همه ما گاهی برای انجام کارها به یک یادآوری کوچک نیاز داریم. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که پر از حواس‌پرتی و چیزهای مختلف است که اغلب باعث فراموشی می‌شود. بنابراین، تنظیم یادآورها نه تنها می‌تواند سازنده باشد، بلکه در برخی موقعیت‌ها نجات‌دهنده است. روش‌های مختلفی برای استفاده از یادآورها در اندروید و ایفون وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را در برنامه تقویم خود تنظیم کنید، یا از یک برنامه یادآور استفاده کنید. در این مطلب از همه‌چی آنلاین قصد داریم بهترین برنامه های یادآور برای موبایل را معرفی کنیم. برای این کار لیستی از بهترین برنامه های اندروید و بهترین اپلیکیشن های ایفون در زمینه برنامه‌ریزی و يادآوری را تهیه کرده‌ایم.

BZ Reminder

BZ Reminder

اولین مورد از لیست بهترین برنامه های یادآور BZ Reminder است. این اپلیکیشن یک برنامه لیست کارهای بسیار ساده است. می‌توانید یادآوری‌ها را تنظیم کنید و برنامه آن را در زمان مقرر به شما یادآوری خواهد کرد. این برنامه دارای لیستی قوی اما کوتاه از ویژگی‌ها است. می‌توانید وظایف و یادآوری‌ها را برای سازماندهی آسان‌تر با رنگ کددهی کنید. علاوه بر این، با پشتیبانی از Android Wear، هشدارها، کارهای تکرارشونده و حتی یادآوری‌های ساعتی برای چیزهایی مانند نوشیدن آب همراه است. همچنین دارای ویجت‌، یک تقویم ساده و غیره است. این برنامه به اندازه نام‌های بزرگ در این فضا پیچیده نیست. با این حال، این یکی از بهترین برنامه های ریمایندر ساده برای استفاده شخصی است.

پلتفرم: اندروید و آی او اس

Calendar Notify

Calendar Notify

Calendar Notify دومین انتخاب ما برای لیست بهترین برنامه های یادآور است. این اپلیکیشن که یک برنامه یادآور اندروید محسوب می‌شود، یک تقویم بالاتر از حد متوسط و یک برنامه یادآوری عالی است. با Google Calendar همگام‌سازی می‌شود، بنابراین در صورت نیاز می‌توانید از هر دو استفاده کنید. این برنامه یک نمای سریع از برنامه و برنامه شما را در قالب ویجت ارائه می‌دهد. علاوه بر این، تعدادی ویجت به همراه درجه بالایی از سفارشی سازی دریافت می‌کنید. البته، می‌توانید یادآورهایی را به وظایف تقویم خود اضافه کنید و در صورت نیاز برای آن اعلان دریافت کنید. از مزایای داشتن یک ویجت در صفحه اصلی داشتن اطلاعات و همچنین اعلان‌ها است که کمک زیادی می‌کند.

پلتفرم: اندروید

Google Keep Notes

Google Keep Notes

Google Keep Notes احتمالا بهترین برنامه یادداشت برداری موجود در حال حاضر است. با ویژگی‌هایی که دارد می‌توان آن را جز بهترین برنامه های یادآور نیز دانست. این اپلیکیشن دارای ویژگی‌های همکاری است که به شما امکان می‌دهد یادداشت‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید یادداشت‌های متنی، فهرستی، عکس، صوتی و ویدیویی بگیرید. ویژگی یادآوری نسبتاً ساده اما مؤثر است. می‌توانید یادداشت‌ها را طوری تنظیم کنید که در زمان‌ها یا مکان‌های خاصی به‌عنوان اعلان ظاهر شوند. به‌عنوان مثال، زمانی که GPS شما نشان می‌دهد که در خواربار فروشی محلی خود هستید، می‌توانید یادداشت لیست خرید خود را ببینید. کاربردی‌ترین ویژگی آن همگام شدن با حساب گوگل شماست که آن را در هر دستگاهی قابل دسترسی می‌کند.

پلتفرم: اندروید و آی او اس

Heynote

Heynote

Heynote در نوع خودش برنامه جالبی است. نمی‌توان آن را دقیقاً از بهترین برنامه های یادآور دانست اما از پس این کار به خوبی برمی‌آید. این اپلیکیشن در واقع یک برنامه تصویر زمینه زنده است که با یک برنامه یادداشت‌برداری ترکیب شده است. یادداشت‌هایی را روی پس‌زمینه گوشی خود می‌گذارید تا یادآوری‌های خود را همیشه در صفحه اصلی خود داشته باشید. این یک راه منظم برای انجام این کار بدون اعلان اضافی یا ویجت است. می‌توانید یادداشت‌هایی را روی پس‌زمینه‌های ساده ایجاد کنید یا به‌سادگی آن‌ها را روی تصویر پس زمینه فعلی خود بنویسید. 

پلتفرم: اندروید

Ike

Ike

Ike to Do List یکی دیگر از برنامه‌های یادآور منحصربه‌فرد است. به همین دلیل در لیست بهترین برنامه های یادآور ما قرار گرفته است. این اپلیکیشن از ماتریس اولویت آیزنهاور استفاده می‌کند. شما مجموعه‌ای از وظایف را قرار می‌دهید و به آن‌ها یک ارزش اختصاص می‌دهید. سپس برنامه وظایف را اولویت‌بندی می‌کند. همچنین با یادآورها، تاریخ‌های سررسید، تصاویر، صدا، یادداشت‌ها، ویجت‌ها، سفارشی‌سازی و موارد دیگر همراه است. قطعاً تمام اصول اولیه را پوشش می‌دهد و این کار را به روشی سرگرم‌کننده انجام می‌دهد. 

