هیچ چیز بدتر از این نیست که شما برای یک کار هنری زحمت بسیار زیادی بکشید، اما افراد دیگری بدون اجازه‌ی شما، اثر هنری‌تان را در صفحه‌ی شخصی خودشان قرار داده و حتی از طریق آن درآمد هم کسب کنند در چنین شرایطی ممکن است همگی بسیار ناامید شده و دیگر هرگز در پلتفرم‌های معروف اثرات هنری‌مان را به اشتراک نگذاریم! چرا که هیچ چیزی نمی‌تواند ناامیدکننده‌تر از این باشد که زحمت اصلی کار را شما کشیده باشید و استفاده‌ی آن را دیگر افراد بکنند. برای این کار بسیاری از پلتفرم‌های معروف مانند یوتیوب و اینستاگرام قوانین سفت و سختی قرار داده‌اند که از قانون کپی رایت تبعیت می‌کند. برای همین موضوع نیاز به برخی از ترفندهای اینستاگرام برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام خواهیم داشت که در اینجا به طور مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

قانون کپی رایت چیست و رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

به طور کلی کپی رایت (Copyright) به معنای حق نشر است. یعنی یک قانون که برای حمایت از حقوق ناشران به وجود آمده است تا از آثار آن‌ها در برابر استفاده‌های غیرمنصفانه و یا عام‌المنفعه محافظت کند. البته این موضوع یا همان قانون کپی رایت، فقط شامل حال آثار هنری نمی‌شود. بلکه می‌تواند حتی بسیاری از آثار نوشتاری را هم تحت پوشش خودش قرار بدهد. جالب است بدانید که حتی بسیاری از برنامه‌های معروف تلویزیونی در جهان هم حق کپی رایت دارند. یعنی اگر کشور دیگری بخواهد مشابه همان برنامه را در مملکت خود اجرا کند، باید حتما حق کپی رایت را به صاحبان اثر همان برنامه پرداخت کند. حالا که در مورد قانون کپی رایت بیشتر خواندیم می‌توانیم به برخی ترفندهای اینستاگرام برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام در ادامه‌ی مطلب بپردازیم.

قانون کپی رایت از چه تاریخی در اینستاگرام اعمال شد؟

قانون کپی رایت از چه تاریخی در اینستاگرام اعمال شد؟

برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام باید بدانیم که این قانون از چه تاریخی اجرا می‌شود؟ در واقع در سال‌های اولیه فعالیت اینستاگرام، تمام عکس‌ها و ویدئوهای کاربران بدون در نظر گرفتن قانون کپی رایت روی این پلتفرم منتشر می‌شد. اما از سال 2017 به بعد، قانون کپی رایت هم در محتواهای اینستاگرام رعایت شد. قانونی که البته فقط شامل موسیقی بوده و بقیه‌ی محتواها را در برنمی‌گیرد. یعنی اگر شما یک ویدئو و یا عکس از منابع دیگر را داخل حساب شخصی‌تان قرار بدهید، ربات هوشمند اینستاگرام هرگز پست شما را پاک نخواهد کرد. مگر این که عکس‌ها و ویدئوهایی که قرار داده‌اید شامل کپی رایت بوده و صاحبان اثر آن‌ها اقدام به پاک کردن پست‌تان بکنند. اما رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام فقط مربوط به موسیقی می‌شود که نیاز به برخی ترفندهای اینستاگرام دارد تا رفع شود. البته در مورد این ترفندها به طور کامل توضیح خواهیم داد.

آیا تمام موسیقی‌ها شامل کپی رایت هستند؟

آیا تمام موسیقی‌ها شامل کپی رایت هستند؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک یا چند موسیقی خاصی را روی ویدئویتان قرار داده‌اید و هیچ اتفاقی برای پست اینستاگرامیتان نیفتاده باشد. اما به محض قرار دادن موسیقی دیگری، پستتان سریعا پاک شده و شما هم نیاز به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام پیدا کنید. برای شناسایی موسیقی‌ها و رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام این کار شما نیازی به ترفندهای اینستاگرام ندارید. چرا که ما نمی‌توانیم به طور دقیق بدانیم کدام موسیقی دارای قانون کپی رایت است و کدام یک قانون کپی رایت ندارد. اگر بخواهیم کمی واضح‌تر توضیح بدهیم باید بگوییم که تا سال 1989 در ایالات متحده آمریکا، قانون کپی رایت برای تمام محتواها اجباری بود. اما پس از آن این موضوع به شکل کاملا اختیاری درآمد. 

