آشنایی بیشتر با ترفندهای اینستاگرام کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری را پیدا کنیم. برخی از این ترفندها در دایرکت اینستاگرام برای ارتباطی بهتر در فضایی دوستانه قرار دارد. جایی که قابلیت ارسال فیلم، عکس، تماس تصویری و ویس وجود دارد. علاوه بر آن در دایرکت اینستاگرام می‌توانید گروه بسازید و این امکانات را در آن‌جا هم امتحان کنید. برای مثال، یکی از این ترفندهای اینستاگرام ارسال استوری شخصی در فضای چت است. با آشنایی بیشتر با تنظیمات دایرکت اینستاگرام می‌توانید، کیفیت گفتگو را بهبود ببخشید. اما آیا می‌شود در این فضای گفتگو و تبادل نظر دسترسی به دایرکت اینستاگرام دیگران داشت؟ اگر می‌خواهید با این فضا آشنا شوید باید از امکانات و تنظیمات آن اطلاعات کافی را داشته باشیم.

تفاوت Primary و General در دایرکت اینستاگرام

اینستاگرام سه نوع پیج برای کاربران در نظر گرفته است. صفحه Personal ،Creator و Business. کاربران بنا به نوع فعالیتشان می‌توانند در تنظیمات اکانت یکی از آن‌ها را انتخاب کنند، که امکانات هر کدام از این نوع پیج‌ها با یکدیگر متفاوت است. در دایرکت اینستاگرام صفحه‌های Creator وBusiness، فضای گفتگو به Primary و General تقسیم شده است، که این امکان در پیج‌های شخصی یا Personal وجود ندارد. اگر تصمیم گرفتید صفحه را به Creator یا Business تغییر دهید، با این ترفند می‌توانید دایرکت‌ها را راحت‌تر پاسخ دهید. قسمت Primary برای دایرکت‌های مهم و ضروری در نظر گرفته شده است، برای چت دوستانه با کسانی که همیشه با آن‌ها در تماس هستید. اما اگر فرصت و وقت پاسخگویی به کاربرانی را که ارتباطتان با آن‌ها کم‌رنگ‌تر است ندارید، چت‌ها در بخش General انتقال دهید.

قابلیت ارسال ویس 

یکی از راحت‌ترین راه‌های ارتباطی کاربران در دایرکت اینستاگرام ارسال ویس است. ویس کمک می‌کند تا ارتباط راحت‌تری در فضای چت شکل بگیرد. ویس‌ها در دایرکت اینستاگرام فقط یک دقیقه ضبط می‌شوند و برای ضبط باید دکمه میکروفون را نگه دارید. اگر بعد از زدن روی همان گزینه، میکروفون را به بالا هدایت کنید، ضبط به صورت خودکار انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست انگشتتان را نگه دارد. ویس‌های ارسالی معمولاً به رنگ آبی برای مخاطب نشان داده می‌شود که بعد پخش کامل، کادر از رنگ آبی به سفید تغییر پیدا می‌کند تا مخاطب از رسیدن و شنیده شدن ویس توسط گیرنده، مطلع شود. 

جزئیات تنظیمات دایرکت اینستاگرام

برای دسترسی به جزئیات تنظیمات دایرکت اینستاگرام، گزینه Details در بالای صفحه چت هر شخصی قرار دارد. یک دایره کوچک که علامت تعجب وسطش قرار گرفته است. با ورود به این گزینه، جزئیات دایرکت شخص مورد نظر را می‌توانید تنظیم کنید. گزینه‌های Mute Massages و Mute Call Notifications برای بی‌صدا کردن چت و ویدئو کال در نظر گرفته شده است، که گزارش پیام دریافتی و ویدئو کال برای کاربر داده نمی‌شود. گزینه Shared، برای تمامی تصاویردریافتی در چت است که برای دسترسی راحت‌تر قرار گرفته است. در قسمت Details تنظیمات دایرکت، به بلاک و ریپورد اکانت مورد نظر دسترسی راحت‌تری دارید و از این قسمت می‌توانید گزارش ریپورد را به اینستاگرام بدهید.

Shortcut و امکان ارسال پیام آماده در دایرکت اینستاگرام

با ساختن پیام‌های آماده در دایرکت اینستاگرام، به کسب و کارتان سرعت ببخشید. Shortcut کمک می‌کند تا سریع‌تر پاسخ کاربران را بدهید. برای ساخت این پیام‌ها وارد قسمت تنظیمات شوید و گزینه Creator را کلیک کنید. در قسمت Save Replies، بالای صفحه با کلیک بر گزینه «+» یکی یکی پیام‌های آماده را تایپ کنید. Shortcut یا یک کلمه متناسب با موضوع پیام را در این تنظیمات ذخیره کنید. هر کدام از این کلمات را در دایرکت نوشتید، به سمت پیام‌های از قبل آماده شده هدایت می‌شود.

