وقتی صحبت از مبارزه با هرزنامه ها به میان می‌آید، اینستاگرام به‌ سرعت دست به کار می‌شود. این پلتفرم هر زمان که به فعالیت یک حساب کاربری مشکوک شود بلافاصله گزینه بلاک را فعال می‌کند. در چنین حالتی صاحب حساب کاربری، نمی‌تواند با حساب بلاک‌شده‌ی خود در اینستاگرام فعالیت کند و باید قبل از هر اقدامی برای رفع بلاک اینستاگرام خود راه‌های مختلف را امتحان کند. یکی از دلایل بلاک شدن حساب توسط اینستاگرام این است که تعداد اقدامات انجام‌ شده در روز و ساعت، بیش از سطح تعیین‌ شده باشد. رفع بلاک اینستاگرام اولین چیزی است که صاحبان حساب‌های مسدود شده به آن فکر می‌کنند. این مطلب به نوعی راهنمای رفع بلاک اینستاگرام است. پس اگر می‌خواهید با انواع ترفندهای اینستاگرام در این زمینه آشنا شوید، با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع بلاک اینستاگرام و راه‌های رفع آن

آشنایی با انواع بلاک اینستاگرام و راه‌های رفع آن

اگر از محدوده‌ی مجاز فعالیت روزانه یا ساعتی فراتر بروید، گزینه‌ی بلاک عملکردهای شما فعال می‌شوند. این بلاک‌ها انواع مختلفی دارند که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • Action Block: شما نمی‌توانید نظر دهید، لایک کنید، دنبال کنید/دنبال شوید و عکسی را پست کنید.
 • Like Block: نمی‌توانید پست‌‌‌‌ها را لایک کنید. اما می‌توانید زیر پست‌ها نظر بگذارید و دنبال کنید/دنبال شوید.
 • Comment Block : قابلیت کامنت گذاشتن از شما گرفته می‌شود. اما می‌توانید نظر گذاشته و دنبال کنید/دنبال شوید.
 • Temporary action block: این نوع بلاک، رایج‎ترین بلاک اینستاگرام است که می‌تواند به دلیل استفاده بیش از حد از ویژگی‌های خاص اینستاگرام باشد. این بلاک‌ها بین ۱ تا ۲۴ ساعت منقضی می‌شوند.         
 • Action block with an expiration date-defined: این بلاک شامل زمان‌بندی تاریخ انقضای آن است. تاریخ پایان می تواند یک یا دو هفته یا بیشتر باشد.
 • Action block with an expiration date-undefined: این بلاک برخلاف بلاک قبلی، موقتی نیست و می‌تواند تا چندین هفته طول بکشد. اینستاگرام در یک پیام ارسالی به شما می‌گوید که بعداً امتحان کنید. اما زمان آن نامعلوم است.

دلایل بلاک توسط اینستاگرام

دلایل بلاک توسط اینستاگرام

نقض قوانین

بلاک‌ها اغلب به دلیل نقض قوانین اینستاگرام اعمال می‌شوند. اما اگر احساس می‌کنید حساب شما به‌طور ناعادلانه مسدود شده است، برای رفع بلاک اینستاگرام می‌توانید از طریق گزینه Report a Problem آن را برطرف کنید.

استفاده نادرست از اتومات سازی فعالیت ها

هنوز راه هایی برای استفاده صحیح از ابزارهای اتوماسیون وجود دارد. برای اینکه بتوانید از ابزارهای اتوماسیون حداکثر استفاده را داشته باشید، روش های مختلف را با یکدیگر ادغام کنید، فعالیت های یکسان را چندین بار پشت سرهم تکرار نکنید و کارهای مشابه را در یک بازه زمانی کوتاه، با هم انجام ندهید. به عنوان مثال، اگر از ابزارهای جانبی برای رشد اینستاگرام بهره می برید و از آنها تنها برای لایک کردن پست هایتان استفاده می کنید، باید استراتژی خود را در این زمینه در اسرع وقت تغییر دهید.
در استفاده از ابزارها همچون کاربری عادی رفتار کنید. به صورت دستی در برنامه اصلی اینستاگرام کامنت بگذارید یا افراد را به صورت خودکار فالو کنید، اما مدتی بعد آنها را به تدریج و بدون هیچ ابزاری آنفالو کنید. اتوماسیون مورد استفاده تان را با عملکرد دستی ترکیب کنید و فراموش نکنید که پست‌ها را از فید خود لایک کنید زیرا این کاری است که کاربران به طور معمول در اینستاگرام انجام می‌دهند.
اگر از ابزاری همچون Combin Growth برای کامنت گذاشتن بر روی پست های دیگر کاربران استفاده می کنید، الگوهای مختلف زیادی را برای کامنت گذاری تهیه و ایجاد کنید. در مجموع، همیشه اقدامات خود را تغییر دهید و سن حساب کاربری خود، نرخ کلی فعالیت، تعداد دنبال‌ کنندگان و پست‌ها و انواع اقداماتی که انجام می‌دهید را در نظر داشته باشید. تمام فعالیت های خود را خودکار نکنید و سعی کنید با توجه به محدودیت های روزانه یا ساعتی لایک کنید، نظر بدهید و دنبال کنید.

