود به هواوی آیدی مواجه شدید، روش دیگر این است که با استفاده از یک تغییر دهنده آی‌پی اقدام به ثبت اکانت هواوی در داخل ایران کنید. در این روش دقت داشته باشید که کشور انتخاب شده همان کشور آی‌پی شما باشد.

روش ساخت هواوی آیدی با استفاده از کامپیوتر

ممکن است بخواهید با استفاده از کامپیوتر و نه موبایل اقدام به ایجاد آیدی هواوی و استفاده از آموزش HMS نمایید. برای این منظور باید از طریق کامپیوتر خود وارد وب‌سایت HiCloud شوید و سپس بر روی گزینه Register کلیک نمایید.در این مرحله دو گزینه برای شما نشان داده خواهد شد که باید یکی را برای آموزش HMS انتخاب کنید:

روش ساخت هواوی آیدی با استفاده از کامپیوتر

ثبت نام از طریق ایمیل و حساب کاربری گوگل (Register by Email) و ثبت نام از طریق موبایل (Register by Mobile). که بنا به نیاز و تمایل خود یکی از این روش‌ها را انتخاب برای ادامه مراحل انتخاب کنید.

امیدواریم با روشهای توضیح داده شده در این مقاله بتوانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی اقدام به ساخت اکانت هواوی نمایید و از امکانات آپ گالری و دیگر خدمات هواوی استفاده کنید.