یعنی اگر شما به عنوان صاحب اثر برای محتوایی که تولید کردید هیچ اقدامی برای کپی رایت نکنید، این قانون برای کار شما تعلق نخواهد گرفت و در صورت استفاده از آن، کاربران هم نیازی به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام نخواهند داشت. حتی جالب است بدانید بسیاری از موسیقی‌های در سایت‌های کاملا معتبر و معروف وجود دارند که بدون کپی رایت و کاملا رایگان هستند. حتی خود پلتفرم یوتیوب هم این موسیقی‌ها را در اختیار تولیدکنندگان محتوایش قرار داده است. اما اگر صاحب اثری، برای موسیقی که ساخته حق کپی رایت بگیرد، دیگر هیچ شخصی بدون اجازه او حق استفاده از موسیقی‌اش را نخواهد داشت. این اجازه هم به صورت کلامی نبوده و گاهی اوقات حتی نیاز به پرداخت مبلغی برای کسب اجازه‌ی قانونی است. به همین دلیل بسیاری از افراد با استفاده‌ی برخی موسیقی‌ها در اینستاگرام دچار مشکل می‌شوند و نیاز به ترفندهای اینستاگرام برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام پیدا می‌کنند.

پست‌ها در اینستاگرام چگونه پاک می‌شوند؟

پست‌ها در اینستاگرام چگونه پاک می‌شوند؟

مطمئنیم بارها برایتان پیش آمده است که پس از آپلود کردن یک ویدئو که داخل آن موسیقی قرار داده بودید، متوجه پاک شدن ناگهانی ویدئویتان شده‌اید. اصلا به همین دلیل در حال خواندن این مطلب برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام هستید. اما سوال اصلی اینجاست که پست‌های اینستاگرام دقیقا چگونه پاک می‌شوند؟ بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که کارمندهای شرکت اینستاگرام در حال انجام دادن چنین کاری هستند! اما چنین اموری حتی از عهده‌ی هزاران هزار کارمند هم خارج است. چرا که شرکت اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی و ربات‌های بسیار هوشمند این کار را انجام می‌دهد. یعنی به محض شناسایی موسیقی که در بانک اطلاعاتی کپی رایت است، سریعا اقدام به پاک کردن آن می‌کند که البته توضیح دادیم با استفاده از برخی ترفندهای اینستاگرام می‌توان نسبت به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام اقدام کرد.

آیا برای موسیقی‌های ایرانی هم این اتفاق می‌افتد؟

بیشتر کسانی که از موسیقی‌های ایرانی برای ویدئوهای خود استفاده می‌کنند، نیازی به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام ندارند چرا که اکثر موسیقی‌های ایرانی کپی رایت ندارند و به راحتی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که برخی موسیقی‌های داخلی ممکن است حق کپی رایت داشته باشند و نیاز به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام باشد. در نتیجه بهتر است قبل از این که ویدئویتان را در اینستاگرام آپلود کنید حتما در مورد کپی رایت داشتن آن کمی تحقیق کنید که بعدا به ترفندهای اینستاگرام برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام نیاز نداشته باشید. اما به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم، اکثر موسیقی‌های ایرانی دارای حق کپی رایت نبوده و می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها برای ویدئوهای اینستاگرامی خود، استفاده کنید.

