سرویس پخش موسیقی soundcloud، خیلی سرشناس‌تر از آن است که نیازمند معرفی باشد. قبل از این‌که اینترنت به شکل امروزی‌اش در دنیای ما ریشه بدواند، دسترسی به خیلی از آهنگ‌ها و فیلم‌‌ها، دغدغه علاقه‌مندان ایرانی بود. طبق معمول عده‌ای هم با در اختیار داشتن آثار کمیاب هنری، فرمانروایی می‌کرند! امروز هیچ آرشیو موزیکی، قوی‌تر از پلتفرم‌های پخش آنلاین نیست. اما ساندکلود به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین و بهترین سرویس های پخش موسیقی، فقط رضایت شنونده‌ها را نمی‌خواست؛ بلکه امکان شنیده شدن را برای آهنگ‌سازان و آفریننگان آثار شنیداری دیگر، فراهم می‌کرد. همین باعث شد که بعد از حدود 5 سال از معرفی برنامه ساند کلود، تعداد اعضای آن به ده میلیون نفر برسد و تا امروز از مرز 176 میلیون نفر، عبور کند. شما عملکرد سیستم هوشمند پخش در ساندکلود را می‌پذیرید؟ به‌عنوان سازنده اثر، این پلتفرم را مورداعتماد می‌دانید؟ معرفی برنامه ساند کلود، تصمیم شما را روشن‌تر خواهد کرد. 

سرویس پخش موسیقی soundcloud چیست؟

سرویس پخش موسیقی soundcloud چیست؟

سوئد در سال 2007، بستر تولد و معرفی برنامه ساند کلود به‌عنوان سیستمی برای اجرای آنلاین فایل‌های صوتی بود. اوایل گروهی از موزیسین‌های نسبتاً ضعیف، این پلتفرم پخش را برای معرفی آثارشان انتخاب کردند. اما چیزی نگذشت که پای افراد حرفه‌ای‌تر به سرویس پخش موسیقی soundcloud باز شد و روز به روز آثار باارزش‌تری فضای برنامه را پر کردند. سازندگان این برنامه اساساً قصد داشتند یک نسخه پخش صوت از پلتفرم وردپرس بسازند. ساندکلاد امروز هم در قالب اپلیکیشن‌های اندروید و IOS، قابل اجراست و هم نسخه وب آن در دسترس است. کافی است یک حساب رایگان بسازید تا هم موزیک‌های دلخواهتان را گوش کنید و هم یک لیست پخش همیشگی از آن‌ها داشته باشید. سیستم براساس جستجوی شما، تمام آهنگ‌های مرتبط را نمایش می‌دهد و پشت سر هم، پخش می‌کند. 

موزیک‌های پیشنهادی در برنامه ساندکلاد، توسط هوش مصنوعی برنامه و براساس لایک‌ها، جستجوها و لیست پخش شما انتخاب می‌شوند؛ با این‌که پیشنهادها همیشه هم هوشمندانه و جذاب نیست، اما اغلب آثار خوبی از سبک مورد علاقه شما به همراه دارد. بعد از حدود 15 سال از معرفی برنامه ساند کلود، تعداد آثار شنیداری آن از 200 میلیون گذشته و در این مدت علاوه بر کاربران علاقه‌مند، برای سازندگان موسیقی و پادکست هم خدمات ارزشمند داشته است. سرویس پخش موسیقی soundcloud پر از آثار جدید و کاورهای کمتر شنیده شده است؛ گرچه گاهی شنونده‌های حرفه‌ای موسیقی، خیلی از پخش هوشمند تمام این کاورها، خوشحال نیستند. خیلی‌ها بر همین مبنا، برنامه اسپاتیفای را تخصصی‌تر از باقی پلتفرم‌های پخش آنلاین می‌دانند؛ اما ساندکلاد نسبت به این برنامه، مزیت‌هایی دارد که خدمات رایگان برای شنونده‌ها در رأس آن‌هاست.