پلتفرم: اندروید

Life Reminders

Life Reminders

Life Reminders یکی از بهترین برنامه های یادآور ساده است. این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد وظایفی را با ضرب الاجل ایجاد کنید. این برنامه به‌سادگی زمان انجام آن را به شما یادآوری می‌کند. حتی می‌تواند تماس‌های تلفنی را تنظیم کند یا پیامک یا پیام‌های متنی را طبق برنامه ارسال کند. وظایف در یک برنامه روزانه، هفتگی یا ماهانه قابل تکرار هستند. 

پلتفرم: اندروید

Microsoft To-Do

Microsoft To-Do

مورد بعدی در لیست بهترین برنامه های یادآور Microsoft To-Do یا برنامه لیست کارهای مایکروسافت است. با دستگاه‌های ویندوزی به‌صورت کراس پلتفرم کار می‌کند. برخی از ویژگی‌های دیگر شامل ویژگی‌های همکاری است تا بتوانید وظایف خود را با خانواده، دوستان و همکاران به اشتراک بگذارید. همچنین وظایف تکرار شونده، یادآوری‌ها و برخی ویژگی‌های جزئی‌تر مانند یادداشت‌ها و وظایف فرعی را دریافت می‌کنید. این یک برنامه یادآوری کاملاً خوب است و علاوه بر گوشی قابل استفاده در رایانه شخصی یا لپ تاپ ویندوز شما هم هست. برای دریافت نسخه ویندوز این برنامه می‌تواند از فروشگاه سایت مایکروسافت استفاده کنید.

پلتفرم: اندروید و آی او اس

Tick Tick

Tick Tick

TickTick نیز به‌راحتی در لیست بهترین برنامه های یادآور جای می‌گیرد. این اپلیکیشن یک برنامه لیست کارهای جدید است. دارای ویژگی‌های بسیاری از جمله یادآوری، وظایف تکرار شونده، ویجت‌ها، گزینه‌های مختلف سفارشی‌سازی و حتی تقویم است. TickTick ویژگی‌هایی مثل همگام سازی بین دستگاه‌ها، همکاری با سایر کاربران TickTick و موارد دیگر را دارد. این اپلیکیشن برای موقعیت‌های مختلف عالی عمل می‌کند. با این حال، در محیط‌های خانگی یا کاری که چندین نفر از یک برنامه استفاده می‌کنند، بهترین عملکرد را دارد. نسخه رایگان برای استفاده شخصی به اندازه کافی خوب است.

پلتفرم: اندروید و آی او اس

Any.Do

Any.Do

اگر راه‌حل همه کاره دیگری را برای برنامه و یادآوری خود می‌خواهید، Any.do گزینه خوبی است. Any.do به‌عنوان یکی از بهترین برنامه های یادآور به کاربران این امکان را می‌دهد که فهرستی برای هر چیزی که نیاز دارند ایجاد کنند و همه چیز را در یک جدول زمانی سازماندهی می‌کند، بنابراین به‌راحتی می‌توانید ببینید که اکنون چه کاری باید انجام دهید و چه چیزی در آینده در راه است. حتی از موقعیت جغرافیایی استفاده می‌کند، بنابراین می‌توانید یادآوری‌ها را تنظیم کنید تا زمانی که واقعاً نزدیک فروشگاه هستید خاموش شوند. بهترین بخش این است که Any.do در چند پلتفرم در دسترس است.

پلتفرم: اندروید و آی او اس

Capscium

Capscium

اگر تمایل دارید برای چیزهایی مانند ایجاد عادات یادآوری تنظیم کنید، Capscium یکی از بهترین اپلیکیشن های آیفون در این حوزه است. این اپلیکیشن یک برنامه یادآور ایفون و آیپد و به طور کلی یکی از بهترین برنامه های یادآور است که برای سایر کارهای شما و حتی یادداشت‌برداری نیز به‌خوبی کار می‌کند. Capsicum را به‌عنوان برنامه‌ریز دیجیتال خود در نظر بگیرید.

با در دست داشتن Capsicum، این برنامه به شما کمک می‌کند روز خود را برنامه‌ریزی کنید. این برنامه یادآور یک برنامه ریز دیجیتال است، زیرا می‌توانید دفترچه یادداشت‌های مختلفی را برای موضوعات مختلف تنظیم کنید و هر کدام را می‌توان متناسب با سبک شخصی شما سفارشی کرد.

پلتفرم: آی او اس

Personal Assistant App

اپلیکیشن‌های دستیار شخصی در حال حاضر بسیار محبوب هستند. محبوب‌ترین آنها شامل سیری اپل، دستیار گوگل، آمازون الکسا، کورتانای مایکروسافت و بیکسبی سامسونگ است. همه این برنامه‌های دستیار شخصی نیز برنامه‌های یادآور خوبی هستند. شما به سادگی با آن‌ها درگیر می‌شوید و از آنها می‌خواهید که به شما یادآوری کنند که کاری را در زمان خاصی انجام دهید. آنها معمولاً بدون هیچ زحمتی برای شما، از پس این کار برمی‌آیند.

جمع‌بندی بهترین برنامه های یادآور

یکی از مزایای استفاده از یک برنامه جداگانه در گوشی برای تنظیم کارها و یادآوری‌ها جدا کردن محیط کاری و مسائل زندگی شخصی است. در این مطلب تعدادی از بهترین برنامه های یادآور را با فرض این که از برنامه پیش‌فرض گوشی استفاده نمی‌کنید یا اصلاً ازش خوشتان نمی‌آید، معرفی کردیم. هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند و تا لحظه نگارش این مطلب استفاده از امکانات پایه‌ای همه رایگان بوده است. تمام این برنامه‌های یادآور در فروشگاه نرم افزار‌های مربوط به هر پلتفرم در دسترس هستند.


منبع: Android Authority