از کجا بدانیم یک موسیقی خارجی دارای کپی رایت است یا نه؟

شاید در بیشتر مواقع یک موسیقی بسیار تاثیرگذار بشنوید و قصد داشته باشید از آن در ویدئوی خود استفاده کنید. اما پس از آپلود کردن متوجه پاک شدن پستتان شوید و بلافاصله باید اقدام به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام کنید. حتی ممکن است برای سری بعد به دنبال ترفندهای اینستاگرام برای آپلود کردن ویدئویتان بگردید که باز هم با چنین مشکلی روبه‌رو شده و حسابی کلافه می‌شوید. برای این که بدانیم دقیقا کدام موسیقی خارجی کپی رایت دارد یا خیر و اینکه آیا لازم است نسبت به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام اقدام کنیم، باید مدت‌زمانی را برای جست‌وجو در اینترنت صرف کنیم که اغلب به زبان انگلیسی بوده و ممکن است برای بسیاری از ما کار سختی باشد. از طرفی دیگر راه‌های دیگری نظیر برخی وب‌سایت‌هایی که بانک اطلاعاتی کپی رایت موسیقی‌ها را دارند هم وجود دارد که این روش هم بسیار زمان‌بر خواهد بود. اما توصیه‌ ما به شما این است که اصلا به سراغ موسیقی‌های بسیار معروف نروید.

موسیقی‌های بسیار معروف از آنجایی که توسط کمپانی‌های مطرح جهان تولید شده‌اند، حتی وکلا و کارشناسان حقوقی برای آثار خود دارند. به همین دلیل، این کمپانی‌ها از همان ابتدا کار خود را جدی گرفته و هنگام تولید آثار هنری‌شان تمام قوانین کپی رایت را برای آن‌ها اعمال می‌کنند. پس شکی در آن نیست که ربات هوشمند اینستاگرام تمام ویدئوهایی که در آن‌ها از موسیقی‌های بسیار معروف استفاده شده را به عنوان کپی رایت شناسایی کرده و آن را پاک کند. به همین دلیل مجددا شما باید اقدام به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام کرده و دچار دردسر شوید. با قطعیت به شما می‌گوییم که ترفندهای اینستاگرام برای آهنگ‌های بسیار معروف کاملا محدود است. به عبارتی دیگر، هیچ‌گونه ترفندی برای آهنگ‌هایی که بسیار معروف است وجود ندارد، به خصوص اگر بخواهید جدیدترین آهنگ‌هایی که توسط خوانندگان معروف خلق ‌شده‌اند را برای ویدئوهای خودتان استفاده بکنید، که در این صورت حساسیت کار بسیار بالاتر می‌رود و رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام ضروری خواهد بود.

قانون استفاده‌ی منصفانه چیست؟

قانون استفاده‌ی منصفانه چیست؟

قانون استفاده‌ی منصفانه یا (Fair Use) برای کمتر کردن قوانین سفت و سخت کپی رایت در ایالات متحده آمریکا وضع شد. طبق این قانون، کاربران حق دارند با رعایت کردن برخی موارد از آثاری که حق کپی رایت دارد استفاده کرده و دچار هیچ مشکلی نشوند. برای مثال، شما اگر از قانون استفاده‌ی منصفانه در ویدئوهایتان استفاده کنید، دیگر ویدئویتان پاک نشده و نیازی به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام نخواهید داشت. این موضوع می‌تواند بسیار راحت‌تر از ترفندهای اینستاگرام برای رفع مشکل کپی رایت باشد. یکی از اولین مواردی که باید در قانون استفاده‌ی منصفانه رعایت کنید این است که هرگز کل موسیقی را در ویدئوتان قرار ندهید. به‌ خصوص اگر موسیقی هنوز به صورت رسمی عرضه نشده و شما از طریق منابعی نسخه‌ی کاملا آن را به دست آورده باشید، نباید این کار را انجام بدهید و از آن استفاده کنید.