آیا خدمات برنامه ساندکلود رایگان است؟

آیا خدمات برنامه ساندکلود رایگان است؟

ساندکلاد هم مثل خیلی از انواع اپلیکیشن‌های پخش موزیک یا ویرایشگرهای عکس و فیلم، هم نسخه رایگان دارد و هم با خرید اشتراک، خدمات بیشتری ارائه می‌دهد. البته سازندگان برای بارگزاری آثارشان، نهایتاً به اشتراک نیاز دارند. در نسخه رایگان، حجم کمی برای بارگزاری آهنگ‌ها در نظر گرفته شده و اشتراک ویژه، فضا را برای شما باز می‌کند. جستجوی موسیقی، گوش دادن به موسیقی، لایک کردن، کامنت گذاشتن و بهره گرفتن از پیشنهادهای هوشمند، خدمات رایگانی است که در معرفی برنامه ساند کلود عنوان می‌شود. به این ترتیب اگر صرفاً قصد شنیدن آنلاین آهنگ‌ها یا پادکست‌ها را دارید، ساندکلاد هزینه‌ای از شما نمی‌خواهد؛ چیزی که نسخه‌های اشتراکی را برای شنونده متمایز می‌کند، امکان ذخیره آهنگ‌ها برای گوش کردن آفلاین است. اگر به خدمات بیشتری نیاز دارید، ساندکلود چند راه متفاوت را برای دریافت اشتراک پیشنهاد می‌دهد.

معرفی برنامه ساندکلود در نسخه‌های اشتراکی

معرفی برنامه ساندکلود در نسخه‌های اشتراکی

پیش‌تر به اهمیت غیرقابل‌انکار سرویس پخش موسیقی soundcloud برای هنرمندان و سازندگان آثار شنیداری اشاره کردیم. اما برای این نوع استفاده از پلتفرم، به دریافت اشتراک نیازمندید. بعد از ثبت‌نام رایگان، حجم محدودی برای آپلود فایل صوتی در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ اما این اصلاً چیزی نیست که نیاز آهنگ‌سازان و سازندگان پادکست را برطرف کند. در معرفی برنامه ساند کلود، چند نوع اشتراک مختلف پیشنهاد شده که هر یک، امکانات متفاوتی برای شما فراهم می‌کنند. دقت کنید که اشتراکات ویژه، فقط در خدمت خالقان اثر نیست و شندوندگان هم می‌توانند با پرداخت هزینه، از خدمات خاص ساندکلاد بهره‌مند شوند. در واقع خدمات غیررایگان پلتفرم، در پکیج‌های مختلف جا گرفته‌اند و این نیاز شماست که گزینه‌ی مناسبتان را مشخص می‌کند. اما چیزی که کتابخانه 265 میلیونی ساندکلاد را از آرشیو حدود 75 میلیونی برنامه اپل موزیک و اسپاتیفای متمایز کرده، خدمات درخشانش برای سازندگان آثار شنیداری است.

دریافت Repost در اکانت ساندکلاد به چه معناست؟

دریافت Repost در اکانت ساندکلاد به چه معناست؟

یکی از کم‌هزینه‌ترین خدماتی که در معرفی برنامه ساند کلود عنوان شده، امکان Repost کردن اکانت است. این سرویس خصوصاً برای سازندگان تازه‌کار موسیقی و پادکست، یک امتیاز ویژه محسب می‌شود. برای Repost کردن اکانت باید 30 دلار در سال هزینه کنید؛ ساندکلاد در ازای این هزینه، خدماتی برای پخش و تبلیغ آثار شنیداری و درآمدزایی از آن‌ها در اختیار شما می‌گذارد. ساندکلاد به شما کمک می‌کند که یک پس‌زمینه جذاب برای آثارتان ایجاد کنید و به این ترتیب در تبلیغات، حرفه‌ای‌تر ظاهر شوید. با Repost کردن اکانت، آثارتان را به سرویس‌های دیگر پخش موسیقی مثل اپل موزیک و اسپاتیفای، ارسال می‌کنید و امکان قرار گرفتن در لیست Top Playlist را خواهید داشت. نهایتاً می‌توانید در جایگاه صاحب اثر، بخشی از درآمد ساندکلاد از مشترکینش را به خودتان اختصاص دهید و با همکارانتان تقسیم کنید.

