قبل از شروع مطلب دیلیت اکانت اینستاگرام بهتر است درباره کلیت موضوع چند خطی سخن بگوییم. این روزها بسیاری از افراد عضو شبکه‌های اجتماعی هستند و بیشتر وقت خود را در این شبکه‌ها می‌گذرانند. اما جایی به این نتیجه می‌رسند که در حال هدر دادن وقت خود هستند و اعتیادی عجیب به این پلتفرم‌ها پیدا کرده‌اند. اینستاگرام یکی از این پلتفرم‌ها است که اگر کسب‌ و کاری اینترنتی در آن نداشته باشیم و به اصطلاح یکی از پرسه‌زن‌های اینستاگرامی باشیم، دیر یا زود به این نتیجه می‌رسیم. در چنین مواقعی با دیلیت اکانت اینستاگرام می‌توانیم از شر این شبکه اجتماعی خلاص شویم! این گزینه یکی از ترفندهای اینستاگرام است که می‌تواند به دو شیوه به ما برای استراحت از دست اینستاگرام کمک کند. شیوه نخست دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام است که می‌توانید از طریق این روش بستر اجتماعی را برای همیشه ترک کنید. شیوه دوم دیلیت اکانت موقت اینستاگرام است که بدین ترتیب می‌توانید حساب اینستاگرام خود را به‌ صورت موقت حذف یا غیر فعال کنید. پس اگر حس می‌کنید به اینستاگرام اعتیاد پیدا کرده‌اید، مطلب پایین را مطالعه کنید. 

دیلیت اکانت اینستاگرام در چه مواقعی به درد می‌خورد؟

دیلیت اکانت اینستاگرام در چه مواقعی به درد می‌خورد؟

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر، امروزه یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است. این هشتمین انجمن آنلاین بزرگ جهان پس از فیس بوک و دیگر شرکت‌های متعلق به فیس بوک مسنجر و واتس اپ است. اینستاگرام به‌ عنوان سومین شبکه اجتماعی بزرگ در جهان و دومین شبکه بزرگ در آمریکای شمالی شناخته شده است. اینستاگرام در واقع یک پلتفرم فوق‌ العاده مهم و محبوب برای کاربران و صاحبان کسب و کارهای بزرگ و خرد است. البته زمانی فرا می‌رسد که ممکن است بخواهید از بسترهای اجتماعی خود جدا شوید، شاید هم موقتاً نخواهید دیگر در این شبکه باقی بمانید و نیاز به مرخصی داشته باشید! بیشتر اوقات، مردم تصمیم می‌گیرند حضور خود در رسانه‌های اجتماعی را محدود کنند تا زندگیشان کمتر بر فرهنگ آنلاین متمرکز شود. گروهی نیز می‌خواهند با حذف رسانه‌های اجتماعی خود، از جنبه‌های شغلی آینده خود محافظت کنید و بیشتر برای کسب‌ و کارشان وقت بگذارند، یا فقط سعی می‌کنند کمتر به اسمارت‌ فون خود برسند. همواره این نکته را به‌ خاطر بسپارید که حذف حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شما ممکن است به زندگی سالم‌تری منجر شود. 

حذف اکانت اینستا ممکن است یک گام مهم به نظر برسد، اما اگر آماده هستید که از حساب خود رها شده و زمان بیشتری را به زندگی خود بازگردانید، انجام آن بیش از آنچه فکر می‌کنید آسان است. بنابراین بیایید نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه بررسی کنیم.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

قبل از حذف اکانت اینستا خود، باید با دقت بررسی کنید که آیا واقعاً می‌خواهید این کار را انجام دهید. بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام شما نمی‌توانید حساب خود را دوباره فعال کنید و همه محتوا، دنبال‌کنندگان، نظرات و لایک‌های خود را برای همیشه از دست خواهید داد. اگر امکانی وجود دارد که بخواهید همه‌ چیز را بعداً بازیابی کنید، به جای حذف حساب خود، آن را غیر فعال کنید.

به این نکته توجه کنید که با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام روی تلفن هوشمند، نمی‌توانید دیلیت اکانت اینستاگرام کنید. بلکه شما باید برای دیلیت اکانت اینستاگرام از یک مرورگر در رایانه یا تلفن هوشمند خود استفاده کنید.

 • وارد اکانت اینستاگرام شوید.
 • با استفاده از یک مرورگر (تلفن همراه) وارد اینستاگرام شوید.
 • شما باید پیوند حذف حساب اینستاگرام را بدانید: صفحه‌ای به نام "Delet your Account" وجود دارد، اما شما باید لینک دقیق آن را بدانید. آدرس زیر را کلیک کرده یا تایپ کنید: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent
 • یک گزینه را انتخاب کنید. برای پاسخ به این سؤال که چرا می‌خواهید حساب خود را حذف کنید، گزینه‌ای را انتخاب کنید.
 • روی دکمه قرمز کلیک کنید. پس از انتخاب پاسخ، یک دکمه قرمز ظاهر می‌شود: «حذف دائمی حساب من»
 • رمز عبور خود را دوباره وارد کنید. سپس بر روی دکمه قرمز کلیک کنید یا ضربه بزنید تا حساب خود را برای همیشه حذف کنید. در این حالت شما دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام را انجام داده‌اید.
 • نمایه و اطلاعات شما 30 روز پس از درخواست حذف شما برای همیشه حذف می‌شود. حذف کل محتوای شما ممکن است تا 90 روز طول بکشد، اما در این مدت برای سایر کاربران قابل‌ مشاهده نخواهد بود. 

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

به جز روش دیلیت اکانت اینستاگرام به‌ صورت دائمی روش دیگری نیز وجود دارد: دیلیت اکانت موقت اینستاگرام. در این روش بدون از دست دادن همه دنبال‌کنندگان و پست‌های خود، برای مدتی کوتاه با اینستاگرام خود خداحافظی می‌کنید. در واقع به جای دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام، فقط می‌توانید آن را برای یک دوره زمانی خاص غیرفعال کنید. این روش دیلیت اکانت اینستاگرام موقت نیز به شیوه‌ای است که فقط می‌توانید در مرورگر از آن استفاده کنید.

 • در مرورگر رایانه یا تلفن هوشمند خود وارد اینستاگرام شوید.
 • نمایه خود را باز کنید و سپس روی " Edit profile" کلیک کرده یا ضربه بزنید.
 • پایین بروید. در سمت چپ پایین روی " Temporarily disable my account" کلیک کنید.
 • شما باید پاسخی را انتخاب کنید تا به Instagram (وبسایت اینستاگرام) اطلاع دهید چرا می‌خواهید حساب خود را غیر فعال کنید.
 • پس از انتخاب پاسخ، گزینه غیر فعال کردن حساب خود را مشاهده خواهید کرد.

رمز عبور خود را دوباره وارد کنید و سپس روی «غیرفعال کردن موقت حساب» کلیک کنید یا ضربه بزنید.