انجام فعالیت های سنگین

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا محدودیت های هر فعالیتی در اینستاگرام متفاوت است؟ این به این دلیل است که همه انواع فعالیت های اینستاگرام دارای «وزن» متفاوتی هستند. به عنوان مثال، اگر فقط از نظر دادن استفاده می کنید، محدودیت های کلی شما افزایش می یابد و دارای وزن بالایی هستند اما اگر از لایک بهره می برید، از نظر محدودیت سبک ترین اعمال هستند.

طول عمر بلاک‌ها

رفع بلاک اینستاگرام بسته به نوع بلاک، از چند ساعت تا چند هفته طول می‌کشد. محدوده‌ی زمانی هرکدام از بلاک‌ها عبارتند از:

 • Action Block: این نوع بلاک نهایتاً تا ۲۴ ساعت طول می‌کشد.
 • Action Block with an Expiration Date: در این مدل بلاک، شما این امکان را دارید که از زمان تاریخ انقضای آن مطلع شوید. اغلب اوقات این بلاک بین یک تا دو هفته طول می‌کشد.
 • Action Block Without an Expiration Date: این بلاک در بازه‌ی زمانی بین چند ساعت تا چند هفته طول می‌کشد و زمان انقضای آن به‌ طور دقیق مشخص نیست.
 • Action Blocked with Expiration Date: در پیغام خطای بلاک با تاریخ انقضا، ذکر شده است که بلاک چه زمانی رفع می‌شود. ممکن است از چند ساعت تا چند هفته طول بکشد. در این پیغام گزینه‌ای وجود دارد به نام Tell Us که اگر حساب شما به اشتباه مسدود شده، باید روی آن بزنید تا اینستاگرام مسئله را دوباره بررسی کند.
 • Action Blocked with No Expiration: این بلاک چند روز تا چند هفته طول می‌کشد و گزینه‌ی Tell Us ندارد. بنابراین اگر فکر می‌کنید حساب شما به اشتباه مسدود شده است، باید با مراجعه به Settings و سپس لمس گزینه‌ی Help با انتخاب Report a Problem درخواست بازبینی کنید.

راهکارهای رفع بلاک اینستاگرام

راهکارهای رفع بلاک اینستاگرام

برای رفع ریپورت اینستاگرام راهکارهای مختلفی موجود است. ما پنج راهکار مهم را در ادامه به شما ارائه کرده‌ایم:

 • اینستاگرام را دوباره نصب کنید: برنامه را از حافظه گوشی خود پاک کرده و قبل از نصب مجدد، همه داده‌های مرتبط با Instagram را از دستگاه خود حذف کنید. به احتمال زیاد حذف داده‌ها به رفع بلاک اینستاگرام شما کمک می‌کند.

نصب دوباره اینستاگرام

 • IP خود را تغییر دهید: ممکن است حساب شما به دلیل آدرس IP مسدود شده باشد. در صورت امکان، IP خود را تغییر دهید. برای مثال اگر فیلترشکن فعالی دارید، برای رفع بلاک اینستاگرام آن را خاموش کنید و بدون آن وارد اینستاگرام شوید.

تغییر ip

 • از یک دستگاه دیگر استفاده کنید: گاهی می‌توانید برای رفع بلاک اینستاگرام با یک دستگاه دیگر وارد حساب کاربری خود شوید. مثلاً با لپ تاپ یا حتی یک گوشی دیگر.
 • حساب خود را به فیس‌بوک پیوند دهید: وقتی الگوریتم‌ها رفتار مشابه ربات را تشخیص می‌دهند، اینستاگرام به طور موقت حساب را مسدود می‌کند. برای اثبات اینکه شما یک ربات نیستید، سعی کنید صفحه‌ی اینستاگرام خود را به صفحه‌ی فیس‌ بوک یا هر حساب اجتماعی دیگری که متعلق به شما است پیوند دهید.