بهترین روش ممکن برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام، استفاده بخشی از آهنگ یا قسمت بسیار کوتاهی از آن اثر می­ باشد. طبق قانون استفاده‌ی منصفانه، افراد می‌توانند به عنوان معرفی و یا نقد و بررسی اثری، فقط قسمتی از آن را در محتواهای خودشان آورده و در موردشان توضیح بدهند. زمانی که شما این کار را در ویدئویتان انجام بدهید و فقط بخشی از آهنگ را در آن بیاورید، هرگز ویدئویتان پاک نشده و نیازی به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام هم نخواهید داشت. مورد دیگر، افزودن و یا کم کردن مطلبی به اثر است. گاهی اوقات برخی از منتقدان و یا کاربران با هدف اضافه کردن مطلب خاصی به اثری که کپی رایت دارد، آن را در محتوای خودشان قرار می‌دهند که این موضوع هم از دیدگاه قانون استفاده‌ی منصفانه مشکلی نداشته و برای کاربران هیچ مشکلی به وجود نخواهد آورد. پیشنهاد می‌کنیم مثلا از چند موسیقی کوتاه در یک ویدئو استفاده کنید که برایتان هیچ مشکلی به وجود نیاورد.

چگونه از پاک شدن ویدئوهایمان جلوگیری کنیم؟

چگونه از پاک شدن ویدئوهایمان جلوگیری کنیم؟

حتما شما هم این جمله معروف را شنیده‌اید که می‌گوید:‌ "پیشگیری بهتر از درمان است!" با این که ادامه این مطلب روش رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام را برایتان به طور کامل توضیح خواهیم داد اما قبل از آن بهتر است شیوه‌های پیشگیری از پاک شدن ویدئوها را که به نوعی ترفندهای اینستاگرام هستند را به شما آموزش بدهیم تا در آینده دچار مشکل نشوید چرا که هیچ چیزی نمی‌تواند کلافه‌کننده‌تر از پاک شدن ویدئویمان در اینستاگرام باشد. به خاطر این که اکثر روی ادیت و یا ویرایش ویدئو زمان زیادی صرف می‌شود. از طرفی دیگر،‌ بحث سرعت پایین آپلود هم دردسرهای خاص خودش را دارد و پس از کلی تلاش و سختی کشیدن برای آپلود ویدئو، پاک شدن آن واقعا می‌تواند کلافه کننده باشد، اما با استفاده از راهکارهای زیر، موفق خواهید شد تا حد زیادی جلوی پاک شدن ویدئوهایتان را در اینستاگرام بگیرید:

1. کسب اجازه از صاحب اثر

اولین و البته بهترین کار اخلاقی کسب اجازه از صاحب اثر است. خودتان را جای صاحب اثر بگذارید که برای تولید همان تِرک چند دقیقه‌ای چقدر زحمت کشیده است و چه هزینه‌های سنگینی را برای موسیقی‌اش متقبل شده تا شما آن را به راحتی گوش کنید و از چنین اثری لذت ببرید. حال اگر این اثر مال خودتان باشد، واقعا به شخصی اجازه می‌دهید که بدون اجازه از موسیقی که متعلق به شماست استفاده کند، قطعا نه! در نتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از این که به فکر رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام باشید، از صاحب اثر کسب اجازه کنید. در چنین شرایطی می‌توانید با خیالی کاملا راحت از آن استفاده کرده و دیگر به فکر ترفندهای اینستاگرام برای پاک نشدن ویدئویتان نباشید.

2. از موسیقی‌های رایگان استفاده کنید

2. از موسیقی‌های رایگان استفاده کنید

شاید باور نکنید اگر بگوییم صفحات وب پر از موسیقی‌هایی هستند که کاملا رایگان بوده و هیچ گونه حق کپی رایتی ندارند و می‌توانید به راحتی از آن‌ها برای ویدئوهایتان استفاده کنید. فقط کافیست که در گوگل به زبان انگلیسی در مورد موسیقی‌های بدون کپی رایت جست و جو کنید تا خودتان از نتایجی که به دست خواهید آورد، شگفت‌زده شوید. چرا که بهترین وب‌سایت‌ها پر از موسیقی‌های عالی و با کیفیتی هستند که هیچ گونه حق کپی رایتی ندارند و شما با استفاده از آن‌ها دیگر نیازی به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام نخواهید داشت. استفاده از موسیقی‌های رایگان بسیار راحت‌تر از ترفندهای سخت و یا عجیب غریب اینستاگرام برای پاک نشدن موسیقی است.