اشتراک‌های Soundcloud Go و Soundcloud Go Plus چه ویژگی‌هایی دارند؟

اشتراک‌های Soundcloud Go و Soundcloud Go Plus چه ویژگی‌هایی دارند؟

در معرفی برنامه ساند کلود، اشتراک‌های Go و +Go را بیشتر به شنوندگان موسیقی پیشنهاد می‌کنند. دسترسی آفلاین به فایل‌های صوتی انتخابی، چیزی است که این اشتراک‌ها برای شما ممکن می‌کنند. در سرویس Soundcloud Go با پرداخت 4.99 دلار در ماه، می‌توانید با ذخیره کردن فایل‌های صوتی، آن‌ها را به‌صورت آفلاین گوش کنید. در نسخه Go Plus به فهرست کامل‌تری از آثار، دسترسی دارید و مهم‎تر این‌که می‌توانید از کیفیت صوتی بالاتری بهره‌مند باشید. برای دریافت نسخه پلاس، باید 9.99 دلار در ماه به سرویس پخش موسیقی sound cloud هزینه دهید. 

اشتراک Souncloud Pro Unlimited چیست؟

اشتراک Souncloud Pro Unlimited چیست؟

کامل‌ترین اشتراکی که در معرفی برنامه ساند کلود برای سازندگان معرفی می‌شود، اشتراک Soundcloud Pro Unlimited است. این سرویس با پرداخت 144 دلار در سال فعال می‌شود و علاوه بر خدمات Repost، تمام نیازهای سازندگان آثار هنری را با ابزار مختلف پوشش می‌دهد. با اشتراک Pro Unlimited به تمام پلاگین‌های صوتی Soundcloud Gobller دسترسی خواهید داشت و امکان آپلود نامحدود فایل‌های صوتی، برای شما فراهم است. علاوه بر این‌ها می‌توانید گزینه دانلود را برای مخاطبان تمام آثارتان، فعال کنید و کامنت‌های هر اثر را با صلاح دید خودتان، به کاربران نشان دهید. سرویس Soundcloud Pro Unlimited، هنرمندان مستقل را هدف گرفته و گزینه‌های گسترده‌ای برای شخصی‌سازی آثار شنیداری دارد. در واقع ساندکلود برای شنوندگان حرفه‌ای موسیقی، اشتراک‌های Go و Go+ را تدارک دیده و به آهنگ‌سازان و تولیدکنندگان پادکست، سرویس‌های Pro Unlimited و Repost را پیشنهاد می‌دهد.

آیا امکان دانلود از ساند کلود وجود دارد؟

آیا امکان دانلود از ساند کلود وجود دارد؟

دانلود فایل‌های صوتی از ساندکلود، روش‌های خیلی پیچیده و دشواری ندارد؛ اما تمام این راه‌ها، شرافتمندانه نیستند. دانلود قانونی از اپلیکیشن یا وب‌سایت Soundcloud، به با اجازه رسمی سازندگان اثر نیازمند است. در واقع ساندکلاد با رضایت تولیدکنندگان موسیقی و پادکست، امکان دانلود را برای کاربران مهیا می‌کند؛ گزینه Download، در کنار امکاناتی مثل Like و Share به نمایش در می‌آید. اما دانلود رایگانی که در معرفی برنامه ساند کلود عنوان شده، برای آثار کمی در دسترس است. دانلود از ساند کلود، اغلب نیازمند سرویس‌های ویژه است و همین هزینه‌هاست که درآمد هنرمندان مستقل و ناشناخته را تأمین می‌کند. بعضی سایت‌های شخص ثالث، ربات‌های تلگرامی و افزونه‌های مخصوص مرورگر، برای دانلود غیرقانونی از ساندکلاد طراحی شده‌اند. این شیوه دانلود، کاملاً راحت و بی‌دردسر است؛ اما بی‌اهمیتی  به تصمیم و حقوق هنرمندان را به تصویر می‌کشد و خصوصاً در سال‌های اخیر، برای خالقین اثر هنری، خطرآفرین بوده است.