اگر صاحب گوشی گوشی اپل هستید، حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام کار با اینترنت گوشی آیفون دچار چالش یا مشکلاتی شوید. در این شرایط به دنبال راهکارهایی می گردید تا به بهترین نحو با تنظیمات اینترنت آیفون کار کنید. راهکارها و میانبر های زیادی در تنظیمات آیفون وجود دارد که به شما کمک می کند هنگام کار با تنظیمات اینترنت آیفون، در زمان صرفه جویی کنید و بتوانید راحت تر به هدف خود، برسید. ما در این مقاله راهکار هایی را ارائه می دهیم که بدانید چگونه تنظیمات اینترنت گوشی اپل را مثل آب خوردن فرا بگیرید. با ما همراه باشید.

تنظیمات اینترنت آیفون دارای امکانات فراوانی است. می‌توانید داده ‌های تلفن همراه و رومینگ را روشن یا خاموش کنید، برنامه‌ها و سرویس‌هایی را تعیین کنید که از داده‌های تلفن همراه استفاده کنند، استفاده از داده تلفن همراه را ببینید، و سایر گزینه‌های داده تلفن همراه را تنظیم کنید. اگر آیفون با استفاده از شبکه داده تلفن همراه به اینترنت متصل باشد، نمادی که شبکه تلفن همراه را شناسایی می کند در نوار وضعیت ظاهر می شود.

سرویس‌های 5G، LTE، 4G و 3G در شبکه‌های سلولی GSM از ارتباطات صوتی و داده‌ای همزمان پشتیبانی می‌کنند. برای همه اتصالات تلفن همراه دیگر، نمی‌توانید در حین صحبت با تلفن از خدمات اینترنت استفاده کنید، مگر اینکه گوشی به اینترنت اتصال Wi-Fi داشته باشد. بسته به اتصال شبکه‌تان، ممکن است نتوانید تماس‌ها را دریافت کنید، در حالی که iPhone داده‌ها را از طریق شبکه تلفن همراه منتقل می‌کند - برای مثال هنگام دانلود یک صفحه وب

شبکه‌های GSM در اتصال EDGE یا GPRS: تماس‌های دریافتی ممکن است در حین انتقال داده مستقیماً به پست صوتی بروند. برای تماس های ورودی که پاسخ می دهید، انتقال داده متوقف می شود.

شبکه های CDMA در اتصالات EV-DO: هنگامی که به تماس های دریافتی پاسخ می دهید، انتقال داده متوقف می شود. در اتصالات 1xRTT، تماس‌های دریافتی ممکن است در حین انتقال داده مستقیماً به پست صوتی بروند. برای تماس های ورودی که پاسخ می دهید، انتقال داده متوقف می شود. با پایان دادن به تماس، انتقال داده از سر گرفته می شود. اگر Cellular Data خاموش باشد، همه سرویس‌های داده (از جمله ایمیل، مرور وب و اعلان‌های فشاری) فقط از Wi-Fi استفاده می‌کنند. اگر داده تلفن همراه روشن باشد، ممکن است هزینه‌های شرکت مخابراتی اعمال شود. به عنوان مثال، استفاده از برخی ویژگی‌ها و خدماتی که داده‌ها را انتقال می‌دهند.

گزینه های داده تلفن همراه را برای مصرف داده، عملکرد، عمر باتری و موارد دیگر انتخاب کنید.

برای روشن یا خاموش کردن Cellular Data، به Settings > Cellular بروید. برای تنظیم گزینه‌ها زمانی که Cellular Data روشن است، به Settings > Cellular > Cellular Data Options بروید، سپس یکی از موارد زیر را انجام دهید:

کاهش استفاده از تلفن همراه: حالت داده کم را روشن کنید یا روی Data Mode ضربه بزنید، سپس حالت داده کم را انتخاب کنید. این حالت به‌ روزرسانی ‌های خودکار و کارهای پس‌زمینه را زمانی که آیفون به Wi-Fi متصل نیست متوقف می‌کند.

رومینگ داده را روشن یا خاموش کنید: رومینگ داده زمانی که در منطقه ای هستید که تحت پوشش شبکه شرکت مخابراتی شما نیست، امکان دسترسی به اینترنت از طریق شبکه داده تلفن همراه را فراهم می کند. هنگامی که در حال سفر هستید، می‌توانید Data Roaming را خاموش کنید تا از هزینه‌های رومینگ جلوگیری کنید.

بسته به مدل، اپراتور و منطقه آیفون شما، گزینه های زیر ممکن است در دسترس باشند:

رومینگ صوتی را روشن یا خاموش کنید:(CDMA)  رومینگ صوتی را خاموش کنید تا از هزینه استفاده از شبکه های اپراتور دیگر جلوگیری کنید. وقتی شبکه شرکت مخابراتی شما در دسترس نباشد، آیفون سرویس تلفن همراه (داده یا صوتی) نخواهد داشت.