نکته مهمی که در مورد موسیقی‌های رایگان وجود دارد این است که شما باید حتما بخش Licence وب‌سایت‌هایی که موسیقی‌های رایگان و بدون کپی رایت را در اختیارتان قرار می‌دهند را به خوبی مطالعه کنید. حتی اگر سطح زبان انگلیسیتان عالی نباشد، سعی کنید آن‌ها را با استفاده از Google Translate ترجمه کنید. چرا که در این قسمت اطلاعات بسیار مهمی نوشته شده است که حتما باید از آن‌ها مطلع شوید. برای مثال، در برخی از سایت‌ها نوشته می‌شود که شما برای استفاده از موسیقی‌های ما نیاز به هیچ گونه اشاره به نام صاحب اثر ندارد و فقط حق فروش آن‌ها را نخواهید داشت. در وب‌سایت‌های دیگر، ممکن است از شما بخواهد که در زیر پست اینستاگرام و یا توضیحات ویدئو یوتیوب‌تان آدرس سایت را حتما بنویسید و توضیح بدهید که این موسیقی را از آن وب‌سایت تهیه کرده‌اید تا نیازی به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام نباشد.

3. ایجاد تغییرات در موسیقی برای عدم شناسایی ربات

یکی از ترفندهای اینستاگرام برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام ایجاد تغییرات در موسیقی برای عدم شناسایی ربات است. همان‌طور که در بالا توضیح دادیم اینستاگرام با استفاده از یک هوش مصنوعی بسیار قوی موسیقی‌هایی که حق کپی رایت دارند را شناسایی و اقدام به حذف آن می‌کند. حالا اگر روشی وجود داشته باشد که بتواند ربات هوشمند را هم فریب بدهد، می‌توان از این روش برای استفاده از موسیقی‌های دارای کپی رایت هم نهایت استفاده را کرد اما باید توجه داشته باشید که در ابتدا این کار اخلاقی نبوده و شما حقوق ناشر را به نوعی زیر پا خواهید گذاشت. ثانیا، تغییر در موسیقی و اضافه کردن برخی المان‌های صوتی به آن می‌تواند کار سختی باشد و هم این که به طور کلی کیفیت ویدئویتان را بسیار پایین‌تر بیاورد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های آسان بالا برای ویدئوهایتان استفاده کنید.

آیا می‌شود اقدام به بازگرداندن ویدئوی پاک شده کرد؟

آیا می‌شود اقدام به بازگرداندن ویدئوی پاک شده کرد؟

قطعا شما هم این جمله را شنیده‌اید که "فقط مرگ چاره ندارد!" این موضوع برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام هم صدق می‌کند. چرا که ممکن است شما تمام ترفندهای اینستاگرام را برای پاک نشدن ویدئویتان امتحان کرده باشید، ولی دست آخر باز هم محتوای ویدئویی‌تان پاک شود. از آنجایی که خود شرکت اینستاگرام هم می‌داند، گاهی اوقات ممکن است حتی ربات هوشمندش هم اشتباه کند و یک فرصت برای بازگرداندن ویدئوی پاک شده‌تان در نظر گرفته که می‌توانید از آن استفاده کنید. البته چنین امکانی فقط در پلتفرم اینستاگرام وجود ندارد و حتی یوتیوب هم این موضوع را در اختیار کاربرانش قرار داده است که با ثبت درخواست، موضوع ادعای کپی رایت (Copyright Claim) آن‌ها را بررسی کند.

البته بحث پلتفرم یوتیوب با اینستاگرام کاملا متفاوت است. چرا که یوتیوب 3 بار ادعا یا همان Claim را بدون پاک کردن محتوای کانال به کاربرانش می‌دهد و پس از تکرار شدن بار چهارم به طور کلی کانال را حذف می‌کند! اما این موضوع در اینستاگرام فقط با پاک شدن ویدئویتان ختم به خیر شده و منجر به پاک شدن حساب کاربری‌تان نمی‌شود. ولی به طور کلی در هر دوی این پلتفرم‌ها شما امکان درخواست بررسی بیشتر را خواهید داشت. از این طریق می‌توانید به راحتی اقدام به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام بکنید. زمانی که شما یک درخواست برای اینستاگرام بفرستید آن‌ها با بررسی بیشتر، موضوع را پیگیری کرده و اگر اشتباهی رخ داده باشد، اجازه‌ی انتشار ویدئو را برایتان صادر خواهند کرد.