اتصال اینستاگرام به فیسبوک

 • دوره زمانی بلاک را طی کنید: اگر هیچ کدام از نکات فوق نتوانست به رفع بلاک اینستاگرام شما کمک کند، ناچارید تا تاریخ سررسید بلاک حساب خود صبر کنید. اگر استفاده از حساب اینستاگرام را حداقل به مدت ۲۴ ساعت به‌ طور کامل متوقف کنید، این احتمال وجود دارد که دوره‌ی بلاک حساب شما کوتاه شود.
 • گزارش مشکل: در درجه اول، اگر کار اشتباهی انجام نداده باشید. وقتی خطای «Action blocked» ظاهر می‌شود، معمولاً دو گزینه دارد: به ما بگویید و نادیده گرفتن. برای درخواست بازبینی دستی توسط اینستاگرام، روی دکمه به ما بگویید ضربه بزنید. اما برخی از انواع پاپ آپ های خطا، گزینه دیگری جز OK ندارند. در این مورد، مراحل زیر را طی کنید:
  تنظیمات > راهنما > گزارش مشکل را فشار دهید.
  در بخش متن ارسالی، بنویسید که به دلایلی بلاک شده اید، هر چند کار اشتباهی انجام نداده اید (حتی اگر انجام داده اید نیز آن را امتحان کنید). این کار را باید انجام دهید حتی اگر اسپم ارسال کرده اید یا از ابزارهای جانبی برای رشد حساب خود بهره برده اید. این اقدام شما به اینستاگرام نشان می دهد که شما یک ربات نیستید.

نکته: در فوریه 2020، اینستاگرام فرآیند تجدیدنظر جدیدی را برای حساب های غیرفعال شده به اجرا گذاشت. بدین صورت که اکنون اگر حساب شما غیرفعال شده و در شرف حذف می باشد، می توانید مستقیماً از صفحه ورود به سیستم درخواست تجدید نظر کنید. بنابراین وقتی وارد سیستم می‌شوید و پیامی در مورد حذف شدن حسابتان مشاهده می کنید، می‌توانید داده‌های حساب کاربریتان را دانلود کنید تا به محتواهای خود دسترسی داشته باشید یا درخواست بررسی کنید.
اگر گزینه دوم یعنی درخواست بررسی را انتخاب کنید، باید نام کامل و نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید و به اینستاگرام بگویید که چرا فکر می کنید اشتباه کرده اند. اینستاگرام درخواست تجدید نظر شما را که حداکثر 24 ساعت زمان می برد را بررسی خواهد کرد.

دلایل بلاک حساب کاربری توسط اینستاگرام

مسدود شدن حساب کاربری اینستاگرام، معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که حساب شما سلسله اقداماتی را در یک محدوده زمانی خاص انجام می‌دهد. محدودیت‌های حساب‌های کاربری با یکدیگر متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • سن حساب کاربری: هرچه حساب کاربری شما قدیمی‌تر باشد، در یک دوره‌ی زمانی ۲۴ ساعته مجاز به اقدامات بیشتری هستید.
 • میزان نفوذ حساب: تعداد کل دنبال‌کنندگان، پست‌ها، کامنت‌های زیر پست‌ها و تمام مشارکت‌های حساب شما نقش مهمی در اعتبار حسابتان ایفا می‌کنند. هرچه تعامل شما با دیگران در اینستاگرام بیشتر باشد، می‌توانید اقدامات بیشتری در ۲۴ ساعت انجام دهید.
 • بیوگرافی حساب: نوشتن برخی اطلاعات درباره‌ی خودتان در قسمت بیوگرافی محدودیت عملکرد شما در ۲۴ ساعت را کاهش می‌دهد.

جمع‌بندی

جمع‌بندی

در این مطلب از همه‌چی آنلاین تلاش کردیم راهکارهای رفع بلاک اینستاگرام را برایتان شرح دهیم. توجه داشته باشید که اگر هیچ‌کدام از راهکارهای ذکرشده، بلاک حساب شما را رفع نکرد و پیگیری شما از طریق اطلاع دادن نیز سرانجامی نداشت، چند هفته صبر کنید تا زمان مسدودیت حسابتان به پایان برسد.

نظر شما درباره‌ی این اقدام اینستاگرام چیست؟ آیا با قوانین این پلتفرم برای مسدود کردن حساب موافقید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: combin