فعال یا غیرفعال کردن 4G/LTE: استفاده از 4G یا LTE در برخی موارد داده های اینترنت را سریعتر بارگیری می کند اما ممکن است عملکرد باتری را کاهش دهد. ممکن است گزینه ‌هایی برای خاموش کردن 4G/LTE یا انتخاب Voice & Data (VoLTE) یا Data Only وجود داشته باشد

در مدل های آیفون 12 به بعد، می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

برای بهینه‌سازی عمر باتری، حالت Smart Data را فعال کنید: روی Voice & Data ضربه بزنید، سپس 5 G Auto را انتخاب کنید. در این حالت، زمانی که سرعت 5G عملکرد قابل ملاحظه‌ای بهتری ارائه نمی‌کند، آیفون شما به‌طور خودکار به LTE سوئیچ می‌کند.

استفاده از ویدئو با کیفیت بالاتر و FaceTime HD در شبکه‌های 5G: روی Data Mode ضربه بزنید، سپس Allow More Data on 5G را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری اتصال اینترنت تلفن همراه از iPhone، به کمک هات اسپات 

به Settings > Cellular بروید، سپس Cellular Data را روشن کنید. روی Set up Personal Hotspot ضربه بزنید، سپس دستورالعمل ها را در اشتراک گذاری اتصال اینترنت خود از iPhone دنبال کنید.

استفاده از داده تلفن همراه برای برنامه‌ها و سرویس‌ها 

به Settings > Cellular بروید، سپس Cellular Data را برای هر برنامه مانند (Maps) یا سرویس مانند (Wi-Fi Assist) که می‌تواند از داده تلفن همراه استفاده کند، روشن یا خاموش کنید. اگر تنظیمی خاموش باشد، آیفون فقط از Wi-Fi برای آن سرویس استفاده می کند.

توجه: Wi-Fi Assist به طور پیش فرض روشن است. اگر اتصال Wi-Fi ضعیف باشد،Wi-Fi Assist  به طور خودکار به داده تلفن همراه تغییر می کند تا سیگنال را تقویت کند. از آنجایی که وقتی اتصال Wi-Fi ضعیفی دارید از طریق شبکه تلفن همراه به اینترنت متصل می‌مانید، ممکن است از داده‌های تلفن همراه بیشتری استفاده کنید که بسته به طرح داده شما ممکن است هزینه‌های اضافی را متحمل شود. 

همچنین، اگر دستگاه شما از سیم کارت برای تماس های تلفنی یا داده های تلفن همراه استفاده می کند، می توانید کارت را با یک شماره شناسایی شخصی (PIN) قفل کنید تا از استفاده دیگران از کارت جلوگیری کنید. سپس، هر بار که دستگاه خود را راه اندازی مجدد می کنید یا سیم کارت را خارج می کنید، کارت شما به طور خودکار قفل می شود و باید پین خود را وارد کنید. به استفاده از پین سیم کارت برای iPhone یا iPad خود مراجعه کنید.

پیکربندی تنظیمات VPN در آیفون

اگر برایتان پیش آمد که در هنگام کار با تنظیمات اینترنت گوشی اپل خود دچار مشکل شدید، بهترین راهکار این است که تنظیمات VPN را چک و بررسی کنید.

پیکربندی تنظیمات VPN در آیفون

ادامه این مقاله مراحل به‌ روزرسانی تنظیمات Truphone APN دستگاه iOS شما را پوشش می‌دهد. اگر زمانی که به شبکه Wi-Fi متصل نیستید نمی توانید با اینترنت در گوشی اپل خود کار کنید، ممکن است لازم باشد تنظیمات APN خود را بررسی کنید.

تنظیم خودکار

تنظیم خودکار

تا زمانی که به آخرین نسخه iOS ارتقا داده اید، تنظیمات Truphone APN به طور خودکار از طریق به روز رسانی تنظیمات حامل اعمال می شود.

تنظیم دستی

تنظیم دستی

برای هر iOS قبل ازiOS 8 ، اگر نمی‌توانید برای ارتقا به Wi-Fi متصل شوید، می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر به طور موقت APN خود را تغییر دهید:

  1. مراجعه به تنظیمات و انتخاب شبکه تلفن همراه یا تلفن همراه 
  2. Cellular Data Network یا Mobile Data و سپس Mobile Data Options را انتخاب کنید
  3. نام کاربری و رمز عبور: *خالی بگذارید*
  4. کار شما تمام شده! روی دکمه صفحه اصلی کلیک کنید و همه تغییرات ذخیره خواهند شد.

برای سایر تنظیمات داده، می توانید به تنظیمات داده در گوشی خود بروید اگر پس از تنظیم APN همچنان در استفاده از داده با مشکل مواجه هستید، لطفاً به قسمت I Have No Data or Connection Internet بروید.

منبع: helpforsmartphone