درخواست تجدید نظر برای بازیابی ویدئو چگونه است؟

درخواست تجدید نظر برای بازیابی ویدئو چگونه است؟

زمانی که شما مطمئن هستید ویدئویتان به اشتباه پاک شده باشد می‌توانید برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام تقاضای تجدید نظر برای بازیابی‌ ویدئویتان بدهید. توجه کنید که این مرحله، زمانی عملی می‌شود که مطمئن هستید هیچ تخلفی از جانب شما شکل نگرفته است. در غیر این صورت، حتی اگر فالوورهای میلیونی هم داشته باشید، ممکن است حتی به طور کلی حساب کاربریتان پاک شده و از دسترس خارج گردد! چرا که هیچ کمپانی در رابطه با قانون کپی رایت با کاربرانش شوخی ندارد. در نتیجه، تنها زمانی که مطالب این محتوا را به دقت خوانده باشید و تمام موارد بالا را رعایت کرده باشید، می‌توانید اقدام به بازیابی ویدئویتان بکنید.

برای مثال، شما بدون هیچ گونه از ترفندهای اینستاگرام، از یک موسیقی کاملا رایگان و از سایت معتبر در ویدئویتان استفاده کرده‌اید. از طرفی دیگر حتی ممکن است حق کپی رایت موسیقی را به روش‌های مختلف خریداری کرده باشید و یا اکانت عضویت در یک سایت بزرگ موسیقی را خریداری کردید که به شما اجازه استفاده از موسیقی‌هایشان را در هر پلتفرمی صادر کرده است. شما فقط در چنین شرایطی می‌توانید اقدام به رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام کرده و تقاضای تجدید نظر کنید. برای این کار می‌توانید:

1) گزینه‌ی Appeal که در پایین Delete Video قرار دارد را کلیک کنید. واژه‌ی Appeal به معنای درخواست است.  2) پس از انتخاب گزینه‌ی Appeal برای شما صفحه‌ی دیگری باز خواهد شد که در ابتدا باید تیک گزینه Agree یا موافق هستم را بزنید.  3) سپس نام و نام خانوادگی‌تان را در قسمت پایین Electronic Signature یا امضای الکترونیکی بنویسید.  4) گزینه Appeal را بزنید.  5) در صورتی که موسیقی استفاده شده‌تان هیچ مشکلی نداشته باشد گزینه Your video has been re-posted برایتان ظاهر خواهد شد که به معنای، ویدئوی شما به طور مجدد پست شد است.

کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله خواندید می‌توان به راحتی برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام اقدام کرد. با این که ترفندهای اینستاگرام برای پاک نشدن ویدئوهایمان بسیار زیاد است، اما عاقلانه‌ترین راه، پیشگیری قبل از درمان است. بدین معنا که اگر شما مواردی که در اینجا توضیح دادیم را به طور کامل رعایت کنید، برایتان هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. فراموش نکنید که فقط و فقط زمانی برای تقاضای بازبینی اقدام کنید که کاملا مطمئن هستید، موسیقی‌ انتخاب شده‌تان هیچ مشکل از لحاظ قانون کپی رایت ندارد. در غیر این صورت، همانطور که در بالا توضیح دادیم حتی ممکن است صفحه اینستاگرامیتان را هم از دست بدهید. اما به طور کلی با رعایت کردن موارد فوق‌ الذکر، نه تنها ویدئوهایتان پاک نخواهد شد، بلکه می‌توانید بدون کوچک‌ترین مشکلی محتواهایتان را در این پلتفرم معروف و محبوب آپلود کنید.

منبع