اخیرا به دلیل مسدود شدن برنامه گوگل پلی، بسیاری از کاربران دچار سردرگمی شده اند و با وجود برنامه های اپ گالری داخلی همچون بازار و مایکت اما برخی از اپلیکیشن ها در این اپ گالری ها موجود نیستند و نیاز به استفاده از برنامه های دیگری در این زمینه می باشد. اگر از اپ گالری هواوی در اندروید استفاده نکرده اید و سوال اپ گالری هواوی چیست؟ برای شما نیز ایجاد شده است؛ ما در این مطلب قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم. اگر از جمله افرادی هستید که از سیستم عامل هارمونی استفاده می کنید، پس با این برنامه آشنایی دارید یا حتی اگر از وجود این برنامه آگاهی ندارید و می خواهید در رابطه با این برنامه بدانید پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

اپ گالری هواوی چیست؟

اپ گالری پلتفرمی است که برنامه های ارائه شده برای سیستم عامل خاصی را در خود جای داده و کاربران می توانند از طریق این برنامه به اینگونه اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشند. اما اپ گالری هواوی چیست؟ این برنامه که در اصل برای سیستم عامل هارمونی و همراه با رابط کاربری هواوی ارائه شده، برنامه هایی که برای این سیستم عامل، همچنین سیستم عامل اندروید ارائه شده اند را در خود جای داده و به کاربران اجازه دانلود و نصب برنامه های مورد نیازشان را ارائه می کند. پس فرقی نمی کند که شما از گوشی هواوی استفاده می کنید یا از گوشی های رقیب آن که از سیستم عامل اندروید بهره می برند، شما به راحتی قادر خواهید بود که از اپ گالری هواوی استفاده کنید.

دانلود برنامه اپ گالری

دریافت هواوی اپ

حال که با اپ گالری هواوی آشنا شدید، برای استفاده از این برنامه ابتدا باید اقدام به دانلود برنامه اپ گالری ارائه شده توسط شرکت چینی هواوی کنید. برای دانلود اپ گالری فوق می توانید به وبسایت رسمی هواوی مراجعه کنید و در بخش بالا سمت راست وبسایت گزینه دانلود قرار دارد که به راحتی می توانید با اسکن کردن بارکد قرار داده شده و یا ضربه زدن بر روی دکمه Download اقدام به دانلود برنامه اپ گالری هواوی کنید. پس از نصب اپ گالری فوق بر روی گوشی هواوی یا گوشی اندرویدی تان حال نوبت به فعال سازی آن می رسد. در رابطه با سوال چگونه اپ گالری هواوی را فعال کنیم؟ در بخش های بعدی بطور کامل سعی کرده ایم تا توضیح دهیم.

چرا اپ گالری هواوی در ایران کار نمیکند؟

دلیل کار نکردن هواوی اپ در ایران

با وجود اینکه آمریکا شرکت چینی هواوی را تحریم کرده و اجازه دسترسی محصولات این شرکت به شرکت های فناوری آمریکایی همچون سرویس های گوگل را نمی دهد، کاربران ایرانی با شماره تلفن ایران قادر به ثبت نام در پلتفرم های این شرکت چینی نیستند. البته می توان از طریق شماره های مجازی اقدام به ثبت نام کرد که به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و از پس، مشکل ثبت نام کاربران ایرانی در اپ گالری هواوی برآیید.

چگونه اپ گالری هواوی را فعال کنیم؟

بعضی از کاربران برای فعالسازی اپ گالری هواوی در بخش تنظیمات گوشی هواوی بدنبال این کار هستند، که برای این دسته از افراد باید بگوییم که نیازی به تنظیمات گوشی نیست بلکه از طریق خود اپ گالری می توانید به این کار را انجام دهید. برای فعال سازی اپل گالری مراحل زیر را می توانید طی کنید.

 • وارد اپ گالری هواوی شوید.
 • لوگوی گوگل را که در بخش پایینی صفحه شناسه هواوی قابل مشاهده است، انتخاب کنید.

مراحل ورود به هواوی اپ

 • در این مرحله نام حساب کاربری گوگل خود را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس گزینه Next را فشار دهید.

ورود به هواوی اپ از طریق جمیل

 • اکنون لازم است رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را نیز وارد نمایید و بعد از آن دکمه Sign in را بفشارید.
 • در این مرحله، گوگل از شما این اجازه را می‌خواهد که  حساب کاربری گوگل شما را با شناسه هواوی مرتبط کند، برای دادن این اجازه به برنامه باید دکمه Allow را انتخاب کنید
 • بعد از طی کردن مراحل ذکر شده، برنامه به بخش تنظیمات گوشی برمی‌گردد، در اینجا نیز لازم است اجازه مرتبط کردن حساب کاربری گوگل با اکانت هواوی  با فشردن دکمه Register and Link Huawei ID صادر شود.
 • در صفحه بعد گزینه Yes را انتخاب کنید.
 • اکنون وارد صفحه‌ای می‌شوید که از شما می‌خواهد کشور خود را انتخاب کنید (Select Your Country)؛ پیشنهاد می‌شود یکی از کشورهای خاورمیانه را در این مرحله انتخاب کنید زیرا به دلیل تحریم ایران ممکن است با انتخاب کشور ایران با مشکل مواجه شوید.
 • سپس صفحه‌ای باز می‌شود که لازم است برای قبول شرایط استفاده از آیدی هواوی، دکمه موافقم (Agree) را فشار دهید.
 • در این مرحله از شما خواسته می‌شود تاریخ تولید خود را به میلادی وارد نمایید.
 • اکنون باید برای اکانت هواوی خود یک رمز عبور تعریف کنید.
 • در نهایت پیغامی بر روی صفحه گوشی هوشمند شما نمایش داده می‌شود که باید با زدن دکمه OK ادامه کار را دنبال کنید.
 • سپس صفحه‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد برای تایید نهایی حساب کاربری گوگل شما دکمه Get Cod را انتخاب کنید تا کد تایید به جی‌میل شما ارسال شود؛ کدی را که هواوی به جی‌میل شما می‌فرستند کپی کرده و در کادر مربوطه قرار دهید؛ سپس دکمه OK را انتخاب کنید تا فرآیند مرتبط کردن اکانت هواوی شما به حساب کاربری گوگل به اتمام برسد.

پس از طی کردن مراحل فوق اپ گالری هواوی شما، فعال شده و می توانید به راحتی از اپ های موجود در این app gallery استفاده کنید.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم تا پاسخ هایی به سوالات شما در رابطه با اپ گالری هواوی چیست؟، چرا اپ گالری هواوی در ایران کار نمیکند؟ و چگونه اپ گالری هواوی را فعال کنیم؟ بدهیم. در انتهای این مطلب اگر انتقاد، پیشنهاد یا نظری در رابطه با مطلب فوق دارید می توانید از طریق بخش نظرات که در پایین همین صفحه قرار دارد، موارد فوق را با ما و دیگر کاربران سایت همه چی آنلاین در میان بگذارید.

منبع: developer.huawei