قابلیت استوری در چت خصوصی در دایرکت اینستاگرام

استوری‌ها نه فقط برای فالوورها بلکه در فضای چت خصوصی هم ارسال می‌شوند. اما چه ترفندهایی اینستاگرام برای ارسال استوری شخصی در نظر گرفته است؟ در استوری‌ها متن، عکس و فیلم با افکت‌ها و رنگ‌های مختلف ارسال می‌شود. کاربران بسته به هر نوع سلیقه و خلاقیتی که دارند، این استوری‌ها را طراحی می‌کنند. بعد از آماده شدن استوری برای ارسال در دایرکت اینستاگرام کاربر مورد نظر، اینستاگرام سه نوع روش را برای ارسال در نظر گرفته است.

  • VIEW NNCE

اگر این گزینه را انتخاب کنید، مخاطب شما بعد از دریافت استوری نه می‌تواند ریپلای کند، نه استوری را نگه دارد و تنها چند ثانیه فرصت دارید پیام را ببینید. این نوع ارسال پیام سکرت و شخصی‌تر است.

  • ALLOW REPLAY

تنها می‌توانید بعد از دریافت استوری، ریپلای کنید، استوری را نگه دارید اما قابل بازگشت نیستند و با خارج شدن از صفحه باز نمی‌گردند.

  • KEEP IN CHAT

این نوع پیام‌ها در دایرکت اینستاگرام باقی می‌مانند و قابلیت ذخیره، لایک و ریپورد را هم دارند.

ساخت گروه در دایرکت اینستاگرام

تمامی امکانات و ترفند‌های اشاره شده در گروه‌های دایرکت اینستاگرام هم وجود دارند. ارسال گیف، استیکر، عکس، ویس و استوری. یکی از ترفندهای جالب این گروه‌ها در دایرکت اینستاگرام این است که، پست‌ و استوری‌ها را می‌توانید ارسال کنید. هر زمان که از فعالیت در گروه‌ها در دایرکت اینستاگرام خسته شدید، می‌توانید با رفتن به قسمت Details تنظیمات دایرکت گروه، روی گزینه Leave Chat کلیک کنید و از گروه خارج شوید. چت یا تماس تصویری گروهی در دایرکت اینستاگرام، تنها چهار نفر امکان‌پذیر است. 

دسترسی به دایرکت اینستاگرام دیگران و تایید کد دو مرحله‌ای

دسترسی به دایرکت اینستاگرام دیگران و تایید کد دو مرحله‌ای

اگر به دنبال امنیت در فضای مجازی هستید، باید با تنظیمات بخش Security آشنایی کامل داشته باشید. دسترسی به دایرکت اینستاگرام دیگران با فعال کردن کد دو مرحله‌ای دیگر امکان پذیر نیست. همان‌طور که در (وب‌سایت clario) اشاره شده است، اینستاگرام، به دلیل محبوبیت در بین کاربران بیشتر مورد توجه هکرها قرار گرفته است. بهتر است در Security قسمت تنظیمات، وارد Two-Factor Authentication شوید، گزینه Get Started را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه‌های پیش رو کد را دریافت کنید. هکرها اگر به رمز عبور اکانت دسترسی پیدا کنند، هرگز نمی‌توانند با کد اهراز هویت پیج شما را هک کنند و وارد دایرکت اینستاگرام شوند.

ترفند ریکاوری دایرکت اینستاگرام

ترفند ریکاوری دایرکت اینستاگرام

دانلود اطلاعات از دست رفته، از جمله دایرکت اینستاگرام امکان‌پذیر است. این مراحل هم از طریق برنامه‌های کمکی و هم از بخش Your activity انجام می‌شود. برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام، هم رمز عبور و هم ایمیلی که به نام کاربری شما متصل است را باید به خاطر داشته باشید. ابتدا روی سه خط بالای صفحه پروفایل کلیک کنید، بعد از ورود به گزینه Your activity، وارد قسمت Download your information شوید. بعد از ورود به صفحه جدید، ایمیل را وارد کنید و در مرحله بعد، رمز عبورتان را وارد نمایید. پیغامی که در تصویر مشاهده می‌کنید دریافت می‌شود.

سخن آخر

دایرکت اینستاگرام امکانات مختلفی را برای کاربران قرار داده است. تنها به بخشی از این ترفندها اشاره کردیم. از تنظیمات دایرکت اینستاگرام گرفته تا مراحل فعال کردن کد احراز دو مرحله‌ای برای جلوگیری از هک و در آخر ریکاوری دایرکت اینستاگرام. اینستاگرام با قرار دادن بخش استوری در دایرکت، توانسته کاربران را وارد دنیای جدید‌تری از پیام‌های رمزی و شخصی‌تر کند. دایرکت‌هایی که فقط چند ثانیه قابل مشاهده هستند و دیگر امکان بازگشتشان نیست.


منبع: alphr